Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elutasitott gyermeknevelési hozzájárulás, elutasított lakásfenntartási támogatás. fórum

Elutasitott gyermeknevelési hozzájárulás, elutasított lakásfenntartási támogatás. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
90. agis (válaszként erre: 85. - A14c035548)
2010. aug. 27. 11:38

Ha szerinted a bérleti díj ablakon kidobott pénz, akkor számolj utána. CHF-ben felvett 10 millió forint 20 évre 18 millióra kúszik fel, mire kifizeted, és nem is számoltad az árfolyam-változásokat.


Ilyen áron saját lakás? Tökéletesen megfelel a bérlet. Miért? Mert a 10 milliós lakás soha nem fog 18 milliót érni, hacsak bele nem ölik azt a nyolcat, ami "ablakon kidobott pénz".


8 millióból 10 évig tudsz bérelni. 10 évig.

89. patyoma (válaszként erre: 81. - F8db0709b8)
2010. aug. 27. 11:37
Akkor neked se lehet könnyű munkát kapni. Mondjuk most gondolom GYED-en vagy te is.
88. agis (válaszként erre: 85. - A14c035548)
2010. aug. 27. 11:36

Nekem sem módosak a szüleim, de nem érzem magam kevesebbnek, mert nem vettem hitelre egy 30 nm-es garzont.


Viszont a megtakarításom folyamatosan nő, mert a bérleti díj nem változik....

87. agis (válaszként erre: 83. - F8db0709b8)
2010. aug. 27. 11:35

Én nem ragaszkodom a saját lakáshoz, most is bérlem a lakást. Kevesebb felelősség, kevesebb kiadás, kisebb rizikó.


Nincs hitelem, semmilyen. Amit nem tudok egyszerrre megvenni (vag ylegalább a felét nem tudom kifizetni) nem is veszem meg.

2010. aug. 27. 11:34
Látom azért valaki mindig kiveri a biztosítékot..
85. a14c035548 (válaszként erre: 82. - Agis)
2010. aug. 27. 11:19
HA vki nem születik pénzes családba, sőt nagyon szegények a szülei, hogy jutott volna lakáshoz? Akkor a hiteltörlesztő annyi volt, mint az albérleti díj és sok ember úgy gondolta, inkább hitelt vesz fel, mert így lesz lakása és nem az ablakon dobálja ki a pénzt!
84. patyoma (válaszként erre: 82. - Agis)
2010. aug. 27. 11:04
Szerintem azért, mert egyben kifizetni akár csak egy kis lakást is teljesen reménytelen, főleg ha az ember egyedülálló. Vagyis ki lehetne, ha 10-20 évig gyűjtögetne. De ki akar 40 évesen elköltözni a szüleitől?
83. f8db0709b8 (válaszként erre: 82. - Agis)
2010. aug. 27. 11:03

Tudod annak idején a szocpol lakáshitelhez volt kötve,és a fiatalok máshogy nem jutottak lakáshoz.

Mi ezzel nem éltünk,pont azért,mert nem akartunk hitelt,bár akkor sem gondolom,hogy ezért bárkit el lehet ítélni,hisz nem tudhatod Te mikor kerülsz ilyen helyzetbe!

82. agis (válaszként erre: 67. - Patyoma)
2010. aug. 27. 11:01

Minek vesz fel az ember hitelt...én ezt nem értettem soha.


Szerintem se él stokimagdi rosszul, de jól sem. KÖztes állapot. Vannak nála szegényebbek és jobban élők is. El kell fogadni, hogy nem mindenki egy színvonalon él.

81. f8db0709b8 (válaszként erre: 80. - Patyoma)
2010. aug. 27. 11:00

Bocsánat,hogy nem láttam előre:P

Köszönöm:)


Nem csak volt,van is,túl vagyok sok műtéten,dolgozni rendesen nem tudok,mert nem tudok egyhuzamban sem ülni sem állni sokat,elég komoly gerincproblémáim vannak.

80. patyoma (válaszként erre: 77. - F8db0709b8)
2010. aug. 27. 10:53

Hát pedig az elmélet szerint ezt már 23 évesen előre látnod kellett volna és megfelelő mennyiségű pénzt félretenni egy számlán a betegségekre is. :)

Jóbulást kívánok a kis lányodnak!


Neked milyen betegséged volt? ( Adatlapodon olvastam) Remélem semmi komoly. És ami a lényeg: félretettél rá pénzt?:D

79. patyoma (válaszként erre: 78. - Patyoma)
2010. aug. 27. 10:49
Magdinak írtam, csak elfelejtettem a válaszra klikkelni.
2010. aug. 27. 10:48
Gratulálok a nagy fiadhoz, hogy olyan jól nevelted, hogy felfogta 19 évesen, hogy segíteni kell a szüleinek az élethez. A mai tizenévesek már sajnos úgy lettek nevelve, valami miatt, hogy úgy gondolják a legtöbben, hogy nekik minden jár, de segíteni azt nem. Ügyes vagy, hogy segít nektek. nagy szó, ha egy 19 éves feláldozza a nyári szünetét és dolgozik. Főleg ha nem azért, hogy utána elbulizhassa a pénzt, hanem tankönyvekre gyűjt!
77. f8db0709b8 (válaszként erre: 68. - Stokimagdi)
2010. aug. 27. 10:48

Úgy látom nem jön.:)

Váratlan kiadásom volt,beteg lett a kicsi...na erre nem lehet számolni,pedig igyekeztem felelősen kalkulálni:P

2010. aug. 27. 09:55

Köszönöm, és viszont kívánom.


Megyek én is a dolgomra. Óvodaszünet van, megyek a kisgyerekkel a boltba, kitalálom mit együnk ma.:D

Vagy előbb álmodjam meg? :D

Vagy inkább gyűjtsek rá?:D

Nem is tudom, netán kérjek tanácsot geranna-tól???

75. a14c035548 (válaszként erre: 74. - Stokimagdi)
2010. aug. 27. 09:49

Az biztos. Volt hogy engem kezdett ki egy másik fórumon egy frissen érettségiző lányka felvételi előtt, hogy mit akarok én orvosi egyetemen 2 gyerekkel, meg bunkóskodott össze-vissza, hatalmas volt az arca. Mondtam neki, hogy nehogy pofára ess....kinek lett igaza? Fel sem vették, engem meg igen és akadálymentesen csinálom azóta is. Mindenki megkapja, amit érdemel.


Én a legjobbakat kívánom neked, további szép napot!

74. stokimagdi (válaszként erre: 73. - A14c035548)
2010. aug. 27. 09:41

Nem is fogok.

Köszi az együttérzést.


Tudod, azt szokták mondani aki túl magasan van, az nagyot eshet.

Megkapja ő még az életttől, amit megérdemel, főleg ilyen stílussal.....

73. a14c035548 (válaszként erre: 72. - Stokimagdi)
2010. aug. 27. 09:36
ne állj le vele....az ilyet én is jól kiosztanám, de mi értelme van? Olyan ne osszon észt, akinek nincs gyereke. Nővéremnek 2 diplomája van és egy ideje feketén takarít, elvállal minden szart, hogy eltartsa a gyerekét, akit egyedül nevel.De így is viszi a bank a lakását, mert 70 ezer Ft-ból nem tud 50 ezres törlesztőt fizetni. Senki nem gondolta volna, hogy a sógorom elhagyja és a CHF ekkorára ugrik 5 évvel ezelőtt. Neki is dupla ennyi volt a fizetése akkor. Sok ember borzalmas körülmények között él ma Magyarországon, nem kéne bántani senkit, épp elég baja van az embereknek, úgyhogy kérlek, ne hallgass az ilyen rosszindulatú csitrikre.
2010. aug. 27. 09:30

Azért megnézném, hogy Közgazdasági Végzettséggel, és 20 éves Pesti irodai munkaviszonnyal ki az aki kimegy a dinnyeföldre, vagy a hatalmas kakasok közé egy tyúkfarmra, csak azért, hogy a gyerekeiért dolgozzon!!!!!!!!!

Nekem a 9 év alatt csak fizikai munka jutott, ez mondjuk nem baj.

Most elkezdtem valamit, pár hónapja, ami sajnos nem ugy megy mint ahogy szeretném.

Ennyi

71. stokimagdi (válaszként erre: 65. - Geranna7)
2010. aug. 27. 09:24

Kedves geranna 7.

Én 30 éves voltam, amikor az első gyerekem született, tehát nem kapkodtam.

Az uj házasságomból pedig van egy 6 éves.

9 évvel ezelőtt elköltöztem Budapestről Jászapátiba.

Köztudott, hogy a Jászság, nem Budapest.

Légyszives és ne oktass ki, mert simán a lányom lehetnél. Nem ismersz, fogalmad nincs min megy keresztül az évek során egy ember, de majd még megtudhatod Te is.

23 évesen még én is másképp láttam a világot, de sosem bántottam senkit, és nem voltam ennyire.......

Másrészt pedig, ha valaki itt fórumot indít, az nem szemétkedéseket vár el, hanem tanácsot, véleményt segitséget, stb. Legyen az bármilyen téma.

Vagy csak egyszerűen beszélgetni szeretne.

Itt sokan vagyunk, akiknek az életéből regényt lehetne írni, sajnos én is ezek közé tartozom.

No csak ennyit akartam.

Kívánom, hogy csak azt kapd az élettől, amit megérdemelsz.

70. patyoma (válaszként erre: 67. - Patyoma)
2010. aug. 27. 09:21
elnézést, elírtam: oszt=oszd
69. stokimagdi (válaszként erre: 67. - Patyoma)
2010. aug. 27. 09:15
Várom én is a költségvetési tervezetet.
68. stokimagdi (válaszként erre: 66. - F8db0709b8)
2010. aug. 27. 09:15
No én is visszavárom !!!!
67. patyoma (válaszként erre: 65. - Geranna7)
2010. aug. 27. 08:39

Kérlek, oszt meg velem az elgondolásodat arról, hogy mennyi pénzt szükséges összegyűjteni, ahhoz, hogy biztonságban úgy felneveld a gyermekidet majd, hogy betegség, munkanélküliség esetén se essél kétségbe és akár hónapokig, évekig tudjatok élni a tartalékaitokból??? Mert ezek szerint te ezt forintra pontosan kiszámoltad és csak a mikor az az összeg a rendelkezésedre áll akkor fogsz gyermeket vállalni.

Gratulálok ahhoz, hogy te nem vagy olyan "felelőtlen", "csak úgy a világba gyereket szülő" ember, mint mi, vagy mint a tonikindító akinek most éppen segítségre lenne szüksége nem pedig egy olyan ember kioktatására, akinek talán nincs is gyereke és valószínűleg, nem valamelyik szegényebb megyében lakik, ahol alig van munka, de ha van azért is lényegesen kevesebbet fizetnek, mint pl. a fővárosban!

De a világért se akarlak támadni, kérlek, meséld el, hogy tudsz félretenni, gyűjtögetni? Mi a titkod? Mert nekem a gyerekkel nem rendelkező, diplomás ismerőseim se tudnak túl sokat megtakarítani, ami keveset mégis abból pedig a hiteleiket próbálják visszafizetni.

66. f8db0709b8 (válaszként erre: 65. - Geranna7)
2010. aug. 27. 06:49

Nem beszólongatni kéne!

Gondolom nincs gyereked!

Gondolkodik az ember,de a betegséget nem látod előre,sőt a mai világban azt sem,lesz e holnap munkahelyed!

Neked kéne gondolkodni,mert elhiheted mi sem a semmire szültünk!Nem segélyekből élünk,mint egyesek,és tudod van olyan,mikor az ember carba kerül önhibáján kívül.

Várlak vissza 10 év múlva,hogy mesélhess milyen az életed!

65. geranna7 (válaszként erre: 64. - Stokimagdi)
2010. aug. 26. 23:46

Jó éjt! Álmodd meg miként kell eltartani a gyerekeid .

Én előbb gyüjtök rá!!!

2010. aug. 26. 22:14
Hát akkor jó éjt mindenkinek.
63. stokimagdi (válaszként erre: 54. - Stokimagdi)
2010. aug. 26. 21:46
Kijavitom saját magam. Bocsánat, a menza 50 %-os.
2010. aug. 26. 21:39
Jó estét mindenkinek, van itt valaki?
2010. aug. 26. 21:39
De úgy ám !
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook