Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elutasitott gyermeknevelési hozzájárulás, elutasított lakásfenntartási támogatás. fórum

Elutasitott gyermeknevelési hozzájárulás, elutasított lakásfenntartási támogatás. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2010. szept. 2. 14:50

Sziasztok! A mi lakásfenntartásinkat is elutasították, ma tudtam meg. Az önkormányzat szerint jó bevétel havi 177.000 ft 5 fős családnak úgy, hogy most kb. 65 000 ft lesz a lakáshitelünk. Láttam, hogy itt valaki felháborodott, hogy minek vettek fel az emberek lakáshitelt? Az én szüleim és a páromé sem tudtak ebben segíteni nekünk, az önkormányzat pedig elutasított egy lakáskérelmünket. Szerintem az önkormányzati lakások 80-90%-ában roma származású emberek laknak, akiket még nem láttam a postán csekket feladni és úgy hallom elég sokan tartoznak a bérleti díjjal, amihez még az önkormányzat bérleti hozzájárulást is ad. Miért nem annak adnak önkormányzati lakást, akinek bejelentett normális állása van, amiből befizetné a lakással járó költségeket? Talán azért mert normális adófizető magyar emberek vagyunk? Komolyan, nem értem. Bocs, ha elkanyarodtam a témától.

Beadtam még rendszeres gyermekvédelmire is kérelmet, mivel a múltkor az oviban előttem páran átlag felett élő minimálbérre bejelentett vállalkozók egy vasat nem fizettek a gyerek étkezéséért. Akkor én miért? Még nem kaptam választ.

Stokmagdi! Remélem végre pozitívan bírálják el a kérelmeteket! Szép napot mindenkinek!

2010. szept. 2. 11:34

Igen hát csak olyan sokáig nem várhatunk a tankönyvekre.

Meg kell vegyem.

Aztán meg vagy sikerül, vagy nem.

148. f8db0709b8 (válaszként erre: 147. - Stokimagdi)
2010. szept. 2. 09:22

Szia!

Azért szorítok,hogy minden rendben legyen!


nekem párom tegnap kapta meg a határozatot a munkáltatójától,hogy szeptember30-tól nem foglalkoztatja tovább.szép kilátás ez is:(

147. stokimagdi (válaszként erre: 146. - Patyoma)
2010. szept. 1. 15:29

Szia.

Voltam bent hétfőn a papirjaimmal.

Kaptam nyomtatványt, merthogy az egészet ujra kell kezdeni, tegnap nem volt ügyfélfogadás, igy ma vittem vissza mindent, ma viszont már szeptember van, igy a férjem, fizetési papirja nem lesz jó, mert az még a juliusi,Pénteken kapta meg.

Az augusztusi még majd 12.-én lesz, ha megint nem csúszik a fizetés. Kérdeztem az előadót, akkor mikorra lesz határozat? Tankönyvek? Óvodát kifizettem egyenlőre 2 hétre.

Mókuskerék. Szörnyű.

Köszönöm érdeklődésedet. Nem olyan egyszerű ez, a francba, mindenhol csak a sz.r. A lakásfenntartásit be sem adhatom még, mert várni kell nem tudom hány napot, a határozat keltétől.

Felettébb mérges vagyok. Semmi nem halad, pár ft miatt fizessek ki egy halom pénzt, amikor nincs miből. Ez a bürokrácia.

146. patyoma (válaszként erre: 140. - Stokimagdi)
2010. aug. 31. 17:31
Mi volt az önko-nál?
145. stokimagdi (válaszként erre: 143. - Patyoma)
2010. aug. 28. 15:38

Én is ebben reménykedem.

Tegnap férjem, több mint 2 hét késés után végre megkapta a fizetését. Mit mondjak a betegsége miatt jóval kevesebb, és még előleget is kellett kérnem hónap közbe a csúszás miatt. Ugyhogy amit hazahozott, hát.......

Ha kell nekik beviszek több hónapot, a férjemét is az enyémet is, hogy lássák, nem lódítok, tényleg ugy van ahogy mondom. Volt olyan hónap, hogy nem kerestem semmit. No és viszem a téli gázszámlákat, meg még lehet a TIGÁZ levelét is, van belőle egypár.

Kiváncsi vagyok erre mit lépnek.

144. stokimagdi (válaszként erre: 142. - Patyoma)
2010. aug. 28. 15:33

Szia !

Akkor Te nagyon nagyon jó pedagógus lehetsz. Mert csak az lehet jó aki szereti is csinálni. Csak gratulálni tudok Neked.

Van egy-két ismerősöm, és innen gondolom. Az egyik, a kisfiam óvodástársának az anyukája, viselkedészavaros iskolában tanit itt Jászapátin.

Ő is szereti és érti is a munkáját. És olyan kuss van az óráján, hogy az hihetetlen, mert a kamaszok szeretik őt.

143. patyoma (válaszként erre: 140. - Stokimagdi)
2010. aug. 28. 09:24
Remélem tudnak valami segítséget nyújtani és nem csak magyarázkodnak majd bambán!
142. patyoma (válaszként erre: 139. - Stokimagdi)
2010. aug. 28. 09:23

De meg se közelítik a nehézségeink a tieidet!

Nem panaszkodom, mert azt csinálom amit szeretek. Egy sokat kereső barátunk szerint, aki olyan munkát végezz, amiért nem fizetnek jól, az tulajdonképpen csak hoby.:) Tudtam, amikor erre a pályára léptem, hogy soha nem fogok jól keresni, de nem tudom elképzelni, hogy ne ezt csináljam, mert imádom. Elmondhatom magamról, hogy mindennap boldogan mentem be a munkahelyemre, amit szerintem kevesen mondhatnak el magukról.

Szeretek itthon lenni a lányommal, nézni ahogy felnő, ezt nem cserélném el semmiért, de azért hiányozik a kis csapatom is!

141. f8db0709b8 (válaszként erre: 135. - Agis)
2010. aug. 28. 06:24

Jó reggelt!

Pont erről szólt a hozzád íródott első hsz-em.

Nem tudod bekalkulálni a betegséget semmit.Nem feltétlen jelenti azt,hogy az emberek zöme felelőtlenül veszi fel a hitelt.Mikor jó állása van,jó fizetéssel,aztán egyik napról a másikra megszűnik a munkahelye.Ez biztos nem a hitelt felvevő hibája.

Igen,az felelőtlen aki 4-5 hitelt vesz fel,de könyörgöm,aki a lakhatásáért küzd az miért az?

Nekünk nincs hitel a lakáson szerencsére,de kocsit hitelre vettünk,átgondolva,forint alapút,5 évig durván 10ezer a törlesztő havonta,de hozzáteszem,a kezdőrészletnél minden pénzünket beletettük,hogy így jöjjön ki,mert mint láthatod,nem tudtuk,párom munkahelye szeptember 30-án megszűnik,de ezt az összeget akkor is tudjuk fizetni.

Ez nem a meggondolatlanság tükrét képezi,hanem hogy car világban élünk,mert bármikor az utcára rakhatnak,mert a munkáltatót nem érdekli mennyi hiteled van,hisz nem arról szól.


A leírt példához gratulálok,ha neked így tökéletes az életed!:)

2010. aug. 27. 22:32

NNNNa jó éjt mindenkinek.

Álmodok és gyűjtök.

No és hétfőn megyek az önkormányzathoz, a mostani papirjainkal, meg egy-két téli gázszámlával.

Megkérdezem, hogy is van ez????

139. stokimagdi (válaszként erre: 131. - Patyoma)
2010. aug. 27. 22:29
Hát nem is tudom, a pedagógusi fizetések sem verik ki a plafont. Abból nemigen tudsz Te sem félrerakni.
2010. aug. 27. 20:46
Amúgy meg, ha valakinek a megélhetésre sem telik, akkor miből tegyen félre?
2010. aug. 27. 20:44
Vihar készül, majd később leszek.
136. stokimagdi (válaszként erre: 126. - F8db0709b8)
2010. aug. 27. 20:43
Bűbájos :D
135. agis (válaszként erre: 133. - F8db0709b8)
2010. aug. 27. 18:46

Nem fikáztam...annyit írtam, nem értem miért kell meggondolatlanul hitelt felvenni.


Nem is veszek lakást. :)


A leírt példából látható, lehet hitel nélkül is lakni.

134. patyoma (válaszként erre: 132. - Agis)
2010. aug. 27. 17:37
Mindenesetre engem elgondolkodtattál. Lehet ha majd ott tartunk, hogy nagyobb lakás kell, megfontoljuk ezt a lehetőséget is.
133. f8db0709b8 (válaszként erre: 132. - Agis)
2010. aug. 27. 17:36

ÁÁÁÁÁ te ne vegyél lakást....

értelek,csak azt nem értem,miért fikázod azt,akinek hitelből van lakása.(máshogy nem megy)

132. agis (válaszként erre: 130. - F8db0709b8)
2010. aug. 27. 17:32

20 év múlva veszek majd lakást, ha veszek egyáltalán.


Nem érted mit mondok, de a te dolgod. Nem vagyok röghöz kötve, másrészt nem vagyok egy bank lekötelezettje, hamadrészt az eredmény a végén ugyanaz.

131. patyoma (válaszként erre: 127. - Agis)
2010. aug. 27. 17:31
:DD Nálunk, pedagóguséknál 3 évente emelnek kb. 3 ezer ft-ot :DD Na, abból se fogunk meggazdagodni, ha azt mindig félrerakom :DD
130. f8db0709b8 (válaszként erre: 128. - Agis)
2010. aug. 27. 17:24

Akkor minek veszel lakást?

5évente másikat venni?Vagy nem értem.

Most neked nem mindegy a banknak fizetsz 20 évig vagy nekem?

129. f8db0709b8 (válaszként erre: 127. - Agis)
2010. aug. 27. 17:23

"Alaptétel az, hogy az ember minnél több tapasztalatot szerez, annál jobb munkahelye van, magasabb lesz a fizetése, ergo többet tud félrerakni, és nem viszi el a hitel az árfolyamkockázat miatt a többletjövedelmet."


Már aki megtudja tartani a munkahelyét,ha nem jön egy nagyobb seggnyaló.Egyébként láttam én már több diplomás embert koldulni....

128. agis (válaszként erre: 126. - F8db0709b8)
2010. aug. 27. 17:22

Évente váltott albérletnél Te emelheted a bérleti díjadat, de legyen aki kiveszi. A mostani lakásom havi bérleti díjából 10 000 alkudtam, mert a tulaj nem tudta kiadni (hangsúlyozom, normális lakónak), augusztusban. A kereslet-kínálat törvénye uralkodik itt is.


Nem fogok egy lakásban lakni 20 évig....

127. agis (válaszként erre: 125. - Patyoma)
2010. aug. 27. 17:20

Akinek meg pont annyi pénze van mint egy albérlet kb 60 000 az nem 20 évre vesz fel hitelt, hanem többre, hogy alacsonyabb legyen a törlesztője (és eltekint attól, hogy sokkal többet fizet vissza) vagy megkockáztatta a CHF vagy YEN alapú hitelt és most attól retteg, kirakják a lakásból.


Alaptétel az, hogy az ember minnél több tapasztalatot szerez, annál jobb munkahelye van, magasabb lesz a fizetése, ergo többet tud félrerakni, és nem viszi el a hitel az árfolyamkockázat miatt a többletjövedelmet.

126. f8db0709b8 (válaszként erre: 123. - Stokimagdi)
2010. aug. 27. 17:15

Mondok másik verziót.

tegyük fel:Kiadom Neked a lakásunkat,havi fix összegért,amit évente az inflációval emelek,és 20év után tiéd a lakásom?na?

havi 60000ft(évi infláció emelés)és 20 év múlva 14,400,000ért+az emelés Tiéd a lakás.

na milyen vagyok....

125. patyoma (válaszként erre: 122. - Agis)
2010. aug. 27. 17:13
Ok. Igazad van. De akkor is akinek csak annyi pénze van amennyi az albérlet, tehát nem tud félretenni, annál érthető, hogy nem akar élete végéig albérletben élni és inkább vesz hitelre egy lakást, ami igaz, még 20 évig a banké, de utána az övé. Tulajdonképpen ez is az albérlet egy formája, ha így nézzük.
124. agis (válaszként erre: 123. - Stokimagdi)
2010. aug. 27. 17:12
Biztosan. A forint alapú hitel az előbbi példánál maradva (10 mill. 20 évre) havi 89 350 forint törlesztést jelent. 60 ezres bérletnél 30 000 tudsz félre tenni (mintha a törlesztőt fizentél) a végeredmény végül ugyanaz, lesz egy 15 milliós lakásod (a levezetett számítás szerint) csak éppen nem lebegett a fejed felett a hitel démoklészi kardja. Sokan nem gondolják végig. És tényleg tizenötmillióba került az a lakás, és nem majd' 21-be.
123. stokimagdi (válaszként erre: 122. - Agis)
2010. aug. 27. 16:58

Hm.

Ez tényleg nagyon sok.

De biztos hogy " beljebb " vagy a bérleti dijjal?

122. agis
2010. aug. 27. 15:47
Utánanéztem, HUF alapú hitel 10 000 000 összegre, 20 évre (mert bizonyos életkor alatt nem adnak "csak" 20 évre hitelt) -ugye a banknak nem érdeke, hogy "gyorsan" visszafizesd- tehát a végösszeg, amit visszafizetsz 20 149 853 forint. Forint alapon, árfolyamkockázat nélkül.
2010. aug. 27. 14:32

Néha van nekem is, de ha akciósan is drága akkor.....

Én körbe szoktam járni itt nálunk a közérteket, hogy hol mi olcsóbb, vagy mi akciós. A piacot is előbb körbejárom, milyenek az árak.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook