Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elutasítás, mert terhes...? Lent a részletek! fórum

Elutasítás, mert terhes...? Lent a részletek! (beszélgetős fórum)


24. csilla80 (válaszként erre: 16. - Lizocska82)
2010. máj. 31. 23:12
Hat... adj halat Istennek,hogy nem lett baja a picurnak...
23. 1eb84e4bad (válaszként erre: 1. - C2b2a75cbc)
2010. máj. 31. 16:31

én fellebbeznék. A pótlás az pótlás.

Illetve, attól függ, hogy a tüdőszűrés a vizsga feltétele, vagy a felvétel feltétele volt?

22. c2b2a75cbc (válaszként erre: 19. - Kitrákotty)
2010. máj. 28. 20:44

De mindenesetre némi rugalmasság állapotra tekintettel lehetne bennük!

Valahogy csak megoldható... és ha mindenképp menne, inkább szülés után legyen a szűrés, akkor azért kevésbé érinti a babáját...


de engem inkább az egész rendszer, hozzáállás háborít fel

21. c2b2a75cbc (válaszként erre: 18. - 07c4794583)
2010. máj. 28. 20:43

hát igen, ez az, Mo.!


Durva állapotok, amiben semmi logika, de ezt még a hivatali, intézményi dolgozók is belátják és kimondják!!! Nem semmi!

20. c2b2a75cbc (válaszként erre: 17. - 07c4794583)
2010. máj. 28. 20:42

így van, nem ilyen-olyan leszólandó képzés, hanem rendes egyetemi kar, alapképzés, nem felsőfokú szakképzés, ha erre gondolsz, én is oda jelentkeztem



igen, de hiába tudja 8 hónapja, hogy terhes, akkor még nem feltétlen kellett tudnia, hova jelentkezik majd... neki nem engedte valamiért a dokija a tüdőszűrést

19. kitrákotty (válaszként erre: 3. - C2b2a75cbc)
2010. máj. 28. 20:38

hogy adta volna be, szülés után sem mehet röntgenre :-O

...legalábbis ha szoptatni szeretne, nem ajánlatos...

2010. máj. 28. 20:30

ja amúgy erről annyit, hogy én 3 hónappal előre kérvényeztem annak idején, hogy a matek írásbeli felvételit hadd írjam a pótfelvételi időpontjában, mivel már akkor tudtam, hogy kiküldetést kaptam 2006 júniusra a focivébére hat hétre a berlini stadionba, ami azért nem kis dolog, és mit válaszolt a csaj? "Nem tudják áttenni?"

Mármint gondolom, a labdarúgó-világbajnokságra gondolt.


Mindezt a váci út 18 alatt levő híres-hírhedt állami oktatási hivataltól, szóval no comment. Pedig én próbáltam előre kérvényt írni meg minden.


Ahogy írtad: Magyarország, én így szeretlek!

17. 07c4794583 (válaszként erre: 13. - C2b2a75cbc)
2010. máj. 28. 20:25

akkor ez nem egyetemi felvételi, ne keverjük már össze, amit egy egyetem megkövetel, meg hozzááll a diákokhoz, az ilyen-olyan "képző" főiskolákkal.

és az sem mindegy, állami vagy magánfőiskola, mi volt kiírva a jelentkezési feltételekhez, mert azt előre el kell olvasni és tájékozódni a részletekről. gondolom, nem tegnap óta tudja, hogy terhes.

16. lizocska82 (válaszként erre: 8. - Csilla80)
2010. máj. 28. 20:16
Engem anno az utolsó terhesgondozásról küldtek tüdőszűrésre,hogy ilyenkor már lehet. El is mentem és nem is lett belőle semmi gond.
2010. máj. 28. 20:01
+l bocsi
14. c2b2a75cbc (válaszként erre: 12. - Khatif)
2010. máj. 28. 20:01
de nem arról van szó, hogy alkalmassági, hanem a tüdőszűrés az oka mindennek, azt nem lehetett terhesen megcsináltatnia, de tudod, minden ilyen jellegű papír pótolható júliusig, akkor ez miért nem??? Mikor ez nem is egy akkora feladat, hogy feldolgozzák, egyszerű, pozitív, negatív, aztán kész.... helyzetére való tekintettel nyugodtan lehetne haladékot kapnia, ez nem olyan, mint egy magyar vizsga, ahol tudást mérnek, ez csak egy orvosi lelet, s az alkamassági vizsgát ő fizikailag képes lett volna teljesíteni, hiszen csak beszédalkalmassági vizsgája lett volna, hogy van-e beszédhibája...
2010. máj. 28. 19:58
Nem orvosegyetem, ezt én egy szóval nem írtam, óvóképző, tanítóképző és csecsemő-és kisgyermeknevelő szakokról van szó!
12. Khatif
2010. máj. 28. 19:56

Lehet megkoveztek, de az alkalmassagi a felveteli vizsga resze. A felvetelit nem lehet potolni. Ez olyan mintha azert akarna valaki kesobb megirni egy magyar felvetelit, mert eltort a keze.


A julius 8, azokra papirokra vonatkozik, amiket a jeletkezesi laphoz kellene csatolani, tehat mentesseget, tobbletpontokat igazolo papirok...


Azt, hogy a doki miert nem engedte megcsinalni a tudoszurest az egy masik kerdes.


Amugy ha jovore felvetelizik megint, akkor a legtobb esetben 50 pontot kap,mint a kicsi miatt.

2010. máj. 28. 19:32
Érdekes a kismamákat a legtöbb felvételin pozitívan diszkriminálják...ja ez is magyarország.
10. pmazsi (válaszként erre: 1. - C2b2a75cbc)
2010. máj. 28. 19:29
Én a helyében mindenképpen fellebbeznék (amennyire én emlékszem erre van lehetőség a felvételi értesítő kézhezvételétől számítva bizonyos ideig) + felvenném a kapcsolatot a HÖOK-kal, ők ebben biztos többet meg jobban tudnak segíteni, illetve információval szolgálni
2010. máj. 28. 19:21
a tesiegyetemen kívül milyen egyetemre kell még orvosi alkalmassági vizsga?
8. csilla80 (válaszként erre: 4. - Lizocska82)
2010. máj. 28. 19:13
Meg fogrol sem szabad filmet kesziteni,nemhogy tudorol!!!
7. Pirosalma (válaszként erre: 2. - Anyuci91)
2010. máj. 28. 18:21
A mo.-i orvosegyetemeken tudtommal nincs alkalmassági vizsga.
2010. máj. 28. 17:58

Meg az hogy még az alkalmassági vizsgálatot (ének, beszéd...) sem engedték neki megcsinálni

ott helyben, s ezzel teljesen kizártákŰ!

2010. máj. 28. 17:57
Neki nem engedte valamiért az orvosa...de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy mi az, hogy minden más papírt be lehet adni július nyolcihg ezt meg még ilyen esetekben sem!!!!
2010. máj. 28. 17:54
Az utolsó hetekben már lehet tüdőszűrést csinálni, nekem is csináltak anno.
2010. máj. 28. 17:52

Az a baj, hogy jövőre simán kezdhette volna a sulit, hisz még legkésőbb 6. hó elején megszül...és így 7. hó 8-ig be is adta volna a tüdőszűrés eredményét...de terhesen hogyan lehetne?????

Vagy óvónő/tanítónő vagy csecsemő-és kisgyermekes szakra akart menni, azon a karon ezek vannak! Nagyon durva sztem! Hihetetlen remélem feljelenti őket!

2010. máj. 28. 17:48
Egy kismama úgy vannak vele elesik az ilyen felvételitől, mert az anyai teendőket és kötelességét kell ellátni felháboritó, hogy méltánytalanul bántak vele. Bizonyára orvosi pályára készül és meghiusitották, akkor hogyan bizonyitson kérdem én? Üdv.Ágnes
2010. máj. 28. 17:43

Az egyetemi felvételik során érdekeset hallottam az egyik intézményben/ről, méghozzá, hogy kizártak a felvétleiből, és nem engedtek alkalmassági (beszéd) vizsgázni egy csajszit, aki 9 hós babás volt, mert nem tudta így terhesen a tüdőszűrést megcsinálni, de júl. 8-ig be tudta volna adni, nyilván, az a pótlások határideje.

De mivel nem engedték alkalmasságizni, azt meg nem lehet máskor pótolni, kiárt a felvétel....

mit szóltok, szép, nem?

Ez az, Magyarország!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook