Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Eltűnhetnek egyes öröklött betegségek fórum

Eltűnhetnek egyes öröklött betegségek (beszélgetős fórum)


10. 59caf71bd3 (válaszként erre: 9. - Pirosalma)
2009. aug. 31. 15:47
azt nem tudom, angolul nem beszélek.Még ilyet, hogy fizetni kell az olvasásához?!
9. Pirosalma (válaszként erre: 8. - 59caf71bd3)
2009. aug. 31. 15:44

Megvan a cikk, csak fizetni kell az olvasásához (így csak a kivonat olvasható).

[link]

8. 59caf71bd3 (válaszként erre: 7. - Pirosalma)
2009. aug. 31. 15:42
Hát valamire csak rájöttek az okosok
7. Pirosalma (válaszként erre: 5. - 59caf71bd3)
2009. aug. 31. 15:40
Pont az az érdekes, hogy a cukorbetegséget is említik.
2009. aug. 31. 15:38

Szerintem inkább a meddőség érdekes!

Egyrészt: ha öröklődik, akkor hogy szült, aki átörökíti?

Másrészt én még nem hallottam öröklött meddőségről, de még hajlamról sem.

5. 59caf71bd3 (válaszként erre: 3. - Pirosalma)
2009. aug. 31. 15:33
Egyébként ha elolvastad a cukorbetegség is benne van
4. 59caf71bd3 (válaszként erre: 3. - Pirosalma)
2009. aug. 31. 15:33
Biztos vagyok hogy az is. Ez szuper lenne!
3. Pirosalma (válaszként erre: 2. - 59caf71bd3)
2009. aug. 31. 15:31
Ez érdekes. Cukorbetegség?
2009. aug. 31. 15:29

Az Oregoni Egészségügyi és Tudományegyetem kutatói kifejlesztettek egy olyan technikát, amely örökké eltüntetne egy sor örökletes betegséget a Föld színéről. Olyan betegségeket, amelyek az anyai mitokondriumok útján öröklődnek.


„Reméljük, hogy a főemlősökön született felfedezést hamar átültethetjük az embereken végezhető terápiákba és így megelőzhetők lesznek azok a betegségek, amelyek az anyai mitokondriumokban található DNS segítségével öröklődnek: egyes daganatok, a cukorbetegség, a meddőség, a miopátiák és a neurodegeneratív betegségek” – mondta el Shoukhrat Mitalipov kutató.


A mitokondriumok a sejt energiatermelését és anyagcseréjét biztosítják, így minden sejtnek különálló „erőműve” van. A mitokondriumok saját DNS-sel rendelkeznek. Ha a szaporodás során a hímivarsejt megtermékenyíti a petesejtet, az embrió a mitokondriális DNS tekintetében csaknem kizárólag az anyától örököl, vagyis bármilyen így örököldő betegség átkerül az utódokba is.


A kutatók anyai kromoszómákat ültettek be olyan majom-petesejtekbe, amelyekből korábban eltávolították a DNS-t, azonban egészséges mitokondriumokkal bírnak. A megtermékenyített petesejtekből egészséges majmok születtek, amelyek nem hordozták a mitokondriális DNS útján örökített mutációkat. Mitalipovék most a különböző engedélyekre várnak, hogy hamarosan elkezdhessék az emberen történő klinikai kipróbálásokat is.


A cikk a Nature folyóirat augusztus 26-i online számában jelent meg.

2009. aug. 31. 15:28
Eltűnhetnek egyes öröklött betegségek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook