Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Eltanácsolhatják a gyereket az oviból? fórum

Eltanácsolhatják a gyereket az oviból? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. nov. 22. 14:33

Hát, engem az érdekelne, hogy kitehetik-e a gyereket a mi csoportunkból?

Amikor első nap vittem a fiamat az oviba, ez a gyerek rögtön "nekiment". A fiam meg nem értette, mi van, mert ilyen viselkedéssel nem találkozott korábban. Engem baromira zavar, és a többi anyukát is. De azt senki nem akarja megvárni, hogy nagyobb baj legyen. Egyszer már a dadusnénit is elkezdte erőből ütögetni, de nem lett következménye...

2012. nov. 22. 14:29
Szerintem ki kell kérni az ovónék véleményét végül is ők a tapasztalt szakemberek. Végső esetben szerintem nevelési tanácsadóhoz fordulhatnak.
2012. nov. 22. 14:27

Kisfiam már 2 hónapja jár oviba, vele nincs is semmi probléma.

Viszont van egy kisfiú a csoportban, aki gyakorlatilag nem tud viselkedni. Az óvónénik napi szinten küzdenek vele, mert semmit nem akar megcsinálni, amit kéne, nem akar tornázni, amikor kellene. És mellé még bunkó és agresszív is a gyerek.

Nem egyszer, nem kétszer hallottam már, hogy az óvónénik próbálják fegyelmezni, de szinte semmi hatással. És annak is szinte minden nap fültanúja vagyok (amikor megyek a fiamért), hogy az óvónénik próbálnak értelmet verni a szülők fejébe, és felhívni a figyelmüket, hogy kezdeni kéne már valamit a gyerekkel, mert semmilyen szabályt nem tart tiszteletben, amivel a saját és a többi gyerek mindennapjait is megnehezíti.

A szülők nem tesznek gyakorlatilag semmit, anyuka tegnap szó szerint kiröhögte az óvónénit, mert szerinte vicces, hogy az ő fia verekszik, és felesel.

Azt azonban mindenki érzi, hogy amikor a kisfiú nem jön,mert pl. beteg, sokkal nagyobb a nyugalom a csoportban (egyébként ők a legkisebbek).

Mit lehet ilyenkor tenni? Szerintetek óvónéni eltanácsolhatja a gyereket? A többi szülő kérhet ilyesmit?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook