Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Eltanácsolhatják a gyereket az oviból? fórum

Eltanácsolhatják a gyereket az oviból? (beszélgetős fórum)


1 2 3
33. 39dbe380da (válaszként erre: 22. - Jstefan)
2012. nov. 22. 23:38
Szerintem az ilyenekből lesznek a Nobel díjasok. A csendes jókislányokból pedig a sorozatgyilkosok.
2012. nov. 22. 22:03

A következő ötletem támadt:

egy soron kívüli szülői értekezlet, ahol az óvónők elmondják a tényállást, a gyermek szüleit szembesíteni lehet a többi szülővel, és közösen megpróbálni kompromisszumra jutni.

Az a szülő, aki négyszemközt poénra veszi az óvónő panaszát és kérését, nem biztos, hogy ugyanezt a viselkedést fogja produkálni egy ilyen helyzetben, lehet, hogy a helyzetet így szemléltetve valami elkezd derengeni neki.


S ha mégsem jár eredménnyel a dolog, és hivatali útra kerülne a sor esetleg, senki nem mondhatja, h nem próbáltátok másképp megoldani.

31. pepi2 (válaszként erre: 30. - Pepi2)
2012. nov. 22. 20:35
még egy dolog: elsősorban nem eltanácsolni kell, hanem a szabályokat kell vele betartatni, csak ebben a szülőnek is partnernek kellene lenni..
30. pepi2 (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2012. nov. 22. 20:32

szia! teljesen konkrét választ tudok neked adni: a gyerekem osztályába is került egy ilyen deviáns gyerek idén,(abba az iskolába járt eddig is, de másik osztályba, idén megkapta a gyerekem osztálya..), miután teljesen ellehetetlenítette a tanórákat, zavarta a többieket, óra közben énekelt és felállt odament a többihez és beleordított a fülébe, verekedést provokált stb, a szülők összefogtak és írtak egy kb 3 oldalas levelet az igazgatónak, hogy a többi gyereknek joga van a normális tanuláshoz(mindezt most leegyszerűsítve írom le neked, mindent paragrafusokkal alátámasztva fogalmaztuk meg), és láss csodát a gyerek másnap magántanuló lett...ja és most kapaszkodj meg, az anyukája az adott iskolában tanár...de az ő gyerekével nincs semmi gond, a többi gyerek és szülő a hülye...


igenis nem kell hagyni az ilyen gyerekeket, amúgy meg lehet nézni milyen szülőknek vannak ilyen gyerekei, aki azon röhög, hogy a másik szülő szóváteszi, ha probléma van a gyerekével, azon nincs mit csodálkozni, ez a liberalizmus, hogy mindent hagyjunk rá a gyerekre nem vezet sehova, illetve vezet, ide, amit te is leírtál. A gyerekeknek szükségük van szabályokra, határokra, és nem fognak minket kevésbé szeretni, mert kimondjuk, hogy nem, és megtanítjuk annak betartására. Persze könnyebb lenne mindent a magunk feje után csinálni, csak egy közösség nem erről szól, akkor káosz lenne..

2012. nov. 22. 20:18
Amúgy a kisfiúnak nem eltanácsolásra van szüksége, hanem arra, hogy segítsenek rajta megfelelően kezelni az élethelyzeteket. Az óvoda kérhet vizsgálatot a nevelési tanácsadótól, ha jól tudom. Ott egy jó szakember sokat segíthet.
28. Minocska (válaszként erre: 26. - 9ec59d8582)
2012. nov. 22. 20:13
Erősen kétlem, hogy a ne terrorizálj másokat ésszerűtlen szabály. Vagy a hagyj másokat élni. Vannak ésszerűtlen szabályok, és vannak olyanok, amelyek a túléléshez kellenek, akár szószerint, akár átvitt értelemben.
27. 9ec59d8582 (válaszként erre: 26. - 9ec59d8582)
2012. nov. 22. 20:07
Még a szabály elmegy, de meg lehet nézni hova jutnak vele általában.
26. 9ec59d8582 (válaszként erre: 25. - Minocska)
2012. nov. 22. 20:06
Azt még egy gyerek is tudja, hogy valami nem stimmel a világgal(már amit lát), a világ szabályok alapján működik, gondolom ezért nem érdeklik az ésszerűtlen szabályok.
25. Minocska (válaszként erre: 13. - 39dbe380da)
2012. nov. 22. 20:03

A nagyobbik lányom csoprptjába is járt ilyen fiú, most egy osztályba járnak. Zavarja az osztályt, nem lehet tőle órát tartani, mert úgy gondolja, tök jó pofa, ha ő órán mindenbe belebeszél, járkálgat, kipakolja a többiek táskáját, tolltartóját, üvöltve énekel stb... Kíváncsi vagyok, akkor is ez lenne-e a véleményed, ha a te gyereked osztályában lenne egy ilyen srác, és a te gyereked nem tudna tőle megfelelően felkészülni a középiskolára, mivel nem tudnak megfelelő ütemben haladni a tanórán.

Egy gyereknek igenis tudnia kell, hogyan kell viselkednie csoporton belül, ezt hivják szocializálódásnak. Neki is érdeke, mert ha nem fogadja el a szabályokat, egy olyan világban, amely tele van szabályokkal nem fog boldogulni.

24. 9ec59d8582 (válaszként erre: 22. - Jstefan)
2012. nov. 22. 19:54
Szó szerint ez kezeletlen elhanyagolt problémává válik. Aztán csodálkoznak, ha egyszer visszaköszön.
2012. nov. 22. 19:47

A gyermek magatartása tükör...

Itt a családi háttér a nem megfelelô.

Sajnos a legkritikusabb éveken már túl van, már ami az elsô 3 évet illeti. Igazából a szülôkön kellene kezdeni...

22. jstefan (válaszként erre: 21. - 9ec59d8582)
2012. nov. 22. 18:36
Az ilyen kitaszított ,eltanácsolt gyermekekből lesznek a sorozatgyilkosok,csak az a nagy probléma hogy soha senki nem kiváncsi az előzményekre,az okokra amiért egy ember ilyenné válik.
2012. nov. 22. 18:18
Hát igen, ha tologatják egyik oviból a másikig, ugyanez iskolában, addig pakolják, amíg a keze ügyébe nem akad egy AK, amivel lekaszálja a sulit.
20. jstefan (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2012. nov. 22. 18:05
Eltanácsolni egy kisgyermeket az óvodából csak nagyon alapos indokkal, pszichológus vagy pszichiáter szakvéleménye alapján szabad!!!Mert akad olyan eset is amikor valamelyik szülő betegesen felsőbbrendűnek hiszi magát,és a neki vagy a gyermekének nem szimpatikus gyermeket megkísérli az óvodából eltávolíttatni mert neki az a beteges téveszméje hogy az a kisgyermek nevelhetetlen.Természetesen vannak deviáns gyermekek akiket nevelni kell a szakképzett óvónőnek,és az óvoda körzetéhez tartozó pszichológusnak.Igazságos véleményt,tanácsot csak akkor lehetne leírni ha a másik szülő,és az óvónő is elmondhatná a véleményét.A társadalom is sokféle emberből áll vannak jók,és rosszak, attól is függ hogy ki dönti el hogy ki a rossz ,és ki a jó ember.Az biztos hogy a társadalmat sem lehet leváltani,eltanácsolni,és ez mindenhol így van a világon.Segíteni kell ezt a "deviáns" kisgyermeket!!!
19. nextruha (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2012. nov. 22. 16:44
Én is azt tudom csak javasolni, hogy pár szülővel vagy egy kérelemmel amit a szülők többsége aláírt,az óvoda vezetőjéhez fordulni.De gondolom már eljutott a fülébe a hír,csak lehet,hogy ő maga is tehetetlen.Talán egy több szülő által megfogalmazott problémára már jobban odafigyelnének.Nem hinném,hogy kirakhatja, de talán a gyámügy felé jelezhetné a problémát és a gyermek szülei is talán akkor komolyabban vennék a dolgot,ha már odáig eljutott a dolog.Ha nem tud segíteni esetleg a gyámügy megoldhatja a problémát.Lehet,drasztikusnak tűnik, de én azt látom írásodból,hogy a gyermek szülei pont tojnak erre a dologra.....így nyilván az ő részükről nem is lesz megoldás szép szóval.
2012. nov. 22. 16:17

Én egyébként azt is gondolom, hogy a "tolerancia" részén túl vagyunk.

Ha a gyereknek és a szüleinek se sikerült megtanulnia ennyi idő alatt, hogy pl. nem az a köszönés, hogy nagy erővel rávágunk a másikra, akkor mire várjunk??

3 hónap telt el, szeptember, október és november. Ez nem volt elég egy fél hajszálnyi változáshoz se...

17. szafaripók (válaszként erre: 13. - 39dbe380da)
2012. nov. 22. 16:08

Egyébként meg sose mondtam, hogy tökéletesek vagyunk.

Az, hogy a gyerekem tud viselkedni társaságban, és nem veri meg a többit, nem üvöltözik, nem rombol, szerintem nem a tökéletesség jele, hanem elvárható egy 3 éves forma gyerektől.

Az enyém is szokott tombolni, hagyni is szoktam egészen addig, amíg magára vagy másra nem jelent veszélyt.

A másik gyereknek egyébként nem kell megtanulni alkalmazkodni szerinted? Mert kb. az jön le, hogy a 21 alkalmazkodjon és fogadja el őt - ami rendben is van addig, amíg ő is tekintettel van a többiekre. Ez nem történik meg, akkor most hogy is van??

2012. nov. 22. 16:05

Nem hiszem, hogy az a tolerancia, ha elviseljük, hogy az egyik gyerek terrorizálja a másikat.

Ha téged és a kollégáidat verne egy másik kollégád pusztán poénból, és semmilyen eszközzel nem lehetne erről lenevelni, akkor azt mondanád, hogy mardjon köztetek, legyetek toleránsak, vagy arra törekednél, hogy a másik x kolléga nyugodtan dolgozhasson??

Az ő csoportjukban 22 gyerek van, 1 kezelhetetlen.

Szerintem a 21 másik gyerek megérdemli, hogy nyugodt körülmények között legyen. Az egyik kislány konkrétan sírógörcsöt kap ettől a kisfiútól, és nem egyszer bepisilt már miatta.

Nem hinném, hogy meg kellene várnunk, míg durvább dolog történik, viszont a szülők hozzáállása mellett sajnos erre nagy esély van...

15. bd55e3f068 (válaszként erre: 13. - 39dbe380da)
2012. nov. 22. 15:21
A tolerancia nem azt jelenti, hogy minden deviáns viselkedést meg kell engedni.
14. Pen80 (válaszként erre: 13. - 39dbe380da)
2012. nov. 22. 15:13
Én egyetértek azzal, hogy az életre nevelve kell sok dologgal találkoznia a gyereknek és meg kell tanulnia kezelni azokat. De azért vannak határok és nem gondolom, hogy ennek addig kell mennie, hogy bárki bármit megtehet, a másik meg tanulja meg kezelni. Azért na.
13. 39dbe380da (válaszként erre: 12. - Szafaripók)
2012. nov. 22. 15:11
Mert toleránsnak kell lennünk egymással, egymás gyermekeivel. Nem burokban élünk és a gyerekekt sem erre neveljük elvileg, nem "falnak támasztom és ott marad" típus a gyermekek többsége, meg kell tanulniuk alkalamazkodni, kezelni különböző embereket, helyzeteket. Mindenhol vannak problémás gyerekek és problémás szülők, akiket üldöznek az ilyen tökéletes anyukák a tökéletes csemetéikkel. Tanácsolják el aoviból, aztán zárják hordóba, hátha ott nem zavarja tökéletes köreidet?
12. szafaripók (válaszként erre: 11. - 39dbe380da)
2012. nov. 22. 15:05
Miért?
11. 39dbe380da (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2012. nov. 22. 15:03
Szerintám simán gusztustalan ha valakinek egyáltalán ilyen gondolat megfordul a fejében.
2012. nov. 22. 14:42

Hát, ahogy írtam is, a szülőket nem nagyon hatja meg a dolog. Viccet csinálnak belőle, pedig nekem égne a pofámon a bőr, ha minden nap ezzel fogadna az óvónő.

Másik csoportba nem tudják tenni, mi vagyunk a legkisebbek, nagyokhoz biztos nem rakják. Másik oviba meg szerintem a szülők se, és a másik ovi se menne bele (másik tagintézmény).

2012. nov. 22. 14:42
A mi csoportunkban is volt hasonló gyerkőc, és nem lehetett semmit sem kezdeni vele. És még plusz 2 évet rá is húzott a gyerek, mert egyébként is késett volna, aztán pedig a viselkedése miatt.
2012. nov. 22. 14:40
Ha körzetes az ovi, akkor nem teheti ki, max nevelési tanácsadóba küldheti vagy jelezhet a gyermekjóléti központnak, ha a szülő nem működik együtt.
2012. nov. 22. 14:40
Vagy a szülőre próbálnak hatni, vagy a nevelési tanácsadó segítségét kérik.
6. 9d7907a17a (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2012. nov. 22. 14:39
Kollektív levél az óvoda vezetőjének. Minél többen írjátok alá szülők, annál nagyobb az esélye, hogy mentek valamire.
2012. nov. 22. 14:38
Nekem is volt egy ilyen ovisom. Sajnos nem lehet vele túl sok mindent tenni. A nevelési tanácsadó megoldás, de csak iskolakezdés előtt küldheti oda az óvónő. Nálunk szerencsére észbe kaptak a szülők, mikor rájuk emelt kezet a csemete és elvitték a tanácsadóba (3,5 éves!), majd ovit is váltottak. A vezető óvónő teheti ovin belül másik csoportba, de a többiek nem fognak belemenni (nálunk legalábbis senki nem vállalta fel, így a mi hajunk hullott tőle és az idegtől.)
2012. nov. 22. 14:38
Szerintem elvileg nem tehetik meg.......:S
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook