Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elszíneződött padlólapot hogyan lehet tisztítani? fórum

Elszíneződött padlólapot hogyan lehet tisztítani? (tudásbázis kérdés)


6. AppIe (válaszként erre: 5. - Pk86)
2019. ápr. 4. 16:27

Amit irtam, jo lesz.

A porozus ezt jelenti.

A hidegzsiroldo csodakra kepes a tisztitasnal, es ami marad k(mert mindent nen tudsg kiszedni), ki kell "feheriteni". 3-4 nap mimimum a szaradasi ido, de jobb egy hetet hagyni. Utana mehet ra a frluletkezelo, lakk.

Pici buborekok vannak benne, amik hajszalasan atvezetnek mindent. Az olajos kezeles eltomiti, a lakk meg bezarja a feluletet. En lakkoznam.

Utana hanyatt lehet esni rajta frankon, de legalabb szep :D

5. pk86 (válaszként erre: 4. - AppIe)
2019. ápr. 4. 13:51
Sajnos nem felületi a probléma. Gres vagy valamilyen kőlap, ami olyan tulajdonságggal rendelkezik, hogy a nedvesség beszívódik a lap belsejébe (ha használatbavételkor leimpregnáltuk volna elkerülhető lett volna a probléma, de én még ilyen anyaggal nem találkoztam, eszembe se jutott, hogy beszívódik). Tehát valami olyan praktikára lenne szükségem, ami a folyadékot segít "kiszívni" a mélyebb rétegekből. Nem tudom segítene-e ha szórnék rá macskaalmot, rizst, vagy valami hasonló vízfelvevő anyagot?
4. AppIe (válaszként erre: 3. - Pk86)
2019. ápr. 4. 13:31

Klorral ki tudod feheriteni a dzsuvat, es a hidegzsiroldo csodakra kepes. En Well done-osat szoktam hasznalni, otthon flleres tetel, itt Angliaban 10 font korul kezdodik ugyanaz, uh. kerestem ugyanolyan hatoanyagu tieztitoezert, mad markat :P

En csak fugat tisztitottam a konyhaban, de nagyon jol mukodott. Eloszor zsiroldo, atsikaltam, aztam Domestost hagytam rajta. A ket tieztitoszer nem lep egymassal reakcioba.

Szoval porozus "kovon", keramian, nyugodtan. Padlolap van sokfele, dpecifikusan nem irtad milyen. Fara a zsiroldot nem szabad ratenni, mert szarra szaritja, es szalkasan szetesik. Meg a klor is agyoncsapja.

3. pk86 (válaszként erre: 2. - 0adc8842b1)
2019. ápr. 4. 10:18
Koszos vizet szívott be. Előbb ki kell valahogy tisztítanom, utána kezdhetem el impregnálni.
2. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Pk86)
2019. ápr. 4. 09:42
Ha nincs lakk, valami rajta akkor nehéz. Attól függ mi a nedvesség. Víz, vagy vegyi anyag?
1. pk86
2019. ápr. 4. 09:36
Sziasztok! A folyosónkon lévő padlólap kifolyt a rácsöpögött nedvességet magába szívta. Van valamilyen praktika, amivel el lehetne távolítani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook