Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elszállt árak miatti béremelés jogos? fórum

Elszállt árak miatti béremelés jogos? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2020. nov. 22. 17:01
Bizonyos időközönként illene emelni.
36. syria (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 22. 16:41
Megtapasztalhatod a magad bőrén az olyan esetet, hogy "beadták a felmondást, na azonnal lett keret az emelésre". Sok sikert! Ne felejts el beszámolni nekünk az eredményről! 😎
35. Guruljka (válaszként erre: 24. - Aszparagusz)
2020. nov. 22. 16:10
A cég még ma is létezik, és 20 évvel ezelőtt mindenkit, minden beosztásba ezzel a kitétellel vettek fel. Megnevezni a céget viszont nem fogom. Részben azért, mert azt sem tudom, azóta van-e még inflációkövetés náluk, másrészt meg nem is akarom konkrétan és nyilvánosan megnevezni.
34. Epresturmix (válaszként erre: 31. - Globus)
2020. nov. 22. 16:07
Ez volt a kétezres évek eleje. Azóta sajna nem állnak emberek az ajtóban.
33. beebanya (válaszként erre: 17. - Elbb)
2020. nov. 22. 16:07
Képzeld pontosan látom mi hogy megy egy cégnél, cégvezető mellett dolgozom, nagyon is tisztában vagyok a bevétel - kiadás és egyéb ügyek terén! Majd sajnálom a főnököket ha lesz kedvem meg időm de egyik sincs! Még ebben a helyzetben is bőven van mit a párnájuk alá rakni
32. andi6020 (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 22. 16:05
Szerintem nem fognak marasztalni.
31. globus (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 22. 16:00
Száz másik jelentkező lesz a helyedre.
30. unom (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 22. 15:50

Így gyorsabb volt, és egyszerűbb, nekem bejött. Nem voktam ott olyan régen, hogy végkielégítés járt volna.

Persze jobb megoldás lett volna anonim panaszkodni a Hoxán, ahogy te teszed.

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Unom)
2020. nov. 22. 15:47

"Én két hete léptem meg, mikor bért akartak csökkenteni. "


Khm.... ha ők akartak bért csökkenteni miért TE mondtál fel? logikai hiba.


Miért nem mondtad nem járulsz hozzá nem írod alá, rúgjatok ki? Persze felmondási idővel végkielégítéssel.

Elvégre ő akar módosítani miért én mondjam fel? Nem fogadom el az új feltételeket, így vagy minden marad a régibe-vagy rúgjon ki.

Ő engem és nem én mondok fel.

28. unom (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 22. 15:42
Tedd azt. Én két hete léptem meg, mikor bért akartak csökkenteni. Én jól jártam, hamar találtam jobbat, legyen neked is szerencséd.
27. aszparagusz (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 22. 15:40

Valószínűleg olyan a képzettséged, gyakorlatod, hogy kapkodnak utánad a munkáltatók.

Hajrá!

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Aszparagusz)
2020. nov. 22. 15:38

„a neked ez már nem megfelelő, és a munkáltató nem tud bért emelni, „



Honnan veszed hogy nem tud és nem csak nem AKAR?

Nem ugyanaz.


meg aztán hány olyan esetet láttam én hogy jajj nincs keret az emelésre, aztán beadták a felmondást, na azonnal lett keret az emelésre. Hazug retkek.


Lehet én se szarozok sokáig. Kapok emelést főnök? Nem? Semmi gond. Itt írd alá főnök, felmondok.

Lehet ez lesz.

25. aszparagusz (válaszként erre: 15. - Beebanya)
2020. nov. 22. 15:33

Miből gondolod, hogy a főnökségnek a jelenlegi helyzetben bőségesen van pénze?

Ha nem felel meg a munka és a fizetés, lehet távozni és másikat keresni.

24. aszparagusz (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2020. nov. 22. 15:30

Tudsz egy ilyen céget/beosztást mondani?

Én már több helyen dolgoztam, de még sehol nem volt ilyen a szerződésemben.

23. aszparagusz (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 22. 15:29

A munkáltatód kötött veled egy szerződést egy meghatározott bérre.

Ha neked ez már nem megfelelő, és a munkáltató nem tud bért emelni, akkor tovább kell állnod.

22. unom (válaszként erre: 20. - Bless the child)
2020. nov. 22. 14:21
Ahhoz kevés az Élet Iskolája 😀
21. Guruljka (válaszként erre: 16. - Papája)
2020. nov. 22. 14:18

Én megnem vagyok mindenki megváltója.

Ahogy írtam is, csak egy megjegyzés volt. A helyben járós emelés is több a semminél, de ez is csak egy megjegyzés.

Biztosan van olyan is, aki bérből-fizetésből élve egyenletes iramban gazdagszik, csak még én nem láttam.

20. Bless the child (válaszként erre: 15. - Beebanya)
2020. nov. 22. 14:14
Legyél te is főnök
19. Flóra76 (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2020. nov. 22. 14:13
Így van. Ott mutatkozik meg igazán a kitartás és a munka!
18. andi6020 (válaszként erre: 15. - Beebanya)
2020. nov. 22. 14:10

Az ilyenektől mint te, rosszul vagyok.

Lehet menni vállalkozni, vagy céget csinálni. Nem kötelező alkalmazottként dolgozni.

17. elbb (válaszként erre: 15. - Beebanya)
2020. nov. 22. 14:05
Bírom, mikor valaki csak annyit lát, hogy a főnökségnek sok a pénze, de a mögöttes munkát lekicsinyli.
16. papája (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2020. nov. 22. 13:56

Az nem béremelés, ha csak az inflációt tűrhetően követi. Az helyben járás, vagy még az sem.

A nyugdíjasok meg még annyit sem kapnak, hogy az helyben topogás legye.

15. beebanya (válaszként erre: 13. - Syria)
2020. nov. 22. 13:52

És ezzel mi a gond?

Szerintem van oka és jó oka kérni, könnyű a főnökségnek nekik bőségesen lehet pénzük felé annyit sem dolgoznak érte.

Én remélem sikerül neki emelést kapni ha nem akkor meg legyen minél előbb másik munkája

2020. nov. 22. 13:50

Én is ezzel mentem a főnökhöz meg azzal hogy egyre több dolgot kell csinálnom a válasz az volt más régebb óta van itt még többet csinál és ezért nem kap többet!

Ahogy jobb lesz a helyzet felmondok mert mikor felvett nem erről volt szó és igen azóta akkora áremelés volt hogy tényleg alig ér valamit a pénz.

13. syria (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2020. nov. 22. 13:31
Szerintem valójában nem az érdekli, hogy kinek van igaza, hanem ötleteket vár tőlünk, hogyan csikarjon ki fizetésemelést. 😀
12. Guruljka (válaszként erre: 9. - Papája)
2020. nov. 22. 13:17

Dolgoztam ilyen cégnél 20 éve. Az ottani fizetésemelés sem pótolta teljesen az infláció miatti kiesést, de követni egész tűrhetően követte.

A nyugdíjemelés nem tudom, mennyi.

2020. nov. 22. 12:47
A munkáltató meg erv lehet azzal, hogy a cég kiadásai nőttek, kevesebb a bevétel, nem tud többet fizetni.
10. Oneday
2020. nov. 22. 12:31

Ilyennel szerintem be érvelj. Viszont ha évek óta nem emeltek fizetés,még az infláció miatt sem, arra már szerintem inkább hivatkozhatsz, mert azért x évente "illik" "korrigálni" a bért. Persze nem köteles. Ugyanakkor én azt is megnézném, hogy esetleg lett - e több feladatom ugyanannyi bérért, ez már jó alap a fizetésemelés kéréshez, illetve ha valamiben kitűntél, valamit "letettél" az asztalra, ami a cégnek is jó, az megint egy jó érv alap.

De önmagában, hogy drágultak az élelmiszerek stb... Ez sajnos csúnyán fogalmazva nem az ő problémája.

9. papája (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2020. nov. 22. 12:20
Amennyiben ez FIZETÉSEMELÉS ANNYI, MINT AZ INFLÁCIÓ KÖVETŐ NYUGDÍJEMELÉS, AKKOR AZ MÉG ANNYIT SEM ÉR, MINT AMIT AZ UÓTÓBBI IDŐBEN ADTAK A DOLGOZÓKNAK.
8. syria (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 22. 11:58
Márpedig a maga szemszögéből mindkettőnek igaza van. A melósnak azért, mert a bérei nem követik az inflációt (mondjuk erre nincs is törvény; a nyugdíjakra van, de azt se tartják be), a főnöknek meg azért, mert az eltolt bringa helye nem sokáig marad üresen, jön valaki, aki akár kevesebb fizetésért is elvállalja a munkát.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook