Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elszállt árak miatti béremelés jogos? fórum

Elszállt árak miatti béremelés jogos? (beszélgetős fórum)

1 2 3
67. beebanya (válaszként erre: 20. - Bless the child)
nov. 26. 12:18
Azon vagyok
66. forrest2010 (válaszként erre: 65. - Forrest2010)
nov. 24. 11:59
... mikor 2010-be kezdte , még a fizetni való a fele se volt a mainak ! az embereknek nincsen pénzük :( van olyan vállalkozó itt a faluba akinek már akkora adósságot halmoztak fel a vevői :( tele lenne vele 1 vaskos telefonkönyv , amit valószínűleg sose fog beszedni/megkapni :( de a nagyapja 10 évre kifizette a kis üzlet bérleti díját ... és vissza pénzt nem kapna :(((((((
65. forrest2010 (válaszként erre: 64. - Syria)
nov. 24. 11:55
... tudom ! nem is mernék belevágni se :( mert az 1 dolog h nemcsak pénz kell hozzá , ha valakinek szikrányi érzéke sincsen az üzlethez , az jobb , ha marad magának és talál magának valamennyire megfelelő munkahelyet :( a lányomnak átadná a főnöknője a vállalkozást csakhát hamá'1x örült h megúszta ! akkor nem csapna bele még 1x a lecsóba :(
64. syria (válaszként erre: 63. - Forrest2010)
nov. 24. 07:25
Aki sose volt vállalkozó és kellően ostoba, annak fingja nincs mekkora különbség: egy munkahelyen a segge alá tolják a munkát, amit könnyebb elvégezni, mint megszerezni, vagy egy vállalkozás terheit is cipelve keresni a pénzt.
63. forrest2010 (válaszként erre: 55. - Syria)
nov. 24. 03:17
... mi is összedobtunk a lányunknak kb annyit 10 éve , de a néhány év amíg bírta cérnával elvitte az utána megtakarított pénzünket is :(((((((( ő úgy járt jobban h bezárt , amíg még úgy tudott megszabadulni a vállalkozásától h 1 fillér tartozás se volt rajta , nem úgy mint 1 ismerős srác , aki azóta is görgeti az adósságot maga előtt :( :( ... és a lányom merő hülyeségből azért vágott bele , mert 1 ismerőse elbacta a nagyapja millióit :( :( a lányom + azt hitte h apránként majd sikerül valamennyit visszatennie belőle a dupla/tripla munkával annak az ostoba libának , de hát ez sose működött így elszórni könnyű a sok pénzt !!! megkeresni/összerakni ?! sose fog annyit :( ahogy 1 lakás árát se szabad belefolyni hagyni a mindennapi kiadásokba !!! mint ecceriék ! a pasi eladta a kis nyaralóját és otthon a szekrénybe , dobozba őrizgették a pénzt :( mindenki cupfolgatta :( aztán 1x csak nem volt a dobozba semmi :( akkor aztán kitört a parasztgyalázat :( :(
62. lazarus (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 23. 21:56

"ez egy üres bullshit."

az, ezért maradj ott, csendben, olcsóért. :D kár írogatnod, imádod az aprópénzt.

61. Channa* (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 23. 19:13

Hát nem tudom.

Nekem még sosem volt problémám abból, hogy kiálltam magamért és másokért;)

Persze, nem mindig sikerült elérnem, amit akartam, de a nagy részét igen.

nov. 23. 15:16

"annyit érsz a munkáltatónak, amennyire önmagad is becsülöd"

ez egy üres bullshit. becsülhetem én magam akármire a cég meg a főnök hamar megmutatja hol a helyem.

Épp a legnagyobb egójú emberek penderülnek ki a leghamarabb. A főnökök nem szeretik a magukért kiálló embereket. veszélyesek. Még a végén minták lesznek a konzumbirkák számára és azok is kiállnak majd-és ott a forradalom.

Veszélyes.

Az ilyet nagyon hamar kivágják.

Én is ha kiállnék magamért egy dolgot érnék el-utca.

59. beebanya (válaszként erre: 56. - Lazarus)
nov. 23. 12:13
Ezt jól leirtad ez a nagy igazság
58. beebanya (válaszként erre: 25. - Aszparagusz)
nov. 23. 12:13

Nem ismerek minden céget, egyet csak ahol dolgozom. Na ott van pénz, van bevétel még a kiadások után is bőven marad mégsem emel nekem sem semmit a főnök.

Ha találok jobbat én is megyek de az is biztos utánam nagyon becopja majd a cég!

De mindegy ez legyen az ő gondjuk majd

57. lazarus (válaszként erre: 47. - Papája)
nov. 23. 10:25

"Annyit mondtak a médiákban, hogy hosszú keserves tárgyalások várhatók."

az idei év elején adott béremelés már talán el is olvad az euf/huf rohadáson.

gyk. ha volt 100.000 forintnyi éhbéred januárban (kb. 304 eur) az most, köszönhetően a drága qrmányunknak az most lehet vagy 278. :D

egyre jobban élünk, igaz?

[link]

mekkora volt akkor, az "infláció" ?????????

56. lazarus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 23. 10:15

"Melyik félnek van igaza?"

neked.

de tessék már végre megtanulni, annyit érsz a munkáltatónak, amennyire önmagad is becsülöd. a kérdésedből arra következtetnék, nem sokra...

tessék a sarkadra állni, senki az életben helyetted

nem áll ki érted, senki nem fogja önként a zsebed tömni, ha elesel, segíteni felállni.

a magyar munkaadók zöme egy féreg, igy kell őket kezelni is.

az infláció meg vagy 10-15% is van, alaphangon. pofátlan hazugság a 3%.

55. syria (válaszként erre: 50. - Forrest2010)
nov. 23. 09:54
A bátyám több mint egy milliót (20 éve az nagyon sok pénz volt; nekem most is az) ölt bele, hogy a vendéglátói diplomás fia kávézót nyithasson. Pár hónap alatt befuccsolt, pedig a belváros legforgalmasabb helyén volt. Lehet, hogy a kölyöknek nem volt kitartása, vagy nem volt pénz a kezdeti veszteségek finanszírozására.
54. forrest2010 (válaszként erre: 53. - Semleges)
nov. 23. 09:12
... én is drukkolok minden rendes vállalkozónak , vannak rendesek is , de felköthetik a bugyijukat ha ma talpon szeretnének maradni , nem könnyű ! ... a lányom főnöke a vállalkozó , elmehetett néhány hónapja nyd-ba és lerázhatná magáról ezt az egészet , de próbál még maradni néhány hónapig ... én lehet h a helyébe bedobtam volna a törölközőt !!! semmi garancia arra h ez az egész jövőre csak 1 rossz álom lesz ?!!!!
nov. 23. 08:52
Van vállalkozó ismerősöm, többet keres az átlagnál de többet is dolgozik. Nem sajnálom tőle, keressen is. Drukkolok nekik:)
52. forrest2010 (válaszként erre: 21. - Guruljka)
nov. 23. 08:35
... akkor tényleg elég car helyen élsz !!! mert bizony van ilyen is ! jó nem lesz milliárdos talán , de az évek során azért eljut valamerre , jól gazdálkodva , nem a sült galambra várva ! / de az is igaz h volt olyan kollégám is , aki arra volt " büszke " ! h már 2 ház árát elitták :( :(
51. forrest2010 (válaszként erre: 36. - Syria)
nov. 23. 08:31
... ilyen is előfordul ! + az ellenkezője is még sűrűbben !!!
50. forrest2010 (válaszként erre: 18. - Andi6020)
nov. 23. 08:29

... pontosan !!! és majd néhány évnyi vállalkozás/kényszervállalkozás után meglátjuk h mi lesz a véleménye ?!

... a lányom néhány évvel ezelőtt belevágott , hálát adtam a Jóistennek h nem vett fel hozzá kölcsönt , de az egész család megtakarítása ráment a vállalkozására és örülök h csak az ment rá !!! mert szívesen segítettünk , csak éppen nem jött be :( :(

49. levarosbukta (válaszként erre: 7. - Guruljka)
nov. 23. 08:27
Háááát, elég sok munkaszerződést készítettem, olvastam de ilyen sehol nem volt. Nem hülye egy munkáltató sem!
48. forrest2010 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 23. 08:21
... de bizony ! " kendnek " van igaza !!! de kend fizet !!! ... őszintén !!! hány munkahelyet/főnököt érdekel ? h a dolgozója hogyan osztja be a megkeresett pénzt ?!!! mindenkinek egyéni érdeke h a lehető legjobban gazdálkodjon azzal az összeggel amit képes megkeresni , van olyan , aki képes rá h a kevesebből is jól gazdálkodjon , van aki a többől is csak garázdálkodni képes , de nem jut 1-ről 2-re !!! egész élete során :( se !!! :(
nov. 23. 08:17

Azt gondolom, ebben az évben nagyon fájó pontja lesz a munkáltatóknak a béremelés.

Máskor a kormány nyár végén bejelenti a minimál és garantált bérminimum emelésének mértékét. Őszre lezárulnak a bérviták. Idén még el sem kezdték.

Annyit mondtak a médiákban, hogy hosszú keserves tárgyalások várhatók.

46. bellabi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 23. 04:39

A munkahelyed szerződés szerint fizet. Ha kevesled, nézz körül az álláspiacon.

Találd ki, milyen pozikra van esélyed, mit csinálnál szívesen. Adj be pár CV-t, ha régen csináltad, olvass utána, hogy érdemes. Menj el interjúra. Mondd be azt, amit szerinted reális keresned. (Ennek is érdemes utánakérdezned előre, hogy reális számot mondj.) A legjobb helyzetben vagy. Munka mellett keresel. Azt kell elfogadnod, ami tényleg előrelépés és tetszik is, és ha fél év múlva jön, akkor ki tudod várni.

45. Fat Black Pussycat (válaszként erre: 25. - Aszparagusz)
nov. 22. 20:06
És a fonoksegnek arra is kell gondolni, hogy miből fizet, ha megint leállás lesz, mert a kormány úgy rendeli el. Emeljük bért, vagy hagyjunk tartalékot, hogy ki tudjuk húzni amíg nincs meló, kolunben mindenkit szélnek kell ereszteni.
44. Fat Black Pussycat (válaszként erre: 15. - Beebanya)
nov. 22. 20:03
Vagy nem. Vagyis milyen szintű vezetésről beszélünk. Nálunk repült a területi vezető, a head office egy része is leépítésre került, ez pár hónapig 2 üzletert felelt az üzletvezető ugyanannyi fizetésért.
43. Fat Black Pussycat (válaszként erre: 14. - Beebanya)
nov. 22. 20:00
Úgy az igazi, ha több a meló, szarabb a fizetés, és rosszabb beosztás is jár egyben :P Nálunk most ez van.
42. globus
nov. 22. 17:52

Itt egy remek állás. Nem is állás, fekvés.

[link]

41. birebora (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 22. 17:34
Én megértelek, de ha nem tetszik váltani kell. Ez a megoldás.
nov. 22. 17:30
előbb a biztonság kedvéért keress munkahelyet, nehogy két szék közt a pad alá ...
39. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 22. 17:26

Miért tetted fel a kérdést? Jól tudod, lehet elméletben igazad, de a gyakorlatban a munkaszerződésed a lényeg.

Egy joga van a munkavállalónak, felmond és keres jobbat, ha a felmondási idejét letöltötte, vagy megváltotta.

38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Birebora)
nov. 22. 17:16

"Bizonyos időközönként illene emelni."

Hát ja. de ezt a főnök meg úgy látja hogy hááá méééé....

majd lesz másik. Olyan mint pl a nyáron felvette ember, aki 1 hete volt ott , egyik napról a másikra lelépett, hóna alatt egy laptoppal...

megérte... na ilyen munkaerő biztos lesz a helyemre is.

1 2 3

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook