Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elszállt árak miatti béremelés jogos? fórum

Elszállt árak miatti béremelés jogos? (beszélgetős fórum)


1 2 3
67. beebanya (válaszként erre: 20. - Bless the child)
2020. nov. 26. 12:18
Azon vagyok
66. forrest2010 (válaszként erre: 65. - Forrest2010)
2020. nov. 24. 11:59
... mikor 2010-be kezdte , még a fizetni való a fele se volt a mainak ! az embereknek nincsen pénzük :( van olyan vállalkozó itt a faluba akinek már akkora adósságot halmoztak fel a vevői :( tele lenne vele 1 vaskos telefonkönyv , amit valószínűleg sose fog beszedni/megkapni :( de a nagyapja 10 évre kifizette a kis üzlet bérleti díját ... és vissza pénzt nem kapna :(((((((
65. forrest2010 (válaszként erre: 64. - Syria)
2020. nov. 24. 11:55
... tudom ! nem is mernék belevágni se :( mert az 1 dolog h nemcsak pénz kell hozzá , ha valakinek szikrányi érzéke sincsen az üzlethez , az jobb , ha marad magának és talál magának valamennyire megfelelő munkahelyet :( a lányomnak átadná a főnöknője a vállalkozást csakhát hamá'1x örült h megúszta ! akkor nem csapna bele még 1x a lecsóba :(
64. syria (válaszként erre: 63. - Forrest2010)
2020. nov. 24. 07:25
Aki sose volt vállalkozó és kellően ostoba, annak fingja nincs mekkora különbség: egy munkahelyen a segge alá tolják a munkát, amit könnyebb elvégezni, mint megszerezni, vagy egy vállalkozás terheit is cipelve keresni a pénzt.
63. forrest2010 (válaszként erre: 55. - Syria)
2020. nov. 24. 03:17
... mi is összedobtunk a lányunknak kb annyit 10 éve , de a néhány év amíg bírta cérnával elvitte az utána megtakarított pénzünket is :(((((((( ő úgy járt jobban h bezárt , amíg még úgy tudott megszabadulni a vállalkozásától h 1 fillér tartozás se volt rajta , nem úgy mint 1 ismerős srác , aki azóta is görgeti az adósságot maga előtt :( :( ... és a lányom merő hülyeségből azért vágott bele , mert 1 ismerőse elbacta a nagyapja millióit :( :( a lányom + azt hitte h apránként majd sikerül valamennyit visszatennie belőle a dupla/tripla munkával annak az ostoba libának , de hát ez sose működött így elszórni könnyű a sok pénzt !!! megkeresni/összerakni ?! sose fog annyit :( ahogy 1 lakás árát se szabad belefolyni hagyni a mindennapi kiadásokba !!! mint ecceriék ! a pasi eladta a kis nyaralóját és otthon a szekrénybe , dobozba őrizgették a pénzt :( mindenki cupfolgatta :( aztán 1x csak nem volt a dobozba semmi :( akkor aztán kitört a parasztgyalázat :( :(
62. 98aa2e5eda (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 23. 21:56

"ez egy üres bullshit."



az, ezért maradj ott, csendben, olcsóért. :D kár írogatnod, imádod az aprópénzt.

61. Channa* (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 23. 19:13

Hát nem tudom.

Nekem még sosem volt problémám abból, hogy kiálltam magamért és másokért;)


Persze, nem mindig sikerült elérnem, amit akartam, de a nagy részét igen.

2020. nov. 23. 15:16

"annyit érsz a munkáltatónak, amennyire önmagad is becsülöd"


ez egy üres bullshit. becsülhetem én magam akármire a cég meg a főnök hamar megmutatja hol a helyem.

Épp a legnagyobb egójú emberek penderülnek ki a leghamarabb. A főnökök nem szeretik a magukért kiálló embereket. veszélyesek. Még a végén minták lesznek a konzumbirkák számára és azok is kiállnak majd-és ott a forradalom.

Veszélyes.

Az ilyet nagyon hamar kivágják.

Én is ha kiállnék magamért egy dolgot érnék el-utca.

59. beebanya (válaszként erre: 56. - 98aa2e5eda)
2020. nov. 23. 12:13
Ezt jól leirtad ez a nagy igazság
58. beebanya (válaszként erre: 25. - Aszparagusz)
2020. nov. 23. 12:13

Nem ismerek minden céget, egyet csak ahol dolgozom. Na ott van pénz, van bevétel még a kiadások után is bőven marad mégsem emel nekem sem semmit a főnök.

Ha találok jobbat én is megyek de az is biztos utánam nagyon becopja majd a cég!

De mindegy ez legyen az ő gondjuk majd

57. 98aa2e5eda (válaszként erre: 47. - Papája)
2020. nov. 23. 10:25

"Annyit mondtak a médiákban, hogy hosszú keserves tárgyalások várhatók."



az idei év elején adott béremelés már talán el is olvad az euf/huf rohadáson.


gyk. ha volt 100.000 forintnyi éhbéred januárban (kb. 304 eur) az most, köszönhetően a drága qrmányunknak az most lehet vagy 278. :D


egyre jobban élünk, igaz?


[link]



mekkora volt akkor, az "infláció" ?????????

56. 98aa2e5eda (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 23. 10:15

"Melyik félnek van igaza?"



neked.


de tessék már végre megtanulni, annyit érsz a munkáltatónak, amennyire önmagad is becsülöd. a kérdésedből arra következtetnék, nem sokra...


tessék a sarkadra állni, senki az életben helyetted

nem áll ki érted, senki nem fogja önként a zsebed tömni, ha elesel, segíteni felállni.



a magyar munkaadók zöme egy féreg, igy kell őket kezelni is.


az infláció meg vagy 10-15% is van, alaphangon. pofátlan hazugság a 3%.

55. syria (válaszként erre: 50. - Forrest2010)
2020. nov. 23. 09:54
A bátyám több mint egy milliót (20 éve az nagyon sok pénz volt; nekem most is az) ölt bele, hogy a vendéglátói diplomás fia kávézót nyithasson. Pár hónap alatt befuccsolt, pedig a belváros legforgalmasabb helyén volt. Lehet, hogy a kölyöknek nem volt kitartása, vagy nem volt pénz a kezdeti veszteségek finanszírozására.
54. forrest2010 (válaszként erre: 53. - Semleges)
2020. nov. 23. 09:12
... én is drukkolok minden rendes vállalkozónak , vannak rendesek is , de felköthetik a bugyijukat ha ma talpon szeretnének maradni , nem könnyű ! ... a lányom főnöke a vállalkozó , elmehetett néhány hónapja nyd-ba és lerázhatná magáról ezt az egészet , de próbál még maradni néhány hónapig ... én lehet h a helyébe bedobtam volna a törölközőt !!! semmi garancia arra h ez az egész jövőre csak 1 rossz álom lesz ?!!!!
2020. nov. 23. 08:52
Van vállalkozó ismerősöm, többet keres az átlagnál de többet is dolgozik. Nem sajnálom tőle, keressen is. Drukkolok nekik:)
52. forrest2010 (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2020. nov. 23. 08:35
... akkor tényleg elég car helyen élsz !!! mert bizony van ilyen is ! jó nem lesz milliárdos talán , de az évek során azért eljut valamerre , jól gazdálkodva , nem a sült galambra várva ! / de az is igaz h volt olyan kollégám is , aki arra volt " büszke " ! h már 2 ház árát elitták :( :(
51. forrest2010 (válaszként erre: 36. - Syria)
2020. nov. 23. 08:31
... ilyen is előfordul ! + az ellenkezője is még sűrűbben !!!
50. forrest2010 (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2020. nov. 23. 08:29

... pontosan !!! és majd néhány évnyi vállalkozás/kényszervállalkozás után meglátjuk h mi lesz a véleménye ?!


... a lányom néhány évvel ezelőtt belevágott , hálát adtam a Jóistennek h nem vett fel hozzá kölcsönt , de az egész család megtakarítása ráment a vállalkozására és örülök h csak az ment rá !!! mert szívesen segítettünk , csak éppen nem jött be :( :(

49. levarosbukta (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2020. nov. 23. 08:27
Háááát, elég sok munkaszerződést készítettem, olvastam de ilyen sehol nem volt. Nem hülye egy munkáltató sem!
48. forrest2010 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 23. 08:21
... de bizony ! " kendnek " van igaza !!! de kend fizet !!! ... őszintén !!! hány munkahelyet/főnököt érdekel ? h a dolgozója hogyan osztja be a megkeresett pénzt ?!!! mindenkinek egyéni érdeke h a lehető legjobban gazdálkodjon azzal az összeggel amit képes megkeresni , van olyan , aki képes rá h a kevesebből is jól gazdálkodjon , van aki a többől is csak garázdálkodni képes , de nem jut 1-ről 2-re !!! egész élete során :( se !!! :(
2020. nov. 23. 08:17

Azt gondolom, ebben az évben nagyon fájó pontja lesz a munkáltatóknak a béremelés.

Máskor a kormány nyár végén bejelenti a minimál és garantált bérminimum emelésének mértékét. Őszre lezárulnak a bérviták. Idén még el sem kezdték.

Annyit mondtak a médiákban, hogy hosszú keserves tárgyalások várhatók.

46. 0885be3643 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 23. 04:39

A munkahelyed szerződés szerint fizet. Ha kevesled, nézz körül az álláspiacon.

Találd ki, milyen pozikra van esélyed, mit csinálnál szívesen. Adj be pár CV-t, ha régen csináltad, olvass utána, hogy érdemes. Menj el interjúra. Mondd be azt, amit szerinted reális keresned. (Ennek is érdemes utánakérdezned előre, hogy reális számot mondj.) A legjobb helyzetben vagy. Munka mellett keresel. Azt kell elfogadnod, ami tényleg előrelépés és tetszik is, és ha fél év múlva jön, akkor ki tudod várni.

45. df1e1c376c (válaszként erre: 25. - Aszparagusz)
2020. nov. 22. 20:06
És a fonoksegnek arra is kell gondolni, hogy miből fizet, ha megint leállás lesz, mert a kormány úgy rendeli el. Emeljük bért, vagy hagyjunk tartalékot, hogy ki tudjuk húzni amíg nincs meló, kolunben mindenkit szélnek kell ereszteni.
44. df1e1c376c (válaszként erre: 15. - Beebanya)
2020. nov. 22. 20:03
Vagy nem. Vagyis milyen szintű vezetésről beszélünk. Nálunk repült a területi vezető, a head office egy része is leépítésre került, ez pár hónapig 2 üzletert felelt az üzletvezető ugyanannyi fizetésért.
43. df1e1c376c (válaszként erre: 14. - Beebanya)
2020. nov. 22. 20:00
Úgy az igazi, ha több a meló, szarabb a fizetés, és rosszabb beosztás is jár egyben :P Nálunk most ez van.
42. globus
2020. nov. 22. 17:52

Itt egy remek állás. Nem is állás, fekvés.

[link]

41. birebora (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 22. 17:34
Én megértelek, de ha nem tetszik váltani kell. Ez a megoldás.
2020. nov. 22. 17:30
előbb a biztonság kedvéért keress munkahelyet, nehogy két szék közt a pad alá ...
39. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 22. 17:26

Miért tetted fel a kérdést? Jól tudod, lehet elméletben igazad, de a gyakorlatban a munkaszerződésed a lényeg.

Egy joga van a munkavállalónak, felmond és keres jobbat, ha a felmondási idejét letöltötte, vagy megváltotta.

38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Birebora)
2020. nov. 22. 17:16

"Bizonyos időközönként illene emelni."


Hát ja. de ezt a főnök meg úgy látja hogy hááá méééé....

majd lesz másik. Olyan mint pl a nyáron felvette ember, aki 1 hete volt ott , egyik napról a másikra lelépett, hóna alatt egy laptoppal...

megérte... na ilyen munkaerő biztos lesz a helyemre is.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook