Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Elszakítottam a Kombucha gombám! fórum

Elszakítottam a Kombucha gombám! (beszélgetős fórum)


11. Guruljka (válaszként erre: 3. - Shila)
2012. jún. 17. 16:59

Tökmindegy, hány darabban van!

Anyukám darabolta is, egy kutyám bőrbetegségén az segített, hogy egy pár napon át kapott napi egy diónyi kombucha-gombát. Le kellett nyomni a torkán, de látványosan javult!

(El kell mondanom, hogy több állatorvos szere is csődöt mondott, de az Állatorvosi Egyetemen végzett bőrkaparék-tenyésztés alapján is kapott gyógyszert, és az sem használt.)

2011. dec. 23. 10:24
a kombutcha gomba kesobb idovel no,es megvastagzik es idovel egyre tobbet es tobbet tudsz csinalni belole,es vegulmar el is kell ajandekoznod,mert ugy nol ha csinalod a kombutcha teat folyamatosan.
2011. dec. 23. 10:23
azert meg ne dobd ki,legy turelmes es ujra ok lesz es hasznald persze a szokasos modon.ilyen elofordulhat,velem is elofordult.
2011. márc. 26. 12:30

Jujjj,hat en a barinomtol kaptam,igy gozom sincs!

Es pont ezert aggodom,h megoltem,mert nehez lenne megint hozzajutnom..

De googlezd ki,ird be a lakohelyed es mondjuk h venni kombuchat vagy ilyesmi..

2011. márc. 26. 10:58
Hol lehet ilyen gombához jutni?
2011. márc. 25. 20:07

Igen,olvastam h legaalbb 8 napig jo erlelni.. Foleg az az adag jo fogyokrara is ...


Csak azt nem ertem,hogy tdnek minel tobbet gyartani? Tudsz egyszerre tobb teat erlelni,mint 2 liter? Vagy ahhoz tobb gomba kell?

Es te mennyit ittal naponta? :)

5. Virág47 (válaszként erre: 3. - Shila)
2011. márc. 25. 18:16
Én édesebben szerettem a gombateát, tehát 2-3 nap múlva szűrtem magamnak, a párom savanyúbban szerette, ő egy hét múlva szűrte magának. Bár azt mondják, minél ecetesebb, annál hatásosabb, de én nem bírtam ecetesen inni.
4. Virág47 (válaszként erre: 3. - Shila)
2011. márc. 25. 18:13
Régen ittam rendszeresen, nagyon jó volt a hatása, torokfájásra kimondottan jó volt, enyhítette a torokkaparást, de egy idő után meguntam, elraktam a gombát hűtőbe, de valszeg túl sokáig tarthattam ott, mert elpusztult, aztán kidobtam. Amíg tetszik és bírod, igyad, ha ráunsz tedd félre, de időnként nézz rá, cseréld le a teát róla, tegyél rá cukros friss teát, és sokáig megmarad. Én elbaltáztam, nem gondoztam, ma már nincs gombám.
2011. márc. 25. 18:05

Jujj,koszi!


Akkor nem lenyeg,h palacsinta alaku,vagy szakadt palacsinta? :D


Te is iszod? Mi a tapasztalat? :)

2011. márc. 25. 17:14

Semmi baj, majd összeforr! :))

Tényleg nem kell megijedni, kibírja a gomba a szétszakítást! Mind külön-külön is életképes marad, ha cukorral táplálod továbbra is.

2011. márc. 25. 16:51

Eppen ma keszitettem el a teat. A gombat szet akartam valasztani a bebitol,de szetszakadt mind a ketto.. Szerintetek attol eletkepesek?

Most mind a kettot beletettem a teaba,hatha felelednek.

Sokaig ,majdnem 2 honapig fel literes befottes uvegben volt a hutoben,arra gondoltam,az anya,ahogy begyurodott a bebi rafejlodott es azert olyan,mint egy gyurott zsebkendo! Szetvaalszottam,mint mondottam es egyik sem palacsinta forma tobbe.


Van otletetek??

Azt olvastam h pengevel a szelebol vagni kell kerek 20 forintos nagysagut es az ujrafejlodik.Velemeny? A penge ugye acel,az meg nem erhet a gombahoz :(


Naon koszzonom elore is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook