Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elszakítják a családtól a fiam fórum

Elszakítják a családtól a fiam (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
18. spinneli (válaszként erre: 14. - Channa*)
2017. márc. 30. 13:01
Sok ember, elsősorban nő külső kapcsolatoktól várja a boldogságot, a saját értéküket, boldogulásulat másokon keresztül szeretnék kierőszakolni, számomra végtelenül furcsa és egészségtelen, mikor felnőttkorú családtagok ennyire belemásznak egymás életébe...ha 50-60 éves koromban azt veszem észre, hogy a fő elfoglaltságom a felnőtt fiam életének a buzerálása, remélem lelő valaki.
2017. márc. 30. 13:00

és mi lett a két házzal?

eleve mi a fenének kellett nekik 2 ház?

16. globus (válaszként erre: 13. - Fokhagyma99)
2017. márc. 30. 13:00
Szét szeretnéd választani Katát és a fiadat?
15. e8da813d29 (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2017. márc. 30. 12:58
😰😰😰
14. Channa* (válaszként erre: 10. - Linett96)
2017. márc. 30. 12:57

Nekem egy nagynéném van ilyesmi....

Imádjuk, tök normálisnak tűnik, mindent megtesz a gyerekeiért és a rokonaiért, de úgy rátelepszik mindenkire, hogy menekülünk tőle. Ha nem megyek hétvégén, akkor már sírva vár, hogy mi van velem, miért sértődtem meg, ő engem mennyire szeret, stb., azt viszont képtelen valahogy "megérteni", hogy van más dolgom is, mint nála ülni minden hétvégén. Persze ő ezt fel sem tudja fogni, mert egész életében otthon volt, ha dolgozott is, azt is otthon csinálta, így neki nem hétvégén kellett mindent elintézni, mint másoknak. Sok az ideje és azt szeretné?, hogy más szórakoztassa őt:D

13. fokhagyma99 (válaszként erre: 3. - Michelle.r)
2017. márc. 30. 12:54
Nagyon egyszerűen,kiutaztam látogatóba.
12. michelle.r (válaszként erre: 5. - Fincsi5)
2017. márc. 30. 12:52

Vagy egy új céget :DDD


[link]

11. Linett96 (válaszként erre: 10. - Linett96)
2017. márc. 30. 12:50
Ja,és azt hozzáteszem,hogy ennek ellenére mindenki próbál kedves lenni vele,anyagilag is kisegítjük ha kell,de ha együtt kellene töltenünk egy hetet, szerintem a 3. napnál mindenki teljesen besokallna tőle,és elég nagy viták és sértődések lennének...
2017. márc. 30. 12:49

Az a baj,hogy csak egyik oldalról hallottuk a sztorit. Én azért megkérdezném Kristófékat is,hogy ők hogyan látják a dolgokat.


Nálunk is anyósom sír mindig,hogy párom (és igazából párom tesójáék is) így leszarja meg úgy leszarja,de az igazság az,hogy nem lehet elviselni a nőt.... Aki kicsit jobban ismeri,senki sem kedveli. Az elmúlt időben már a saját szüleinek is elegük van belőle....


Szóval szép dolog,hogy vettél a Kristófnak 2 házat,de (normális embereknél) nem a pénz határozza meg a kapcsolatot.

2017. márc. 30. 12:45

Valami oka csak van a fiadnak, hogy nem veled beszéli meg a dolgait. Talán így nevelted, ezt a mintád mutattad, stb.

Egy normálisan nevelt, viselkedő ember, nem fordul el a családjától, csak azért, mert a lány ezt akarja, hanem ekkor jön az, hogy felülbírálja a kapcsolatot, stb....

8. spinneli (válaszként erre: 1. - Fokhagyma99)
2017. márc. 30. 12:40
Szállj le a fiadékról és éld a saját életedet.
7. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Fokhagyma99)
2017. márc. 30. 12:39

hat nekem az maradt meg, hogy 2 hazat is vettetek kristofnak, minek? :D :D :D


a csajnak szolni meg balhezni felesleges, szerintem probalj mindent elolrol, es normalis, hetkoznapi kapcsolatot kialakitani ujra a fiaddal. irni neki semleges, otthoni dolgokrol, kerdezni, milyen a munka, a programok stb. a csajnak is irni, hogy bocs a kirohanasert, hogy boldogulnak, kell-e segitseg, ilyesmi. az elejen biztos nem megy majd zokkenomentesen vagy csak immel-ammal felelgetnek, aztan idovel rendezodhetnek a dolgok, es egy csalad lehettek

6. e8da813d29 (válaszként erre: 5. - Fincsi5)
2017. márc. 30. 12:35
:D
5. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fokhagyma99)
2017. márc. 30. 12:34
Talán, ha egy harmadik házat is vennétek.
2017. márc. 30. 12:34

Azokat az ellened fordító mondatokat te láttad leírva, vagy elhangzottak?

Vagy csak a képzeleted mondatja veled?


A mi családunkban is ez van nagyjából: a lányom és a vőm velünk mindent megbeszélnek, a fiú szüleivel szinte semmit.

Udvariasak, kedvesek velük, de a napi életükben mégis mi veszünk részt, mert velünk akarják megosztani.

Nem tudom, a másik szülőpár mit csinál rosszul, igazából nem is érdekel. Néha fél szavakkal elejtik a gyerekek, hogy "ellenőrizve" vannak állandóan.

Az anyagi támogatást onnan kapják lényegében, amit megköszönnek, hálásak érte, de a több törődés és szeretet felőlünk jön. (ők mondják!)


Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy.

3. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fokhagyma99)
2017. márc. 30. 12:18

Hogy néztél bele a külföldön élő fiad telefonjába?


Egyébként semmit nem tudsz tenni, nagykorú saját értékítélettel. Ezt választotta, most így jó neki. Reménykedj, hogy egyszer neki is feltűnik, hogy ennyire kontroll alatt tartják.

2017. márc. 30. 12:04

Szerintem sajnos nem sokat tudsz már tenni... ha ennyire nem látja hogy mi folyik, és nincs is rá vágya, hogy a testvérével/családjával legyen, akkor nem fog megváltozni.

Ha elkezded szidni a csajt csak még jobban ellenetek fordul...


Maximum annyit tudsz tenni, hogy mindig amikor beszéltek biztosítod róla, hogy bármi van ti segítetek neki, csak szóljon és bármikor hazamehet, ha úgy gondolja, az ajtótok nyitva van...

2017. márc. 30. 11:53

A történetem nem szeretném hosszúra nyújtani,de mindenképp várom a véleményeket,tapasztalatokat,mert már teljesen kikészültem.

A fiam(Kristóf) 18 évesen került össze a jelenlegi barátnőjével(Kata),immár 5 éve.A kapcsolat meglehetősen érdekesen indult,mivel a Kata a másik fiamra írogatott és ajánlotta magát magát,de a nagyobbik fiam (Zsolt) lepattintotta.Néhany hét elteltével a kisebb fiammal összejöttek.Az évek teltek egyre inkább eltávolodott a fiam a családtól,a barátaitól amit akkor még úgy gondoltam,hogy ők egy pár külön életet élnek,hol nálunk,hol a Katáéknal aludtak.

Ekkor felajánlottuk nekik,hogy próbálják meg a saját életüket élni,vettünk a fiamnak egy házat,odaköltöztek,de a kislány a hét napból 3-at továbbra is a szüleinél aludt.Egy napon a Zsolt fiam elment hozzájuk,mivel azelőtt nagyon jó testvérek voltak és gondolta beszélgetnek néhány órát,na ekkor legnagyobb döbbenetünkre Kata elzavarta,hogy oda márpedig nem mehet!!!Természetesen ez kiverte a biztosítékot,cirkusz stb...A kislány hazaköltözött a szüleihez.

Néhány hónap múlva ismét összejött Kristóffal,de a békesség kedvéért nem szóltunk,nem hánytorgattuk fel a múltat.A családtól,barátoktól még távolabb kerültek,a fiam már ha a kislánnyal volt a telefonunkat sem vette fel.A párom unszolására (nem a vér szerinti apja a fiaimanak)adtunk még egy esélyt.Vettünk a Kristófnak még egy házat,melyet elkezdtünk rendbetenni,berendezni.Amikor szóltunk hogy akár költözni is tudnának,lehet takarítani,rendezkedni bejelentették hogy mégsem költöznek,hanem a Zsolthoz kiköltöznek aki időközben külföldön él.Csodálkoztunk mivel a Kata és a nagyobbik fiam nem beszéltek azóta sem mióta Kata nem engedte be.Rengeteg győzködés árán a Zsolt segített kijutni,lakást,munkát szerzett a testvérének és Katának is.Kb3 hónapig rendben ment minden odakint,aztán szépen lassan lazult a kapcsolat a két testvér közt,Zsolt hiába keresi Őket,hívja közös programokra mindig lemondják Kristófék.Mára eljutottak odáig hogy Kristófnak se barátja,se családja nincs.Teljesen megváltozott a Kristóf,mintha nem is Ő lenne.Ekkor véletlen folytán kiderült a fiam Kata anyjával napi szinten mindent megbeszél,Kata szülei tudták hogy új munkája van én a fiamtól nem.Ekkor nagyon berágtam csúnya dolgot tettem belenéztem a fiam telefonjába ekkor láttam milyen agymosás történik a hátam mögött. Kata és a szülei teljesen ellenünk fordítják a fiam,Pl:kerüld messziről a testvéred mert a Katát akarja lecsapni a kezedről,anyád nak sosem leszel jó csak a Zsoltot szereti,de mi nagyon szeretünk.Na ekkor írtam Katának ,hogy nem tűröm hogy a két testvért egymás ellen fordítsa és takarodjon a fiam mellől. Ezidáig nem szóltam hagytam úgy éljenek ahogy nekik jó,de ez nem tűrhetem,természetesen a fiam Kata mellé áll. 2 hete nem hívott ,nem írt,se nekem,se a testvérének pedig nagyon jó volt a kapcsolat.

Mit tehetnék hogy felnyissam a fiam szemét,teljesen kisajátitják maguknak ,az orránál fogva vezetik,elmarják a családtól. Egyenlőre nem keresem hagyom ,hogy magától vegye észre hogy már mindenkit elveszített maga körül. Segítsetek mit tehetek???

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook