Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elszakítják a családtól a fiam fórum

Elszakítják a családtól a fiam (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
48. túrógombócka (válaszként erre: 47. - Fokhagyma99)
2017. márc. 30. 14:32

talán szeretne végre élni egy kicsit, mint egy fiatal srác.

21 évesen meg inkább tanulnia kellett volna, nem? fiatal még ahhoz, hogy embereket irányítson, az még bőven a tanulóidő.

47. fokhagyma99 (válaszként erre: 46. - Túrógombócka)
2017. márc. 30. 14:30

Én már rég felfogtam,de nem felnőtt gondolkodásra utal hogy a szókincse leépült és mindenre a nem tudom a válasz.Ha csak egyszerüen annyit kérdeztem milyen ott az idő,mi fogtok a hétvégén csinálni- nem tudom volt a felelet.

Nem az elengedésről van szó,hanem a két testvér közzé furakodott lány a probléma. A fiam elvesztette önmagát,itthon embereket irányított 21 évesen,most pedig nem lát tovább az orránál.

46. túrógombócka (válaszként erre: 45. - Fokhagyma99)
2017. márc. 30. 14:25
felnőtt ember a fiad, vedd már észre.
45. fokhagyma99 (válaszként erre: 44. - Túrógombócka)
2017. márc. 30. 14:24

Akkor a véleményed szerint az a normális,ez a nevelési elved ha a gyereknek nincs kedve iskolába menni írsz igazolást? Semmi gond fiam ha az útszéléről hoznak haza,majd kipihened magad?Akár embert is ölhetsz fiam max. leülöd és megyek látogatni???

Hát nézőpont kérdése,de úgy látom jól megértenétek egymást a Kata anyjával...

44. túrógombócka (válaszként erre: 42. - Fokhagyma99)
2017. márc. 30. 14:12
felnőtt ember maga dönti el, h mikor akar munkába menni. (ha nem akar, kirúghatják, de ennek tudatában van). nem anyuka mondja meg.
2017. márc. 30. 14:08
Én csak azt nem értem, hogy ha fórum indítónak nem tetszenek a válaszok, mert azok nem 'tetszenek' neki akkor minek kérdez? Egyébként én is azt gondolom, amit a nagy többség: nem felnőttként, hanem gyerekként kezeli a gyerekét és igen,olyan mértékbe szól bele az életükbe amit következmények nélkül nem tehet ...
42. fokhagyma99 (válaszként erre: 37. - 4c1a787e8f)
2017. márc. 30. 14:06
Félreértettél...Nem kell állandóan dolgozni nálunk,külön munkahelye volt a fiamnak ott dolgozott, soha nekünk nem vágta a fát munka után és hasonlók. De olyan nem történhetett meg,hogy azért nem megy be a munkahelyére, mert előző este bulizott. Lehet bulizni,de legyen felelősségtudata ezzel nem is volt baj,persze a másik családban ha épp másnaposok voltak beteget jelentettek,vagy nem mentek iskolába anyuka meg írta az igazolást. Ez normális???
41. 4c1a787e8f (válaszként erre: 40. - Fokhagyma99)
2017. márc. 30. 14:02

Persze, ez nagyon tiszteletreméltó.

És fogja is tisztelni, ha hagyod, hogy keresztülmenjen rajta..

Ma más világ van, más fiatalokkal. Ezt nehéz nekünk megérteni.

Mi azért annyira nem lentről kezdtük, mert evidens volt, hogy befejezem az egyetemet, stb.. Tehát azért kaptam én sokmindent, csak nem úgy, hogy a fenekem alá tették.


Anyósomék abban nagyot hibáztak, hogy mindent a fiúk feneke alá tettek, igen, pont azért, amit Te írsz.


Én azt látom, hogy semmi értelme nem volt, a pihenni tudás, a velük töltött idő 100-szor többet ért volna.


Most már elértétek amit akartatok, ti "öregek" engedjétek kicsit el magatokat, és élvezzétek is az életet. Talán ez hiányzik.. Az nem szégyen, hanem az élet fontos része. Ezt sokan nehezen értik.

40. fokhagyma99 (válaszként erre: 35. - 4c1a787e8f)
2017. márc. 30. 13:57
Nagyon köszönöm a tartalmas hozzászólásod.Annyit tennék hozzá mi is ahogy Ti lentől kezdtük,olyannyira hogy a vajaskenyérre ráképzeltük a kolbászt,a tojást a konvektoron sütöttük anno,mert nem volt pénzünk gázpalackra.Tehát nagyon tudom miről beszélsz. A szüleinktől csak az adósságot örököltük,a tenni akarásunknak,munkánknak köszönhetően kimásztunk,helyrehoztuk az életünk.Soha nem szóltunk bele mit csinálnak,ha kérték segítettünk. A házat is azért ajánlottuk,mert segítséget kértek a közös életük elindításához.Lehet nagy hiba volt,de egy szülő mindenben segíti a gyermekét ha módja van rá, hozzá kell tenni hogy Kristóf is rengeteget dolgozott ezért a házért.
39. 4c1a787e8f (válaszként erre: 36. - Fokhagyma99)
2017. márc. 30. 13:49
Ha ez tényleg így van, akkor magától meg fog oldódni. Akik mással ilyenek, ilyenek lesznek a fiaddal is és az már nem fog neki kelleni. Tényleg nyugi, kb. 2 év...
38. túrógombócka (válaszként erre: 36. - Fokhagyma99)
2017. márc. 30. 13:48
minél harciasabb vagy, annál messzebbre fog menekülni a fiad.
37. 4c1a787e8f (válaszként erre: 34. - NomNom)
2017. márc. 30. 13:48

Pontosan. Anyósomék is ilyenek voltak, szerintem ezzel érték el, hogy 14-24 éves korukig egyik fiú se csinált semmit, mert ez igenis fullasztó volt. És utána aztán visszatértek az alapvetően jó és dolgos mintához, de nem úgy, mint anyósomék, ahol az volt a trend, hogy semmi pihenés, és éjszaka is meló..

Aztán meg elmesélte a férjem, hogy nekik nem volt gyerekkoruk, ők sohase voltak játszótéren, csak a kertben, mert mindig dolgoztak a szülei.


Az enyémek is, de azért volt általában hétvégénk, meg esténk. Látszólag mi rosszabbul éltünk, de aztán az évek alatt kiegyenlítődött. Apósom belehalt a sok munkába, a nagy összeharácsolt ház lepukkant... Ma már anyósom is látja, hogy lehet, hogy mással is kellett volna foglalkozni.

36. fokhagyma99 (válaszként erre: 10. - Linett96)
2017. márc. 30. 13:47
Kérdeztem többször is Kristófot,de felesleges, azt mondja amit a szájába adnak,nincs önálló véleménye már. 2 mondatot nem tud mondani az összes válasz "nem tudom","lehet". A másik menyemmel teljesen jó a viszony,sőt ő az aki folyamatosan próbál beszélni velük és békíteni,de már Ő is feladta.Az pedig hogy velem nem áll szóba a legkevesebb,de hogy a két testvér ne beszéljen egymással,mert a másik család beleszól azt nem fogom tűrni.Nekünk a család egysége a legfontosabb,ha a két testvér összevitázik azt előbb-utóbb rendezik egymással,de sajnos itt nem a kettőjük vitájáról szól már a történet,hanem Kata és családja furkálódásáról.
35. 4c1a787e8f (válaszként erre: 32. - Fokhagyma99)
2017. márc. 30. 13:43

Nálunk is voltak érdekes életszakaszok. Aztán pár év elteltével, és az unokák születésével minden helyreáll. Mert akkor már mindenki a valós hozott normái alapján kezd el működni.


Egyébként én csomó rosszat gondoltam anno anyósomékról, aminek egy része helytálló is, de más részét én sem tudtam jobban csinálni a sajátjaimnál, és látom, hogy az ő vérükből származó gyerekek tényleg nehezebben irányíthatóak. (Ez orvosi ténykérdés, enyhe autizmus, de ez most mindegy.) Anno még nem nevezték másnak, csak nyakasságnak.


A sógoraimnak is volt olyan szakasza, hogy heti háromszor részegek voltak, az egyiknél még a drog is befigyelt. (Egyébként 3 diplomás mérnökcsalád.) Ma, 8-10 év elteltével mindegyik sógorom magas beosztású, jól kereső két gyermekes családapa..


A gyerekek részéről meg a határozott döntés a jó hosszú távon. Egy darabig lehet itt aludni ott aludni, utána viszont elmenni, és családot alapítani, határozottan, függetlenül mind a két szülőtől.


Az anyagi segítség meg igenis, amit a gyerekeid kaptak magasan átlag feletti. Mi nem kaptunk ilyet, viszont azzal, hogy apám reggel hozta a túrórudit, ha rosszul voltam, otthon maradt akár velem, akár az unokájával, és ha kellett, jöttek, ha kellett nálunk laktunk, és ettük a kolbászvéget együtt. Ezzel olyan lelki hátteret adtak, hogy 10 éve 20ezer ösztöndíjam volt a férjemnek 5 csavarhúzója. Ma 200nm-es üzemünk van, és saját lakásunk. Igaz, csak egy panel, de a mién, hitel nélkül, és a mi munkánk, összefogásunk gyümölcse. És nem mellesleg 4 gyerekünk. És azt gondolom, hogyha ez a küzdelem nem lett volna meg ezért, akkor nem állt volna így helyre a viszony anyósomékkal, vagy akár anyámékkal sem.


Számodra annyi a tanácsom, hogy hagyd élni az életüket, hagyd hibázni is őket, és ez már a jutalom és a büntetés időszaka. Ha tényleg jó, amit tettél, vissza fog térni a fiad. Jól mondta itt valaki, ha beszéltek, biztosítsd a szeretetedről, de hagyd, és engedd el, nem 10 éves már.

34. NomNom (válaszként erre: 29. - Fokhagyma99)
2017. márc. 30. 13:35

Igen de az, hogy ti már itthon munkával várjátok őket, lehet hogy nem éppen csábító számukra. Hiszen megint azt érzik, ti mondjátok meg merre menjenek tovább.

Lehet, hogy ezt érzitek helyesnek de egy fiatal számára ez fullasztó. Ha nem tetszett, hogy mindig hol itt alszanak hol ott, akkor le lehet ülni megbeszélni, hogy talán ki kéne vegyenek egy albérletet. Na de egy házat alájuk tenni?

33. e8da813d29 (válaszként erre: 32. - Fokhagyma99)
2017. márc. 30. 13:34

Ha az általad említett féltés abban nyilvánul meg, hogy a fiad fejét is ezzel tömöd: micsoda család, útszélén szedik össze, stb, akkor a lehető legmesszebb kergeted ezzel magadtól.

Ha jóra nevelted, megkapta azt a normát, amivel szerinted tisztességgel lehet élni, akkor nincs mitől féltened, azt tanulta, aszerint él.

És csak a fúriát látja benned, aki el akarja vadítani őt azoktól, akit szeret.

32. fokhagyma99 (válaszként erre: 28. - E8da813d29)
2017. márc. 30. 13:26
Úgy érzem mindig mögöttük álltunk,bármiről tudtunk beszélgetni,de a másik család által nyújtott bulizások,egy fiatalnak egyértelmű hogy jobban bejön.Viszont látni kéne hogy ez hova vezet.Azt is tudni kell,hogy Kata édesapja külföldön dolgozik és az anyuka többször kijelentette ne is jöjjön haza az apuka, csak a pénzt küldje.Azt sem gondolom hogy normális hogy a Kata öccsét heti 2-3 alkalommal az útszéléről szedik össze olyan részeg. Ki az a szülö aki a saját gyermekét nem féltené egy ilyen normákkal élő családtól???
31. e8da813d29 (válaszként erre: 30. - Fincsi5)
2017. márc. 30. 13:22
Kemény.
30. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2017. márc. 30. 13:21
Éés megvan! Te tucc' valamit. DDD
29. fokhagyma99 (válaszként erre: 23. - NomNom)
2017. márc. 30. 13:16

Úgy gondolom ,hogy ugyancsak távol tartottuk magunkat az életüktől,az hogy a kettőjük boldogulása és az ,hogy nem arra kényszerítettük őket hogy velünk vagy Kata szüleivel éljenek hanem felajánlottunk nekik egy olyan lehetőséget ahol önállóan élhetnek,kb. 3hónapig éltek külön ezidő alatt 1x voltam náluk.

Sőt éppen azért vonultunk háttérbe,hogy megtanuljanak létezni az életbe...

28. e8da813d29 (válaszként erre: 24. - Fokhagyma99)
2017. márc. 30. 13:14

Félreértetted, hogy mi van nálunk is nagyjából így.

Az, hogy az egyik szülői rész (azaz mi)felé sokkal nagyobb a bizalom, ragaszkodás, szeretet a gyerekek részéről, mint a másik rész felé.

Pedig a másiktól kaptak sok milliót házra.


Lefotóóóztaaad? :O

Te aztán egy határozott, kemény, céltudatos nő vagy :D

27. massalhangzo (válaszként erre: 24. - Fokhagyma99)
2017. márc. 30. 13:09
csak ne felejtsd el, hogy a gyereked felnott, es nem ugy kell elnie, ahogy azt te eloirod, vagy szeretned. ha o delben szeret kelni, vagy lustalkodik hetvegen, az az o dolga, senkinek nem art vele, nem kell rosszallani
26. túrógombócka (válaszként erre: 24. - Fokhagyma99)
2017. márc. 30. 13:08
tévedtem. a spártai életmód miatt menekül Kristóf.
25. massalhangzo (válaszként erre: 23. - NomNom)
2017. márc. 30. 13:08
nem tudom, ki hogy van vele, en siman birnek olyan beleszolast az eletembe, ha vennenek nekem ket hazat :D
24. fokhagyma99 (válaszként erre: 4. - E8da813d29)
2017. márc. 30. 13:06
Láttam,sőt le is fotóztam magamnak,gondoltam később jól jöhet,bár nem tudom mit kezdhetek vele.Az anyagi segítséget tőlünk kapják vagyis pénzben nem támogatjuk mert nincs rá szükségük de a jövőjüket biztosítva vállalkozást indítottunk ha úgy döntenek hogy hazajönnek akkor is biztos munkájuk,megélhetésük legyen,ahogy írtad nálatok is így van nagyjából így van. A szeretet,őszinteség nálunk természetes volt viszont a fegyelemre nevelés is.Amíg nálunk nincs minden este éjfélig bulizás és hétköznap is délig alvás,gondolom a kapcsolatuk kezdetén a fiamnak 18-20 évesen ez nagyon tetszett.A fegyelmet is úgy kell érteni,hogy inkább felelősségre nevelés,nálunk is lehet inni sőt mi is esténként megiszunk 1-2 pohár bort,de másnap reggel 7-8 órakor ébresztő és kezdődik a napi teendő.
23. NomNom
2017. márc. 30. 13:06

"Ezidáig nem szóltam hagytam úgy éljenek ahogy nekik jó."

Ez most komoly? Kaptak 2 (!!!!!!) házat, kvázi megmondtátok hol éljenek. Ez nem beleszólás az életükbe?

Lehet, hogy a lány sincs mellettetek, de valószínűleg oka van annak is, miért nem osztja meg az életét veletek a fiú.

Annak még sosem volt jó vége ha a gyerekek dolgába ennyire belemásztak a szülők.

22. michelle.r (válaszként erre: 16. - Globus)
2017. márc. 30. 13:03
Ezekkel a Katikkal/Katákkal tényleg csak a baj van ;)
21. Linett96 (válaszként erre: 19. - Linett96)
2017. márc. 30. 13:03
Persze megtévesztően tenyerébemászó. Főleg ha akar valamit
2017. márc. 30. 13:02
amúgy sztem nagyon elkényeztettétek Kristófot, és Kata szülei is Katát. hát ez lett az eredménye. nem tudsz velük mit kezdeni, sztem lazítsd velük a kapcsolatot.
19. Linett96 (válaszként erre: 14. - Channa*)
2017. márc. 30. 13:02
Hát igen,csak a mi esetünkben anyosom nem kedves és senki nem érdekli,csak saját maga,na meg a pénz,de az nagyon :D
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook