Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elszakítják a családtól a fiam fórum

Elszakítják a családtól a fiam (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
108. túrógombócka (válaszként erre: 103. - Fokhagyma99)
2017. márc. 31. 12:14
ennyi év után már biztos nem a lány szépségébe szerelmes csupán, kell, hogy legyen ott más vonzó is benne.
107. csikil4ny (válaszként erre: 102. - Fokhagyma99)
2017. márc. 31. 12:13
A légy hálás, mert segítettem elvárással nagyon kell vigyázni, általában ez a kiszolgáltatott félben ellenérzést vált ki. Nem lehet szeretetet kicsikarni általa.
106. 9c485f67e8 (válaszként erre: 103. - Fokhagyma99)
2017. márc. 31. 10:08

Ideje lenne kiszállni a gyerekeid életébôl.

Nem szeretném, ha az anyósjelöltem lennél, pedig én már hivatalosan anyós vagyok.

105. NomNom (válaszként erre: 103. - Fokhagyma99)
2017. márc. 31. 10:06

Hű hát ez elég felületes jellemre vall mindkettejük részéről. Remélhetőleg még benő a feje lágya, a fiúknak később szokott.

Az meg, hogy a lány nem találna mást... külföldön vannak már, nem aprajafalván, hogy ne legyen más a láthatáron.

Testvérem is átesett ezen, sajnos ott gyerek is lett, de kinyílt a szeme. Nem tudtunk mit tenni, mikor édesanyám megpróbálta észhez téríteni, nem beszélt velünk egy ideig. Aztán megpróbáltuk elfogadni, akkor visszajött és egy idő után szakítottak.

104. Linett96 (válaszként erre: 103. - Fokhagyma99)
2017. márc. 31. 10:00
Ha valóban így van,a fiad rá fog jönni és magától ott fogja hagyni. De ha ellene beszélsz és jártatod a szád,"csak azért is" alapon benne fog ragadni a kapcsolatba jó ideig. Azért valljuk be,huszon-harminc évesen senkinek se tetszik,ha anyuci mondja meg,hogyan élje az életét,hiszen már nem gyerek és megalázó tud lenni,ha úgy kezelik az embert.
103. fokhagyma99 (válaszként erre: 101. - Gribedli***)
2017. márc. 31. 09:45

Sokat beszélgettem Kristóffal anno,azért kell neki mert nagyon szép a leány.( ez igaz is ,aláírom valóban nagyon szép),Egyébként Véleményem szerint és ebben Kristóf is megerősített,attól fél ha nem engedelmeskedik a Katának,soha nem lesz ilyen szép barátnője.Hiába mondom hogy ez nem így van...és a szépség nem minnden...stb...

Kata pedig egy kis faluban élt nekünk nyaralónk volt ott ,az Ő részéről pedig "Jó party" a fiam...Ott nincs nagy választék a fiúkból,persze hogy nem engedi el Kristófot.

102. fokhagyma99 (válaszként erre: 99. - Gribedli***)
2017. márc. 31. 09:13
Sajnos igazad van,vérig van sértve a nagyobbik fiam,őt épp jobb belátásra,türelemre próbáljuk biztatni. Nem tudja megemészteni,hogy többször segítnei akart,szemet hunyt a dolgaik felett és most le se szarják. Most ott tart ,hogy őt ne is keresse,ha együtt lesz Katával ,ha nem.Ha valaki egy barátnő miatt így viselkedik,nincs annyi gerinc benne ,hogy felvegye a telefonját,szóba álljon azzal aki eddig mindenben segítette akkor ha szarba lesz se keresse.
101. gribedli*** (válaszként erre: 92. - Fokhagyma99)
2017. márc. 31. 09:11

Csak félig nevelés ez a dolog,mert a másik fele már veleszületett,a fiad egy ilyen típus. Ha te ugyanùgy neveled mindhármat, akkor is lesznek különbsègek mert már más és más jellemmel születtek.


Az, hogy a lány miért tesz így, hát azért mert otthon ezt látta. Az anyja se akarja a férjét, csak küldje a pénzt, a lány ezt látta otthon, hogya férfi erre való,küldje a pénzt oszt jóvan,ő meg vakarja a micsodáját (bocs,nyomkodja a telóját)


Kérdés,hogy a fiad miért szeretett bele egy ilyen lányba? Valami vonzót talált ebben is, valahol neki ez tetszik. Máskülönben már belázadt volna. A szerelem vak. Vagy éppen van valami,amit te nem látsz, de neki nagyon tetszik ebben a lányban, olyannyira, hogy hagyja magát kihasználni a fiad, és még boldog is ezzel. Ha neki ez jó, beleszólásod nem nagyon lesz.

2017. márc. 31. 09:06
Köszönöm mindenkinek az észrevételét,nem tudok mást tenni ,várok...Abban csak reménykedni tudok,hogy nem esik Kata addig teherbe amíg a fiam szeme fel nem nyilik...
99. gribedli*** (válaszként erre: 88. - Fokhagyma99)
2017. márc. 31. 09:03

Ha ez mind igaz, szerintem még ismerőstől, baráttól is rosszul esik, nemhogy tesótól, elintézi nekik a munkahelyet, utána meg szóba se állnak, ez elég csúnya viselkedés. Azonban ez ellen se sokat tehetsz, legalábbis csodálom, hogy ezek utân a nagyobbik fiad nincs vérig sértve, lévén ő nem akart már tőlük semmit, mégis munkahelyet kellett keresnie nekik, és utána még nekik áll feljebb.


De ha megszakadsz, se tudsz beleszólni, inkább várd ki a végét. És igen, másnál is kiverné a biztosítékot, hogy az egyik gyereke segíti a másikat, az meg beint neki. Viszont mindkettő a te gyereked, ezt az ellentétet, ami lehet, hogy mélyebben gyökerezik, elsimítani, ehhez kevés vagy, a Kristóf fiadnak egyedül kell megtapasztalni, rájönni, hogy a viselkedése totál nem normális, ha ez az egész sztori igaz.


Azt nem kényszerítheti ki a másik menyed, hogy mindenek ellenére szimpatikus legyen Katának, mert az érzelmek, szimpátia vagy megvan, vagy nincs, ezt kikényszeríteni nem lehet, ha épp nincs meg.

98. fincsi5 (válaszként erre: 88. - Fokhagyma99)
2017. márc. 31. 09:01
Én csak annyit gondolok, hogy mindenki oda megy, ahol igazán szeretve érzi magát.
97. 4c1a787e8f (válaszként erre: 92. - Fokhagyma99)
2017. márc. 31. 08:47

Nem arról van szó, hogy az egyiket normálisan nevelted, a másikat nem. Egyszerűen egy szülő nagyjából ugyanazt csinálja minden gyereknél, a gyerekek viszont mások... Nagyon nehéz ez, nekem sem sikerül 4-szer ugyanúgy. De mindegyikkel más.. Kívülről, a testvérek szeméből meg kivételezésnek tűnik, ha néha egyikkel-másikkal ilyen-olyan okból többet foglalkozunk. Ez nem egyszerű, nem kell ahhoz nagy hiba, hogy így alakuljon.


A barátnőről meg még egyszer annyit, hogy lehet igazad, de akkor is az van, hogy ez van, és csak kivárni tudsz, mert minden mással csak feléjük üldözöd a fiadat.

96. l.luiselotte (válaszként erre: 92. - Fokhagyma99)
2017. márc. 31. 08:41
ez az anyós féle nyomulás előbb utóbb nagyon a terhére lesz, pláne ha Ő állja mindenütt mindenben a cehhet.
2017. márc. 31. 08:39

Kedves fokhagyma, a leirtakból úgy látom, hogy a fiad erősen befolyásolható. A kivárást javaslom,várd meg, még a nászodék családjából kiábrándul vagy rájuk un és visszatér hozzátok. Előbb fog bekövetkezni, mint gondolnád !

Volt már ilyen a világtörténelemben és lesz is.

94. 18f139611b (válaszként erre: 36. - Fokhagyma99)
2017. márc. 31. 08:33
Nem fogod tűrni? Ezzel csak még jobban elüldözöd őt. Hagyd élni őket. Ne akard őket irányítani, ne te akard megmondani, hogy hogy éljenek.Ha ilyen anyósom lenne én is messze elkerülném.
2017. márc. 31. 08:11

Kinyithatod a szád,de minden szavaddal egyre messzebb kergeted őket.

Igazából magától nem viselkedik így egy ember a szeretteivel. Valami oka biztos van. Nekem mondhatná bárkihogy hanyagoljam édesanyám,azzal a lendülettel már ott se lenne az illető az életemben...

92. Channa* (válaszként erre: 92. - Fokhagyma99)
2017. márc. 31. 07:47

Pedig tuti, hogy valami ilyesmi miatt viselkedik így a gyereked.

Igen, van olyan, hogy pl. a 3 gyerekből az egyik nevelése nem úgy sikerült, ahogy kellene.

Nálunk a húgunk ilyen.

Én és a bátyám jó testek vagyunk, együtt vagyunk, stb. A húgunkat nem láttuk már jó régen.

Elkényeztették, ráhagytak sok dolgot, kivételeztek vele, stb.

Ő pont annyit volt a családunkkal, amennyi szükséges volt szerinte. 18 évesen férjhez ment, azóta csak akkor keresi a kapcsolatot a családdal, ha szüksége van valamire.

Vettünk neki házat, havonta bevásároltunk neki, az őrült pasijától megszabadítottuk, mellette álltunk, ha bajban volt/voltak. Egy ideje minden OK. Rendes a párja, a gyerekei közül van már felnőtt is, már dolgozik, stb. Már nincs ránk szüksége, így nem is keres minket. Néha emailen rákérdezünk, hogy vannak. Talán válaszol, ha van kedve, de max. 1 üzenet! de neki pl. eszébe sem jut, hogy érdeklődjön utánunk, és ha mi tesszük, akkor a második emailnél már besokall és ír valami szépet, hogy miért szálljunk le róla:DDDD Őt nem érdekli, ha mi betegek vagyunk, ha gondunk van, mert úgy gondolja, hogy majd megoldjuk, meg különben is, kik vagyunk mi, hogy ő leereszkedjen hozzánk? Nem tudom mi lenne, ha a szüleink élnének, szerintem ugyan ez, velük sem kommunikálna...


A lényeg, hogy hiheted te, hogy ugyan úgy nevelted, ahogy a másik kettőt, de biztos nincs úgy...

91. Channa* (válaszként erre: 36. - Fokhagyma99)
2017. márc. 30. 20:23

Hát nem tudom. Az én fiamnak mondhatnának bármit, akkor sem fordulna el tőlem, inkább szakítana.

És tudod miért van ez így? Mert én úgy neveltem.

Szerintem veled van a gond. Ez a szeretős fórumból is látszik már. Szerintem kár itt keresned a megoldást, hiszen ezt már régen elrontottad. Lehet, hogy a fiadnak ez a bosszúállós stílusod nem jön be? Lehet, hogy a fiad tőled látta, hogy kell viselkedni egy kapcsolatban? Te jóban voltál/vagy a párod családjával? Ha nem, akkor ne csodálkozz, ha a fiad ezt a mintát követi. És még sorolhatnám, de minek? Nem fogsz már megváltozni, ahogy a fiad sem. Ezt a békát le kell nyelned. Ilyennek nevelted, ezt látta....

2017. márc. 30. 19:45
Igen igazad van. Zsoltéknak rengeteg barátjuk van ezzel nincs is gond,csak ugye 2000 kmre a családtól szerette volna ha legalább ők összetartanak,úgy hogy 2 utcányira laknak egymástól...
89. csikil4ny (válaszként erre: 88. - Fokhagyma99)
2017. márc. 30. 19:35

A fiad kedvéért el kell fogadd a helyzetet. Minél inkább kapálózol a lány ellen, annál inkább eltávolódsz a fiadtól.


Zsolték keresnek barátokat, nem kell a négyes randi, ha nem akarja minden résztvevő.

88. fokhagyma99 (válaszként erre: 85. - Csikil4ny)
2017. márc. 30. 19:21

Igazad van Kata elásta magát,de az a ház a 3 gyereké volt ahová új élet reményében a fiammal beköltöztek.Természetesen ha nem lett volna alkalmas a Zsolt látogatása akkor ezt kellett volna mondani, azt elfogadja az ember de azt "márpdig ide biztos nem jöhet" az úgy gondolom minden szűlönél kiverte volna a biztosítékot.De amint a Kristóffal újra összejött a fiam boldogsága érdekében túlléptünk a dolgon.Amikor kitalálták hogy kiköltöznek Zsolthoz nem győztük Zsoltot meggyőzni ,hogy adjon még egy esélyt Katanak.Nagy nehezen Zsolt megadta magát és lakást,munkát talált nekik.Erre jött az újabb pofon,már nincs szükség a segítségére és a kislány újra biztonságban érzi magát és sz...nak Zsoltra és mindenkire.Soha még gyerekkori nagy vitájuk sem volt,mint két cinkostárs jártak együtt edzésekre,suliba... Amikor a Zsoltnak voltak barátnői amíg a Kata nem lépett a képbe mindig együtt lógtak..Ahogy a Kata megjelent fokozatosan le lett a mi családunk építve.

Zsolttal a kapcsolatom teljesen normális,heti 2-3 alkalommal beszélünk,helyzettől függően.Nincs semmilyen parancsolgatás,mint 2 barát beszélgetünk,az Ő barátnője az én "barátnőm" is. Nagyon sokat küzdött hogy rendeződjön a kapcsolatuk,mert annyira szerette volna Ő is ha 4 -esben tudnának kirándulgatni,főzni stb... Most szegénykém veri a fejét a falba ,mert látja milyen"álnok kígyó" a Kata...

87. globus
2017. márc. 30. 18:34

Ha a fiatalok jól megvannak egymással, húzódj vissza.

Mondjuk ha nem, akkor is :)

86. 9c485f67e8 (válaszként erre: 83. - Fokhagyma99)
2017. márc. 30. 18:31
Ne akard tudni - nem tartozik rád.
85. csikil4ny (válaszként erre: 83. - Fokhagyma99)
2017. márc. 30. 18:29

Más az idegen és mások azok, akiknél érzelmileg érintett vagy.


A Kata elásta magát előtted azáltal, hogy először a másik fiaddal beszélgetett. Innentől fogva már eleve nem volt szimpatikus, ha meg ugyanolyan karakán, mint te nehezen viselitek el egymást.


A fiaidnak milyen volt a kapcsolatuk ezelőtt? (Még egyszer mondom a kapcsolatuk rendezése az ő dolguk, nem kell neked beleavatkozni.)


Milyen a kapcsolatod a másik fiaddal? Ő hallgat rád?

2017. márc. 30. 18:21

Nem olvastam végig minden hozzászólást,de még mindig az a véleményem,hogy csak rontasz a helyzeten. Egyrészt nem biztos,hogy a 2 fiad közötti feszültség oka a csaj. Arra nem gondoltál,hogy valamelyik fél kiharcolta a másik haragját,csak nem akarták az orrodra kötni,mert tudták h ugyis beleszólsz?

Másrészt teljesen mindegy,hogy a Kata szülei hogyan nevelik a kisebbik fiut. Kristóf felnőtt férfi,már nem lehet nevelni és nem is kell. Kiskorában átadtál neki x mennyiségű és minőségű értéket,eltanult tőletek viselkedési formákat,a szülők feladata itt nagyrészt véget ért. A te feladatod az,higy tanácsot adj,HA KÉRIK. Amit te csinálsz,az már nrkem tuti sok lenne. Katát nem neked kell szeretni és neki sem teged kell szeretnie. Csak hagyd őket,támogasd őket értelmes kereteken belül es csak akkor cselekedj/alkoss véleményt ha kérik. Ugyse fogsz mindennel egyetérteni,de az ő döntésük,hogyan élnek és ezt neked el kell fogadnod.

83. fokhagyma99 (válaszként erre: 82. - Csikil4ny)
2017. márc. 30. 18:20
ez még senki nem kérdezte,de elgondolkodtató....Inkább csak tudni akarom mi történik a szeretteimmel,de sem tanácsot,sem észt nem osztogatok,egyébként mindenki mást ismerős,szomszéd stb aki számomra nem fontos meghallgatom és továbbállok ....
82. csikil4ny (válaszként erre: 81. - Fokhagyma99)
2017. márc. 30. 18:10
Van egy olyan érzésem, hogy szeretsz mindent az irányításod alatt tartani. Tévedek?
81. fokhagyma99 (válaszként erre: 78. - Csikil4ny)
2017. márc. 30. 18:08
A házat nem kifejezetten csak nekik vettük hanem a 3 gyereknek.Kristófék voltak olyan helyzetbe,hogy a szülőktől szerettek volna külön életet kipróbálni,ehhez ajánlottuk fel ezt a bizonyos házat.Mivel a másik 2 testvér nem volt olyan helyzetbe,egyébként is albérletbe adtuk volna ki amíg nincs rá szükség.A második ház pedig a vállalkozásunk udvarán található 80nm -es irodát alakítottunk át lakássá nekik. Csak ezt nem részleteztem idáig, csak sokan ezen voltak fennakadva ezért most leírtam.
80. 9c485f67e8 (válaszként erre: 79. - Fokhagyma99)
2017. márc. 30. 18:07

Tudom, nehéz megállni.

Sok álmatlan, átsírt éjszakád lesz.

Nem védheted meg a tévedésektôl.

79. fokhagyma99 (válaszként erre: 77. - 9c485f67e8)
2017. márc. 30. 18:00
Köszönöm.Várok.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook