Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elsősök: kell-e tudni olvasni karácsonyra? fórum

Elsősök: kell-e tudni olvasni karácsonyra? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. okt. 3. 13:09

Szerintem ez iskola függő.

Még a barátnőm lányáék falun,tök mindegy hol,már olvastak Karácsonyra,addig a fiamék a suliban még az ABC-t sem fejezték be......

32. Boszy28 (válaszként erre: 18. - F53c22bae8)
2009. szept. 24. 08:22

Nem is a szülőkre értettem, hogy elvárják. A tanítónénik csinálnak az egészből presztizskérdést, pedig ez nem verseny.

Ha csalódik a gyerek, ha nincs sikerélménye, az életben nem akar majd olvasni.

Ja, én a mostani kötelező olvasmányokkal sem igazán értek egyet.

2009. szept. 23. 12:54

El vagyok keseredve, hogy ez ilyen általánosan elterjedt és elfogadott dolog.

Ha rajtam múlna, biztos csak év végére kéne tudni olvasni.

2009. szept. 23. 11:06

Csak az a fura, hogy ma alig van gyerek, aki megszereti annyira az olvasást, hogy kötelezőn kívül is szívesen teszi.

Gyerekkoromban olyan betűfaló voltam, hogy karácsony előtt megtaláltam a szekrényben az eldugott ajándékomat (Minden napra egy mese), mire ünnep lett, és hivatalosan megkaptam, ki is olvastam suttyomban :DD

29. MelisUK (válaszként erre: 27. - C42aaaac41)
2009. szept. 23. 11:03
Ugye hogy így volt? A gyerekek irtó gyorsan tanulnak, csak nekünk felnőtt fejjel furi, hogy pár hónap és már olvasni tudak, persze érteni még nem feltétlenül értik, az a gyerek érti jobban meg, akivel otthon a szülők is foglalkoznak és amely gyerekek úgy mennek az iskolába, hogy nagyobb szókincsük van, több idegen szót ismrenek, stb. Tehát nagyon nem mindegy, hogy a családban milyen színvonalú társalgás folyik.
28. 00346cf747 (válaszként erre: 26. - Virgilius)
2009. szept. 23. 11:02
Túlélték, felnőtt fejjel maguk választhatják meg a hatékony tanulás módszerét :)
2009. szept. 23. 11:00
33 éves vagyok,de anno nekünk is kellett karácsonyra olvasni tudni.Sőt már akkor tértünk át a tollal való írásra is.Úgyhogy ez nem új keletű dolog.
26. virgilius (válaszként erre: 25. - 00346cf747)
2009. szept. 23. 11:00
Aha, ez nagyon hasonló módszer lehet, vagy ugyanaz. :X Az osztással nálunk is sok gond volt anno.
25. 00346cf747 (válaszként erre: 24. - Virgilius)
2009. szept. 23. 10:58

Azt sem. Úgy osztottak,hogy az osztandó alá nem a maradékot írták, hanem kivonást végeztek, zokogott a gyerek, és senki sem tudott segíteni. Ma se tud osztani, de már nem parancsol rá senki :)

Az, hogy az olvasást nem szerette meg, talán még változhat.

24. virgilius (válaszként erre: 21. - 00346cf747)
2009. szept. 23. 10:56
Mi 30 éve tanultunk ezzel a módszerrel elsőben! Szóval valóban nem újkeletű. Tény, az osztálytársaim közül sokan fölsőben is csak betűzgettek, nekem is csak az volt a szerencsém, hogy már olvasóként mentem suliba. :X Matekból pedig pl nem tanultuk a szorzótáblát egyáltalán.
2009. szept. 23. 10:55
Nálunk ha karácsonyra nem is, de év végére biztos hogy folyékonyan! kell olvasniuk. :(
22. MelisUK (válaszként erre: 20. - Magdi8)
2009. szept. 23. 10:54
Igen, az ötödik osztály eléréséig kell megtanulni azt, hogy amit olvasnak, azt tökéletesen meg is értsék. De az olvasást nem ötödikes korig kell megtanulni, hisz akkor az értés mikor fog kialakulni? Minél hamarabb meg kell tanulni olvasni, hogy annál több idő legyen az értés elsajátítására. Ehhez tényleg több idő kell. Először hangosan olvasva, majd magunkban olvasva is meg kell tanulni olvasni és amit kérdeznek az olvasott szövegből, arra tudni kell válaszolni.
21. 00346cf747 (válaszként erre: 1. - Bb2f4e28dd)
2009. szept. 23. 10:53
Ez nem új keletű butaság, 15 éve is kedvenc beetetés volt a szülők felé. Igen, olvastak karácsonyra, de hogyan? És később hogyan? Akkor még képolvasás volt-(házak, vonatok a fali plakátokon, ca-cá-ce-cé-ci-cí-co-có, ha valaki emlékszik rá. Negyedik osztályban derült ki, hogy az ábécét nem is tudják, mert éppen szótárazni kellett volna. Helyesírás csapnivaló, mert nem szótagoltak. Ha ezt tették volna, nehezebb elhibázni az írott alakot.
20. Magdi8
2009. szept. 23. 10:44
A lányom most lett ötödikes, de alsóban a mi tanítónénink azt mondta, hogy arra való az alsó tagozat, hogy rendesen megtanuljanak olvasni, és értsék is meg, amit olvasnak. Van aki karácsonyra olvasott, van aki csak az év végére és van aki csak másodikban tudott rendesen olvasni. De tudnak! A mostani magyar tanáruk nagyon meg van velük elégedve. Náluk nincs diszlexiás gyerek, mert a tanító néni úgy foglalkozott velük, hogy akiknek problémájuk volt az olvasással, írással, vagy a számolással, azokkal többet foglalkozott, és mindenkit megtanított olvasni. Természetesen vannak különbségek közöttük, van aki szebben, van aki kevésbé szépen olvas.
19. MelisUK (válaszként erre: 12. - Boszy28)
2009. szept. 23. 10:33
Szerintem nem azért olvas a most negyedikes gyerek szótagolva, mert annó siettek, hanem mert nem gyakorolta eleget. Elég szégyen, ha negyedikre nem megy még az olvasás, amit már elsőben meg kéne tanulni... És elég szörnyű az is, hogy nem osztályoznak alsóban és nem buknak meg a gyerekek, csak ha a szülő úgy nem gondolja, hogy szükséges... Én is tanárnő vagyok egyébként, nem tanító, de emlékszem, hogy én sem az iskolában tanultam meg olvasni, hanem otthon gyakorolva. És még sok minden mással így volt, ecesse, ecesse, ecesse...
18. f53c22bae8 (válaszként erre: 12. - Boszy28)
2009. szept. 23. 10:32
Én nem várom el!Itt így tanítanak, nem tudok ellene tenni!Ha rajtam múlna.....
2009. szept. 23. 10:32
Szia igen álltalában már, kell tudni addigra olvani. Igaz nincs még saját gyermweke,, de többszőr olvastam és hallotam is hogy addigra már kérni szokták a tanárok.
16. Mariann7533 (válaszként erre: 12. - Boszy28)
2009. szept. 23. 10:31
Nálunk is ezt mondták.Az értő olvasás.Pl. hogy ért meg egy szöveges feladatot,ha csak olvassa és nem érti?Hála istennek nálunk is ilyen tanítónénik vannak.
15. szimba (válaszként erre: 12. - Boszy28)
2009. szept. 23. 10:28

Szia! Látom egyetértünk! :)

(Én is tan'tónéni voltam.)

2009. szept. 23. 10:28
A lányoméknál már kellett.
13. szimba (válaszként erre: 1. - Bb2f4e28dd)
2009. szept. 23. 10:28

Nem! Az olvasás minden későbbi tanulásnak az alapja, és ha elsietik, nem sajátítják el megfelően a gyerekek, az kihathat az egész későbbi életükre!

Ha itt nem látja be a tanító néni, hogy a rohanásból előnye senkinek nem lesz, ezzel szemben sok (főleg a kicsit gyengébb képességű) gyerek "szerezhet" nagy hátrányt a továbbiakhoz, az nagyon szomorú. :(

2009. szept. 23. 10:27

Sziasztok!


Én, mint tanítónéni mondom/írom, ne várja el senki, hogy karácsonyra olvasson a gyerkőc. Tanulja meg az értő olvasást rendesen, mert így csak sietnek, elolvasni el tudják, amit eléjük raknak, de nem biztos, hogy értik is.

Bár most napközizek, de a negyedikeseim közt van olyan, aki még most is csak szótagolva tud olvasni, mert anno siettek.

11. Mariann7533 (válaszként erre: 10. - Virgilius)
2009. szept. 23. 10:27
Üdv itt.Akkor nektek nem lesz ez probléma.Tök jó.
10. virgilius (válaszként erre: 9. - Mariann7533)
2009. szept. 23. 10:25
Nálunk is így mondták. (Mondjuk az enyémek már tudtak suli előtt is, úgyhogy nem tudom, a gyakorlatban a többiek mikorra tanultak/tanulnak meg.)
2009. szept. 23. 10:21
Nálunk azt mondták,hogy lehet,hogy nem fognak olvasni karácsonyra,ők nem rohannak.Azt mondták,hogy inkább lassabban haladnak,de a gyerekek érteni is fogják amit olvasnak.
2009. szept. 23. 10:21

Nekünk tutira nem kellett karácsonyra olvasni.

És mikor rögzül a buksijukban az a sok betű, ha gyakrolatilag minden héten vesznek vagy 2-3 betűt????

7. jpne
2009. szept. 23. 10:19
Az én lányom most az 5. osztályba lépett és ők is tudtak olvasni Karácsonyra szótagolva.
2009. szept. 23. 10:18
26 éves vagyok, de annak idején nekünk is kellett tudni olvasni karácsonyra.
5. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Bb2f4e28dd)
2009. szept. 23. 10:17

Szia!


A mi tanárnénink is ezt mondta... Lehet így lesz. Az öcsém (9 éves) valóban tudott már az karácsonyra olvasni mikor elsős volt, de ne úgy képzeld el, hogy könyvet olvasott, hanem szavakat már tudta. Kicsit lassan és szinte csak a nyomtatott betűket :) Igaz Ők teljesen más módszerrel tanultak.

2009. szept. 23. 10:17
A dupla betűk az újévre maradtak nálunk, visszavettek a tempóból, kb, félévre jutottak el a teljes abc-ig.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook