Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elsős lesz a gyerekem... félek fórum

Elsős lesz a gyerekem... félek (beszélgetős fórum)


1 2
38. 090716 (válaszként erre: 37. - Sztimke)
2014. febr. 26. 14:36

Így van. Én nem vinném, főleg ha ő maga nincs annyira oda az iskoláért!


Nekem olyan gondom van, hogy a lányom augusztus végén lesz csak 6 éves, és bár nincs vele semmi gond, kicsit féltem, mert nyílván lesz aki több mint egy évvel lesz idősebb. Nem szeretném, ha emiatt lenne lassabb, vagy kevesebb sikerélménye. De ő meg van bolondulva, hogy menni akar. Többen gondolskodtak erről! :(

37. sztimke (válaszként erre: 36. - 090716)
2014. febr. 26. 13:46

Szia! Nem tudom...

Nem mondták, hogy nem mehet. Azt mondták, nem nagy a baj, heti kétszeri tornával szép eredmény érhető el. Ugyanakkor azt is mondták, hogy kihat az írásra, mert erőteljes ceruzafogást használ, és ez a mozgás rendezettlenségnek tudható be. És, ha nem megy neki az írás, akkor kudarc lesz és elmegy a kedve attól is, ami meg megy.

36. 090716 (válaszként erre: 35. - Sztimke)
2014. febr. 26. 13:33

Szia!

Ezek tudatában is elkezdi az iskolát a kislányod?

35. sztimke (válaszként erre: 34. - Zebra25)
2014. febr. 26. 13:32
Köszönöm! nem hagyom annyiban, mindenkinél érdeklődök, akitől csak lehet.:)
34. Zebra25 (válaszként erre: 33. - Sztimke)
2014. febr. 26. 13:09

Békéscsaba:(

De azt tudom,h ogy amikor mi jártunk Dévényre meg TSMT-re, akkor volt olyan aki 50 km-ről jött be, ingyen volt nekik is és az utazás is. Gyerekorvos nem tud javasolni valami pesti kórházat ahol ezt lehetne csináltatni? nem szabadna annyiban hagyni, mert később ez tanulási nehézségeket is okozhat. Van olyan is, hogy csak 6 hetente kell menni, mert elmondják, hogy milyen gyakorlatokat kell csinálni és otthon minden nap kell csinálni, de 6 hetente amikor megy az ember, akkor azért van, hogy fizetni kell, de akkor sem minden héten 6 ezer.

2014. febr. 26. 13:03

Pest megye. A körzethez ahová tartozunk, kisváros, nincs pénz ilyenre az önkormányzatnak. Pesttől 40 km-re lakunk.

Ti hová jártok?

32. Zebra25 (válaszként erre: 30. - Sztimke)
2014. febr. 26. 12:59
Merre jártok? mert pl felénk a tsmt torna is ingyen van és talán még az utiköltséget is fizetik.
2014. febr. 26. 12:29
Többit rendben találták hálistennek: gondolkodás,értelem,kommunikáció, stb. a korának megfelelő.
30. sztimke (válaszként erre: 25. - 83b64481a2)
2014. febr. 26. 12:28
Ígértem, megírom, hogy mi volt a vizsgálaton. Hallását 50%-osra ítélték és a mozgása nem összerendezett. És mivel könnyen feladja a dolgokat, nem próbálkozik, ezért van az, hogy inkább a háttérbe vonul. Mozgásterápiát javasoltak, de itt vidéken nincs ingyenes, egyáltalán nem tudom, nagyvárosokban van-e, én nem tudom kifizetni, heti hat ezer forintot, és még az utazási költségről nem is beszéltem. Otthonra nem javasoltak semmit, azt mondták ez a probléma, csak szakember által vezetett mozgásterápiával szüntethető meg.
29. Bka1 (válaszként erre: 27. - Sztimke)
2014. febr. 6. 18:07

Szia!

Az én kislányom októberi, tehát ő is idén kezdi az iskolát majd.

Jól tetted, hogy kértél vizsgálatot. Abból azért többet fogtok tudni. De már az oviban is csinálnak olyan feladatlapokat, ami az iskolaérettség felmérését szolgálja, diszlexia tesztet is. Én kikérném ezeknek az eredményét az óvónőjétől. Ezt nálunk már év elején megcsinálták. Akiknél gond volt, azok járnak fejlesztésre, alapozó terápiára. ( http ://www.okositotorna.hu/terapiak/ayres-terapia - szóközt szedd ki ) Ha az oviban erre nincs lehetőség, akkor érdemes lenne elmenni az iskolába/iskolákba, hátha ott van, a mi ovinkba is a szemközti suliból jön a pedagógus, de több iskolában is van.


Iskolaválasztásnál, mindenképp nézz meg több iskolát is, nálunk pont mostanában vannak a nyílt órák. Ott tudsz beszélni a tanítóval is a kételyeidről, meg tudod nézni milyen is egy óra.

28. sztimke (válaszként erre: 26. - BenKír)
2014. jan. 31. 23:31
Köszönöm! Remélem, hogy csak én aggódom túl. :)
27. sztimke (válaszként erre: 25. - 83b64481a2)
2014. jan. 31. 23:30
Megírom mindenképp. február 21-edikére van időpontunk.
26. BenKír (válaszként erre: 1. - Sztimke)
2014. jan. 21. 10:04
Az én kisfiam szeptemberben kezdte az iskolát. Igaz, ő 7,5 éves volt, mert egy évet visszatartottam, mert nagyon éretlen volt még 6 évesen, amikor felmérték. Ő se szeret a mai napig sem rajzolni, társasozni, feladatozni, de most az iskolában jó tanuló, jól mennek neki a dolgok. Ott mindent megcsinál, itthon azért már könyörögni kell a leckeírásért. Szerintem ne aggódd magad túl, tényleg még sok idő van szeptemberig, ezt tapasztalatból mondom, hisz én is pedagógus vagyok. Más lesz az iskola, mint az óvoda.
25. 83b64481a2 (válaszként erre: 24. - Sztimke)
2014. jan. 21. 09:43
Légyszi ha oda értek írd le mit mondott a szakember.
24. sztimke (válaszként erre: 19. - 83b64481a2)
2014. jan. 18. 19:18
Figyelme miatt is aggódom: nem tud visszamondani egy rövid mesét. A múltkor direkt 3szor elmondtam, hogy pistike elment a barátaival a tópartra a barátaival, gyűjtöttek kavicsokat, amikkel mindenféle játékot játszottak: kalozosat, kincskeresost, stb. Kértem most o meselje el ezt, és nem tudott belőle semmit visszamondani :(
23. sztimke (válaszként erre: 21. - Sztimke)
2014. jan. 18. 19:12
Jav: Ne Más nézze meg az iskolaerettseget.
22. sztimke (válaszként erre: 19. - 83b64481a2)
2014. jan. 18. 19:11
Már több sportolást kiprobaltunk. Kb.a hatodik alkalomig volt kedve menni. Utána már nem, mert olyan akar lenni egyből mint a nagyok. Nem érti meg, hogy mire azt a szintet elérik, több évet gyakorolják.
2014. jan. 18. 19:09
Rájöttem, hogy az óvónő miért nem akarja, hogy más nézze meg az iskolaerettseget. Mert sok gyerek van a csoportban,32, ebből 15 nagycsoportos, és minnél több gyerektől szabadulnanak. Nyomás alatt vannak, mert kell a hely az új ovisoknak.
20. 8e830f2dfa (válaszként erre: 1. - Sztimke)
2014. jan. 16. 07:30

Ne félj! A szorongásod átragadhat a kislányodra is.

Az iskola jó dolog, amellett elkerülhetetlen is. Jobb bizakodva gondolni rá.

2014. jan. 16. 07:08
Azén két fiam pl(22és20 éves egyetemisták ) anno elsősként két világ. A nagyobb szorgalmas, a kicsi okos de lusta. A nagy gond nélkül vette az akadályokat, a kicsi meg bár tudod valamennyire írni nála gond volt a szótagolás. Én fogtam grafittal bejelölgettem a szótagokat az olvasókönyvben( hogy miét nem lehet az alapokra időt hagyni?)Az elsőnél közölte a tanerő hogy karácsonyra olvasnak , én megkérdeztem minek?Miért nincs erre két évük mint anno nekünk.Na lényeg, én olvastam esténként rövid meséket, megkérdeztem tőlük mikor vége volt miről szólt. Akkor elmondták nekem másnap délután meg az apjuknak. Igy játékosan megjegyezték az olvasottak tartalmát értelmezték és visszaadták.Még valami amit hasznos lehet, sport.Ha lehet csapat sport, nem kell élenjárónak lennie, csak csinálja élvezettel.1000dolgogra tanít, kitartás együttműködés csapatjáték mások figyelembe vétele.
18. 91d4989ab9 (válaszként erre: 14. - Sztimke)
2014. jan. 15. 21:39
ő sem szeret veszíteni:)))
2014. jan. 15. 21:35

Ovonok azt veszik eszre amit akarnak, plane ha nehezebb eset a gyerek passzoljak tovabb a suliba,ha csak tehetik.

Jogod van felulbiralni meg az eredmenyt is es ujra kerni mashol egy vizsgalatot.

2014. jan. 15. 21:33

Szia!

Tanartol fugg mi lesz semmi mastol.

Ha nincs kirivo nevelesi gond vele (ha van akkor a Nevtanba erdemes elvinni) akkor ha jo tanart fogtok ki elsoben (tanarokat) akkor nem lesz gond.


Ha rosszat akkor az sajnos a #jo gyerekbol# is kihozza a rosszat.


Erdekes,hogy a gyerekeket szurik minden fele szempontbol es kikialtjak mindennek ha nem kocka de az alsos tanarokat is kellene nagyon sok szempont alapjan szurni mert nem mindegyik alkalmas alsoban sem tanitani, elsoben mg plane...


Kitartas!

15. 83b64481a2 (válaszként erre: 14. - Sztimke)
2014. jan. 15. 06:43
Mint anyukának ez nem csak jogod kötelességed is ha úgy érzed nincs rendben valami, jól tetted. Ő meg bírkozzon meg ezzel, nem az ő gyermeke.
2014. jan. 14. 19:10

Kköszönöm mindenkinek! Valószínű, hogy én aggódom túl! :) Így legyen!


Ma beszéltem az óvónővel, és kiderült nem tetszik neki, hogy iskolaerettsegi vizsgalatot is kértem, szerinte azt ő is el tudja dönteni. Meg van sertodve, hogy nem bízom benne. Hát ez van.

13. kriszta773 (válaszként erre: 9. - Sztimke)
2014. jan. 14. 18:35

olyan gyorsan változnak a gyerekek, főleg mikor sok külső hatás éri őket. szerintem ne idegeskedj előre, nem lesz semmi baj :) ha éretlen lenne, várhattok egy évet szakmai javaslatra, abból sem lesz probléma. de valószínűleg csak te parázod túl, azért az iskolában másként állnak hozzá a gyerekekhez, mások az elvárások is, új feladatok vannak, érdekes kihívás is lehet a számára.

és hát ki szeret veszíteni? :)))) senki

12. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Sztimke)
2014. jan. 14. 18:19
Azt gondolom, hogy addig van még 9 hónap, és nagyon sokat fog még fejlődni. A kitartása is. Ne aggódj feleslegesen!
11. 66429b468f (válaszként erre: 1. - Sztimke)
2014. jan. 14. 14:48

Felejtsd el a félelmedet!

Kivetíted, ô pedig megérzi!

10. Zebra25 (válaszként erre: 9. - Sztimke)
2014. jan. 14. 13:09
Szeptemberig még van idő:)
2014. jan. 14. 12:44

Novemberben volt 6 éves. Ő már menne suliba, de nagyon játszik még. Foglalkoztató füzetek, rajzolás, ilyesmi nem érdekli. Nem tartom érettnek a leírt viselkedései miatt, de az sem akarom, hogy majdnem 8 évesen menjen suliba.

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit mondanak a szakemberek.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook