Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első terhességem fórum

Első terhességem (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Első terhességem

29. Segreta78 (válaszként erre: 1. - Marycyca)
2011. jún. 13. 17:26
Ez egyszerűen kritikán aluli... Erre igazából nem is lehet szavakkal reagálni. Sajnos 2 napja, hogy az én kis manócskám szíve megszűnt dobogni és műtétileg kellett "segíteni" elmenni. Brutális érzés, de a tiédet olvasva nem is tudom Ti hogyan tudtátok túlélni? Gyönyörű kislányotok van és ez is azt bizonyítja, hogy ha valaki jönni akar, akkor meg is teszi :D Sok boldogságot.
28. Böbe071 (válaszként erre: 26. - Marycyca)
2011. máj. 31. 16:52
Köszönöm Köszönjük remélem sikerül még babázni)
2011. máj. 31. 15:25

Sziasztok!

Nagyon átérzem a dolgot nekem 2 vetélésem volt.Az első vetélésnél még képet is adott a doki a babáról aminek már 9 hetesnek kellett volna lennie de nem volt még szív hang a másnapi konzíliumon kiderült,hogy csak petezsák van.Műtét lett a vége.A következő magától ment el.De azóta van egy 4 éves fiam.Mi is végig csináltunk genetikát mindent,vele végig feküdtem,de megérte.


Ili ne add fel!!!Sikerülni fog!!

2011. máj. 31. 13:00

Sziasztok lányok!

Köszönöm a sok hozzászólást.nagyon meglepődtem ,hogy egyből ennyien reagáltatok.

Nagyon szépen köszönjük a rengeteg jókívánságot.


Angie88!Boldog névnapot kívánok!

bóbita77!Örülök,hogy segíteni tudok,ha csak ennyivel is.Szurkolok!

tiah,bori1204,LI.,!

Nagyon drukkolok,hogy minél hamarabb édesanyája legyetek egy kis csöppségnek!


homern,Böbe071,Carmacode,Tevecca,Mzsuka,mel81,

annadi,!

örömteli babázást kívánol nektek!

sidney_ke!

Szép babavárást!Élvezd ki minden pillanatát.Imádtam kismama lenni.


Mindenkinek szép napot és millió puszi!

Írjatok ha van kedvetek beszélgetni!

25. tiah
2011. máj. 31. 10:14

Szia !


Megdöbbenve olvasoma bejegyzésedet és mint ha az Én történetemet olvasnám pepitába Én egy 8 hetes terhességet vesztettem el nálam is iker terhesség lett volna. De mind ezt megtetőzi egy auto immun betegség és egy vese elégtelenség ami alapból spontán vetélést okozhat. Én is nehezen tudtam túl lépni az utólsó percig reménykedtem hogy az a a szívhang ott van és él a magzatom de csalódnom kellett. Így közel 3 év elteltével azt mondom hogy jobb hogy így alakult mert ha szülök egy beteg gyereket azt meg lelkileg végignézni mind amellett hogy nekem is van egészségügyi problémám. A jóisten tudja hogy mikor kell megszületnie a babának hiszek abba hogy mindenkinek megadatik valamilyen formába hogy anya lehessen.Én még nem kaptam meg ezt a feladatot de így 31 évesen úgy gondolom hogy van még időm manapság már 40év felett is szülnek és minél később szül egy nő annál érettebb és tapasztaltabb lesz és másképp gondolkodik megfontoltabban neveli a gyereket.Én most vagyok kivizsgálás alatt hoyg egyáltalán milyen kockázata van a szülésnek és keresem még azt a klinikát orvost akire rá bízhatom magam. Sajnos Én már csalódtam az orvosokba kevésbe tudok megbízni konkrétan 2 orvos van akibe megbízom az immunológusom és a körzeti dokim és remélem találok egy nőgyógyászt is az országba aki megnyugtat és ha teherbe esek és kihordhatom mindent megtesz hogy egészséges legyen a babám.Sajnos magyarországon még a dajka anyaság a bér anyaság nem lehetséges pedig sokanv agyunk akik mindent megtennének hogy 1 egészséges babájuk legyen de a sors másképp rendelkezik felettünk vagy állambácsi korlátokat szab. Nem hiszem el hogy nem lehetne nálunk is szigorú körülmények között olyna esetekbe ahol betegség miatt nem lehet terhes egy nő megoldani a bér anyaságot. Mindenki arra hivatkozik hogy ez megint a gazdagok járnának jól mert így inkább fizetnek hogy ne változzon az alakjuk stb. Viszont ezzel a korlátozással pont velünk csesznek ki. Szerintem van az a szigorú követelmény amivel meg lehetne szűrni ezt ....

Gratulálok nektek! A múlt sebeit a kisbabátok feledteti és kívánok nektek még gyönyörű gyerekeket.

24. annadi
2011. máj. 31. 09:02
Ja és én a klinikán szültem és írtam is egy cikket róla milyen szörnyű volt. Én is gondolkodom, hogy a kistesónál a másik kórházba megyünk.
23. annadi
2011. máj. 31. 08:59

Egyetértek kiscsibével, 5 hetesen még nem láthatja a babát. 6 hétnél előbb nem is szoktak csinálni uh-ot. És még az is benne van a dologban, hogy a baba később fogant és még azért nem látszik. Az első terhességem nekem is műtéttel végződött sajnos :(

De most itt fogom a karomban 5 hónapos kisfiamat!Sok boldogságot nektek!

2011. máj. 31. 08:45
Hát ezt én őszintén szólva nem értem. 5 hetesen nem is láthat még mást, mint petezsákot. Nagyon ritka az, amikor más is látszik ennyi idősen az uh-on. Igen felelőtlen dolog volt kijelenteni, hogy nincs ott semmi. Viszont bár nektek ez határtalan fájdalmat jelentett/jelent, de nagy tanulság lehet azoknak, akik hasonlót hallanának az orvosuktól. Sosem szabad az elsőnek elhinni amit mond! SOk boldogságot kívánok nektek!
21. mel81
2011. máj. 31. 07:44
Nekem 6 hetesen csak a petezsák körvonala látszott, az embrió még nem. Azóta 2,5 éves és 90 centis az a még nem látszó baba. A fiamnál 6 hetet feküdtem bent a kórházban (5-6 hónapos terhességnél) és hihetetlennek tűnt, mennyire nem számít sok orvosnak egy terhesség. Volt egy lány, aki 5 hetes terhes volt, és nagyon görcsölt, több orvos már tűkön ült, mikor kezd el vérezni. Azóta megszületett a gyönyörű kisbabája.
2011. máj. 31. 00:28

Nagyon szépen fogalmaztál...teljesen a hatása alatt vagyok a Tündérországból jövő kis angyalkáknak. :)


Én elég nehezen estem teherbe, később problémák is adódtak, de mindent megér egy kisgyermek érkezése. Remélem, lesz még ekkora örömben részem és nem kell rá megint sokat várnunk.

19. Mzsuka
2011. máj. 30. 23:45

Ez hihetetlen! Én nem is tudom mit csináltam volna a helyedben.

6 hetesen nekem a doki kézi vizsgálattal azt mondta elment a baba és menjek fel az osztályra,missed ab.Kisírtam egy uh-ot,ott meg kiderült,hogy ver a kis szíve,semmi baja.Azóta már 7 és fél hónapos és itt alszik mellettem.

2011. máj. 30. 22:13
Nagyon örülök, hogy kislányotok a sok borzalom ellenére is visszatért hamar hozzátok!
2011. máj. 30. 21:32
Borzasztó hogy milyen orvosok vannak...nagyon jó egészséget és sok boldogságot ehhez a királylányhoz!!!Sok szeretettel!Jessica
2011. máj. 30. 21:06
Az ultrahang áldás és átok egyben,úgy érzem.Több vizsgálat mostanában azt boncolgatja,hogy nem okoz-e több kárt,mint hasznot e modern várandóssági alapellátás,ha rutinszerűen alkalmazzák.Ez van,sajnos.
2011. máj. 30. 20:15

Elképesztő h mi megy ebben az országban, le a kalappal előttetek, h mindezt ép ésszel, és türelemmel kibírtátok. Gyönyörű a kis Királylány, és most már csupa Boldogságot kívánok Nektek! :)


ha minden igaz 8 hetes Kismama :)

2011. máj. 30. 19:48

A cikkírónak gratulálok a kislányához! Kicsit megsirattam én is, de átélni meg nagyon szörnyű lehetett az első veszteséget.


Bóbita, ILI: sok sikert Nektek a babásodásban! Össze fog jönni! +++

2011. máj. 30. 19:43
Amúgy nekem majdnem a kórházban, a 40. héten ölték meg a babám, nagy mákunk volt hogy volt egy másik doki.
2011. máj. 30. 19:31
Szörnyű amit elkövettek ellenetek! Veled sírok :'( Remélem egészséges és boldog életetek lesz. Üdv egy 4 hós baba anyukája
2011. máj. 30. 18:41
Szörnyű dolog történt veletek, kívánom sikerüljön feldolgozni az elszenvedett traumát. Sok boldogságot kívánok, a kis királylányotok pedig gyönyörű kis angyal.
10. macskossz (válaszként erre: 1. - Marycyca)
2011. máj. 30. 18:20
Sok-sok örömöt nektek együtt. Szörnyű, ami veletek történt. És elképesztő. Mindamellett sajnos igaz. Nem egy hasonló esetről hallottam már. Többek között én is majdnem áldozatul estem egy orvosnak. 83-ban születtem. Akkor még Uh sem volt. De anyukám vérezgetett velem az elején és a fogadott orvosa úgy gondolta, hogy én már tuti nem élek, és meg kell műteni anyát. ( köztudott, hogy a vérezgetés sok terhes nőnél előfordul olyankor, amikor egyébként is várná a menszeszt. Sőt van olyan eset is, amikor a várandós végig menstruál a terhessége alatt.) Szóval anya nem hagyta magát, mert ő érezte, hogy én ott vagyok. És bizony ott is voltam.
2011. máj. 30. 18:12

Sziasztok,


Nagyon édes a kislányotok, és sok boldogságot nektek. Nekem is volt egy spontán vetélésem a 8. hét környékén. Nagyon elkeseredtem akkor. Azt mondták fél évet kell várnunk, mire próbálkozhatunk. A mi kicsikénk nagyon meg akart születni, mert egy alkalommal nem védekeztünk, és rögtön terhes is lettem. Tehát a következő hónapban már ott álltam egy pozitív teszttel. Soha nem felejtem el azt a pillanatot, amikor megláttam a két csíkot, olyan zokogás tört ki belőlem, de akkora boldogságot még nem éreztem.

Fura, mert én végig éreztem, hogy babás vagyok, tudtam, hogy azon az éjjelen ő megfogant. Most biztos sokan nem hiszik ezt el, de én tudtam, éreztem.

Attól a pillanattól kezdve, hogy a nőgyógyász is megerősítette a tényt, mindig beszélgettem vele, és kértem, hogy maradjon velünk, mert nagyon fogjuk szeretni. Most pedig már 13 hónapos életünk értelme.

8. ILI. (válaszként erre: 1. - Marycyca)
2011. máj. 30. 17:53
Le a kalappal előtted, és a férjed előtt amit véghez vittetek. Nekem 3 terhességem halt el sajnos. Már félek teherbe esni. De nem adom fel, mert nagyon szeretnénk kisbabát a férjemmel. Remélem egyszer majdcsak megmarad...
7. 3ddb56abf2 (válaszként erre: 2. - Db82bed8d4)
2011. máj. 30. 17:28

Sajnos hiába jelentené fel a klinikát, azok mossák kezeiket, mondván "ők is emberek, tévedhetnek". Rohadtul nem igazságos, mert ezek az "orvosok" arra esküdtek fel h szívvel lélekkel a betegek, szülő nők stb mellett lesznek, és mindent megtesznek értük, most meg mivan?? Gyávának és undorítónak tartom h az ilyen esetekben sem tesznek ellenük semmit, pedig BIZONYÍTOTT tény, hogy az orvos a hibás!!!

A fórumindítónak sok boldogságot kívánok a babájához !!!

2011. máj. 30. 17:21

Bár nem ugyanez a történetünk egyáltalán, de mi 4 nappal ezelőtt veszítettük el a mi kis Angyalkánkat, akire évek óta vártunk és végre az első lombikkezelés segítségével megkaptuk Őt. A mi Kicsinyünk annyira kis izgága természet lett, mint az anyukája, úgyhogy a petevezetékembe úszkálta be magát és ott kezdett fejlődni... Most még belehalok minden gondolatba, ami Vele kapcsolatos, de tudom, hogy az Ő kis lelke lesz a következő babánkban, akit majd a lombikos intézetben kapunk!

Köszi, hogy megosztottad a történetedet és bár amennyire szörnyű, hogy két babád is lehetne már, annyira jó, hogy van egy babád! :) Nekem segítettél! :)

5. Böbe071 (válaszként erre: 3. - Homern)
2011. máj. 30. 16:53
Atya isten... erre valamit is irni szolni Hát....... Nekem is van iker fiaim imádom őket!
2011. máj. 30. 16:47
Én is simán feljelenteném őket.Ha jól értelmeztem a cikked, akkor egy élő magzatot vettek el, műtéti úton,borzalmas,még leírni is borzalmas.Tuti beperelném őket! Nagyon örülök,hogy mégis összejött ezután a kisbaba!
2011. máj. 30. 16:46

Ez szörnyű :((

Nálam ugyanígy kezdődött a történet.

Kereken 6 hetesen üres petezsák,azt mondták elhalt terhesség,ha nem vetél el magától 4 nap múlva menjek be és megműtenek.

Nem mentem.Ehelyett elmentem egy magándokihoz,aki azt mondta ne adjuk fel,mintha picit nőtt volna a petezsák,4 nap múlva menjek vissza.

4 nap múlva visszamentem,és már dobogott 2 pici szív.Azért fejlődött lassabban a terhesség,mert 2-en voltak.Sajnos az egyik baba 8-9 hét körül felszívódott,de a másik baba behozott onnantól minden elmaradást.Már 16 hónapos a picur.

2011. máj. 30. 16:15

Édes Drága Istenem...

Könnyekkel küszködve olvasom soraid. Remélem feljelentettétek azt a klinikát,hogy mással NE történhessen meg ilyen eset...

Tiszta szívemből kívánom a "királylánynak",hogy egészségben, szeretetben és boldogságban élje egész életét.

Ezeken felül Nektek pedig azt kívánom,hogy fel tudjátok dolgozni a történteket.

Angi

2011. máj. 30. 16:08
Négy hét alatt három műtétet végeztek el egy üres petezsák miatt, amiben fejlődött egy magzat.
Van egy hely, neve Tündérország, ott élnek a kis Angyalkák, akik közülünk választják ki szüleiket. Ha elsőre nem is sikerül, ők kitartanak mellettünk.

Ugrás a teljes írásra: Első terhességem

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook