Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első terhességem és a hiedelmeim - megcáfolva fórum

Első terhességem és a hiedelmeim - megcáfolva (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Első terhességem és a hiedelmeim - megcáfolva

2008. szept. 23. 06:12

Nagyon tetszett az írás.Az én terhességem is hasonló volt eddig.Ma töltöm a 37. hetet.Én is kb kétszer rókáztam, sosem fájt semmim.Mostanában a pocim keményedik.54 kg-val kezdtem, most tartok 6,5 kg-nál.A babucim szép nagy.Csíkjaim, még nincsenek, de a testvéremnek is az utolsó két hétben jelentek meg, ugyhogy még ki tudja.Már nagyon várom a végét, de azért rögtön nem hiszem, hogy újra bevállalnám.Várni fogunk a másodikkal egy-két évet.Egy baj van velem, hogy szívem szerint mindig ultrahang alatt feküdnék, hogy lássam a picurkámat.Na de már nem sok van hátra.

Sok boldogságot minden nyügi és nem nyügi kismamának!

20. IsChe
2008. szept. 23. 00:25

josey..

eszméletlen amit leirtál :) GRATULÁLOK HOZZZÁÁÁTOK!!

Hozzáfűznék a cikkedhez egy saját hogyis mondjam észrevételeket..

Én 17 éves vagyok (EGGEN FIATAL ÉS?)

Párommal élek (nagymamaájával meg a lányával) aki köhm 40 évesen anyucin lóg..mind1

Február 14. terhes 6hetes.. Gondolatok: ÁÁÁ sima ügy fiatal vagyok birom :)

ez igy is volt vagyis van... Reggeli rosszullét nem volt sem másfajta... Kivánni szinte nem is volt példa rá csak 1-2 alkalom nálam is de eza terhesség 3-4hónapjában volt.. JÖTTEK A KILÓÓK O.o nem foglalkoztam vele.. Kit érdekel leadom úgyis..(Sosem voltam 55 kilónál több) rengeteget sportoltam.. de amikor nem akkor felmentem a lépcsőn kétszer és már leis ment a kiló Szerencsés vagyok.. lényege növekvő pocak 7 hónapban ÚÚÚ nincsenek csikjaim csak a köldök tájékán az a barna csik de semmi stria (jól irtam?) NADE cicik 4-5hónapig szupi megduzzadtak még szebbnek tűntek (almaforma) NADE most? 8-9 hónap cici átalakult tőggyé a pocak és derék bezebrásodott az én szavaimmal élve :) és HOPPSZ 20 kiló felesleg... Az hogy sikerül -e leadni..majd a késöbbiekben kiderül:) 2 héten belül szülök :)


Minden terhesság más ez igaz...Én mondjuk szerencsés vagyok, mert jól birom jövök-megyek,-teszek-veszek---csak a plusz 20! kg-t megérezte a szervezetem és IGGGEN a hátfájás amin semmi nem enyhit cimű fejezet.. de túlélem :) AMi nyugtat h szemtelenül fiatal vagyok és a szervezetem hamarabb regenerálódik egy kicsivel mivel még fejlődésben van..de majdez is kideül:)


Mégegyszer gratula a kicsikhez...további szép estét! Üdv: Fruzsina

19. Csibe22 (válaszként erre: 18. - Fd895ae565)
2008. aug. 7. 17:25
szia, én is 22 vagyok és mi már terveztük is a babát, én úgy éreztem készen állok rá.DE úgy gondolom hogy mindenki maga tudja és érzi hogy készen áll rá.ha nincsen anyagi gondd és jól megvagytok akkor mért ne jöhetne?
2008. aug. 7. 16:13

Sziasztok, tanácstalan vagyok. :(

22 éves vagyok és most derült ki, hogy babát várok.

A "problémám" az, hogy nem tudom, készen állok-e rá vagy sem, nem-e vagyok hozzá túl fiatal, és miről maradhatok le, ha megtartom, mennyi szabad időm juthat más elfoglalstágra.

Megrémít az a felelősség, ami ezzel jár, pedig nekem felelősség teljes munkám van( ápolónő vagyok).

Azt azért hozzá tenném, hogy nem nagyon járok el bulizgatni. 6 éves kapcsolatban vagyok, épül a házünk, decemberben már költözünk is. Az anyagi helyzetünkkel nincs gondunk, hogy emiatt ne mernénk válalni. A párom (26) nagyon odaadó, kedves, dolgos, és Ő nagyon szeretne már apuka lenni!

Fellehet az anyaságra készülni? ezt érzi a nő legbelül?

17. erika0313 (válaszként erre: 16. - Norycica)
2008. ápr. 22. 19:48

szia!

Az utolsó mensi első napjától számolják. Örülök, hogy neked összejött :)

2008. ápr. 22. 19:30
sziasztok!!terhes vagyok csak pontosan nem tudom hogy hogy számoljam ki hány hetes...márc.19-én kezdőtött a mensim.ápr.3-án kaptam tüszőrepesztö szurit,igy tutira 4 éjjel volt tüszörepedésem tehát valósziínű akkor termékenyültem meg...de akkor most onnan számoljak,vagy utolsó mensitől?köszi a válaszokat!
2007. júl. 30. 13:01
Most már biztosan megszületett! Örömmel vennénk a beszámolót, a szülés is hasinlóan örömteli volt? Üdv: Zsófi
14. josey (válaszként erre: 13. - Th760618)
2007. jún. 28. 20:44

Nekem semmilyen.

De sztem ehhez mindenképp szakember véleménye kell!

Gratulálok:)

2007. jún. 28. 08:27
Sziasztok! Lehet,h nem ide vág a téma,de nagyon izgulok, h terhes lettem, nem amiatt, h nem akarom, hanem félek, mert több mint egy éve antidepresszánst szedek és nem akarom, h vmi baja legyen a babának. Milyen tapasztalatotok van ilyen téren? Kb. 3 hetes lehetek, ha igen.
12. josey (válaszként erre: 8. - A1a3db480a)
2007. jún. 24. 17:15
Gratulálok a 3 gyerkőchöz!
11. josey (válaszként erre: 9. - Évke)
2007. jún. 24. 17:13
Már nagggyon a végét járjuk:)))
10. Rekus
2007. jún. 24. 09:08

Ha visszagondolok a terhességemre, akkor a boldogságtól húsz centivel a föld fölött lebegés érzése jut eszembe. :)

Az első trimeszter minden gondját kihagytam, a másodikat is végig élveztem, a harmadikban voltak kisebb nyűgök, de hát anélkül nem is lett volna az igazi;)

Minden pocakosnak sok boldogságot kívánok a bennük fejlődő kicsihez!:)

2007. jún. 24. 08:07

Hé, Joseykám! Nem is tudtam erről a jó kis cikkedről!!! Szuper!

Hát itt is elmondom, mennyire irigyellek, én mint szintén nagypocis, ennek mind pont az ellenkezőjét éltem-élem át...De ez az élet rendje és imádom a bennem növekvő kismanót!!!!!

2007. jún. 24. 00:38
Gratulálok a babócához, 'josey' 'Orsica' jó egészséget és nagyon sok boldogságot kívánok nektek és a picikének!!! Én háromszor szültem... nincs semmi, ami ehhez a csodálatos dologhoz hasonlítható lenne! Ha kell, vagy lehetne, huszonötször végig csinálnám!!! :D de sose többé nem lennék kismama :( én nagyon nyűgös, beteges, hisztis kismama voltam, végig, az utolsó napig. Ti ezen már túl vagytok, és örülök, hogy szép emlék lesz majd! Gyors és könnyű szülést kívánok nektek, sok boldogságot (és jó alvó babákat:)) !!!
2007. jún. 23. 23:09

Sziasztok,

nagyon örülök nektek!

Köszönöm a szép szavakat,örömmel olvasom,hogy másoknál sem a kínok dominálnak/tak:)

Ma töltöttük a 39-et,és türelemmel várok:D

2007. jún. 23. 22:20

Sziasztok!

Mintha rólam írtad volna ezeket a sorokat. Ugyan úgy 39. hétben járok, és minden pont igaz rám is, amit felsoroltál, ( azzal a kivétellel, hogy belőlem egyszer se jött ki kaja :) )

Nagyon örülök,hogy más is így éli meg, és ezért neked is nagyon könnyű szülést kívánok, és utána boldog babázós éveket.

Üdv Orsi

5. Edis
2007. jún. 23. 09:36

Drága josey!


Csak annyit, hogy imádlak! Nagyon szépeket írtál!

2007. jún. 22. 21:29
Teljesen elérzékenyültem ahogy olvastam ezeket a babavárós sorokat.Nagyon jó, hogy ennyire pozitivan élted meg a terhességet,ez valóban ritka és gratulálok hozzá. A legnagyobb öröm tényleg anyának lenni és sok boldogságot kivánok a picurkátokkal,akivel hamarosan találkoztok!
2007. jún. 22. 20:06

Kedves Josey!


Gratulálunk a Babácskádhoz!


Nagyon szépen és szépet írtál a várandósság hónapjairól.

Hasonlóan jó tapasztalataim vannak a baba várás 9 hónapjáról. Előtte soha olyan jól nem éreztem magam. A születés, mint egy rózsaszín álom, könnyen, gyorsan, szinte fájdalom nélkül zajlott. Ahogy kijöttünk édes hármasban a szülőszobából máris akartam a következő Babácskát. (Ez nem is múlt el.:-))

Azóta pedig Karácsony nálunk minden nap a mi tökéletes KisCsengénkkel.


Sok türelmet az utolsó napokra, és jó egészséget a új családotoknak!

Mágika

2007. jún. 22. 19:24

Jó volt olvasni soraidat, kevés az olyan kismama aki ennyire akarja és élvezi a terhességet. Tudom, mert a szakmában dolgozom.

Kívánom, hogy minden ilyen símán sikerüljön körülötted.

2007. jún. 21. 20:37
Nemrég olvastam egy cikket egy kismamáról, aki nagyon humoros körítéssel írta le várandósságának kínjait. Talán neki ellenpéldaként állok én most itt, alig egy héttel kisbabám születése előtt. Mert számomra ez a 39 hét áldás volt az égből, és nehezen, de bevallom: nem akarom, hogy vége szakadjon.

Ugrás a teljes írásra: Első terhességem és a hiedelmeim - megcáfolva

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook