Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első szülés: ilyennek képzelted? fórum

Első szülés: ilyennek képzelted? (beszélgetős fórum)


1 2 3
71. Bonti74 (válaszként erre: 69. - A24ba94ad5)
2012. jún. 5. 12:18

Sok esetben nekem is.

Pl. a gyermeknevelésben. Nem mindig tudok következetes lenni, sem magammal, sem a gyerekekkel.

Pedig ez is agyban dől el, de vannak berögződött dolgok még gyerekkorunkból, amit, amiket nagyon nehéz levetkőzni, megváltoztatni...:(

2012. jún. 5. 11:47

Nekem klassz élmény volt! Életem legszebb napja!


Persze, az ember fél, fáj mindenütt, de a sok kellemetlenséggel együtt mégis fantasztikus érzés!

2012. jún. 5. 11:47
Annyira, de annyira nagyon igaz ez a "minden agyban dől el." Minden élethelyzetben igaz és mégis néhány embernek (nekem is sajnos) olyan nehéz megtanulni a tudatosságot.... :(
2012. jún. 5. 11:44
Én az első szülésem előtt egyáltalán nem féltem, inkább várakozással voltam tele és izgalommal. A szülésem is olyan lett, rövid, szinte alig fájt. A második előtt viszont már féltem, rágörcsöltem és sajnos hosszabb lett és sokkal jobban fájt. Amikor harmadjára is terhes lettem az volt az első érzésem én ezt tuti nem élem túl még egyszer. A félidőben vettem egy könyvet, átgondoltam miért nem fájt az első és miért volt annyira nehéz a második. Arra jutottam, hogy nem szabad félni és görcsölni. Megtanultam a relaxálást, a helyes légzést és stb... Gyönyörű és könnyű szülésem volt. Minden agyban dől el!
67. orsibigyu (válaszként erre: 66. - Zsukszi)
2012. máj. 8. 11:57
Tegnap mondta a dokinom, hogy a legrosszabb ami tortenhet, hogy az ember vajudik hosszu orakat, majd a vege csaszar lett. De vegulis a lenyeg, hogy egeszsegesek legyetek mind2en.
2012. máj. 8. 08:18
Én is ugyan úgy indultam neki,mint az előző hozzászóló, csak nekem császár lett a vége és nagyon megviselt! 4hós a kislányom de még most sem tudtam feldolgozni,hogy nem sikerült megszülnöm! Vajúdtam 12 órát,az nem volt vészes, máskor is bevállalnám,de a császárt soha többé!
2012. máj. 8. 06:44
Nem feltem soha. En olyan kivancsi termeszet vagyok " nem baj, ha faj, de hadd tudjam" tipus. Pl. megzavarodtam volna, ha nem tudom meg milyen szulni, ha pl.csaszarozni kellett volna. Es jo elmeny volt, alig varom a kovetkezot.
64. orsibigyu (válaszként erre: 52. - Szandy1989)
2012. máj. 8. 06:37
En is csinos voltam. De dinnyet csempesztem a ruham alatt. 1 hettel szules utan olyan voltam mint ujkoromban, szinte lebegtem a fold felett mikor eloszor kimozdultam. Sulytalannak ereztem magam:-D
63. nikletty (válaszként erre: 54. - A24ba94ad5)
2012. máj. 7. 19:42

nem kell félni, nem féltem, persze voltak gondolataim, hogy jól fogom-e bírni stb...

de sokan megcsinálták neked is menni fog, csak erre gondolj, s bízz a testedben a természetben!

62. szandy1989 (válaszként erre: 61. - Timycat)
2012. máj. 7. 18:05
Nekem azért jó volt hogy bejött.így vissza gondolva délelőtt 11-től 18:25-ig tök egyedül azért az nem lett volna kellemes.nállunk csak a szülésznő partizott a tv-előtt.nézte a zone romantikát.
61. timycat (válaszként erre: 60. - Szandy1989)
2012. máj. 7. 17:27

Pfff... nálunk mondhatni parti hangulat volt ;) Én voltam egyedül a "vérpadon" csak velem kellett foglalkozniuk, az orvos csak miattam jött be -ahogy mondta vasárnap este jobb program híján- hozott a szülésznőnek a vasárnapi sütiből, így ők a folyosón sütiztek-kávézgattak míg én sétálgattam, beszélgettünk... ha néha el is kellett menniük, akkor is valamelyik mindig ottmaradt velem. Meg szerencsére nem is húztam sokáig. Szóval igen mázlim is volt.


Az apamentes szülés-vágyam mögött az is húzódik, hogy tudtam hogy én ezt végig fogom csinálni, képes vagyok rá mivel más lehetőségem nincs, túl leszek rajta; de ismerem páromat aki meg nem ilyen, ő nehezen kezeli a fájdalommal-vérrel járó dolgokat, így nem is akartam ennek kitenni

60. szandy1989 (válaszként erre: 58. - Timycat)
2012. máj. 7. 17:17
Akkor neked szerencséd volt.mert velem csak a férjem volt ott.az orvos csak a végén jött be a szülésznő meg be ült egy szobába tv-t nézni.megmutatta mi hol van meg sétáljak ha akarok aztán ennyi.ha a férjem nincs bent teljesen egyedül lettem volna.
2012. máj. 7. 17:09
Anno, husz éve már volt apás szülés, de influenza miatt zárlat volt. Sima és így visszagondolva könnyű szülés volt ,annak ellenére , higy toxémia gyanú miatt már előbb a kórházban voltam.Szerintem a lelki része, az amin nem lehet báltoztatni utólag. Engem a fájdalom nem annyira befolyásolt, de az a koiszolgáltatottság, ami volt nagyon.
58. timycat (válaszként erre: 54. - A24ba94ad5)
2012. máj. 7. 17:08

Én már csak akkor értem rá parázni, amikor egyértelmű volt, hogy innen nincs visszaút, értsd úgy, hogy 8. hónap, akkor hagytam abba a munkát, ott maradtam a hasammal és a még el nem intézett teendőkkel, mint gyerekcuccok összevásárlása.


Ami az apás szülést illeti nálam szóba se jöhetett és ő sem akart bejönni, szerencsére. Én nem tartottam volna szerencsésnek, hogy egy férfi akivel még szexelni akarok valaha az életben ott-úgy lásson, én úgy terveztem, hogy elég ha lát "úrinőként" bemenni és "megkönnyebbült úrinőként" kikerülni onnan. 100%-ban megbíztam az orvosomban -akihez már több mint 10 éve járok- végig bent volt velem és ráadásként kifogtam egy nagyon aranyos szülésznőt is.

2012. máj. 7. 16:58
Nállunk apás szülés volt de azt mondta legközelebb nem fog bejönni.
56. szandy1989 (válaszként erre: 54. - A24ba94ad5)
2012. máj. 7. 16:56
Én nem féltem.sőt ahogy az orvos mondta hogy na akkor induljak készülődni tusolni átöltözni nagyon rohantam.utánna ültem és vártam.az orvos kijött és mondta hogy akkor lassan tényleg készülődjek én meg közöltem vele hogy már rég kész vagyok.alig vártam.de most hogy így tudom milyen már félek tőle.ha szülnék még akkor már félnék.
55. Mazsinka (válaszként erre: 54. - A24ba94ad5)
2012. máj. 7. 15:33
Nyugi, én még terhes sem vagyok, de már idegeskedek. Én apás szülést akarok, megnyugtatna a tudat, hogy ott van.
2012. máj. 7. 15:05

Sziasztok!

Nálunk még nincs baba, jövőre szeretnék házasodni és utána jöhet a picike. Én sajnos már előre félek a szüléstől, pedig azt hiszem ez hiba. Nem szabad, mert így mire oda jutok, hogy aktuális, talán túl sok "hülyeséget" elképzelek és idegesítem magam feleslegesen, ami a terhességnek sem tenne jót.Ti nem féltetek?Vagy izgultatok már napokkal a szülés előtt? Mit éreztetek? Az, hogy vajon apuka ott legyen-e, szintén számomra kétséges. Egyfelől nem szeretném, ha szenvedni látna,valahogy "meg sze4retném kímélni" attól, hogy ő is bepánikoljon, de tudom, hogy Ő az,aki viszont biztonságot adna, ráadásul szeretném, ha azonnal megláthatná a csöppséget.

2012. máj. 7. 14:37
szerencsémre szülni is ugyanannyival mentem mint amivel terhes lettem.nem voltam rosszul,szimplán nyár volt és nem kellett a sok kaja csak rengeteg innivaló zöldség és gyümölcs.vizes nem voltam szerencsére.
2012. máj. 7. 12:51
én kis csinos kismama voltam alig híztam.és éedekes módon én szülés után híztam.gondolom a mozgás hiánya miatt is.
51. nikletty (válaszként erre: 50. - Orsibigyu)
2012. máj. 7. 08:40

hát igen van ilyen része is...

nálunk pl terhesség alatt nem igen működött az együttlét - féltettem a babát valószínűleg tudat alatt, mivel kívántam, de mégsem ment mikor ott volt a szitu...

nekem is igen hiányzott a pocim sokáig, de néha meg jó újra a "régi" lenni, gond nélkül lehajolni, megnyugodtam, hogy lesz még jó sex :P...

de ilyenkor szoktam mondani, hogy hosszú az élet, ez meg csak 9hónap, s annyi sem, mert 1hóban nem is tudjuk szinte még, s nem mindenki hordja 40.hétig...

50. orsibigyu (válaszként erre: 47. - Nikletty)
2012. máj. 6. 20:44
A helyzet az, hogy 6 honapja en is azt mondtam volna, hogy szuperfitt kismama voltam,stb, de most ujra varandosan nem csak az jut eszembe, ahogy a villamoson talalkoztam a regi osztalytarsammal es dicsert milyen kis mozgekony vagyok, vagy az, hogy felrohantam a lepcson es mindenki csodalkozott, hogy meg csak nem is lihegek, hanem eszembejut, hogy az elozo terhessegemmel is fekvesbol nehezen keltem fel, es egy ido utan mar alig vartam, hogy kint legyen, hogy ujra a regi lehessek. Szules utan ott fekudtem a megfigyeloben, odanyultam a lapos hasamhoz, olyan vegyes erzes volt: mar nem vagyunk 1ek a fiammal:-( lapos a hasam, konnyen kapok levegot haton fekve is:-)
49. szandy1989 (válaszként erre: 34. - Cippora)
2012. máj. 6. 10:04
Nem tudom nem engedték egy nedves ruhával törölgethettem a szám de ennyi.ki voltam teljesen száradva.
48. 4c1a787e8f (válaszként erre: 42. - 6b006fc769)
2012. máj. 6. 09:22

Csak az a kérdés, hogy ilyenkor a "többi" mit gondol, vagy érez...

Ilyenkor hajlamosak vagyunk nagyon magunkat a középpontba helyezni, ami részben jogos, de részben meg idegesítő, de marhára..

Mondom ezt így három terhesség után..

47. nikletty (válaszként erre: 46. - Orsibigyu)
2012. máj. 5. 21:31

hát ha lesz még babám kivi leszek az is ilyen lesz-e

nekem ez a bogár dolog elmarad

nem is volt nagy babám, 2,6kg-val született, időre, szóval én nem éltem meg ilyet

persze nehezebben keltem fel, meg kiszállni kocsiból, de ez az alig várom hogy megszüljek, mert... nem volt, én tökjól éreztem magam :)


nekem az eleje volt nehéz, mert volt egy vetélésem előtte, és ez a terhesség is barnázással indult, meg később is fordult elő, ijesztgetett minket a drága, később meg hogy 2-3héttel kisebb mint kéne, de nem volt más eltérés, aztán csak kicsit kisebb volt ennyi... :)de én meg végig féltem, mert máshol tényleg bajság volt azért volt kisebb...

könnyebben kifért :D

46. orsibigyu (válaszként erre: 37. - Bugs02)
2012. máj. 5. 20:43
Furcsa vegyes erzes a varandossag. Eleinte arra var, hogy erezzen valami valtozast, de semmi nincs, max hanyinger. Szinte fel sem fogod mi tortenik veled, utana megmozdul es megis olyan idegen az erzes. Majd egyre nagyobb es egyre jobban kivehetoek a kis testreszei, de egy kis rejtely szamodra. Testileg a vegefele nehez, neha olyan vagy mint egy bogar aki, ha a hatara fordul nem bir visszafordulni. Meg van 2honapod es el sem tudod kepzelni, hova nohet meg ez a pocak, de az ido bebizonyitja, hogy van hova. Mire szulni mesz mar alig varod, hogy letedd a terhedet, mert egyre nehezebb minden es turelmetlen is vagy milyen lesz a szules, a baba, az uj eletetek 3asban. Nagyon jo ez az egesz!
45. nikletty (válaszként erre: 36. - Bugs02)
2012. máj. 5. 18:45

szia

nagyon jó várandósnak lenni, én szerettem, tényleg érezni az elején hogy más, valaki plusszt is kiszolgál a testem, rákapcsolt vagy ilyesmi. Én imádtam ha megnézték a pocim, főleg hogy nekem nem is volt nagy, alig vártam, hogy már vegyék észre.

Persze én szerencsés is voltam, volt pár panaszom, dehogy nem tudok aludni, mozogni, ilyen semmi.

Jah, az elég furi, hogy pl nem tudsz úgy lehojolni, de inkább vicces volt nekem, nem éreztem megterhelőnek. Tán az tényleg zavart néha hogy pl nem festhettem, óvatoskodtunk, s én nem éreztem magam bénának, néha még is úgy kellett tenni úgy mond, nehogy baj legyen (létráról nem kéne leesni pl.)

De most már mászhatok ezerszer fel... igen, érdekes érzés, hogy nem csak magadra kell gondolj mikor pl eszek, meg ilyenek


Szülni: hát fájni fáj, de ki lehet bírni,és nagyon jó a vége :)

44. timycat (válaszként erre: 36. - Bugs02)
2012. máj. 5. 17:39
Én az elején voltam nyúzottabb, fáradékonyabb és csak aludni vágytam. Aztán a 2. harmadtól a végéig energikus voltam, agyon se lehetett volna csapni... perszevoltak problémák, derékfájás, veselerúgás (mármint az én vesémé), pisilni rohangálás, aztán amikor már sehogy se kényelmes aludni, vagy bevallom egy párszor odacsaptam szegény gyereket a konyhapulthoz amikor megszokásból odaléptem és nem számoltam az időközben rámnőtt "ütközővel". De összességében jó volt, főleg hogy pont a nyári hónapok maradtak ki... van az emberben -legalábbis bennem volt- egy olyan érdekes somolygó érzés, amit nem tudok máshogy leírni, mint totális belső béke és elégedettség
43. timycat (válaszként erre: 2. - Moonlight87)
2012. máj. 5. 17:27

Én is Forma1-et néztem és csak utána slattyogtam be a kórházba :)

De nem azért, mert ilyen menő és bátor voltam, hanem inkább a struccpolitika, de délután 6 körül be kellett látnom, hogy itt már nem én irányítok.


Én rendesen ráparáztam előtte, már mint hogy el sem tudtam képzelni, hogy egy gyereknek a feje képes ott kijönni ahol és hogy az milyen eget rengető fájdalmakkal járhat, főleg hogy én "picike" vagyok a gyerek apja meg nagydarab... de kellemesen csalódtam, oké az utolsó félóra kegyetlen volt, de az azt megelőző órák abszolút viselhetőek voltak.

42. 6b006fc769 (válaszként erre: 41. - 4c1a787e8f)
2012. máj. 5. 17:25

A fáradékonyabb, idegesebb és érzékenyebb nálam is megvolt.

viszont a második három nem... inkább olyan minden jól van érzés volt rajtam, nem nagyon törődtem a világgal.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook