Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Első szívinfarktus után :( fórum

Első szívinfarktus után :( (beszélgetős fórum)


2013. máj. 1. 08:54

Köszönöm az érdeklődést, mióta a kórházból hazajött a férjem, azóta nem volt semmi probléma. Most is le szokott izzadni, de már nem annyira, mint az elején. Akkor nagyon vizes lett rajta a ruha, most már kevésbé, de ez a lefővés-leizzadás azért megmaradt. Lényegében ennyi ami negatív, minden rendben van egyébként. A vérnyomása és a pulzusa is minden mérésnél rendben van, a vérnyomása mindig 120/80 alatt van, néha az első szám inkább a százhoz van közel, legutóbb is 106/74-et mértünk. A pulzusa 55 körüli. Nem engedem hogy erőltesse magát, a heti két gyógytornán így is eléggé megmozgatják őket, utána szoktam látni, hogy mintha véresebb lenne a szeme, mint amikor valaki nagyon fáradt, olyasmi kinézetű, illetve a tegnapi után a hangja is nagymértékben elment. Ha a hangja így elmegy, az mitől van pontosan? Egyébként nem fullad soha, nem is köhög. Jah, és az egyik gyógytorna után, már itthon érezte, hogy szúr a szíve, de az kb. egy nap múlva elmúlt. Ez normális szerintetek?

Diétásan eszik, már fogyott is hat kg-ot az infarktus óta, bár ennek egy része víz lehet gondolom. Azt olvastam, hogy nem jó hirtelen megvonni a "rossz" élelmiszereket, mivel azokkal ugyanannyi jó koleszterint eszik meg, mint amennyi rosszat, és felborulhat az egyensúly. Ha megvonunk valami élelmiszert, a jó koleszterin fogyasztását pótolnunk kell. Most már kezdek elbizonytalanodni, hogy milyen étrendet kellene követni... nehogy valamit elrontsunk azzal, ha pl. nem eszik tojást annak koleszterintartalma miatt...

15. Katinkaboszi (válaszként erre: 14. - Hpkati)
2013. ápr. 25. 09:15

Hazamentek végre, akkor még gyengécske volt, ahogy ilyen esetben szokás.

Gondolom azóta semmi baj, mert nem írt rossz dolgokat :)


Lassú a javulás és nehéz, tudom.

14. hpkati
2013. ápr. 25. 07:47

Szia!

Hogy van a férjed? Mi újság?

2013. ápr. 5. 20:22
Ma még mindig hőemelkedése van... emellett valami géppel juttatnak valamit a vérébe, ami erősítené a szívét, de - valószínűleg ettől - ma estére a vérnyomása 160/110 volt, így újra rákötötték a 24 órás vérnyomásmérőt...
2013. ápr. 4. 20:04

Még mindig lázas, 37.9 volt a legmagasabb, szóval nem olyan agresszív magas láz szerencsére. Most már ritkábban köhög :) bízom benne, hogy hétfőn hazatérhet :)

Ma már gyógytornán is volt, oda járni kell majd heti kétszer egy hónapon át.

Az volt ég probléma, hogy nem tudott aludni, de most erre is adott valamit a doki. Remélem, tud aludni éjjel s kipiheni a betegséget is.

11. hpkati (válaszként erre: 10. - Cicawicca)
2013. ápr. 4. 06:40

Szia! Nagyon sajnálom, jobbulást! De inkább még most maradjon bent egy pár napot, mint otthon legyen valami baj. Jó helyen vagy, megfigyelik, ha van valami időben tudnak lépni.

Kitartás!!!

Várjuk még a híreket!

2013. ápr. 3. 19:54

Sziasztok!

Nah, mégsem jöhet haza pénteken szegénykém :( kiderült, hogy a köhögés, amit hőemelkedés is kísér, felső légúti gyulladás miatt van, amire most antibiotikumot kap...

9. gizus58 (válaszként erre: 8. - Cicawicca)
2013. ápr. 3. 10:11
Szia! Örülök, hogy jobban van a férjed! Én, különösebb diétát nem tartok, mindent úgy eszem mint eddig.A koleszterin ,illetve a trigliceridszintre kell vigyázni, mert a vérzsír lerakódik az érfalon, és szűkíti.Ahogy olvasom akkor neki is kb 1/3 rész, ami nem működik jelenleg.Arra számítsatok, hogy sokkal fáradékonyabb lesz mint eddig, de ez normális ebben az esetben.Fulladás is lehet, nálam legalább is van.olyankor kicsit többet kell pihenni.
2013. ápr. 2. 20:21

Sziasztok :)

Úgy néz ki, a férjem pénteken hazajöhet :) Azt mondta a doki, hogy ha a szívét egy négyhengeres motorhoz hasonlítjuk, a 4-ből másfél henger nem működik... ebből a másfélből próbálnak még helyrehozni egy felet, ez a várható javulás. Erről mi a véleményetek?

Jah, és írjatok már arról is, hogy miket esznek az infraktuson átesettek, van-e bevált recept, vagy olyan oldal, ahol ilyeneket lehet találni?

A laboreredményei javultak, ma az nem tetszett a dokiknak, hogy köhögött, volt mellkasröntgen, de szerencsére nincs tüdőgyulladása, amire gyanakodtak. Délután 37 fok hőemelkedése volt, nem tudom mitől, remélem, ez ilyenkor normális. Egyébként most már kicsit mászkálgat a kórteremben, jó a közérzete is, ennek annyira örültem :) az én kedvem is rögtön jobb lett :)

7. gizus58 (válaszként erre: 5. - Cicawicca)
2013. ápr. 2. 16:36
Elhiszem, hogy szereted, és félted. Most arra van szüksége, hogy tudja, ott vagy mellette, és segítesz neki. Nem könnyű feldolgozni lekileg sem egy infarktust, megijeszti az embert. De, ha a család mellette áll, és okos szeretettel segíti, neki is könnyebb lesz. Bíztatni kell, hogy minden rendben lesz, és helyrejön.Soha ne lássa rajtad az aggodalmat, mert akkor neki is nehezebb. Sírni, ha úgy érzed,hogy kell,, csak akkor, ha ő nem látja!Azt kell látnia, hogy te bízol abban, hogy meg gyógyul!
6. hpkati (válaszként erre: 5. - Cicawicca)
2013. ápr. 1. 19:43
Majd írjál már légyszives a továbbiakban is, hogy alakul az állapota, mit mondott a doki....
2013. ápr. 1. 19:40

Köszönöm a hozzászólásaitokat, jó olvasni a pozitív tapasztalataitokat! Nagyon szeretem a férjemet, természetesen mindenben segíteni fogom, bármit megtennék érte, bárcsak nekiadhatnám a szívem! Nagyon izgulok érte, nem is tudom szavakba önteni :(

Mindenre figyelni fogok, minden utasítás maradéktalanul be lesz tartva, ez nem is lehet kérdéses.

4. hpkati (válaszként erre: 1. - Cicawicca)
2013. ápr. 1. 19:03

Szia! Túl sok okos dolgot nem tudok írni. Most már biztos, hogy jó kezekben van. Hallgasatok az orvosokra. Abban is igaza van Boszinak, hogy a legfontosabb az fogd a férjed kezét támogasd, de úgy látom ezzel nincs baj. Ha bármi kérdéséd van, szólj nyugodtan.

Jobbulást a férjednek

3. gizus58 (válaszként erre: 1. - Cicawicca)
2013. ápr. 1. 19:02
Én itt vagyok, 2 éve szívinfarktus után, 1/3 rész elhalt szívizommal. Élek, és ez a lényeg. Azóta már 2x ültettek be stentet, nekem isvan olyan rész, ahova nem lehet betenni, pedig kellene. Még időben van, ne aggódj, bár, hogy a károsodás mekkora, azt ugye nem tudni még. De lehet élni infarktus után, csak viszább kell venni a tempóból, és szedni a gyógyszereket.Főleg, a stent után, a vérhígító gyógyszer, az egy nap sem maradhat ki,élete végéig szedni kell.!!
2. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Cicawicca)
2013. ápr. 1. 18:48

Szia :)


Nos, az én férjemnek ebben az évben lesz 20 éve, hogy szintén elsőfali infarktusa volt.

Pár napon át és előtte hetekkel voltak tünetei, de a körzeti orvosa elküldte mindig valami véleménnyel.


Egyik délután, munka után lett rosszul. elvitte a mentő, akkor még a katéterezés gyerekcipőben járt, nem is csinálták meg, mai napig sem neki.


Egyet mondtak akkor, szedje a gyógyszereit rendesen, étkezzen annak megfelelően, ahogy kérték és járjon a szívbeteg tornára.


Azóta voltak még apróbb problémák, de szerencsére jól van. kopp-kopp-kopp :)


Ne aggódj, fiatal még a férjed, szépen meg fog erősödni, de kérlek, csináljátok azt, amit az orvosok mondanak.


Jó egészséget és mielőbbi gyógyulást kívánok, Neked pedig erőt a támogatáshoz, mert nem lesz könnyű, először is a lelkét kell segíteni.

Ha elfogadja a helyzetet és megérti, annál gyorsabban fog gyógyulni.

Abban segíts,hogy ne essen kétségbe.

2013. ápr. 1. 17:07

Üdvözlök mindenkit!

Néhány napja a párom (55 éves férfi) nagy kiterjedésű, első oldali szívinfarktust szenvedett el. Csütörtök este fél tíz felé elzsibbadt a nyelve töve, illetve a torka körüli rész, szúrt a szíve, felment az ügyeletre, ahol savlekötőt írtak fel neki... másnap reggel még tűrhetően volt, elment dolgozni, azzal, hogy a délután kettőtől rendelő háziorvosához is elmegy a biztonság kedvéért. Ott derült ki végül, hogy mi újság, szállítani kellett mentővel Debrecenbe a Klinikára, ahol olyan délután három óra körül került már jó kezekbe, megcsinálták a tágítást és beültettek egy stentet, viszont kiderült, hogy a másik fontos verőér és további két ér is elég súlyosan károsodott. Azóta volt már kis víz a tüdejében, de azt egy gép és vízhajtók segítségével eltávolították, most pedig alacsony a káliumszintje, hiába adagolják bele.

Mi a véleményetek, nagyon sok volt a késedelem? Vagy még viszonylag időben orvoshoz került? Még nem tudják, mekkora a károsodás... :(

Légyszi, írjatok hozzászólásokat, tapasztalatokat a témában, a neten általam található információk számomra kevésnek bizonyultak. Minden érdekel! Nem volt még ilyen a családban, így semmi közelebbit nem tudok a témáról.

Előre is köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook