Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első szavak fórum

Első szavak (beszélgetős fórum)


1 2 3
2007. szept. 8. 19:05
A lanyom elso szava a TESZTA volt.Amit ugy mondott,hogy "tita".
2007. aug. 30. 15:10
Mindhárom kisfiam első szava a -mami- volt.
2007. aug. 30. 14:16

Kislányom első szava 1 évesen a "tessék" szó volt.

Fiamnak "Ava",Vivi a nővére,de ö sokáig nem tudta kimondani.

49. mongi
2007. aug. 5. 15:32

papa=apa

cica

tittóóóó=tiktak

baba

Ezeket szinte egyszerre kezdte nmondogatni.

48. iriszb
2007. júl. 24. 19:58

A lányom első szava: nyanya=anya volt,

majd fejlődés....és hagymjaaaa (hagyma),

a fiam (papéj) répa, pucszikaaa (apucika)

2007. máj. 5. 10:09

Lányom első szava :jabja=labda

Félkézzel mindig abba kapaszkodott:))

2007. márc. 27. 19:50
A lányom elsö szava apa volt ,és most a kisfiam elsö szava is apa lett:))
45. 7130b15964 (válaszként erre: 37. - 363d535da9)
2007. jan. 12. 22:47
Ez nagyon aranyos!:)
2007. jan. 12. 22:32
Kálmibaba most arra van rákattanva, hogy egész nap azt hajtogatja, hogy "buta". De olyan gúnyosan tudja mondani...!!! "Butttaaaaaa!"
2007. jan. 12. 19:09
A lányom első szava "nyányá" (néni) vol. Őt az ablakből látott gyakran az erkélyen.
2007. jan. 12. 17:02
A sógornőmék kislánya most 9 hónapos még nem kezdett el járni de már 7 hónapos korában a járókában (fakeretes) egyedül felállt.
2007. jan. 12. 16:10
A lányom első szava az "apa volt,de a második "teetlek"/szeretlek/,pedig ez elég nehéz szó egy kisbabának.
2007. jan. 4. 17:37

Ági karácsonykor volt 8 hónapos, errefel kimondta a baba, mama szavakat. A mamát gyakrabban mondja, mert lereagálom.

Ja, és lábra állt.

2006. nov. 22. 16:41

Lányomnak megállás nélkül tanítgattuk, hogy Apa, Anya. Erre 11 hónaposan a játszótéren megszólal: Hiita-haiita! Nem sokkal később már érthetően mondta, hogy hinta-palinta! Úgy látszik, ez izgibb volt neki, mint a szülők! :-)


Fiam első szava meg tataó volt. (kakaó) Igaz, ő már nagyobbacska volt. Azóta is imádja a pocakját! :-) (előtte semmi mást nem fogadott el, csak szopizott)

38. bazsu
2006. okt. 2. 14:39

A lányom első szava ez volt: NEM.

Na ehhez mit fűzzek hozzá. :-)

37. 363d535da9 (válaszként erre: 35. - Ttitanilla)
2006. szept. 2. 15:15

Nem biztos, hogy már kialakult teljesen az ÉN tudata. Nálunk a kicsi fiam (3 éves) egy évvel ezelőtt még úgy emlegette magát, hogy: gyerek.

(Ahogy tőlünk hallotta). PL. ha pisilni kellett neki, akkor így kiabált a két bátyjának: Fiúk, fiúk, gyorsan mert bepisil a gyerek!!

2006. aug. 3. 10:31
A kislányom most 8 hónapos, és már egy-két dolgot megtanult kimondani. Számomra ez meglepő, mert úgy tudtam, hogy csak 1 éves koruk körül kezdenek el beszélni. Eleinte nem is nagyon akartam jelentőséget tulajdonítani ezeknek a szavaknak, nehogy már bemagyarázzam magamnak, hogy beszél a gyerkőcöm. De mikor sokadszor mondta a tükör előtt, hogy baba, és akkor is, ha babát látott, a kutyákra, hogy vau-vau, és ha jóllakott, heves fejrázással mondja, hogy "ne-ne-ne" azóta kezdem elhinni, hogy tényleg beszél. Mondjuk elég beszédes az egész család, így reggeltől estig beszédet hall, meg jós ok mesét, vserset, dalt is.
2006. aug. 1. 18:51
Szerintetek a lányunk (2 éves) miért nem hajlandó kimondani a saját nevét? Mindenki másét - szülők, nagyszülők, stb.) elég ügyesen és felismerhetően ejti ki, ő viszont "baba". Tami a beceneve és nagy ritkán "nana" szót mond helyette, feltéve ha hajlandó válaszolni arra a kérdésre, hogy téged hogy hívnak. Mikor visszakérdezek, hogy Tami, téged nanának hívnak?, akkor mindig hevesen tiltakozik....
34. DODICA
2006. júl. 30. 11:17
Lányom beceneve a nagyszülőknél Katica, otthon Dodi. Egyszer, lehetett vagy két éves, séta közben találtunk egy katicabogarat. Mutatom neki, mondom a nevét is. Kislányom eltűnődik, nézi, egyszer csak felkiált: "Az Dodi-bogáj!"
33. Margitnéni (válaszként erre: 32. - DODICA)
2006. júl. 28. 14:10
Kis haspárti babuci lehetett, még beszélni is megtanult a kaja kedvéért!
32. DODICA
2006. júl. 28. 13:06
Első lányom legelső szava mi is lehetett volna, ha nem az, hogy "cici". Ez mindent elmond...
2006. júl. 27. 00:59
A kislányom 12-én lesz egy éves, és eddig a mama, baba szavakat sikerült kimondania. Ha éhes, és már látja, hogy adom a kaját, akkor azt, hogy hamm-hamm. De tegnap először kimondta azt, hogy apa :)Nagyon boldog voltam :)
30. mothertiger (válaszként erre: 29. - Margitnéni)
2006. júl. 26. 22:39

Ezt megmosolyogtam!

Biztos nagyon aranyos lehetett!

Pár napja az én kisfiam meg elkeztett úgy csinálni, mintha folyamatosan akarna beszélni. Beszél is, csak a saját nyelvén. (7.5 hónapos.)

Már alig várom, hogy beszéljen!!!

2006. júl. 26. 22:21
Ne maradjon ki a fiam se! Ő kb. 1 évesen indított, egy katicabogarat nevezett meg, kb így: knuklt, és közben kidugta a kis nyelvét, még jó, hogy rá is mutatott, így tudtam, hogy mit is mond. Aztán 2-3 hónap alatt jelentősen nőtt a szókincse, viszont mindent Mikikéül mondott. Volt,hogy a szavakból csak az utolsó, vagy az elsó szótagot, de volt, amit teljesen átkeresztelt. Pl. a rádió pí volt, honnan szedte? A család, nagyszülőstül, testvérestől hamar megtanult perfekt Mikiül, aztán valahogy hónapok múlva visszaszoktunk a magyarra.
2006. júl. 26. 22:13

Nagyon édesek ezek a babák! Igaz, hogy már régen volt, de még emlékszem, a lányom 4 hónaposan ült az ölemben, néztük a Jogi eseteket a tévében, száttárta a két kis karját és azt mondta, hogy Q, vagyis, hogy kúúúúú. Persze volt eeee, meg gugagaga is, de ezek mindennaposak.

Az első igazi szava: baba, 8 hónaposan, aztán egy-két hét alatt szinte mindent megtanult, és teljesen tisztán beszélt. Egy évesen már kivülről mondta a verseket a Hóc hóc katonából. (Járni viszont csak 19 hónaposan kezdett, nagyon nehezen.)

27. emilia
2006. júl. 26. 21:31
Azt hittem nem jól értem sokáig, de mindig azt monta és sokáig etyuá és atyúá, hogy mit jelentett nem tudom.
2006. júl. 24. 22:07

Kisfiam hathetesen kezdett el gügyögni, első "szava" az "ogo" volt.

Most 7.5 hónapos, jelenleg használt szavai: "apa, baba, mama, papa", nagyjából ennyi.

Meg néha halandzsázik.

Azt az "ogo"-t viszont megkönnyeztem...:)

2006. júl. 23. 15:32
11 hónapos a lányom és szerdán kezdett el beszélni Első szava: APA, azóta már többet is mond Baba Anya Papa,
2006. jún. 26. 14:51
Ilda: Ez nagyon édi :))))))
23. ilda
2006. jún. 26. 12:27
Ja és elejtette a cumisüvegét és mondta , hogy basszusz. persze ezt figyelembe sem vettem, van két nagy tesó nos azoktól tanul ezt-azt. :)))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook