Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első lombik januárban fórum

Első lombik januárban (beszélgetős fórum)


2013. jan. 2. 09:39

Holnap megyünk a Kaáliba a következő konzira.

Az első alkalommal ugye oda jutottunk, hogy január3én menjünk megnéznek uh-al, és a köv. ciklusban kezdjük.

Nem is merek bele gondolni, hogy igy lesz, mert mi van ha nem... inkább ugy megyek oda, hogy pár hónapon belül biztosan meglesz, és igy nem ér csalódás. Aztánm ha tényleg kezdjük köv. ciklusban az csak jó :9


Kiváncsi vagyok mi lesz, mit mondanak.

Legszivesebben ugy jönnék haza, hogy kezemben a receptekkel:)

2012. dec. 18. 08:40

Az AMH 90eFt volt?


Én a Podmaniczky utcában voltam Bp-n, és beutaló nélkül 6000 Ft volt.

2012. dec. 14. 10:44

Mi 2 éve prób.

4,5 éves a lányunk.

2012. dec. 13. 21:49
Két és fél éves lesz nem sokára:-)
23. pixi84
2012. dec. 13. 21:19
Panni!Azt nem is kérdeztem, hogy mekkora a nagylánykád??
2012. dec. 13. 20:16
Igen pesti vagyok, illetve most már Dunakeszin élünk. Bár a férjem szolnoki.
21. pixi84 (válaszként erre: 20. - Panni76)
2012. dec. 13. 19:31

Mi 2 éve próbálkozunk és Pécsre járunk.

Te pesti vagy, ugye jól emlékszem?

2012. dec. 13. 18:54

Sziasztok megint!

Igazsag szerint nem túl sok mindent tudok, mert nagyon hirtelen jött a lombik dolog. Jövő 7 kedden megyek 3 hetes műtéti kontrollra, és remélem akkor többet megtudok. A doki azt mondta nem nagyon lehet várni az endometriózis miatt ja és a korom miatt sem mert már 36 vagyok:-)

És ti mióta próbálkoztok? Pixi te melyik kórházba mész?

19. pixi84 (válaszként erre: 18. - 5ed73a72bc)
2012. dec. 13. 08:11
Igen, jól emlékszel! Első inszemes leszek! :)
2012. dec. 13. 07:46

Üdv köreinkben.

Örömel látom, hog yidejében kiderült a dolog, és nem kellett sok fölös stimun átesned a semmiért.

Még akkor ezek szerint az elején vagy nagyon:)

Pixi csak inszemes,és ő is még csak most megy az elsőre ha jól emlékszem.


Mi is januárban megyünk lombikra, de ugy hogy 2 napja mentünk el a Kaáliba és január3án már mehetünk is.

Nektek januárban mi lesz és mikor? Vagy még csak első konzira mész??? mert ebból akkor nyár eleje vagy max tavasz lesz mire eljutsz a lombikig.

17. pixi84 (válaszként erre: 15. - Panni76)
2012. dec. 12. 21:33
Nagy szerencséd volt akkor a dokiddal! Sajnos nem mindenki ilyen hozzáállású. Amikor felvetődött nálunk is a gyermekvállalás, elmentem egy sztk-s rendelőbe és mondtam, hogy mik a terveink, nem küldtek semmilyen vizsgálatra, még vv-re sem. Nem is mentem többet vissza a nőgyógyászati ambulanciára...
2012. dec. 12. 20:01
Ja és egész véletlenül olyan doki magánrendelőjében jártam, aki lombikkal foglakozik a 1. Női Klinikán.
2012. dec. 12. 20:00
Az igazság az, hogy még el sem kezdtünk próbálkozni:-( Kicsit biztonsági játékos vagyok, és elmentem egy sima kivizsgálásra, akkor derült ki a ciszta. Mondta a dokim, hogy mindenképp műteni kell a gyerkvállalás elött. Hát ez lett belőle.
14. pixi84 (válaszként erre: 13. - Panni76)
2012. dec. 12. 19:57
Szia Panni!Először is gratula az elsőszülötthz!! :) A másodikkal mióta próbálkoztok? Vizsgálatokat elvégeztettétek már? Ha megtehetitek fussatok addig neki, ha kész papírokkal mentek a meddőségibe, akkor időt nyertek.
2012. dec. 12. 19:48

Sziasztok!

Nekem november végén volt laparoscopiám, mert cisztám volt es egy miómám. Ha már arra jártak megnézték a petevezetékeimet is. Mind a kettő el van záródva, és ezen felül még 3-as stádiumú endometriózisom van. A dokim mondta, hogy minél gyorsabban lombikkal kell próbálkoznunk, ha szeretnénk második babát.

Az első teljesen probléma mentesen természetes úton jött össze. Januárban futunk neki, de fogalmunk sincs mi vár ránk.

12. 5ed73a72bc (válaszként erre: 11. - Pixi84)
2012. dec. 12. 13:47

Még nem.

Január 3-án kell mejek félidős ultrahangra akkor megnézik a nyálkahártyámat mert vékony szokott lenni nagyon, ha az akkor kapok ösztrogén tapaszt ha nem akkor nem és jan közepén mikor megjön akkor kezdjük a cuccok beszúrását.

11. pixi84 (válaszként erre: 10. - 5ed73a72bc)
2012. dec. 12. 13:41

Én is abban bízom, hogy nem újúl ki! :)

Most már elkezdtél valamit szúrni/szedni lombik előtt?

10. 5ed73a72bc (válaszként erre: 9. - Pixi84)
2012. dec. 12. 13:30

Anti Müller Hormon.

Szerintem bármelyik meddőségibe.


Nem tudom mikor műtöttek, és mennyi stimut kaptál azóta, engem 9 hónapja és azóta volt 6 hó closti és 3 hó merional kúrám, nem lettem cisztás ujra.

9. pixi84 (válaszként erre: 7. - 5ed73a72bc)
2012. dec. 12. 12:58

Te jó ég!!! Jó fiatal vagy ehhez még!!


Nem azt mondtam, hogy nem ért semmit a lapar, hanem azt hogy ezzel még nem múlt el a pcos, max csak tünetileg lett kezelve. Változást igazándiból nem tapasztaltam még semmilyen irányba... Most, amitől kicsit tartok az az, hogy ugye több tűszőt próbálnak növesztetni a stimu miatt és benne van a pakliba, hogy a ciszták már idő előtt kiújúlnak.


Én is 29 vagyok (leszek), de talomba tartom ezt a vizsgálatot. Ezt bármelyik meddőségiben elvégzik? Mi a neve?

2012. dec. 12. 11:47

Nekem azért csinálnak lombikot mert anniyra kevés a hátralévő petéim száma, hogy ha inszemmel vacakolunk és beérlelünk fölöslegesen petéket akkor fogya a számuk és mire lombikra jutunk lehet nem marad egy sem.


Érdemes sztem megcsináltatni ezt a vizsgálatot, elmész egy meddőségibe és asszem 90e ft volt, és megcsinálták.

Pl nekem jó lett volna ha az insezmek előtt megcsinálták volna mert akkor nem lőttük volna el fölösbe a petéiet.

7. 5ed73a72bc (válaszként erre: 6. - Pixi84)
2012. dec. 12. 11:45

Ez igy van sajnos.

Én nem tb támogatott lombikra megyek hanem fizetőre, és csináltak egy olyan vizsgálatot ami megmutatja , hogy hátralévő életedben mennyi petéd fog még beérni. 29 évesen annyit mutatott mint egy menopauzás nőnek aki50 éves. Erre nincs gyógyszer, mikor megszületsz a pocakodban ott van párszázezer petécske és tüsző ami életed során beérik majd, nekem sajonos 29 éves koromra elfogytak.

Ezzel nem lehet mit csinlni.


Egyébként nem biztos, hogy kiujul ha figyelsz a kajára meg a mozgásra.


Ezt monst ne értem, hogy mi az, hogy nem ért semmit a lapar csak azt hogy... ha azóta minden oké akkor csak ért valamit, nem?

6. pixi84 (válaszként erre: 5. - 5ed73a72bc)
2012. dec. 12. 11:33

Petefészek-kimerülésre nem kaptál gyógyszert? Mintha valahol azt olvastam volna, hogy van valami, ami a csükkent petefészek működésre jó.

Lapar igazándiból "csak" arra volt jó, hogy megnézték átjárhatóak-e a petevezetők + drillingelték a cisztákat. Most elvileg nincsenek cisztáim, de idővel kiújúlhatnak, mivel ebből kigyógyulni nem lehet.

5. 5ed73a72bc (válaszként erre: 4. - Pixi84)
2012. dec. 12. 11:13

Nem azt állapították meg, hanem azt, hogy ha annyi stimura amennyit kaptam 2 petém érett meg akkor valószinüleg üresek voltak és azért csak 2 lett mert kezd kimerülni a petefészkem.

Több kellett volna leszen.

Ez alapján "itéltek" lombikra.


És az hogy lehet, hogy lapat után még mindig pcos és ir vagy?


Nekem lapar után 9 napra megjött, hormonok szinte azonnal rendbejöttek, inzulin normálra csökkent és azóta sem hormon sem inzulin gyógyszert nem kell szedjek mert nicns mire.

4. pixi84 (válaszként erre: 3. - 5ed73a72bc)
2012. dec. 12. 11:06

Nálam is diagnisztizált PCOS + IR van. Októberben voltam laparon + hysteron, gyógyszert az IR-re szedem, így a vérzésem normálisnak mondható. Endokrinológus szerint intenzív peteérésem van. Férjuram részéről is akadnak gondok, talán ez miatt nehezített a fogantatás.

Miből állapították meg, hogy nem biztos, hogy sikeres volt az utolsó inszem?

3. 5ed73a72bc (válaszként erre: 2. - Pixi84)
2012. dec. 12. 08:35

Szia!

Én már túl vagyok 4 inszemen,énis nagyon nagy hévvel és bizakodással kezdtem, de eredmény 0.

PCOS volt, inzulinrezisztencia. Lapar után helyreállt a hormon, mejött magától a vérzés, de ennek már 10 hónapja és semmi.

Szeptember óta megvolt a 4 inszem, a 4.nek az eredménye jövőhéten lesz meg, de nem sok jóval kecsegtettek a Kaáliban tegnap, szóval nem nagyon hiszem, hogy sikeült.

2012. dec. 11. 20:35

Szia! Bár én nem lombikos vagyok, még csak első inszemes leszek, de nagyon szívesen cserélek eszmét.

2 év próbálkozás, lapar, hormonvzsgálatok után a meddőségiben a következő ciklusra felszerelt vényekkel lettünk elbocsájtva. Engem is váratlanul ért, de nem bánom már, sőt nagyon várom!

2012. dec. 11. 19:40

Sziasztok.

Ma voltunk a Kaáli intézetben első konzultáción.

2 év próbálkozás, lapar, 4 inszem után ma megkaptuk az első lombikunkra az időpontot egy hónap múlva :O

Január 3-án kell menjek félidőben uh-ra és január köözepén amikor megjön kezdjük a rövid protokollos lombikot.

Le vagyok döbbenve. Tudtam, hogy 6 inszem után ez jön, de még csak 4 volt, és totál ledöbbentem, hogy azt mondták, hogy világosan látszik az elmondottak alapján és a leletekből, hogy ez magátóól és inszemmel nem fog sikerülni, másrészt meg hogy ilyen korán... Ez jó, tudom , ennek örülni kell de váratlanul ért, azt hittem tavasz lesz belőle. De talán jobb is így, nem agyalni hónapokat hanem pár hét és indulás.


Akik szintén mostanában fogjátok kezdeni, gyerket beszélgessünk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook