Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első lombik - 2013.június, július környékén fórum

Első lombik - 2013.június, július környékén (beszélgetős fórum)


2013. máj. 17. 12:01

Pocakom nekem is nagy volt stimukor..))


Én bevállaltam altatás nélkül a leszívást,mivel nem volt sok amit leszívjanak,de szeptemberben is bevállalom..utána nem voltam kómás,ehettem-ihattam egyből..kibírható..

29. Annuska00 (válaszként erre: 9. - Huzsanna)
2013. máj. 17. 11:58

Szia!


Bocsi,de dolgoztam..kicsit behavazódta..))


Mi BMC-be járunk..Zeke Dokihoz.


Én brutál adagot szúrta,alacsony az AMH szintemkimerülőben vannak a petefészkeim,így sok hormon kellett.

Gonal 900-al kezdtem..abból napi 300-at szúrtam.14.napig,végén 2 nap már 450-et.

a stimu 6.napján jött mellé napi 4 merional egyszerre..ez is ment végig..és a stimu 8.napján csatlakozott a cetrotide,ebből 7 db..


ló adag,majdnem 300.000-be voltunk,crinonnal mindennel.

16.nap volt a leszívás,4-et tudtak leszvni,abból kettőben volt érett petesejt,és azok meg is termékenyültek,3.naposan kaptam visszaőket,8-10 sejtesen..a profilomba van kép.)))


nehéz azért a szúrkálás,Én beadtam simán Magamnak,Férjem keverte összeőket..mondjuk a gonál nagyon jó,mert az előre töltött,csak a merionalt kellett keverni.


szegény hasam csúnya volt..kék-zöld,mert bizony volt mikor nem sikerült jól böknöm..(

ha kifizeted a beütetést a fagysztottnál,akkor az nem megy le a Tb támogatottból..BMC-be 100.000 FT így,de ha nem tudtok vagy akartok fizetni,megy a támogatottból.

ha nincs beültetés,nem megy el a támogatott.

pl egyszobába voltam leszíváson egy Lánnyal,Nekik üresek voltak a tüszők..sajnos..(((( így megmaradt a támogatott 5 Nekik..

28. süde (válaszként erre: 27. - Noémi&Pisti)
2013. máj. 16. 18:38

Szia Noémi&Pisti!

Tudom mit érzel most, de fel a fejjel! Szorítsunk egymásnak! Majd írj, mit mondott a doki!

2013. máj. 16. 09:03

Sziasztok! Nekem tegnap megint megjött... Tudom, hogy nem lehet baba, de azért mindig elkenődök... Kicsit naív vagyok... :)


Mi holnap megyünk hiv, hepatitisz b, c-szűrésre. Elvileg jövő héten meg kell, hogy érkezzen a citológiám és a chlamidia szűrés eredménye is. És már nagyon várom a 28-át! :) KÍváncsi leszek, hogy mit fog akkor mondani a doki... :)

26. süde (válaszként erre: 25. - Amanda J. Harrys)
2013. máj. 15. 12:16
Köszi! Majd ha gondolod írj, hogy mi volt a dokinál! Én most várom, hogy megjöjjön és akkor startolok-remélem!!
2013. máj. 15. 11:59
Én is sok sikert kívánok neked :) Kedden dől el hogy mikor vágunk bele :)
24. süde (válaszként erre: 23. - Amanda J. Harrys)
2013. máj. 15. 11:57

Nálunk velem van a baj, pcos vagyok és nincs petevezetékem, mert valószinűleg csecsemőkoromban mikor volt egy lágyéksérv műtétem belevagdostak a vezetékekbe, mind a kettőbe ráadásul!

Sok sikert kívánok!!

2013. máj. 15. 11:36
Hát nem olyan a párom mintája amilyennek kell lenni ...
22. süde (válaszként erre: 21. - Amanda J. Harrys)
2013. máj. 15. 09:43

Szia Amanda J. Harrys!


Igen Igen, ahogy írod a várakozás...............!

De a türelem rózsát termt!!!!

Nektek miért kell lombikra mennetek, ha megkérdezhetem?

2013. máj. 15. 08:07

Sziasztok lányok :)


Hát mi is a párommal nyáron kezdjük az egészet.Már a vizsgálataink úgy néz ki megvannak, kedden megyünk a Győri kaáliba megtudni hogy hogyan tovább.Elvileg megkapom a szuri recepteket.Ha most nem, akkor viszont egy hónapot csúszik a dolog.

Kitartást mindenkinek!Ez a várakozás a legborzastóztóbb az egészben.

20. süde (válaszként erre: 19. - Huzsanna)
2013. máj. 14. 19:32
Igen, sajna voltak gyomorgörcseim, de kaptam rá gyógyszert. Nem a leszívás után kerültem az intenzívre, hanem a lombik központból már automatikusan oda irányítottak! Azon a napon kerültem a kórházba amelyik napon megtörtént volna a beültetés /ET/. Az én dokim a napi 3 liter mentes vizet mondta. Bocsika, nem akartalak megijeszteni, de kihangsúlyozom ez nagyon ritkán fordul elő, még a dokim is mondta, hogy már nagyon rég volt ilyen eset.
19. huzsanna (válaszként erre: 17. - Süde)
2013. máj. 14. 16:24

Atyaég! Azért ez tényleg picit riasztó! :(


Ekkora puffadásnál gondolom erős görcseid is lehettek.. A leszívás után vittek az intenzívre?


Te mennyi folyadékot ittál, vagy mennyi az ajánlott az ilyen eset elkerülésére?

18. süde
2013. máj. 14. 13:43
Ja és ami még ezzel jár az az hogy a hasüreg megtellik folyadékkal, de ezt altatásban leszívják! nálam 1,5 litert szívtak le. ez igy nagyon rosszul hangiz, de ez szerncsére nagyon ritka eset , sajna nálam igy alakult, de a babáért mindent!
17. süde (válaszként erre: 14. - Huzsanna)
2013. máj. 14. 13:30
Ennek elkerülése ellen , annyit lehet tenni, hogy nagyon sok folyadékot kell fogyasztani és sok fehérjedús étrend javasolt!! Konkrét gyógyszer nincsen rá a szervezet mag állítja vissza ezt folyamat a rendes irányba. Most már telejesen jól vagyok minden vissza állt a helyére, ugyanis azt nem írtam le az előbb , hogy a petefészkem a köldököm fölött volt olyan nagyra megnőtt és ugy néztem ki mint egy 18 hetes kismama!
16. süde
2013. máj. 14. 13:24
Ja, és 2 fagyi bébit kapok vissza, de amúgy 11 embrióm lett és ezek vannak most lefagyasztva!
15. süde
2013. máj. 14. 13:22

Szia huzsanna!

Én Pécsre járok a reprodukciós központba! Sajna aki egy lombik programban vesz részt és stimulálni fogják annál fenn áll ennek a veszélye is! Ez lényegében azt jelenti, hogy a szervezetem nagyon jó reagált a stimus injekciókra és sok sok petesejtem lett de ezáltal megnagyobbodot a petefészkem is ami okozta után a problémát és 5 napot töltöttem az intenziv osztályon!!

14. huzsanna (válaszként erre: 12. - Süde)
2013. máj. 14. 12:58

Szia Süde!


Mit jelent az hogy hiperstimulált lettél? Mi történt, és mit lehet tenni olyankor? Minden tapasztalat érdekel..


Amúgy hova jársz? Hol lesz a beültetés? Mit mondtak hányat kapsz vissza?

13. süde (válaszként erre: 8. - Noémi&Pisti)
2013. máj. 14. 10:45

Szia!

A méhtükrözésről írsz, ahogy olvasom! Nos nekem is volt. Viszont én ugy tudom , hogy kétféle képpen csinálják! Altatásban vagy helyi érzéstelenítésben! Nekem altatásban történt kb. 30 percet voltam a műtőben és 2 óra pihi után haza is mehettem!

12. süde
2013. máj. 14. 10:34

Sziasztok!

Én már túl vagyok egy stimuláción és ha minden jól megy június elején megyek az első beültetésre! Sajnos én hiperstimulált lettem és igy nálam, fagyasztott embriók lesznek beültetve!

11. huzsanna (válaszként erre: 7. - Annuska00)
2013. máj. 13. 16:43
Mit lehet még rólatok tudni? Hol volt az első? Azt megmondják, hogy miért nem sikerült?
10. huzsanna (válaszként erre: 8. - Noémi&Pisti)
2013. máj. 13. 16:42

Én sem voltam jelen a hétvégén, egy kis motoros túrával kiszellőztettük a fejünket. :)


Én 38 vagyok, párom 40. Egyikünknek sincs még gyermeke. De ugyebár itt a mégen van a hangsúly! :)


Noshát, a méhtükrözéshez én sem tudok hozzászólni, mert nem akarok hülyaséget mondani. De én is úgy hallottam, hogy azt altatásban végzik, viszont akkor biztosan nem ugyanarra gondolunk, mert az egy laparoszkópos vizsgálat. Ha csak feltölti a méhet valami kontraszt anyaggal, akkor az hasonló lehet, mint a petevezeték átjárhatósági vizsgálat. Olyanom volt. Nem volt igazán fájdalmas, inkább kellemetlen feszítő érzés. De jobban féltem tőle, mint amilyen a valóságban volt.


A költségeink a 4 év alatt már az egekben járnak nekünk is, én 1,5 milliónál abbahagytam a számolást..


Gratulálok egyébként, akkor nagy nálatok most a mozgás! Nem is tudsz teljesen odafigyelni csak erre a dologra, lehet, hogy pont ezért most fog összejönni! :)

9. huzsanna (válaszként erre: 7. - Annuska00)
2013. máj. 13. 16:34

Szia Annuska!


A Pesti Kaáliba járunk Kovács Péterhez. Igazából a stimuláció része érdekelne, hogy mennyi szurit kellett adnod magadnak, hány napig, és hogy mennyire viselt meg, ha megviselt?


Meg még azt sem tudom, hogy ha fagyasztott embriót ültetnek fel mondjuk második alkalommal, az beleszámít-e a TB által finanszírozott 5-be, vagy a teljes program stimulációval, leszívással ET-vel számít csak bele??

8. Noémi&Pisti (válaszként erre: 5. - Huzsanna)
2013. máj. 13. 11:27

Szia! :) Bocsi, a hétvégém kicsit zűrös volt, nem tudtam írni neked! :)

Hatalmas kő esett le a szívemről most, hogy leírtad, hogy tényleg védett leszek már a stimulációtól és annak is nagyon örülök, hogy sikertelenségnél is fél év ez az idő! :)


Nagyon sajnálom, hogy nem tudják pontosan, hogy mi az oka annak, hogy nem sikerül nekdtek. Ez a legrosszabb. Nálunk legalább tudjuk, hogy mi a baj. A bizonytalanság a legrosszabb az egészben!

Ha nem vagyok túl indiszkrét, mennyi idős vagy? :)


Lehet, hogy gyorsan fel is hívom a házidokimat akkor és megkérem, hogy segítsen nekem az altatáshoz szükséges papírokat elintézni. :)


Ma délelőtt volt párom a genetikai vérvételen, elvileg 2 hét mire megjön az eredménye. Én is voltam múlt héten nődökinál, citológia és chlamidia szűrésen. Annak is elvileg még majdnem 2 hét az eredménye.


Holnaphoz 2 hétre kell mennem a méhtükrözésre a Kaáliba. Na ettől azért tartok kicsit, mert fogalmam sincs, hogy mire is számítsak. Igazából nem nagyon mondta el a doki, hogy mi is lesz pontosan. Annyit tudok csak, hogy valamivel fel fogja tölteni a méh üregét, de hogy nem lesz olyan fájdalmas, csak mint egy sima nőgyógyászati vizsgálat. Viszont a nőgyógyászom meg értetlenkedett kicsit, mert azt mondta, hogy ilyet nem csinálnak altatás nélkül, szóval fogalmam sincs. :) Majd kiderül. :) Lehet, hogy jobb is, hogy nem tudom, hogy pontosan mi vár rám! :D


A HIV-et és a hepatitiszt a II.Belgyógyon csináltatjuk, mert párom ugye a betegsége miatt egy nagyon rendes haematológus-onkológushoz jár és ő fogja nekünk megcsinálni.


Hogy őszinte legyek próbáltunk legalább ezen kicsit spórolni, mert iszonyat sokba kerül ez az egész procedúra. Ráadásul júliusban lesz a lagzink, lakást nézegetünk közben és még a lombik is... Viszont vagy most, vagy később ki tudja, hogy lehet-e. Szóval nincs is kérdés, csak én nagyon szeretem a biztosat és ebben a helyzetben most semmi sem az. :)


Nektek most mi a következő lépés? Milyen vizsgálataid vannak a közeljövőben? :)

7. Annuska00 (válaszként erre: 6. - Huzsanna)
2013. máj. 13. 10:40

Szia4


Szívesen csatlakoznék,de MI szeptemberbe megyünk a 2.lombikra.


Ha bármi kérdésed van,csak írj..szvísen segítek..))


Hova jártok??

2013. máj. 13. 10:36

Sziasztok!


Továbbra sem jár erre senki? A nyáron csak mi kezdenénk hozzá a lombikhoz??


Gyertek beszélgessünk, bárkit szívesen várnék megosztani a tapasztalatokat!

5. huzsanna (válaszként erre: 4. - Noémi&Pisti)
2013. máj. 8. 15:22

No szóval! :) Próbállak megnyugtatni! A végéről kezdem.. Először is, a munkahelyeden minden rendben lesz, ugyanis abban a pillanatban, hogy elkezditek a stimulációt, kérsz a dokitól egy igazolást, miszerint lombik programban veszel részt, és ezt leadod a főnöködnek. Innentől a Munka Törvénykönyve szerint NEM TEHETNÉK KI, még sikertelenség esetén sem 1/2 évig! Ha meg pozitív az eredmény, és azt igazolod orvosi papírokkal, akkor meg már azért vagy védett. De a lombikot is 3-4 hónap után újra lehet kezdeni, amikortól meg újrakezdődik a 1/2 éves vagy hosszabb :) védettség. Ezt a gondodat már el is felejtheted.


Amúgy gondolom, hogy nem lehetett könynű ezt hallani. Nekem ilyet nem mondtak ki soha, és mégis 4. éve várjuk a csodát. Nálam vannak gondok, párom eredményei tökéletesek, nekem van IR-em, pajzsmirigy problémám, endometriózissal műtöttek, de elvileg minden megoldódott már, az eredméyneim jók, most már semmi ok nem látszik, hogy miért nem sikerül, szóval mi átléptünk a rejtélyes meddőségbe. A korom lévén meg már nincs hova várni tovább, kiérdemeltük a lombikot.


Az altatáshoz csak egy teljes vérkép kell, meg EKG, mindkettőre tud a háziorvos beutalót adni a körzeti rendelődbe. Tüdőszűrés nem kell tudtommal.


Szurkolok nagyon a genetikai vizsgálat miatt, mikor kell mennie a párodnak erre?


Azt hiszem a HIV és Hepatitiszt nálam is megújítják, mert már több mint egy éves a leletem. Azt te hol csináltatod? Azt is a Kaáliban?

4. Noémi&Pisti (válaszként erre: 3. - Huzsanna)
2013. máj. 8. 15:00

Szia! :)


Én is hozzá járok. Még csak egyszer voltam nála, de nagyon normálisan és érthetően elmagyarázott nekem is mindent. Párom is rögtön értett mindent, pedig ő nincs annyira otthon még ezekben a témákban. :)


Én most próbálom elintéztetni a HIV és hepatitis vizsgálatokat, mert első körben párom miatt kell lombikoznunk. Több mint egy éve lett beteg, nem tudják megmondani a dokik, hogy mitől, de leállt a csontvelője, nem termelt vörösvérsejteket. Most le is kopogom, de kezdünk rendeződni, viszont annyi szteroidot kapott, hogy vagy attól károsodott a spermaképe vagy genetikai probléma miatt. És egy ilyen vizsgálatot is kell csináltatnunk, hogy ezt kizárjuk nála és az ő orvosa elvileg meg tudja ezeket a vizsgálatokat csinálni nekünk. (de ez majd csak holnap fog kiderülni)


Háziorvossal el tudom intéztetni az altatáshoz szükséges vizsgálatokat? Mi is kell hozzá pontosan? EKG és még? Tüdőszűrés is? vagy nem? Vérkép szükséges?


Május 28-án megyek amúgy ismét a Kaáliba, megnézi a doki belülről a méhemet, mert nekem is volt már két műtétem és az egyik petefészkem leállt már majdnem teljesen összenövések és gyulladások miatt, szóval nálam is kérdéses az átjárhatóság egyáltalán.


Nálatok mi a probléma?


Én az első konzultáció után kibuktam, hogy őszinte legyek teljesen... Nem számítottam rá, hogy ilyen hatással lesz rám az, hogy kimondták, hogy nem lehet babánk és kezdjük a lombikot. Most már egyre jobban várom és egyre jobban közelednek a vizsgálatok is, szóval izgulok és remélem, hogy nagyon gyorsan elszalad ez az idő augusztusig.


Félek amúgy munkahely miatt, hogy mi lesz ha kiderül, meg mikor kell elmondani egyáltalán, mi van ha kiderül és nem sikerül az leső lombik és kitesznek. Most ilyesmiktől tartok nagyon. Te nem félsz ettől?

3. huzsanna (válaszként erre: 2. - Noémi&Pisti)
2013. máj. 8. 12:41

SziA Noémi!


Én dr.Kovács Péterhez járok. Nem az a hatalmas empatikus lélek, de kedves, udvarias, és elmagyaráz mindent részletesen ha kérdezem.


Nekem most jövő héten néznek hormonokat még, aztán a páromnak kell mennie mintát adni :), aztán már csak EKG kell, meg labor az altatáshoz, dezeket meg a házidokival megoldom TB alapon, illetve majd a fogigátlós időszakban lesz még egy UH.


Te melyik dokinál vagy? Miylen a benyomás az intézményről?

Mi a gond nálatok, ha szabad kérdezni? Mitől maradt csak ez a lehetőség? Izgulsz nagyon?

Én egyébként olyan vagyok mióta megtudtam, hogy belátható időn belül elkezdhetjük, mint akit felhúztak. :) Nagyon bizakodom!

2013. máj. 8. 10:55

Szia!


Nekünk augusztusban lesz az első lombikunk párommal. Nálunk is most nagyban folynak a vizsgálatok és próbáljuk összelogikázni, hogy mit hol tudunk megcsináltatni. Mi is a pesti Kaáliba járunk. Ki a dokid? Nekünk nem voltak inszemek, nálunk sajnos már alapból ki is lőtték ezt a lehetőséget.

2013. máj. 8. 10:49

Sziasztok!


Szeretnék sorstársakkal beszélgetni, akik szintén idén nyáron vágnának bele az első lombik programjukba.


Én a Budapesti Kaáli Intézetbe járok, most éppen várom hogy kb. 1 hét múlva megjöjjön a mensim, aztán a következő ciklusban még elvégzünk 1-2 vizsgálatot, majd jön a fogigátló, és a stimu. Megvallom az injekciós stimulálástól tartok picit, mert a 4 sikertelen inszemnél is voltak depis időszakok, de mindent a babáért. A doki számításai szeint kb. július elején jutunk el az ET-ig.


Várom a ti tapasztalaitokat is! Gyors, és boldog babásodást addig is mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook