Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első baba - első trimeszter fórum

Első baba - első trimeszter (beszélgetős fórum)


1 2
40. Hikari85 (válaszként erre: 39. - Metoyou.22)
2017. jún. 4. 17:29
Lehet hogy nincs progi hiányod de ha neadj isten barnázol irány a doku és tuti kapsz pótlást.
39. metoyou.22 (válaszként erre: 38. - Shigella)
2017. jún. 4. 14:51

Én is attól félek, hogy lehet progeszteron hiányom van/lesz. Szerencsére még semmilyen tünetét nem produkáltam azért gondolom mert május elején voltam nőgyógyásznál, hogy a júliusi esküvőnk után szeretnénk babát, de a menstruációim előtt már 4-5 nappal picit vérzek. És ez tipikus tünete. Valamint 35 naposak a ciklusaim. A doki megijesztett azzal,hogy lehet peteérésem sincs. Sokan érzik mikor van, én sosem éreztem. Júniusban kezdtük volna el a kivizsgálást, de miután hazaértem az orvostól mondtam a páromnak,hogy mi lenne ha megpróbálnánk, abból kiderül van e peteérésem. És az a két hónap már teljesen mindegy. El sem hittem amikor elmaradt a szokásos menstruáció előtti és a normál vérzés is. Valamint két teszt is pozitívat mutatott. Szóval lehet nincs is progi hiányom mert ugye a kivizsgálásig nem jutottunk el. És remélem nem is lesz semmi probléma :)

Örülök, hogy veletek minden rendben, alig várom már hogy a pici szívét hallgassam.

38. Shigella (válaszként erre: 37. - Metoyou.22)
2017. jún. 4. 12:54
Én 6-ára terveztem az első vizitet, de tegnap elkezdett görcsölni a hasam, barna pecsételésem volt, ezért bementem az ügyeletre. Rendben van a babó, már volt szívműködése. :) Nem volt vérzés a szikhólyag körül. Kaptam Utrogestant, és 2 hét pihenést írt elő a doki. A görcs elmúlt, reggel még volt egy kis barnázás, azóta semmi. Azért kedden is elmegyek orvoshoz, akarom látni, hogy jól van-e a picur. :)
37. metoyou.22 (válaszként erre: 36. - Shigella)
2017. jún. 4. 09:40
Én is az 5. hét végén vagyok. 9-ére van időpontom a nőgyógyászhoz. Nekem a melleim nagyon fájnak és feszülnek, még az oldalamon sem jó aludni mert nyomom és fáj. Fáradt vagyok napközben, folyton ásítozom de nem tudok aludni... :D elég fura.
2017. jún. 2. 20:30
5. hét végén vagyok. Feszül az alhasam, érzékenyek a melleim, és fáradt vagyok, de nem tudok aludni.
35. reky86
2016. okt. 1. 13:23
Sziasztok! Én a 10.hét közepénél tartok, a tünetek szinte jönnek-mennek: fejfájás-szédülés, hányinger, fáradékonyság, aluszékonyság, és növöget a kis "lenti pocakom". Az 5-6-7-8-9 hét kegyetlen volt: erős hányinger all day, étvágytalanság, fogytam kb. 5 kilót. A mellekről nem is beszéljünk, fájnak, hason alvás már nehezen megy, pedig nagyon jókat tudtam úgy aludni :) Most egyik nap könnyebb, másik nehezebb, jah és a hangulatingazodás is jön ám! Kitartást Nektek!
34. Nife
2016. szept. 24. 19:22

Sziasztok! Én is 5. hétbe léptem. A hasam, derekam fájdogál... Volt barna folyásom is, de az elmúlt 2 napban már nem jelentkezett.


Ti hogy vagytok? Csökkentek azóta a panaszok?

33. Szangi (válaszként erre: 31. - Dkmk)
2016. szept. 7. 21:59
Sziasztok!Az ötödik hétben vagyok én is,nekem is fáj a derekam. De mindig máshol...inkább olyan érzés,mintha húzódna. A mellbimbóim érzékenyek, egyelőre ennyit érzek :-) Jah és nagyon álmos vagyok egész nap...
2016. szept. 6. 15:06
Sziasztok!5.hetben vagyok es barnas folyasom van. Progesteront kaptam. A baba 6 ev sikerteleseg nelkül spontan fogant.
31. dkmk
2016. aug. 5. 16:20
Sziasztok! A napokban én is pozitívat teszteltem, egyelőre nincs sok tünetem, még csak az 5. hét végén járok. A derekam, az egyik oldalt, időnként nyilal, erősen, de csak 1-1 mp-ig. Olvasgattam erről, és eléggé elbizonytalanodtam. Van valaki, aki hasonló tüneteket tapasztalt terhesség korai szakaszában?
30. k_nm
2014. aug. 14. 23:12

A vernyomassal nekem volt gondom, nem is kicsit...vegig 130/90 korul mozgott, igaz, hatar, de meg normalis. A folyamatos hanyas miatt 5 kiloval kevesebb voltam szuleskor, mint mikor teherbeestem. A 32. heten a surgossegin kotottem ki, mert fajt a fejem, szedultem. Vernyomas 150/100...benn akartak fogni, de abban a korhazban nem akartam maradni, igy hazaszambaztam. Aztan a 36. heten mar nagyon hanytam, ujra korhaz, ezuttal mar oda mentunk, ahol eleve szulni akartam. Bennfogtak, mert kiszaradtam, infuzio, vernyomasmeres, egy het szigoru megfigyeles, aztan szulesbeinditas...3 nap vajudas es tadaam, egy kiskope szoszke vigyori anyukaja lettm. Valo igaz, nem adtak ingyen. De megerte :-)

Szoval, ne parazz, ilyenkor te belepsz a porcelanbaba allapotba, mindenki rad vigyaz es teged ov! Tenyleg elvezd ki minden percet, ez nem hulyeseg!

2014. aug. 14. 12:36
Az en vernyomasim 80/40 a terhesseg ota, ha felidegesedem, van az 90/50 is. Pulzusom szinten 50-60... jobb, miintha magas lenne...
28. last (válaszként erre: 27. - Much)
2014. aug. 14. 12:31

Nem tudom minek mérem.Mert tudni szeretném?!

Holnap megnézem ezt a könyvet,jókat írnak róla.

27. much (válaszként erre: 24. - Last)
2014. aug. 14. 12:23
na ez az, minek méregeted mindennap? erről beszélek, tereld el a figyelmedet, az én vérnyomásom is alacsony, legalább nem kapok agyvérzést. Ha szédelgek iszok egy kávét, meg jó sok vizet. Olvasgass, tudom ajánlani a Lelki köldökzsinór c. könyvet, nagyon jó
26. d20c30cb4c (válaszként erre: 19. - Last)
2014. aug. 14. 12:20

Nálunk is nagy a lelki terror. Én egy iskolában tanítok, de áh... Mondjuk a vetélés miatt és amiatt, hogy barnáztam és utrogestant kell szedni, nem mehetek dolgozni. Főleg, hogy hiába a vitamin, minden évben elkaptam valamit a gyerekektől...

Én veszélyeztetett, tartós ágynyugalmi papírt kapok, az a táppénz is ugyanannyi pénzzel jár?

2014. aug. 14. 12:18
A magas progeszteron szinttől vagy nyomott. És ott hon vagy, mitől lenne magas. A pulzus terhesség alatt meg megemelkedik. Nyugi, minden tök természetes és normális.
24. last
2014. aug. 14. 12:13
Vérnyomás gondja volt valakinek?Mióta a védőnővel találkoztam,akinek mondhattam hogy Áááá,semmi panasz,azóta szinte végig minden nap 100 vagy az alatt van.A pulzus 90körül.Szerintem ezért lehet hogy ilyen nyomott vagyok és kajaundorom van?!
23. much (válaszként erre: 18. - D20c30cb4c)
2014. aug. 14. 12:10
hát szerinten nincs olyan sok labor meg vizsgálat, hogy azzal menjem el az idő. de el fog repülni az a pár hónap irtó gyorsan, még ha unalmasnak is tűnik
22. much (válaszként erre: 13. - Last)
2014. aug. 14. 12:08
én se dolgoztam a 9. héttől, úgyhogy átérzem. Amúgy mindig van min aggódni a terhesség alatt, utána meg a baba miatt, de nem kell túlzásba esni. Amit tanácsolok, NE OLVASS! terhességgel és babával kapcsolatos dolgokat a neten. Mármint rosszakat. Az a baj, hogy a fórumokon is mindig írnak olyat, hogy kivel milyen tragédia történt. Ezek csak nyugtalanítanak. Hagyd, hogy menjenek a dolgok maguktól. Keress más témát, pl. krativitás, ha szereted az ilyesmit, és sokat jártam nézelődni, meg túrkálókba szeretek kutakodni, később ilyenekre nem lesz időd később. De én sem tudtam elkerülni, hogy ne olvassak sajnos rossz élményeket, ezek mindig szembe jönnek az emberrel. Én január óta vagyok itthon tp-n, mostanába fog születni a kisbabánk. Hát nagyon gyorsan elment az idő az biztos. Nekem volt egy vizsgám is közbe, az islefoglalt, esetleg ha teheted, eljárhatsz pl.jógázni, vagy valami más foglalkozásra, ha a dokid engedi. Most meg nyár van, sokat lehet sétálni, én télen lettem terhes, és akkor meg a hidegben tényleg nem szívesen lófrált kint az ember
2014. aug. 14. 12:00

Szia!

Az első trimeszterben én folyton álmos voltam, de mégsem tudtam aludni. Én is táppénzen voltam, mert voltak görcsölgetések, meg ápolónőként olyan gyógyszerekkel dolgoztam, ami árthat a babának... Ez miatt rengeteget aggódtam/aggódok. Nekem inkább a gyomrom égett az elején és émelyegtem, csak háztartási kekszet ettem szinte. 11. hét környékén tényleg jobb lett.

Én rengeteg dolgot horgoltam a kisfiamnak: cipőt, sapkát, kesztyűt, állatkát... takarót. Meg olvasgattam hétről hétre, hogy épp mi történik odabenn.

20. last (válaszként erre: 18. - D20c30cb4c)
2014. aug. 14. 11:51

Hát,igen.Ha lehetne még ilyen munkákban hinni...

Az a baj,hogy régen hogy pár hete még imádtam sütni,főzni.De most minden élvezet csak addig tart amíg kész nincs,mert utána semmi kedvem megenni .Így minden kaja marad a páromra :)

Én is azt hittem majd a vizsgálatokkal elmegy az idő,de mikor mindenhol azt mondják hogy -Jöjjön vissza 2hét múlva,vagy ha majd kész a vérkép,amire még nincs is beutaló,akkor lefagynak a dolgok!

Jövő7 pénteken lesz a második u.h.-om.Nagyon várom!! :)

19. last (válaszként erre: 17. - Nbandus)
2014. aug. 14. 11:46

Kiakartam húzni legalább nov. végéig a munkában,a koll.nők levették volna rólam a terheket.(eladó vagyok élelmiszer boltban)

Csak mikor 'Bent' bejelentettem,ott már nem fogadták olyan kedvesen és amitől senki nem tud tehermentesíteni,az a mentális terror.Így a bejelentés után pár nappal már el is jöttem,mert nem kockáztattam hogy az idegbajtól bajunk legyen.

18. d20c30cb4c (válaszként erre: 16. - Last)
2014. aug. 14. 11:41

Igazából valami itthon végezhető munkát keresgélek, csak sok a kamu hirdetés, értékesítés stb.

Amúgy, amikor nincs hányingerem, akkor főzöcskézem, sétálok, olvasok. Amúgy azt mondják, hogy a sok labor és vizsgálatokkal menni fog az idő.

Én is 7 hetes vagyok, vetéltem egyszer tavaly. Szerencsére nem aggódom, mert ez a terhességem sokkal másabb, erősebbnek érzem. Jövő héten lesz az első UH. :)

17. nbandus (válaszként erre: 16. - Last)
2014. aug. 14. 11:36

Addig örülj, míg nem hánysz...:) Én második babámat várom, az első trimesztert végigémelyegtem, állandóan álmos voltam, szenvedtem, de a 12-13. hét óta az ég világon semmi bajom. Az sem általános, hogy a 3. trimeszter lesz szenvedős, nekem semmi bajom sem volt a végén sem, mert nem volt nagy hasam.


Amúgy szerintem keress hobbit, hímezz, kötögess, horgolj vagy olvass, hogy elüsd az idődet, mert egész nap kattogni tényleg rossz lehet, és még a végén bebeszélsz magadnak valamit...


Miért nem dolgozol egyébként?

16. last
2014. aug. 14. 11:26

Nem hiszem hogy az aggódás miatt nem tudok aludni,hacsak nem naaaagyon mélyről jön a tudatalattimba....

Semmi hányás,max hányinger.Fogytam már 3kg-ot az amúgy is gebe testemről úgy hogy rengeteget ettem.De ezen a héten semmi étvágy.

Pedig azt mondják,ezek a magz.védő vitaminok "hízlalnak"

Én is mindig nézem hogy mikor lesz már legalább egy TIC-TAC :)

15. k_nm (válaszként erre: 9. - Last)
2014. aug. 14. 11:20

Van egy rossz hirem: amiota tudod, hogy terhes vagy, az aggodas olyannyira az eleted reszeve valt, mint az, hogy reggel felkelsz es este lefekszel...


Hogy nem tudod kialudni magad, az inkabb csak az izgalom, probalj megnyugodni, igen, terhes vagy, juhej, de ha tulspirazol, a gyerek se lesz jol. Meg csak a hetedik hetben vagy, ilyenkor meg tenyleg csak a pszichikai tunetek jelentkeznek...esetleg a hanyas, mellfeszules...en a hatodik hetben kezdtem hanyni, az utolso hanyas a baba miatt a szules elotti ejjel volt. Nem voltam veszelyeztetett, bar az utolso ket hetet korhazban toltottem, mert toxemias lettem...

Nem lesz semmi baja a babanak, nyugi.

Engem amugy az nyugtatott kicsit, hogy bujtam az oldalakat, hogy hogyan fejlodik a magzat. Minden heten egy napot kituztem. Aznap utanaolvastam, hogy most a magzat ebben es ebbn a hetben mit novesztett, mit tud mar, mije kerek, mije hosszu...aztan voltak a havi nogyogyaszati vizsgalatok, amikor megneznhettem uh-n hogy je, tenyleg :-) es huss, mar el is szaladt a 38 het...

14. a360345bdd (válaszként erre: 1. - Last)
2014. aug. 14. 11:18
A 10. hétre 12 kilót fogytam, mert folyamatosan hánytam :( Nekem volt csodálatos az a 9 hónap :)
13. last
2014. aug. 14. 11:18

Igen,én is úgy tudom hogy akkor már jobban megnyugodhatunk.

Csak ugye a táppénz-el az a baj hogy az ember lánya túlságosan is ráér magával foglalkozni és minden apró jelen aggódik....vagy épp azon hogy ha nem érez semmit...

Most újra elkezdenék Hoxázni,csak látom hogy itt az utóbbi időben már elég más a "csapatok" felállása és nem nagyon megy kiépíteni beszélgetéseket,így meg marad az unalom :(

12. much (válaszként erre: 9. - Last)
2014. aug. 14. 11:07

hát én a terhességem alatt végig mindenen aggódtam.

fogadj meg egy tanácsot, ne aggódj. ha ez a baba veled akar maradni, akkor veled fog. amúgy a 12. hetet mondják a vízválasztónak

11. mirror (válaszként erre: 9. - Last)
2014. aug. 14. 10:48
3szor elvetéltem, számomra ez az érzés nem dzűnik meg soha! :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook