Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első 3 hónapunk hármasban fórum

Első 3 hónapunk hármasban (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Első 3 hónapunk hármasban

2011. nov. 20. 17:31

sziasztok, én is első gyerekes vagyok, a kislányom holnap lesz 4 hetes. mi egyelőre küzdünk. nem a házimunkával, azt uralom (van mosogatógépem juhuuuuu) és volt segítségem is az első két hétben (anyósom főzött ránk és vasalt is, anyukám szintén), de a mi kis lánykánk minden este 8.00-23.00 óráig ordít, bármit is teszünk, csinálunk a férjemmel, megnyugtatni nem tudjuk. azt mondják az okosok, hogy a 6 hetes vízválasztó után ez megszűnik, meg azt is, hogy volt akinél ez egy évig is eltartott. nos, majd kiderül. sajnos ez felőrli az idegeinket, mert amúgy ezt leszámítva Gréti egy tündér. szép és egészséges. sok sikert és kitartást kívánok minden már és leendő anyukának.

egyébként tényleg egy csoda!!! a legnagyszerűbb dolog a világon és semmi más nem számít már! :)

2011. nov. 13. 09:03
Ez nagyon szep cikk - gratulalok a kisfiadhoz. Minden kezdet nehez, szerintem mindenhol igy van ez. Nalunk sem volt maskepp, csak - es ezert aldom a sorsomat - volt egy asszony, aki a haztartasban segitett, igy legalabb egy heten ket nap nem kellett takaritanom. Nem irigylek senkit, akinek egyedul kell vegig csinalni az elso idoszakot.
19. Ami.
2011. nov. 10. 15:11
Tetszett a cikk.Tudom mi fog ránk,főleg rám várni.Rendmániás vagyok:D Azt hiszem ez a probléma meg fog oldódni.Nekünk is,ha fiú lesz Noel lesz:)
18. sabea (válaszként erre: 15. - 3799e1fce4)
2011. nov. 10. 13:41
Köszönjük szépen. Boldogok vagyunk és egészségesek szerencsére. Csak sosem unatkozunk! :)
2011. nov. 9. 07:42

Gera, gratula ehhez a cikkhez is! :) Biztosan sok első gyermekes anyuka tud azonosulni vele. Örülök, hogy úgy érzed, sikerült megtalálnod az egyensúlyt.

Egyetlen dologgal nem értek egyet: szerintem az apuka igenis besegíthet a házimunkába. Nyilván ilyenkor ő a családfenntartó, dolgozik és fáradt. De az anyaság sem mellékállás ám! :D Legalább annyira kimerítő, mint 8 óra a munkahelyen, ráadásul ez napi 24 órás elfoglaltság. Persze ideális esetben ezt magától feléri ésszel, és nem kell noszogatni, főleg, ha már a baba előtt is volt otthoni munkamegosztás.

Csak ennyit szerettem volna hozzátenni. Kívánom, hogy nőként, feleségként és anyaként egyaránt ki tudj teljesedni! :)


Márti, ezt olyan jól megfogalmaztad, annyira igaz!!! :))) Bár mi még csak az első gyereknél tartunk. :P

2011. nov. 8. 19:24
Nagyon jó a cikk, egy-egy mondat akár az én számat is elhagyhatta volna.:) Bár nekem már egy kicsit más a helyzetem, mert a fél éves kisfiam nem az első gyermekem, így nemcsak a babát kell ellátnom, hanem másik kettőről is gondoskodnom kell, így viszont sajnos már az a mondat ránk nem vonatkozik miszerint minden más megvár.:) A nagyok fél 1-kor vagy fél 2-kor jönnek haza, addigra ebédnek kell lenni ha törik ha szakad.:) És a mosatlan sem várhat és a vasalást sem lehet sokáig halogatni, mert akkor nem lesz mit felvenniük.:)És mivel nemcsak ketten vagyunk apával akiknek vigyázniuk kell a környezetük tisztaságára és a rendre hanem négyünknek kéne, na az már lehetettlen!:)Na de ezt csak mellékesen írom, hiszen a cikked is első babáról szól, és nagyon jól írod le egy elsőgyermekes anyuka érzéseit. Gratulálok a cikkhez is és a babához is!
15. 3799e1fce4 (válaszként erre: 13. - Sabea)
2011. nov. 8. 15:52

Épp ezt akartam írni! :) Jó cikk egyébként. Ami nálam "lejött" 4 év után, hogy amikor nincs gyereke az embernek, akkor mennyire SZABAD - de mégsem tudja úgy igazán értékelni és mindig rohan... Amikor megszületik az első gyerek, akkor mennyire borzasztóan elfoglalt lesz az ember, és úgy érzi hogy semmire nincs idő... És amikor megszületik a második gyerek, akkor döbben rá (és persze a tapasztalattal a háta mögött) hogy amikor még csak egy volt, akkor mennyire SZABAD volt, egy baba mellett még mennyi mindenre jut idő... :D Kár hogy ezt mindig csak utólag tudjuk meg és érezzük át... :D

De persze szép feladat ez az anyaság, a feleség lét és a női lét is, csak nem mindig egyszerű... :)

Sok boldogságot nektek!

2011. nov. 8. 15:07
Meg kell találni az egyensúlyt, hogy a gyerekek mellett is el tudjuk látni a mindennapi feladatainkat. Ez sokszor nem könnyű. De ha majd elkezd mászni, vagy járkálni a lakásban még nehezebb lesz a helyzet, mert még több odafigyelést igényel majd .
13. sabea
2011. nov. 8. 14:30
Gratulálok és is! Nagyon jó írás és persze tanulságos minden első gyermekes anyukának. Na majd csak figyelj, ha jön a második! Az sem lesz semmi, de hidd el, négyesben még kerekebb a világ!
2011. nov. 8. 14:00

Mi is Noncsinak becézzük:) vagy Noncusnak:)

Szép cikket írtál:)

11. grotto
2011. nov. 8. 13:59
Ismerős érzések, gondolatok :) Én anno lassabban és nehezebben birkóztam meg a dologgal... de sokat tanultam belőle, majd ha egyszer lesz második babám, már könnyebb lesz :)
2011. nov. 8. 13:12

Köszönöm, hogy elolvastátok!!! És köszönöm az együttérzést és megerősítést,hogy ezeken a "nehézségeken" kimondva vagy kimondatlanul mindannyian átes(t)ünk!

Jó egészséget kívánok nektek és persze sok türelmet és kitartást!

2011. nov. 8. 12:38

Szia!Nagyon jó hogy ezt leírtad,mi is így vagyunk Noellel!!Ő 14.-én lesz 4hónapos!

Tényleg meg kell tanulnia az embernek,hogy a munka várhat.Mindenre lehet szakítani egy kis időt hogyha az ember szeretne,de akadnak napok amikor egyszerűen nem megy!

Sok boldogságot!

2011. nov. 8. 12:17

Ez annyira szép, ahogy leírtad.

Én is most tapasztalom.

Ma 5 hetes a fiam. És mindent meg lehet oldani, már most úgy érzem. Pedig nekünk sincs segítségünk sajnos.


És imádtam ahogy megfogalmaztad, hogy Noel az első, a második és a végtelen.


Én is ezt érzem!


Köszönöm, hogy elolvashattam! <3

2011. nov. 8. 11:49
Gratulálok, nagyon klassz cikk, minden első gyerekesnek ajánlom!
2011. nov. 8. 11:14
Gera nagyon jó ez az írásod!:)) Sok szenvedésen mentél keresztül amíg ideág jutottál ezért nagyon megérdemled a boldogságot! puszi!
2011. nov. 8. 11:11

Gratulálok!

Ahogy elolvastam a soraidat, még el is pityeredtem. Ugyan úgy érzek, mint Te. Egy ilyen kis csöppség maga a CSODA!

4. Mons
2011. nov. 8. 11:09
Gratulálok! nekem is 4 hetes a kisfiam, a sorrend hasonló, a házimunka és egyéb teendő megvár.
2011. nov. 8. 10:37
Csodálatos anya vagy! Hidd el, én is ilyen szeretnék lenni. Bár párommal még csak az összeköltözés elött állunk, nem a babavárás elött, de beleképzeltem magunkat és könnyes lett a szemem. Ilyen kerek egész szép családot akarok én is. Anyum 2x vált így én mást éltem meg. De a kicsimnek mindent meg szeretnék majd adni. Azt akartam kérdezni, hogy pároddal hogy élted meg ezt? Gondolom az első éjszakázások után azért egységbe kerültetek. Írok inkább privátban :)
2. ENIE
2011. nov. 8. 10:25
Nagyon kedves történet,szinte mindenben egyet értek veled...kívánok nektek nagyon sok boldogságot,örömöt!!!! :))
2011. nov. 8. 10:14
Lassan 4 hónapja háromtagú lett a mi kis családunk. Noel babánk színt vitt a megszokott szürke hétköznapjainkba és a semmittevős hétvégéinkbe.
Gondoltam, összegyűjtöm a gondolataimat és tapasztalataimat amit anyává válásommal átéltem, megéltem eddig…

Ugrás a teljes írásra: Első 3 hónapunk hármasban

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook