Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elrontott születési anyakönyvi kivonat fórum

Elrontott születési anyakönyvi kivonat (beszélgetős fórum)


16. acuko (válaszként erre: 13. - Nóra1978)
2012. nov. 8. 10:34

Örülök neki. Végre valami jót is lehet hallani. Amúgy nagyon ritka, hogy igy egyszerűen megoldalanak a hivatalban valamit.

Ez tök jó! :)

15. acuko (válaszként erre: 1. - Nóra1978)
2012. nov. 8. 10:31

Képzeljétek, a mi családunkban, az én apukám nagyapjának a nevét rontották el úgy, hogy egy betűt kihagytak az anyakönyvben, és onnantól fogva az utódoknak mind ugyanaz a nevük, kihagyva azt az egy betűt. Mondok egy példát: Vastag = Vatag

És ezek után minden, a családban született kisbabának ez lett a vezeték neve.. Hmm..

14. a44109caaa (válaszként erre: 13. - Nóra1978)
2012. nov. 8. 10:17
Ez így volt korrekt! Jó, hogy manapság zökkenőmentesen, frappánsan, az Ügyfél megelégedésére is történnek kis "csodák"...:-)
2012. nov. 7. 18:31
Na, akit esetleg érdekel, leírom, hogy hogyan végződött az esetem. Bementem az anyakönyvi hivatalba, ahol átnézték a papírokat és rájöttek, hogy a hivatal hibázott. azonnal kiállítottak egy másikat, természetesen ingyen. Ja, és még bocsánatot is kértek!
12. globus (válaszként erre: 11. - Szilvamama)
2012. nov. 7. 13:35
Hehh... egy bizonyítványomban a férjem születési adata van, mert amikor kiállították, születési, vagy házassági anyakönyvi igazolást kértek hozzá. Nekem akkor a születésim más célból nem volt itthon, tehát bevittem a házasságit, arról szépen lemásoltak egy hülyeséget. Ha esetleg most kedvem támadna nevet is változtatni, senki meg nem mondaná, hogy ezt a bizonyítványt én szereztem.
11. Szilvamama (válaszként erre: 9. - Globus)
2012. nov. 7. 13:32
Hosszú évek óta minden személyes irat cseréjekor kiderül valami, ami bonyolítja a helyzetet. Nem ott születtem,ami a TAJ kártyámon van, rosszul lett írva anyukám neve, az én nevem stb. Egy autót nem tudok átiratni annélkül, hogy a közlekedési felügyeletre ne kelljen mennem, mert még ott sem volt rendbe minden :) Most utolsó alkalommal már a központi nyilvántartásba egyeztettük le az adataimat, személyesen, talán így már jó lesz...
10. globus (válaszként erre: 9. - Globus)
2012. nov. 7. 07:25
Ez arról jutott eszembe, hogy a születési anyakönyvi kivonat hibái + emberi figyelmetlenség milyen sokáig bonyolódhatnak :)
2012. nov. 7. 07:22

Anyukám személyijében a házasságkötés időpontjánál apu születésnapja áll, azaz két évvel korábbi időpont :D

Amikor lejárt, jelezte a tényt, és azt mondták, hogy a szig-t a lejárt alapján állíthatják ki, és beírták megint ugyanezt.

40 éve ezen röhögünk.

2012. nov. 7. 07:19

Szia!

Most nem tudom milyen okmányok kellenek hozzá, de ott tudjátok intézni, ahol kiállították!

Mi is így jártunk, de annak már több mint húsz éve.:) Az adott anyakönyvi hivatal javította.

7. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Nóra1978)
2012. nov. 7. 07:18

Az én fiamét is elrontották, ott az én nevem írták el. Még a kórházban észrevettem, visszaküldték, és már a jót kaptam meg.

Menj be az anyakönyvet kiállító polgármesteri hivatalba, vidd magaddal a férjed anyakönyvi kivonatát is, és ott majd kapsz a rossz helyett újat. Feltételezem, ingyért.

2012. nov. 7. 07:16
Sajnos szerintem ez nem ritkaság, nekünk annak idején a házassági anyakönyvi kiv.-ban az én nevemet írták el, ott javították, innen gondolom, hogy most is így megy...persze, változhatott azóta...
2012. nov. 7. 07:16
Az önkormányzatnál szóljál.Apukának be kell majd mennie igazolvánnyal.
4. Bcicus (válaszként erre: 1. - Nóra1978)
2012. nov. 7. 07:14
anyakönyvihivatalba mennjél be.
3. a44109caaa (válaszként erre: 1. - Nóra1978)
2012. nov. 7. 07:14
Ha jól tudom, abban az anyakönyvi hivatalban kell kijavíttatni, ahol eredetileg kiállították.Gondolom kellenek hozzá a férjed okmányai,( esetleg ő maga is), de talán az a legbiztosabb, ha telefonon felhívod az illetékes hivatalt és ők megmondják mi kell hozzá.
2012. nov. 7. 07:13

Én még nem hallottam ilyet.:/ Ez pech, és idegesítő lenne számomr is!

Szerintem elsősorban az okmányirodát keresd fel!

2012. nov. 7. 07:07
Elrontották a kisfiam születési anyakönyvi kivonatát, elírták az apja nevét (egy betű az eltérés). !Ráadásul már a gyerekem 5 éves, eddig nem vettem észre. Hol és milyen menetben kell intézkednem? Járt már így valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook