Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Először magaddal légy jóban! fórum

Először magaddal légy jóban! (beszélgetős fórum)


2010. aug. 2. 09:00
Na igen...az örökös szabály ez minden téren.S milyen könnyű ezt hangsúlyozni másoknak...magunkkal szemben kéne jobban.
21. 746864fbb7 (válaszként erre: 18. - Polda)
2010. júl. 24. 01:11

Polda!

Fontos dolgot mondtál ki:

"Egy kis sikerre lenne szükségem ahhoz, hogy megbékéljek magammal."

Éppen ez a nagy csapda! Feltételt szabunk - sokszor irreálisat - ahhoz, hogy megbékéljünk, jóban legyünk magunkkal. Ez hiba.

Önmagunk feltétlen szeretete és a feltétel nélküli jó viszony teljes lényünkkel az egyetlen kiindulópont a mások felé történő nyitottság, megbecsülés és szeretet felé. Ez visszafelé nem működik!

Az önszeretetet ne keverjük össze az önző egoizmussal, se a nárcizmussal, de(!) egy természetes, egészséges szintű önzésnek kell lennie bennünk, mert ennek híján átesünk az áldozat szerepbe, és ebben az esetben már valóban találunk reális okot arra, hogy ne tiszteljük magunkat. És ebből a spirálból nehéz kiszállni.

20. 746864fbb7 (válaszként erre: 19. - Ec78bc2bf8)
2010. júl. 24. 00:57

A mentálisan labilis embereknek, a legnagyobb problémájuk az, hogy náluk manifesztálódik az az érzelemvilág, hogy nem szeretik önmagukat. (Azaz nem tudat alatt van egy önelutasítás, hanem tudatosan.) Ezért van az, hogy sértőnek érzik, ha azt mondjuk nekik, hogy "Próbáld meg szeretni magad! Te is olyan értékes ember vagy, mint bárki más. Stb."

Ebből adódik, hogy a terapeutának jól meg kell ismernie a páciensét, mielőtt célozgatni kezd arra, hogy "Először magadat kell megszeretned, s azután automatikusan szerethetőnek, kedvesnek fogsz találni másokat is. Ez törvényszerű. Nem is működhet másként."

19. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 1. - 746864fbb7)
2010. júl. 23. 15:23

Épp csak pár éve (vagy csak hónapja?:P)jöttem rá, hogy ez lenne a legfontosabb: hogy jól érezze magát az ember, ha saját magával "ott belül" rendben van, akkor képes kifelé is pozitív dolgokat sugározni.

Ehhez meg kell szabadulni a társfüggéstől, ami talán a legnehezebb.

Úgy gondolom, szülőként ez 100 %-ig nem is oldható meg: ha a gyerek sz...ul van, nem létezik, hogy én tökéletesen szuperül tudom érezni magam...

Nem így van?


Azt is mondják,amíg magadat nem tudod szeretni, addig mást sem tudsz igazán...

Vajon miért van az, hogy ez utóbbi megállapításon a mentálisan labilis emberek vérig sértődnek???

18. Polda
2010. júl. 22. 21:57
Én spéci jelenleg nem vagyok magammal túl jóban. Keresem, hogy mi az, amin javítanom kellene, szeretném tudni, mi az, amiben hibáztam, miben kellett volna okosabbnak, bölcsebbnek lennem. Egy kis sikerre lenne szükségem ahhoz, hogy megbékéljek magammal. Sajnos ez a megbékélés összefügg a jelenlegi helyzetemmel...
17. 45d9de4f84 (válaszként erre: 15. - Flasch)
2010. júl. 22. 15:38
Igyekszem. :) Amúgy a legtöbb barátom/haverom férfi volt, velük könnyebb, önzetlenebbek. De nyitni fogok női irányba, ha érdemes lesz rá valaki. Hmm.. lehet én is energiavámpír vagyok. :D Amúgy egyik régi szerelmem, majd barátom az volt, annyira, hogy pár éve már letagadtatom magam, ha találkozni akar, mert olyankor itt van egy napig és úgy leszív, hogy másnap is a hatása alatt vagyok. Az a tipikus "látom te kedves vagy, na akkor most elmesélem a legutóbbi sikersztorijaimat" típus... én meg végighallgattam anno mindig. Borzalmas...
16. flasch (válaszként erre: 14. - 746864fbb7)
2010. júl. 22. 15:31
közelükben feszélyezetté válunk, megmagyarázhatatlan feszültséget érzünk, inkább magunkban tartjuk a véleményünket és általános kellemetlen közérzetünk van. ---------------annyira igy van, hogy hihetetlen, jobban meg sem tudtam volna fogalmazni :)
15. flasch (válaszként erre: 12. - 45d9de4f84)
2010. júl. 22. 15:30
szerintem nem ciki! amúgy meg olyan, hogy ciki, olyan nem létezik! én ezt vallom. mi magunk állitunk felesleges korlátokat magunk elé.ezért van az örökös megfelelési kényszer, és pl az is, hogy most is magadban keresed a hibát, hogy miért nincs barátod/id/... Lehet, hogy mások nem simerték még fel, hogy te milyen értékes vagy. Fordits meg a szemléleted :)
14. 746864fbb7 (válaszként erre: 8. - Flasch)
2010. júl. 22. 15:30

Igen, vannak ilyen "energia vámpírok", akik "lehúznak" csak a jelenlétükkel is.

Minél nyitottabb és szenzitívebb egy ember, annál jobban szeretik az ilyen "energia tolvajok".

A közelükben feszélyezetté válunk, megmagyarázhatatlan feszültséget érzünk, inkább magunkban tartjuk a véleményünket és általános kellemetlen közérzetünk van.

A "megfagy a levegő, ha belép" jellemző rájuk.

2010. júl. 22. 15:30
Régebben sok barátnőm volt (annak tűntek), de túl intenzív lehettem nekik, vagy túl más, vagy ki tudja mi, de csalódtam sokmindenkiben, talán azóta tartok az ilyen mélyebb kontaktusoktól.
12. 45d9de4f84 (válaszként erre: 11. - Flasch)
2010. júl. 22. 15:27
Többet is ér... De én elvesztettem ezt a barátot pár éve, mert férfi, én meg nő. Most nincs semmi barát. Csak a párom. Neki mondok el mindent, viszont ő nem lakik velem, hétköznap nem látom, csak hallom, olyankor is jó lenne valaki. Bár ez nem mindig hiányzik, csak pl. ha belegondolok, hogy megkérik a kezem és nem lesz kikkel lánybúcsúzni, vagy az én oldalamon kevesen lesznek az esküvőn (hisz rokonság is szétszéledt nálunk). Kicsit ciki. :)
11. flasch (válaszként erre: 10. - 45d9de4f84)
2010. júl. 22. 15:21

hát nem egyszerű dolog. sajnos nagyon kevés ember van már, aki nem felszines, és foglalkozik ilyen lelki dolgokkal, mint mi itt az oldalon.

egyébként én azt mondom inkább legyen 1 igaz barátom, mint 100 "látszat"

10. 45d9de4f84 (válaszként erre: 8. - Flasch)
2010. júl. 22. 15:18
NA EZ AZ! Én most ilyenek közt élek. (A családom is ilyen néha.) Kis falu, semmi lelki rokon... Főiskolán könnyű volt, akadtak hozzám passzolók, de mióta visszakerültem a szülőfalumba dolgozni... nincs senki, csak msn-en elérhető rokonszenvek, de ahhoz néha már fáradt vagyok.
9. 45d9de4f84 (válaszként erre: 6. - 746864fbb7)
2010. júl. 22. 15:16

Lehetséges... Igazából inkább az a helyzet, hogy nagyon jól elvagyok egyedül is, és csak kevés embert engedek közel (nagyon "közel" csak a párom.) Viszont néha irigylem azokat akik bandában járnak vásárolni, míg én egyedül (mert így szeretem). Amúgymeg barátságos vagyok, meg kedves (bár nagyon őszinte), ha velem is azok, de ez többnyire a felületes viszonyokra vonatkozik. Magyarul könnyen ismerkedek, de nehezen barátkozok. :)


De igazad van: nem minden téren vagyok jóban magammal és ez tényleg kihat az emberi kapcsolataimra...

8. flasch (válaszként erre: 5. - 45d9de4f84)
2010. júl. 22. 15:15
nem hinném. mindeki más, és keresgélni kell, ki-kivel passzol. párkapcsolatban, barátságban egyaránt.engem pl. néhány ember ey szerűen "lehúz"... energiailag. Nem szeretek a közelükben lenni, csak néha sajnos nem válogathat az ember....
7. Judita79 (válaszként erre: 5. - 45d9de4f84)
2010. júl. 22. 15:09
nem biztos ám! Van aki kevésbé toleráns, vagy nagyobb az igazságérzete, vagy csak simán lesz@rja! Szerintem ezt azért tudod magadról, hogy ezek valamelyike áll fenn, vagy tényleg genetika! :D
6. 746864fbb7 (válaszként erre: 5. - 45d9de4f84)
2010. júl. 22. 15:07
Ha nem sok emberrel jössz ki jól, akkor magaddal sem vagy valamelyik területen jóban, mivel ez annak a jele.
2010. júl. 22. 15:04
Én inkább arra lennék kíváncsi, hogyan lehetnék másokkal jóban (vagy inkább jobban)... Magammal elvagyok, de nem sok emberrel jövök ki, de ez lehet genetika... :)
4. 746864fbb7 (válaszként erre: 3. - Judita79)
2010. júl. 22. 15:04
Nagyon jó úton vagy ahhoz, hogy egyre több szépet és jót találj a környezetedben és kapcsolataidban.
2010. júl. 22. 15:01
szerintem el kell határozni magad! amíg az ember várja sült galambot úgysem történik semmi! Egyetértek Yamba, hgoy tenni kell érte! :) másképp nem megy! és már az apróságok is nagyon sokat számítanak! Van aki már egy kicsike százszorszépnek is örül :) mint én!
2. eddit (válaszként erre: 1. - 746864fbb7)
2010. júl. 22. 14:59
Szerintem a célok motiválnak.....ha eléred, örömöt okoz és elégedettséget, ezáltal jól érzed magad és magabiztosabbá válsz.
2010. júl. 22. 14:57

"Saját magunkkal élünk párkapcsolatban napi 24 órán át egész életünkben." (Bognár Tas, ezoterikus oktató)

"Egyetlen kötelességünket sem hanyagoljuk el annyira, mint azt, hogy boldogok legyünk." (R.L. Stevenson)

Azért kezdtem ezt a fórumot ezzel a két idézettel, mert a Hoxa túlnyomórészt erről a két témáról szól: párkapcsolat és a boldogság keresése.

Ez teljesen természetes. Miről is szólna az életünk nagyrészt, ha nem ezekről?

Vitaindítóként szeretném megkérdezni, hogy ti mit tesztek azért, hogy jóban legyetek magatokkal és azért, hogy a mindennapi boldogságot, a jó közérzetet biztosítsátok magatoknak?

Vagy talán van olyan, aki éppen hogy nincs jóban magával, vagy talán nem találja meg az apró boldogságokat a mindennapokban? Erre gondolni sem merek...:)

Itt lehet, hogy tudunk ötleteket adni egymásnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook