Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Előrebólintott a fejével fórum

Előrebólintott a fejével (beszélgetős fórum)


2017. okt. 6. 08:49

Kedves Panna.33, Neked is köszi, hogy írtál!


Ma is szépen ébredtünk, minden olyan, mint szokott.


Nem is a bebólintás volt a gond, maga, hanem hogy aludt közben, s emiatt nem tartotta egyáltalán, nem fékezte a fejét, szépen előrebukott, jól behajolt és bebólintott.

Amikor ébren van, szépen tartja Ő a fejét, maximum tényleg picit biccenthet, gondolom, de szerencsére ilyen már nincs.

Viszont bealudva, olyanok mint a rongybabák, az más tészta. :-(


Sok dolog van, persze, sok minden lesz még, Ő is ütötte már be kicsit a fejecskéjét, az ágyrácsba is szokta sajnos koppantani, de ezektől nem félek annyira, mint attól, ha bicsaklik a feje. Egy ütés, az ütés, sokat olvastam róla, hogy attól szinte száz százalék, hogy nem lesz bajuk, még az eséstől sem, ha nem magasról (pl. csak kanapéról, ágyról, a pelenkázóról viszont már veszélyes nagyon). Remélem, nem is fog leesni sehonnan, de tudom, hogy minden egy pillanat műve, és azt mondják, egyszer minden baba leesik valahonnan. Mert nem tudsz minden egyes percben Rá figyelni, bármennyire is igyekszel.

Viszont tényleg, amikor bicsaklik a feje, ráadásul ilyen hirtelen, attól frászt kapok.


Még egyszer mindenkinek köszönöm, aki írt! Az építő jellegű kritikákat is :-), megveszem a könyvet is azt hiszem. :-)

17. Panna.33 (válaszként erre: 4. - 140d4f9ec0)
2017. okt. 6. 05:55
Így már teljesen biztos, hogy nincs semmi baja, hogy békésen játszik a szőnegen.:) Na meg 6-7 hónaposan nem lesz baja egy ilyen spontán fejbiccentéstől.
2017. okt. 5. 19:53
Köszönöm, aranyosak vagytok! :-)
15. 4331bba7c7 (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 5. 18:34

Köszi!


Akkor egy ekkora babának már nem gáz sztem kis biccentés, persze anya látja, mérlegeli.

14. Ikebana3 (válaszként erre: 7. - Szeretekolvasni)
2017. okt. 5. 18:31

Nagyon igaz! :)

Ajánlom:

Benjamin Spook: Csecsemőgondozás, gyermeknevelés c. könyvét. Nem szentírás, de hétköznapi dolgokban jól jöhet. :)

2017. okt. 5. 18:27

Az én lányom a babakocsiban ülve addig izgett mozgott, hogy a teraszról a környező virágok közé borult kocsistól s semmi baja sem lett, még csak nem is sírt, csak meglepődött nagy szemekkel nézett, hogy mi is történt?! :)))

De ha az téged megnyugtat, szólj a védőnőnek, menjen ki és nézze meg. Egyébként ha bármi baja lenne, jelezné sírással. Nyugodj meg, semmi baja sem történhetett ennyitől.

Mennyi idős? Ha nagyon fiatal és nem tudja még a fejét annyira tartani, akkor sem lett semmi baja, mert nem erőszakkal és direkt lökték előre a fejét, hanem természetes módon előre billent. :)

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - 4331bba7c7)
2017. okt. 5. 18:26

Szeptemberi kiírása szerint, akkor 6 hónapos volt.


Most néztem meg én is.

2017. okt. 5. 18:23
Mennyi idős a baba?
10. Ikebana3 (válaszként erre: 2. - 1c2bf7d42c)
2017. okt. 5. 18:20
A többi évről már nem is beszélve! :)))
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 140d4f9ec0)
2017. okt. 5. 17:55

Te érezted, hogyan és hova bicsaklott a fejecskéje.

Ha a mellkasára az is más, ha valami éles tárgyba, mondjuk az asztal szélébe az is más.

Látatlanban szerintem kutya baja a babádnak. Képzeld el, mekkorát bicsaklik egy babának a feje egy hirtelen fékezéskor, és szerencsére semmi bajuk nem történik.

Mint olvastam javasolták, hogy olvass szakirodalmat, én is csatlakozom ehhez a véleményhez.

Próbáld helyre tenni Magad, mert egy esetleges komolyabb balesetnél egy toppon lévő anyukára van szüksége minden gyereknek.

A VÖröskereszt is szokott baba, kisgyermek elsősegélyt tartani, nem ártana, ha egy ilyenre beiratkoznál, hogy sokkal bátrabb, talpraesettebb, önbizalommal telibb legyél.

8. 140d4f9ec0 (válaszként erre: 7. - Szeretekolvasni)
2017. okt. 5. 17:28
Jogos, köszönöm az őszinte véleményed!
7. szeretekolvasni (válaszként erre: 1. - 140d4f9ec0)
2017. okt. 5. 17:18

Figyelj, ezen kicsit dolgoznod kéne lelkileg! Ha minden apróságon ennyit rágódsz és ennyit aggódsz, rá fogsz menni agyilag a gyereknevelésre, mire 3-4 éves lesz... nemhogy 18!

Ha valami történik, mérlegelni kell viszonylag tiszta aggyal:

- mi történt

- mekkora a baj

- milyen következményei lehetnek

- mit kell tenni -> semmit vagy orvoshoz kell menni

Ez nem szerencsétlenség, bizonytalanság. Növeld az önbizalmad. Olvass el egy könyvet a baba elsősegélyről, illetve a gyermekek különböző sérüléseiről, azok ellátásáról! Akár még tanfolyamot is kereshetsz erről. Ezt azért írom, mert az eddigi fórumjaid alapján tényleg aggódom, hogyan fogod ép ésszel átvészelni az elkövetkező éveket. A gyerekek másznak, esnek-kelnek, lefejelnek dolgokat. Egy anyának ilyenkor mérlegelnie kell, mi a következmény és lépni, ha kell. De ez nem azt jelenti, hogy minden apró eseményről fórumot indítunk és közben tövig rágjuk a körmünket, hogy lehet mégis baj lett...

6. butterfly87 (válaszként erre: 1. - 140d4f9ec0)
2017. okt. 5. 17:15

Szia!


Mikor en pici voltam, egyszer kiborultam a babakocsibol, aztan kimasztam a kisagybol - ugy, hogy a racs fel volt huzva -, persze nyekkentem is nagyot a foldon. :D


Semmi bajom nem lett. :)

Szoval ne aggodj, ami a picuroddal tortent, semmiseg. :)

5. 140d4f9ec0 (válaszként erre: 2. - 1c2bf7d42c)
2017. okt. 5. 17:08
Köszi! :-)
4. 140d4f9ec0 (válaszként erre: 3. - K-né Zsóka)
2017. okt. 5. 17:08

Szia Zsóka!

:-( Köszönöm a választ!

Jól van, itt játszik a szőnyegen.

Remélem, már meggyógyul a kék folt! :-)

2017. okt. 5. 17:05
Dehogy vagy szerencsétlen, ezt sürgősen verd ki a fejedből. Aggódsz, ami egyébként teljesen normális. Most jól van a baba? Szerintem semmi baja nem történt,nyugodj meg.A hét hónapos unokahúgommal jártam hasonlóan, filmet néztem, ő elaludt, előrebillent,de nem bírtam elkapni, leesett az ágyról. Semmi baja nem lett, egy kék folt a homlokán.
2017. okt. 5. 17:03

Semmi baja nem lesz.

Tenyleg tul aggodod - latva az eddig kiirtakat.

18 eves koraig meg rengeteg minden fog tortenni vele.

2017. okt. 5. 16:37

Sziasztok!


Lehet, hogy megint túlaggódom, de én már csak ilyen vagyok valamiért.

Délben megetettem a Kicsikémet, még úgy etetem cumisüvegből, hogy a karomon fekszik közben, kicsit félülő helyzetben már.

Belealudt a kajába, letettem a cumisüvegevet magam mellé, s Őt szerettem volna kicsit arrébb mozdítani a hónikája alatt, hogy fel tudjam emelni a vállamra.

De közben előbbre dőlt álmában, mintha előre akart volna hajolni, s teljesen előrebicsaklott a feje, bólintott egy jó nagyot.

Ettől ugye nem lehet nagy baj?  

Csak az jár a fejemben, hogy bicsaklott a feje, ráadásul gyorsan, az egész súlyával, semmi nem fékezte.


S azt sem tudom, hogy mit csináltam utána, hogy visszaemeltem-e, vagy csak felemeltem.

Teljesen lebénít a félelem, hogy baja lehet a kis fejecskéjének.

Annyira el volt ernyedve az alvástól, hogy miután az egyik kezemet betettem a hóna alá, s akartam a másikat is, de nem volt rá elég időm, előrébb dőlt és már bólintott is egy nagyot.

Volt nálatok hasonló? Gondolom, csak én vagyok ilyen szerencsétlen.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook