Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Előkertemet szeretném beültetni egynyári virágokkal. Ötleteket kérek, hogy minél szinesebb és izlésesebb legyen. fórum

Előkertemet szeretném beültetni egynyári virágokkal. Ötleteket kérek, hogy minél szinesebb és izlésesebb legyen. (beszélgetős fórum)


10. csibike29 (válaszként erre: 9. - Kertészkislány)
2012. jún. 6. 11:18

Szia!

Idén én is ültettem törpeszegfűt és oroszlánszájat is. Ezeknek is el kell távolítani az elszáradt virágokat? Az oroszlánszájam szép, de a szegfűn most csak egy csomó száraz virág és pár bimbó van. El kezdtem leszedni a szárazat, de azt mondták ne tegyem a magok miatt. Szerinted mi a jobb, a lényeg az nálam, hogy most szép legyen :-)

2012. ápr. 21. 09:48

Kedves tere01,

A lent felsorolt növények viszonylag igénytelnek. Nem igényelnek több odafigyelést a többinél. Az elhalt részeket ugyan úgy el kell távolítani, öntözni száraz időben, félárényék kedvelők, mint úgy nagyjából a növények többsége.

Még pár amiket nem olvastam:

Cellósia, mézvirág, oroszlánszáj, lobélia, paprikavirág, legényrózsa, hamvaska, tollborzfű vagy esetleg törpe szegfű. Én most a szegfűre vagyok rákattanva:)

Remélem adtam ötletet az előkertethez! Sok növény csak a mi éghajatunkon él egy nyáron át és elképzelhető, hogy enyhébb teleken meg is maradnak jövőre!

Szép napot, jó kertészkedést!

kertészkislány:)

8. Wecuska (válaszként erre: 6. - Tyukanyő)
2010. ápr. 28. 13:43
akkor jól mutatna ott a büdöske,záporvirág,bojtocska,verbéna,a begóniák közül is van kimondottan napravaló.
7. d0860dee94 (válaszként erre: 6. - Tyukanyő)
2010. ápr. 28. 09:26
akkor a napranyílók bírni fogják :)
6. Tyukanyő (válaszként erre: 3. - Wecuska)
2010. ápr. 28. 09:24
Szinte egész nap éri a nap.
2010. ápr. 28. 09:06
Verbena, sarkantyú virág, harangvirág, büdöske, pistike, napimádó (porcsinrózsa)
2010. ápr. 28. 09:05
napranyílókat ültess, azok olyan szépek!!!!
2010. ápr. 28. 09:04
milyen fekvésű a kert,mikor süti a nap?
2010. ápr. 28. 09:04
Petónia?
2010. ápr. 28. 09:03
Előkertemet szeretném beültetni egynyári virágokkal. Ötleteket kérek, hogy minél szinesebb és izlésesebb legyen.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook