Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elnyomott Nő. Kinek milyen stratégiája van ellene? fórum

Elnyomott Nő. Kinek milyen stratégiája van ellene? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
45. Marott (válaszként erre: 37. - TropMignon)
2014. márc. 4. 14:35

Érdekes dolog szúrt szemet, a túl sok együtt léttől el tud laposodni egy kapcsolat?! Hát ja a rózsaszín után jön valami más, közös család, közös otthon megteremtése.... rohadt sok kompromisszummal DE mindkét fél kompromisszumával, mindkét fél tudja azt mondani a másiknak, hogy bocsi!!! Jóban-rosszban-egészségben-betegségben: ezek szavak, de ezeket az élet mind produkálja, ezek a mindennapok..


Ebben a kapcsolatban ő téged nem tekint egyenrangú félnek, de ha igazán szeretne, segíteni áthidalni a kezdeti nehézségeket, mivel nem tudsz munkát vállalni, mert nem tudod nyelvet.. és mennél görcsösebben akarsz neki megfelelni, annál inkább nem fog menni... Bocs...


Ugyan 50 éves még nincs a házasságunk, csak közel 30 éves.. megéltünk sok-sok vihart, hidd el nem volt mindig fenékig tejfel, mert szerintem senkié sem az... de úgy érzem hasonló szituációban, mint a tiéd, nem biztos, hogy együtt öregednénk meg /reméljük/...


Félek, hogy a lufid kipukkad, dehát a szerelmes ember nem mindig hoz reális döntést...

Mérlegelj és dönts!!! okosan!!!

44. f6390e6b9b (válaszként erre: 37. - TropMignon)
2014. márc. 4. 14:32
Ezt a kapcsolatot már nem lehet megjavítani!!Irány haza méghozzá minnél hamarabb!!!Ez egy állat!Egy kapcsolatot csak két ember tudja megjavítani és az a minimum hogy lehet vele beszélgetni és nem üvöltve válaszol!Hogy megvígasztaljalak csak rosszabb lesz,ne is kűzd érte inkább menekülj!!
43. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 37. - TropMignon)
2014. márc. 4. 14:30

Nem akarod eldobni?! Meg akarod javítani.........?


Akkor hívj valakit, aki a gyereket elhozza onnan, te meg csak szerelgess, javítgass!

2014. márc. 4. 14:25

Szerintem hagyd, hogy gyorsan, nagyon gyorsan, villám gyorsan megvegye a jegyeiteket, és spuri el onnét!!!

Egyszerűen rájött, hogy nem akar veletek élni, csak most ez egy picit ciki helyzet neki.

Ne törődj senki mással, csak a gyerekeddel! Neki meg csak akkor jó, ha Neked jó!

41. TropMignon (válaszként erre: 27. - Beu23)
2014. márc. 4. 14:16

Nem arab. "Latin vére" van. Bika férfi oroszlán aszcendenssel.

Míg dolgoztam tisztelt azóta viszont, hogy ide költöztünk tudatában annak, hogy elég nehéz lesz munkát találniom, rendszerint felvág azzal, hogy Ő fizet mindent ami nem trljesen igaz mert hát igen... Az 1/4 et Én fizetem.

Mi a reakciója a párodnak ha nemet mondasz vagy külömbözik a véleményetek?

40. Kubiak (válaszként erre: 38. - TropMignon)
2014. márc. 4. 14:14

Mi meg csak egy oldalról ismerjük a történetet.

De szerintem nem beteg a férjed.

39. c114183a1c (válaszként erre: 37. - TropMignon)
2014. márc. 4. 14:13

Szerinted erre azt mondanák az 50 éve házasok, hogy ellaposodott a kapcsolatotok? Ez sajnos már kipukkadt, méghozzá akkor, amikor kezet emelt Rád. Onnan már nincs visszaút. Elhiszem, hogy szereted, de szeresd jobban a Gyerekedet és magadat! Ne hagyd egy ilyen környezetben felnőni a Gyereket, mert meg fogja sínyleni!

Én az esetek 93 %-ában (gyors statisztika :D) azt javaslom, hogy találjanak valamilyen utat-módot arra, hogy együtt maradjanak. Küzdjön egy kicsit a nő is. De itt ne haragudj, nem tudom ezt mondani, felelőtlenség lenne bármelyikünk részéről is azt kérni, hogy akár 1 napot is maradj még ott.

38. TropMignon (válaszként erre: 10. - Zamila)
2014. márc. 4. 14:08
Én nem vagyok orvos, ígyhát diagnózist nem tudok felállítani de ahogy utána olvastam eléggé vajaz a skizofréniára.
2014. márc. 4. 14:05

Talán kicsit paradox módón fejeztem ki magam az első bekezdésemben. (Ablak-tenger)


Nekem a gyerek az első. Mint minden valamire való anyának.

Köszöntem.


Viszont, nekem a kérdésem, hogy még egyértelműbb legyek az, hogy valakinek sikerült-e már hasonló mederből kijutni, és ha igen akkor hogyan?


Lehet, hogy ellaposodott igen. Valóban.

A túl sok együtt léttől..


Érzem még, hogy szeret.

Nehéz mindkettőnknek. Nincs munkám , nem beszélem a nyelvet. Neki ez a hazája. Nem bír máshol élni. Nekem pedig ő az otthonom.


Nem akarom eldobni. Meg akarom javítani a kapcsolatunkat.

Hogy csinálják azok akik 50 éve házasok? Biztos voltak nehézségeik. Ők megtudták oldani. De hogyan?

36. anya4005 (válaszként erre: 34. - Krisz42)
2014. márc. 4. 13:26

Egyszer a villamost vártam,unalom űzésként néztem,ahogy egy alkesz verte az asszonyt a sarkon. Ismertem őket,pont ezért nem szóltam egy szót sem ; a nő választása volt a pasi. 4-5 perc elteltével megjelent a nő 3 gyereke. A legnagyobb (12 körül) próbálta védeni az anyját. Ekkor már felálltam. Elcsattant egy pofon a gyerek arcán,úgyh közbeléptem. Elrángattam a pasit 2 megállóval odébb,a nő a gyerekekkel felült a villamosra,ellenkező irányba. Tovább nem írom,mert az már büntethető lenne!

Szóval,engem nem érdekel egy felnőtt nő sorsa! Ha valaki b...ni tud,tudjon gondolkodni is! De ugyancsak kinyílik a bicska a zsebembe,ha anyu viszkető micsodája miatt a gyerek/ek szívnak!

Elnézést a stílusért,de epeömlést kapok!

Áh,inkább rágyújtok!

35. c114183a1c (válaszként erre: 34. - Krisz42)
2014. márc. 4. 13:05
Lehet azért Krisz, mert ő is éppen abban az állapotban van, ahol te is voltál egykor, mikor még rózsaszínű ködben úsztál. :) Nem lehet olyan régi ez a kapcsolat.
34. Krisz42 (válaszként erre: 33. - Anya4005)
2014. márc. 4. 13:03

Nekem pont ez adot hihetetlen energiát,hogy a gyerekeimnek nem akartam egy piás,zsarnok apát.

Na meg nem vagyok mazohista.Én sem értem egyébként,hogy miért kell itt megerősítést keresni,mikor egyètelmű a helyzet és a gyereknek kellene az elsőnek lennie.

2014. márc. 4. 12:51

Nem is értem! Egy idegen országban,család,barátok,munka nélkül terrorizál egy elmebeteg... Igazság szerint nem érzek veled (pedig engem évekig bántalmazott egy ex),mert aki azt hiszi,ez még menthető kapcsolat,az maga is elmebeteg! De egy dolgot árúlj már el:

Míg te rongyosra sírod a párnád,mert a szőke herceg dobni akar,addig mi van a gyerekeddel?! Mert az oké,h a saját életedet tönkrevágod,de a gyerek nem tehet a te hülyeségedről,mégis car sorsot szánsz neki? Még ha őt nem is bántja,és esetleg nem elötte üvölt,a gyerek akkor is érzi a feszkót!

Úgyh miközben a tengert bámulod,miután a fickó bezárt a lakásba,talán gondold át a kapcsolatod a gyereked szempontjából is!

32. Kubiak
2014. márc. 4. 12:43

Lehet hogy amit most írok azzal sokak ellenvéleményét váltom ki de szerintem az ilyen nők mazohisták.

Kapják a jeleket de vagy szőnyeg alá söprik vagy elkezdik a másikban keresni a hibát ez esetben ráfogni a férjre hogy beteg stb...

Nem lép és csodálkozik azo ami később történni fog.

31. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 28. - 6fef80bd7d)
2014. márc. 4. 12:36

Csak ne ott, ahol most élnek, ugye?


Idegenben, gyerekkel...:))

30. kriszta773 (válaszként erre: 1. - TropMignon)
2014. márc. 4. 12:35
a pasi tudja, hogy ki vagy szolgáltatva neki, és bármit tehet, bárkivel szórakozhat, te nem nagyon ugrálhatsz. ha a pasi ver, megcsal, zsarnokoskodik, ugyan mit vársz még? :( nem fog visszaváltozni, jobb lenne, ha minél előbb hazamennél és a saját életedet élnéd. azt szeretnéd, hogy a gyereked ilyen körülmények között, ilyen családban éljen?
29. Kimberly'71 (válaszként erre: 1. - TropMignon)
2014. márc. 4. 12:31

Te áltatod magad! Ez az ember nem beteg, hanem meg akar szabadulni tőletek! És ezt tudtodra is adja, csak te vagy olyan vak, hogy azt hiszed, hogy még mindig szeret, csak beteg. Szó sincs itt betegségről. Megcsal, igyekszik minél kevesebbet lenni veled és igyekszik megszabadulni tőled. Szerinted az olyan ember, aki a kedvességre üvöltéssel, rugással válaszol, az még szeret??? Hát furcsán értelmezed a szeretetet/szerelmet.

Ha jót akarsz magadnak és nem akarod, hogy ez még jobban eldurvuljon, akkor minél gyorsabban pakolj és menj vissza a hazádba!

2014. márc. 4. 12:25
szerintem nézegess magadnak egy másik férfit. mert szerintem neki már más tetszik.......!
27. Beu23
2014. márc. 4. 12:22
Szegény, kiatartás. milyen nemzetiségű? mert ha arab vagy török vagy hasonló az kemény lehet. horoszkópja nem véletlen oroszlán? azok ilyen hülyék :D az én párom oroszlán de néha az agyamra megy, ő is totál uralkodni akar rajtam, de persze nem hagyom és ez nem tetszik neki :) de mi így szeretjük egymást ahogy vagyunk, meg tudjuk beszélni a dolgokat, de volt már rá példa hogy nekem is a pénzzel jött, nyilván ő jobban keres mint én vagy 4x annyit kb. szóval tudom milyen érzés ez egy kicsit, de én tudom kezelni. kitartás. én is egyébként haza jönnék, dehát itthonról könnyű beszélni, meg tanácsokat adni, nyilván senki el sem tudja képzelni, hogy min mész keresztül. írj, hogy mi a helyzet.
26. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - TropMignon)
2014. márc. 4. 11:48

Mi az, hogy beteg? Nem értem, aki nem bír a f-val, az beteg?

Pattanj meg, ezt én mondom,aki nem híve a rögtön szétmenésnek.

De egy idegen országban vagy a gyerekkel, intézkedni ott nem tudsz.

Hazafelé és ha házasok vagytok, itt már boldogulsz, ha nem,akkor pláne. :))

2014. márc. 4. 11:40
Egyébként én a világ végére i,s a gyerekem utân mennêk,ha kiderülne,hogy ilyen helyzetben van.Mivel már tudom milyen lehet ez.
24. Linnax
2014. márc. 4. 11:23

Összegzem: lényegében mindenki azt mondta, hogy irány a HAZA!

Egyetértek.

A többit majd utána meglátod.

2014. márc. 4. 11:16
Azt hiszem itt be lehetne zárni a topicot. Nagyon egyöntetű vélemények születtek, én sem tudok jobb megoldást.
22. csutkamano (válaszként erre: 14. - 6b006fc769)
2014. márc. 4. 10:46
Igazad van. Újra elolvastam a történetet. (Fél éves volt a kisfiú, amikor a fórumindítónak az édesapával szétváltak az útjaik, és ekkor jött a jelenlegi társ, akivel fél éve külföldre költöztek.)
2014. márc. 4. 10:38
Ha nem az övéva gyerek,akkor irány a nagykövetség,bár a magyarok Kanadában se voltak nagyon segítőkészek,de Ausztriában sem,holott ott fiatalkorúnak kellett volna segíteniük.Ha közös gyerek,akkor kell a férjleegyezése is.Én Kanadából jöttem haza 2gyerekkel,tudom.De azt is,hogy menekülj minél messzebbre,mert ezt helyrehozni nem tudod,ő pedig durvább lesz,max.ha szerencséd van,akkor egy másik nő esetleg teljesen akarja és akkor kidob,de ha hamarabb jönnek rá,hogy milyen állat,akkor nem fog elengedni.Élvezi,hogy uralkodhat,és ez az igazi énje,engem is meg tudott vezetni az első férjem,9évet szenvedtem mellette,mire sikerült hazajönnöm a gyerekekkel,mert a bátyám is kijött,ráadásul ott a törvények is a nőknek kedveznek.Nekem papírok sem voltak.Simán lépj le,mert nem szabad tudnia mit akarsz,akkor nagyon rossz lesz.Elmegy,te meg mész a reptérre vagy a nagykövetségre,utána a reptérre.Biztos tudnának itthonról akár jegyet is küldeni nektek.
20. Kubiak (válaszként erre: 14. - 6b006fc769)
2014. márc. 4. 10:30
Én is így értelmeztem.
2014. márc. 4. 10:29
TIPLI HAZA!!!!!
18. vberni01 (válaszként erre: 1. - TropMignon)
2014. márc. 4. 10:27

költözz vissza a gyerekkel.


nézz másik pasit.

17. Mion
2014. márc. 4. 10:24

A leírásod alapján egy arab országra tippelnék... ott tényleg nem egyszerű... de ezt akkor sem kell eltűrni.

Ha végképp nincs más megoldás, irány a magyar nagykövet vagy konzulátus, vagy ha az épp nincs, akkor bármelyik EU-s megteszi (csak ne a brit!).


Az otthoniak tudnak arról, hogy micsoda pálforduládon ment át a kedves férfiember?

16. ca43169457 (válaszként erre: 1. - TropMignon)
2014. márc. 4. 10:20
Véleményem szerint, nem beteg, hanem önző és zsarnok. Nem biztos, hogy vele kéne leélned az életed.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook