Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elnyomott Nő. Kinek milyen stratégiája van ellene? fórum

Elnyomott Nő. Kinek milyen stratégiája van ellene? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. márc. 5. 18:11

nyilván neki még van mit tanulni!!

Van aki erősebb tapasztaltabb másképp látja az életet!!

74. gribedli*** (válaszként erre: 70. - C114183a1c)
2014. márc. 5. 18:08

Neked, nekem és a többieknek is az lenne a logikus, hogy menjen haza. De nekem elsőre is úgy tűnt, hogy ő nem akar, nem fog hazacammogni, behúzott farokkal, hogy a nagy szerelem mégsem lett az, mert minden hidat felégetett maga mögül.


A nyelvet nem beszéli? Hát ez olyan, hogy egyrészt 6 hónap után már KELLENE beszélnie a nyelvet olyan szinten, hogy ügyintézésre, saját dolgaira, de egy valamilyen munkára elég legyen, ahol nem kell sokat beszélni. Meg tudta tanulni az angolt, meg tud tanulni más nyelveket is. Nem hiszem, hogy az angol olyan közel lenne a magyarhoz mint a latin nyelvek.


Másik dolog, hogy amilyen munkákat elvállalhatna, azokat nyilván degradálónak találja, mert otthon vezető beosztásban volt.


Tény, hogy én nem tettem volna az ő helyében, ha nincs semmi garanciám, csak úgy eljönni, gyerekkel, de szerintem ő nem szeretne hazamenni. Ha akarná, nem írt volna ki fórumot erről, hanem csinálta volna, hazament volna egyből

2014. márc. 5. 18:08

Pont azert van igaza gribedlinek, mert nem szabadna egy nonek sem feladni ilyen modon a fuggetlenseget,hogy teljes mertekben ra legyen utalva a ferfira.

Igenis tanuljon, intezze az ugyeit, legyen sajat penze, es tudj a eltartani a gyereket, ha barmi tortenik a pasival.

72. Chelsey (válaszként erre: 69. - Gribedli***)
2014. márc. 5. 17:48

Az elméleted ott dől meg az én olvasatomban, hogy egy családban, ahol a férfi ilyen szemléletű (függetlenül a nemzetiségétől), egyáltalán nem okoz problémát, ha a nő nem dolgozik. Sőt, az a jó, mert nem fog felügyelet nélkül akárkivel érintkezni. Akkor még inkább így van ez, ha anyagilag nincs is szükség arra, hogy dolgozzon a nő.


Nem gondolom, hogy a nő miatt változott a férfi, annál inkább hiszem, hogy itt mutatott mást magából, mint ami. Pl. az arab pasik jó része is tud viszonylag európai módra viselkedni, de amikor hazamennek, sokan ismét az otthon viselkedésüket veszik el újra (már csak azért is, hogy ne kelljen szembe szállniuk a saját családjukkal).

2014. márc. 5. 16:48
egy olyan pasival akarsz maradni, aki rugdos? ne viccelj.
70. c114183a1c (válaszként erre: 68. - Gribedli***)
2014. márc. 5. 16:45
Ne haragudj, de nem értelek! Miért kellene idegenbe maradnia? Mivel lenne neki ott jobb? Nem sokkal egyszerűbb lenne, ha hazajönne? Mire menne úgy, hogy még csak a nyelvet sem beszéli?
69. gribedli*** (válaszként erre: 67. - Chelsey)
2014. márc. 5. 16:20

Nem tudom, hogy nem ez a viselkedés váltotta-e ki a reakciót? Úgy értem, egykori önmagának nyoma sincs, a férfi nem ebbe szeretett bele, hanem a dinamikus, sosem unatkozó, független nőbe. Akiről végül kiderült, hogy még egy papírt sem tud elintézni, úgy van ott mint hal a tóparton, vergődik. Idegesítő is lehet, hogy amellett, hogy semmi jövedelme sincs, mert munkanélkülieknek nem jár a családi pótlék sem, még a mindennapi ügyeket is a férfira kell bíznia. Ettől besokallt a pasi is, de semmiképpen nem akarok igazat adni neki, úgy értem, mindez nem ok arra, hogy fenyegetőzzön, stb.


Arra gondoltam, hogy ha pillanatnyilag összeszedné magát és beiratkozna azonnal valahova, talán nem unatkozna ennyire egész nap ő sem, és lehet, hogy újra közeledhetnének egymáshoz. Ha nem is lesz belőle már nagy szerelem, legalább akkor is, nem lóg így a levegőbe. Ha a pasas megint fenyegetőzik, akkor lenne mit visszaugatni, nem?

68. gribedli*** (válaszként erre: 66. - Chelsey)
2014. márc. 5. 16:14

Igen, én sem szeretem egy kalap alá venni őket, de tény, hogy aki normálisabb a déliek között, annak mindjárt bezártságérzete lesz az ott uralkodó elvek miatt. Ez nem a nagyvárosokra, hanem a déli kis településekre igaz még inkább, szóval 2 választása van: vagy elköltözik egy nagyvárosba, vagy ha ott is szenved, akkor feljön északra szerencsét próbálni:)


De ahogy a fórumindító leírta, nem egy modern szemlélettel van dolga.

67. Chelsey (válaszként erre: 63. - Gribedli***)
2014. márc. 5. 16:08
Majdnem jó, amit mondasz. Csak ott sántít, hogy semmi önállósága és igazából esélye se sok, hogy megszerezze. Ahhoz ugyanis el kellene cuccolnia most azonnal. Szerintem kilátástalannak ítéli meg a helyzetet és csak vergődik, mert fél lépni. Majd akkor fog, amikor kényszeríti rá a pasi. Csak éppen addig totál tönkremegy az önbecsülése és nagyon nehéz lesz úgy karrierépítésbe fogni. Persze, az sem lehetetlen. Van, akinek egyszerűen muszáj mélyre süllyednie, hogy lendületet vegyen és elinduljon felfelé.
66. Chelsey (válaszként erre: 61. - Gribedli***)
2014. márc. 5. 16:04
Nem szeretem őket egy kalap alá venni. Minden népcsoportnak vannak előnyös és kevésbé vonzó tulajdonságai (bár egyénenként akkor is nagy eltérések lehetnek).
65. ina87
2014. márc. 5. 10:31

sok minden akk derül ki mikor azt hiszi az ember h ő más milyen pedig nem csak most mutatkozik meg,tanuld a nyelvet,találj utána munkát és hagyd ott,amugy nem vagy magad az ilyen hejzetbe csak sok nő nem válalja fel,mert az évek során a partnere bel sujkolja h senkinek se jo és nem valo s emmire igy a nő ezt ellhiszi és kiutat sem keresi...


sok szerencsét.

64. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 62. - Kubiak)
2014. márc. 5. 10:19
:))
2014. márc. 5. 09:50

Csajok, nem fog hazamenni a forumindito, tuti. Mashogy kell megoldani, ugy, hogy kint maradhasson. Nem hiszem, hogy visszaveszik otthon a vezeto beosztasba, illetve azt hiszem, cikinek tartana, hogy egyszercsak felultettek a repcsire, hogy menj haza!


Valahol az lenne a legjobb, ha ujra megtalalna onmagat, ujra felepitene egy (kisebb) karriert mint otthon. Vannak mas ferfiak is, szoval eleg lesz otthagyni ezt es osszejonni valaki massal, aki nem igy viszonyul hozza.


De mindehhez kell, hogy megtanulja rendesen a nyelvet es elmenjen valamit dolgozni, barmit, es kozben elvegezzen valami sulit. Ezek nelkul nem tud megalapozni semmit.

62. Kubiak (válaszként erre: 59. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 5. 09:49

Én már feladtam.

Nem lehet segíteni olyan embernek aki nem hagyja magát.

Ennyi ember egyöntetű véleményével még nem találkoztam egy fórumon belül.

Sajnos nem azt mondjuk, írjuk amit ő hallani látni szeretne ezért nem is törődik vele.


Ha én belenézek a tükörbe és nem tetszik amit látok attól nem a tükör a hibás.

61. gribedli*** (válaszként erre: 56. - Chelsey)
2014. márc. 5. 09:44

Na, ott el is tudom kepzelni:)


En eszakon vagyok, es teljesen masok. Pl eszebe sem jutna senkinek, hogy bezarja a not otthonra vagy ilyenek. De delen is gondolom, aki tokos csajszi, azt nemigen tudjak alavetni semminek. Pl vannak noi maffiavezerek is, gondolj bele, a sok onelegult deli paraszt soviniszta olaszt hogy kepes egy no dominalni? Es megis van ra pelda:))))

60. gribedli*** (válaszként erre: 37. - TropMignon)
2014. márc. 5. 09:38

Megmondom en, bar mi nem vagyunk 50 eve hazasok.


Te sajat kezeddel lefokoztad magad. Tobb ponton is a rossz veget fogtad meg...


A parod megismert egy onallo, fuggetlen not. De meg visszadegeneralodtal egy olyanba, aki beszelni sem es ugyintezni sem tud egyedul, nem ert semmihez, nem dolgozik, otthon unatkozik egesz nap es este ra zuditja az egeszet. Ez qrvara uncsi es szexualisan nem vonzo.


En sem beszeltem jol, amikor idekerultem. De te ott cseszted el, hogy nem is akarsz. Ha nem akarsz jovot epiteni abban az orszagban, nem is lesz. A parod is eszrevehette ezt. Plusz a gyerek nem az o gyereke, szoval ilyen szempontbol a 20-oneves csajszi vonzobb, nem a teste miatt, hanem mert tabula rasa.


En ugy csinaltam mindent, hogy a te dolgaidnak teljesen az ellentetje.


1. Elso naptol kezdve tanultam a nyelvet, het 2x magantanar es 6 honapon belul mar beszeltem. Kozben, ha makogva is, mindig magam inteztem az ugyeimet, szotarral a kezben, mutogatva, stb. Miutan mar egy kicsit beszeltem, azonnal elmentem egy tanfolyamra (szamitogepes, ez konnyunek latszott elsore), utana letettem a jogsit, utana leerettsegiztem. Kozben ment az elet, de en mindig valamit csinaltam, nem logtam a nyakan.


2. Nem vagy onallo, nincsenek bizalmas barataid, nincs, aki segithetne, ha koztetek valami van. Ezeket a baratsagokat azonnal el kell kezdeni epitgetni. En kezdetben eljartam gymbe, amig o dolgozott es ott is ismerkedtem, igy eleinte felszines baratsagok voltak, de eljartunk ide-oda, megismertem a kulturat, programokat szerveztem a baratnokkel.


3. A gyerekeink mind az o gyerekei. Soha nem fogom ezzel zsarolni, netan lelepni veluk, de anyagilag be vannak biztositva, es neki is biztonsagerzetet ad, hogy en nem megyek el innen, nem veszem el tole a gyerekeit, ha koztunk elromlana, mi baratok maradnank akkor is. Fenyegetni pedig nem tud, ugy ertem, ha eszebe jutna csak viccelni is ezzel, tudja, hogy rohannek a valoperes ugyved baratnomhoz. Neked nincs mivel visszavagnod, jogilag sem vagy biztonsagban, hiszen nem vagytok hazasok. A parod ezt akarja kihasznalni, amikor felidegesited.


Ja, nem szerelembol zsarnokoskodik, hanem neki ciki lenne, ha egy no tenne ot lova, ezert gondolja mindig meg magat, neked meg az lenne a ciki, ha az otthon eloadott tengerparti mese utan megtepazott szarnyakkal kellene visszaterned. Gondolkodj el, mit akarsz? Ha nem akarsz hazamenni, akkor kapd ossze magad es nyelvtanulas/suli/munka. Nem kell sznoboskodni, hogy angol munkat akarsz. Tessek alkalmazkodni es igenis mas munkat is elvallalni! Mert addig ennek az egesznek nem lesz vege.

59. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 57. - 6fef80bd7d)
2014. márc. 5. 09:27

Nem ismerős, látod, a nyelvet nem tudja, semmit nem tud egyedül intézni.

De már annyi helyes tanácsot kapott, hogy pár nap múlva itthonról kellene jelentkeznie!


Ha nem, akkor feladjuk, ..........:))

58. hunyorka72 (válaszként erre: 55. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 5. 07:30

csak az baj ezzel hogy hiába mondod amig ö nem dönti el hoy neki ennél több jár,és ragaszkodik hozzá adig nem fog lépni!!

El kell neki határozni a magát igen nagy baj hogy a gyerekek ebben szenvedö alanyok !!!

57. 6fef80bd7d (válaszként erre: 31. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 5. 07:11
hát ha nem ismerös ott ahol van, akkor ne :-D
56. Chelsey (válaszként erre: 47. - Andi6020)
2014. márc. 4. 19:46
Tippelek: Dél-Olaszország
55. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 53. - Hunyorka72)
2014. márc. 4. 19:44
Nem lép ki, ki lesz lökve, ezért mondjuk ; gyorsan lépjen le, ki tudja, mik ott a szokások, pontosan nem is mondta meg, hol van!
54. c114183a1c (válaszként erre: 53. - Hunyorka72)
2014. márc. 4. 19:21
A Gyerkőcöknek olyan radarjuk van, hogy el sem tudjuk képzelni. Mindent meghallanak, mindent észrevesznek, hiába próbáljuk titkolni. :(
2014. márc. 4. 19:02

Szerintem itt azt kell eldöntened hogy te mit gondolsz magadról!?

Amíg igy gondolod hogy neked ennyi jár és te ettől vagy boldog addig sajnos nem fogsz belőle kilépni!

De legalább arra vigyázz hogy a gyerekek ebből lehetőleg semmit ne tapasztaljanak . Mert nagyon meghatározó lesz az életükben!!

52. 27c72ee00a (válaszként erre: 1. - TropMignon)
2014. márc. 4. 17:55
Miből érzed, hogy szeret?:/
51. 82d45dcd14 (válaszként erre: 37. - TropMignon)
2014. márc. 4. 17:51

Nem tudom,hogy csinálják,igaz,házas sem vagyok....

A nagyszüleim 56évig voltak együtt,de nem emlékszem,hogy nagyi mondta volna,hogy ez hülye nagyapád bezárt a lakásba!

Se a barátnőimre,de még rám se zárta az ajtót egy faszim se!

"Érzem még, hogy szeret"

Igen,te MÉG érzed,ő meg már nem érzi!

Mert,ha érezné,akkor nem művelné ezt veled!

50. kriszta773 (válaszként erre: 41. - TropMignon)
2014. márc. 4. 16:57
nem hiszem, hogy kapnál jó stratégiát, mert ez már nem a középkor, ahol tűrni kéne, hogy valaki rosszul bánjon veled. egy jó kapcsolatban fel sem merülne, hogy a párod nemhogy segítene, hogy az ő hazájában te is jól boldoguljál, jól érezd magad, hanem még ki is használja a helyzetet. ha te ilyen elvakultan szereted, vagy nem akarod elveszíteni a kényelmet, csak annyit tehetsz, hogy nem foglalkozol vele, magadra koncentrálsz, keresel munkát, éled az életedet. de ez neked és a gyerekednek tényleg elég lenne, jó lenne?
49. csgybzs (válaszként erre: 37. - TropMignon)
2014. márc. 4. 16:40

Úgy élnek szerintem, hogy kölcsönösen tisztelik, becsülik egymást.


régen meg nem lehetett nagyon elválni, úgy...

48. Kubiak (válaszként erre: 46. - Jozsi.38)
2014. márc. 4. 15:48

Ez így van.

Annyit fűznék hozzá hogy utánna hiába mondja azt pedig én meg akartam gyógyítani mert beteg, meg akartam menteni a kapcsoalatot.

Ezzel nyíltan vállalja az áldozat és a mártír szerepét.

47. andi6020 (válaszként erre: 37. - TropMignon)
2014. márc. 4. 15:27
Hol éltek?
2014. márc. 4. 15:22

itt nincs stratégia, vagy lelépsz minél gyorsabban, vagy kiraknak az utcára, harmadik lehetőség pedig amikor nézheted ahogy hazaviszi az új nőjét is és előtted nyalja-falja.

ezt a példát akarod mutatni a gyerekednek tényleg? hogy nyugodtan beléd törölheti a lábát bárki? vannak ilyen típusú férfiak, hogy az elején tenyerén hordozza a nőt, aztán ha birtokon belül van az áldozat zsarnokoskodik fölötte, a másik fél pedig elveszti az önbizalmát és függő viszonnyá változtatja a "szerelmet"

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook