Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elmúlhat a lúdtalp egy 4 éves gyereknél megfelelő kezeléssel? fórum

Elmúlhat a lúdtalp egy 4 éves gyereknél megfelelő kezeléssel? (tudásbázis kérdés)


15. Kolibri (válaszként erre: 14. - Líviababa)
2011. ápr. 29. 21:32
A normális szandi is passzivan acsak alátámaszt a megfelelő helyen, ahogy a lúdtalp betét, igazából nem sok különbség van közöttük.
2011. ápr. 26. 11:16

Nem akarlak megbántani, de nagyon sok helyen olvastam és hallottam is, hogy a talpbetétet az írja fel, aki letolja, hogy mi van agyerekkel... Csak hagyják őt békén... A lúdtalpbetéttől csak tovább lustul a talpa.

Sztem az nem csontkinövés, hanem a bokacsontja befelé lóg. De ha ráadsz egy normál szandit, nem kéne belógnia. Legalább is nálunk így van. Az én kislányom 3 éves.

2011. ápr. 22. 22:05

Sziasztok, mi valami szilikon anyagú sarokbetétet kaptunk, de nem igazán látom a javulást, most lesz 4 éves a fiam. (2éve hordja...)

Viszont a belül a bokáján már most van egy oriási csont kinövés, vagy csuda tudja, mi. Az orthopédus nem mondott rá semmit, csak hordja a betétet.

2011. ápr. 22. 21:49

Ki írta fel receptre a cipőt?

Itt egy salus cipő 8.000 Ft... felírás minden nélkül...

11. mimmo33 (válaszként erre: 10. - Mimmo33)
2011. ápr. 15. 21:24
hű, bocsi.Kicsit értelmetlenül írtam;)
10. mimmo33 (válaszként erre: 7. - 2b9a946b07)
2011. ápr. 15. 21:24

Az én fiam nem sokára 7 éves.mikor a bölcsit elkezdte ajánlották nekünk is salus cipőt...

A mai napig van salus cipőnk, és olyan lúdtalpa van a gyereknek, hogy már messziről gágog...ennyit a csodacipőkről...

2011. ápr. 15. 21:17

Sziasztok. Az én kislányom 3 éves. Neki is lúdtalpa van. Ez már az első lépések előtt is észrevehető volt. A lúdtalp betétet nem ajánlom senkinek, hiszen az nem erősíti a lábakat, sőt lustítja... Azért nem múlik el hamar. Salus cipőt kell venni. Igaz 8.000 Ft, de állítólag gyorsan helyrehozza. Nekünk még csak most javasolta a doki. Nem hitt nekem,hogy nem múlik el. :(

A Salus cipőnek van egy kicsi sarka, ami belül magasabb, mint kívűl és kifelé dönti a lábát a gyerekeknek.

8. Serry (válaszként erre: 6. - 2b9a946b07)
2010. márc. 2. 18:41
Írass vele gyógycipőt. Azt a gyerek lábára készítik. Igaz ma már nem olcsóbb mint a minőségik,de ez 1 évig kihordható és mindig lehet csináltatni neki megfelelőt. mi ilyen szandit hordunk. Nemsoká megyek íratni a következőt. Sajnos az már 6000 körül lesz szemben a tavalyi 1500-zal.
7. 2b9a946b07 (válaszként erre: 4. - Jennifer lopez)
2010. márc. 2. 18:33
a szupi vagy salus gyerekcipőmárka kifejezetten erre van.
2010. márc. 2. 18:33

a megfelelő kezelésen azt értem, hogy lúdtalptornát csinálunk, napi 5-10 percet, és olyan cipőt veszek neki, aminek szupináló sarka van, azaz a belső talpél részén fél centivel magasabb, ezáltal nem engedi befelé dőlni a bokát.

Bízom benne, hogy lehet alakítani, mert komoly problémákat okozhat a lúdtalp a későbbiekben.mi 2 hét múlva megyünk ortopédushoz.

2010. márc. 2. 16:56
sajna az én fiamnak is ludtalpa van elég csunya 6 éves hordjuk a ludtalp betétet de nem tudom a szandánál mi lesz
2010. márc. 2. 15:11
Csak az a baj, hogy már a kínai cipők is ki vannak alakítva. Nekem pont ez a bajom, hogy ha még erre rájön a lúdtalpbetét akkor már kiesik a gyerek lába a cipőből. Egyszerűen nem lehet beletenni csak magas szárú lábbelikbe a betétet,de egy 27-28-as méretben már nem igazán gyártanak ilyet.
2010. márc. 2. 15:06
Mit értesz megfelelő kezelésen? Egyébként nem múlik el csak úgy magától lábtornával is évekbe kerül.
2010. márc. 2. 15:06

Nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy 6 éves korig alakul ki a láb boltozata, csontozata. Addig nem szabad harántemelős lábbelit adni a gyerek lábára, mert különben nem tud megfelelően kialakulni a saját boltozata.

HA nincs valami extra elváltozás, akkor 6 éves korig nem szoktak vele foglalkozni, pont emiatt.

2010. márc. 2. 15:01
Elmúlhat a lúdtalp egy 4 éves gyereknél megfelelő kezeléssel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook