Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elmondtátok valakinek, hogy "dolgoztok" a babán? fórum

Elmondtátok valakinek, hogy "dolgoztok" a babán? (beszélgetős fórum)


1 2
33. Sibetti (válaszként erre: 32. - Szandianya)
2011. szept. 6. 17:26
Köszi, és kívánok Neked minden jót, és mielőbb egy második gyerkőcöt! :)
2011. szept. 6. 17:14

Mi 4 és fél éve, amikor az első babánkért voltunk inszemen, nem mondtuk el anyósoméknak, mert nem akartam, hogy folyton kérdezgessék, hogy mi van már? És ha nem sikerül, akkor meg a kesergésüket hallgassuk!

Anyukámnak viszont elmondtam.......és ő természetesen kérdezgetett, hogy mi van? Mikor tesztelek, meg ilyesmi, de ha nem sikerült (Márpedig csak negyedszerre jött össze, akkor mindig bátorított, hogy majd összejön ne aggódjunk semmit!

Most viszont, hogy a második baba ügyében járunk inszemre (most voltunk a másodikon) nem mondtunk senkinek semmit!

Nekem egyedül a barátnőm tudja, aki azzal is tisztában van, hogy ez tabu téma, legfőképp a férjem előtt, erről csak kettesben beszélgetek vele!

Most pont amiatt nem mondtuk el senkinek, vagyis én nem akartam, hogy ne kelljen az örökös kérdésekkel szembetalálnom magam, és nem akartam megadni annak az esélyét, hogy keserűséget, vagy hogy pontosan fogalmazzak, sajnálatot lássak mások arcán, mikor kiderül, hogy nem sikerült!

Ezzel tudom, hogy csak magamat sodornám nagy letargiába.

Így könnyebben túllépek a sikertelenségen!!


Bocsi, hogy hosszúra sikeredett! :))))))))))

31. Ági05 (válaszként erre: 30. - Sibetti)
2011. szept. 2. 22:28
Köszi:) Kívánom,hogy te is minél előbb "ketten legyél" :)))
30. Sibetti (válaszként erre: 29. - Ági05)
2011. szept. 2. 11:10
Gratulálok Nektek! Igen, van ilyen is, sajnos...
29. Ági05 (válaszként erre: 30. - Sibetti)
2011. szept. 1. 23:22
Igen,nemsokára 1 éves lesz :) Kisfiú :) Anyósom mindenhol hangoztatja,hogy van már fiú unokája,de látogatni nem nagyon jön :( Nekem egyrészt jó,de másrészt rosszul esik,hogy ennyire nem érdekli az unokája.
2011. szept. 1. 17:32
Mi nem terveztük elmondani a 12.hét előtt, de annyira rosszul voltam az elején és a párom vidéken volt így anyumat felhívtam hogy megnyugtasson hogy ez normális, mivel párom szülei messze laknak így nekik hétvégén mondtuk el msn-n, először fel se fogták aztán már hozták a pezsgőt :) Ja a párom úgy köszönt nekik hogy üdvözlünk Titeket a nagyszülők világában :) De mindenkinek mondtuk hogy nem szeretnénk ha másoknak elmondanák így kihúztuk hogy csak a szűk család tudta.
2011. aug. 31. 16:31

Én el sem tudtam volna képzelni, hogy a szüleim előtt titkolózzak! Az anyukám a legfőbb bizalmasom, persze, hogy tudták! Soha nem kérdezték viszont, hogy hol tartunk, úgyis tudták, hogy a fontos dolgokat elmondom. A vetélés után már óvatosabb voltam, azt továbbra is tudták, hogy próbálkozunk, de, hogy összejött, azt 10 hetesen tudták meg. Akkor mentünk ugyanis haza hozzájuk, személyesen szerettük volna közölni!

35 hetes kismami

2011. aug. 31. 16:21

Köszönöm! Már kezdtem elbizonytalanodni, hogy nem helyes ez így! De közben meg tudtam/tudom, hogy az se lenne jó, ha tudnának róla!

Igen, én is próbálok fórumokba bekapcsolódni, de mindig "megszűnik" a fórum! :(

25. zsana83 (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2011. aug. 31. 16:20
egyedül a sógornőmnek a rokonságból mert ő eü-s így vérvételt mindig ő csinálja.amúgy senkinek.Bár már egyre nehezebb egy év után titokban tartani....
24. kevian
2011. aug. 31. 16:17

Anyukámnak mondtam, hogy belevágtunk, ő nem is zaklatott, nem bombázott, hogy mi van már.

Anyósom meg már azt szerette volna, ha az esküvő másnapján meg is szülök. Négy hónapra költöztünk össze a férjemmel és az 5. hónapban már kérdezgette, hogy tervezzük e már a babát...

Szóval ő neki nem mondtuk el, csak miután a doki megvizsgált és tuti volt a kis petezsák tartalma. :D

Egyébként másfél év után jött össze, de az esküvő utáni második napon derült ki, hogy 5 hete már a pocakomban lakik. :)))

23. pammy
2011. aug. 31. 16:11
abab=baba:))
22. pammy
2011. aug. 31. 16:10
Persze hogy nem vagy gonosz:D Gondolj arra,hogy abab érdeke is azt kívánja,hogy nyugodt legyél! Hamarabb fogan meg,ha nincsenek szülői elvárások, amik nyomasztanak. Csak lazán vegyétek,és meglátod,nem lesz harag,hogy "csak" akkor jelentitek be,mikor már úton van:)
21. 0b072d96f2 (válaszként erre: 11. - Sibetti)
2011. aug. 31. 16:10
Nekem szintén ez lenne,csak feleslegesen idegesítene,nincs erre szükség ilyenkor(sem)
20. pammy
2011. aug. 31. 16:08
És tudod,mi segített nekem nagyon sokat,hogy szülők,barátok előtt titkolni tudjam? Ez a fórum! Itt ugyanis hasonló cipőben járókkal tudtam megosztani akár naponta a gondolataimat,naplót vezettem, ezt tanácsolom neked is,hogy ki tudd írni magadból a dolgokat!
2011. aug. 31. 16:06
Ezek szerint, nem vagyok gonosz! :) Nem mi vagyunk ezzel egyedül így!
18. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 11. - Sibetti)
2011. aug. 31. 16:06

köszönöm!


egyébként ez egyén függő hogy ki mit mond el!

mi a nagyközönségnek a 10.héten mondtuk el!

Úgy voltam vele hogy ha a sors úgy akarja akkor is megszületik a babánk ha 20-an vagy ha csak 2-en tudják és ez az ellenkezőjére is igaz!!!


Hinni kell benne hogy a baba egészséges lesz és akkor nem lesz gond!!!


Mindenkinek drukkolok a mielőbbi babásodáshoz és mindenkinek boldog egészséges kisbabát kívánok!!!

17. Sibetti (válaszként erre: 14. - Pammy)
2011. aug. 31. 16:05
Igen, épp ezért nem akarunk szólni. Hát remélem én is, hogy hamarosan ketten leszek. :)
2011. aug. 31. 16:05

Én sem anyukám miatt,meg anyósék miatt...

csak pletykás város...és most már meddőségibe kell járnunk sajnos és ezt szerettem volna elkerülni,h az emberek találgassanak,meg a konkrét részletekbe belekérdezzenek.Bár ezt inkább sógornőm teszi pofátlanul...Anyáék nagyon drukkolnak.

15. 7a91235518 (válaszként erre: 10. - 4bd8ba24e4)
2011. aug. 31. 16:04
GRATULÁLOK!!!!
14. pammy
2011. aug. 31. 16:04
ha jót akarsz magadnak ,nem mondod el! Ugyanis,semmi gond,ha azonnal,vagy pár hónapon belül megfogan a baba. De ha nem és folyton kérdezgetik,hogy na mi van már,meg mi a gond,meg hogy mit kéne tenni,az csak rátesz egy lapáttal a kudarcra. Mi annyit mondtunk a szülőknek,(mert azért mi is nagyon szerettük volna ha valamennyit tudnak),hogy nem teszünk se érte,se ellene,jön amikor akar. Ez elég általános volt és nem számoltam be róla,hogy mi mindent tettünk érte,hogy jöjjön. Szerencsére nem is zaklattak:) Hajrá,remélem nektek hamarabb összejön,mert nekünk 16 hónap volt...
2011. aug. 31. 16:03
mi nem szóltunk csak már mikor 3 hónaposak voltunk vagy később már nem is emlékszem:)
2011. aug. 31. 16:03
nem
11. Sibetti (válaszként erre: 10. - 4bd8ba24e4)
2011. aug. 31. 16:02
De jó Neked! Gratulálok a Babához! Az én Anyukám, inkább kétségbeesne, és engem is jobban kétségbe ejtene, mint bátorítana.
10. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 6. - Sibetti)
2011. aug. 31. 16:01

nálunk tudták és olyan jó volt hogy bátorítottak mikor elkeseredtem hogy fél év után is semmi!!!

de mikor végre pozi lett a hát akkor sírtak örömükben!!!


12+3hetes kismami vagyok!!!

9. Sibetti (válaszként erre: 7. - 0b072d96f2)
2011. aug. 31. 16:01
Én sem szeretnék szólni a 3. hónap végéig babonából.
8. Sibetti (válaszként erre: 5. - 7a91235518)
2011. aug. 31. 16:00
Igen! Én is!
2011. aug. 31. 16:00
Nekünk jövőre lesz aktuális,én úgy tervezem,h.3hónapig senkinek semmit nem mondunk,addig bármi történhet.
2011. aug. 31. 15:59

Akkor nem vagyok ezzel egyedül!

Igazából nem szeretnék szólni, mert tudom,hogy az lenne, hogy "na mi van már?" "összejött már"? Ha meg nem jön össze esetleg sokáig, akkor menne a találgatás, hogy miért nem?

Most meg azon megy a kesergés, hogy miért nem jön az unoka? És ki vannak akadva? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Bocsi, hogy ezt most így, de már ki vagyok ettől!

2011. aug. 31. 15:58
Szülőknek nem csak barátnőmnek.
4. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Sibetti)
2011. aug. 31. 15:58

A mostohaleányom tegnap árulta el... hogy mindenféle orvoshoz jár, hogy végigvizsgálják, teljesen egészséges-e és hajrá babaprojekt. ... és hogy nagyon fél, kérdezte, hogy fogok-e neki segíteni... és hogy ha meglesz, odaköltözöm-e hozzájuk egy kis időre.

Tehát igen... simán elmondta, és tervezi az életét... mint mindig... :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook