Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Élményt gyermekeinknek! fórum

Élményt gyermekeinknek! (beszélgetős fórum)


15. Lemi09 (válaszként erre: 14. - 81f46d06d3)
2009. jún. 9. 11:48
Amit írsz, az valóban fontos és az én szememben alapvető dolog. Ezek azok, amelyekre általánosságban is megpróbálok majd figyelni. Hogy boldog gyerekkoruk legyen. Neked ebben teljesen igazad van. Mikor viszont ezt a fórumot indítottam, valóban konkrétabb dolgokra gondoltam annál, hogy legyünk együtt sokat a gyerekkel és törődjünk vele, figyeljünk rá! Viszont nem CSAK olyanokra, hogy látogassuk meg a ezt meg azt a várat várat és nézzünk ott lovagi játékokat, mert azt a fiunk utána évekig emlegette (bár ilyen hozzászólások is nagyon érdekelnek!). Az itt lentebb olvasott tojáskeresések a kertben éppolyan fontosak a számomra, bár ezekhez sem kell vastag pénztárca! Szóval konkrét programok vagy körvonalazott dolgok, emberek számára szép emlékek formájában olyan lehetőségeket keresek, amelyek szebbé, emlékezetesebbé tehetik a gyerekeim gyermekkorát. Hogy pont olyan szívesen emlékezzenek ezekre, mint azok, akik ide leírták!
14. 81f46d06d3 (válaszként erre: 1. - Lemi09)
2009. jún. 9. 09:36
Te nagyon konkrét dolgokra gondolsz, pedig a valódi érték gyakran érzésekben, az egymás iránt kifejezett tiszteletben, szeretetben, meghittségben rejlik. Mindenki saját pénztárcájának és igényeinek megfelelő elfoglaltságokat keres és valósít meg, de mégis abban látom a lényeget, ami a mögöttes dolgokban van, nem mindabban, ami látható és kézenfekvő.
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Lemi09)
2009. jún. 8. 23:39

Holnap majd visszatérek, reggel megyek dolgozni.

Szép éjszakát, aludj jól! Örülök, hogy ilyen szép célokat tűztél ki magad, magatok elé.

12. Lemi09 (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2009. jún. 8. 23:36
Én is ilyen gyerekeket akarok nevelni a sajátjaimból! Valahogy az a meggyőződésem, hogy ha ilyen alapértékekkel bírnak, akkor csak nem züllenek majd el, lesz tartásuk, és saját érdeklődésük... Jó lenne, ha valamit sportolnának, és megtanulnának egy hangszeren is ... De semmit nem akarok eröltetni rájuk, mert nem akarom, hogy majd különóráról különórára járjanak és azért ne találkozzunk otthon.... Nincs igazam?
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Nesseun Dorma)
2009. jún. 8. 23:35
Ezt én is így szoktam, nálunk nem volt udvar de a nyuszi a park bokrai alá vitte a tojásokat mindig, ez tényleg élmény volt nekik a kosárkáikba szedegették, csak azon aggódtam a többi gyerek nehogy kedvet kapjon és a gyerekeimnak szánt ajándékot ők szedegessék össze.:)
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Lemi09)
2009. jún. 8. 23:31

Kb. 3 éves korukban kezdtem el hordani őket, persze a koruknak megfelő meséket néztük meg.

Azt, hogy nem maradt meg maradandó élményként nem jelenti azt, hogy nem érte meg vinni őket, hiszen nagyon érdeklödő irodalmat, történelmet kedvelő emberek cseperedtek belőlük, akik nagyon nyitottak a világ szépségeire.

2009. jún. 8. 23:25
Aha, pont ez történt. Mi azt hittük, h olyan sokat tojt szegény nyuszi. :D :D
2009. jún. 8. 23:24
Például az állatkertet az én gyerekeim már 1 éves koruk körül is élvezték. Most már nagyok, de rengeteget túrázunk, bennünket is minden érdekel. Várak, múzeumok, városnézés, strandolás, barlangok, hegyek, fesztiválok, stb. Általában minden helyről egy-egy képeslappal és emlékérmével térünk haza. Mindenhol nagyon sok fényképet csinálunk, időnként elővesszük és nosztalgiázunk. Én nem ragaszkodom ahhoz, hogy külföldre menjünk, itthon is rengeteg látnivaló van, és nagyon sok bababarát hely is, ahova pici babával is lehet menni.
7. Lemi09 (válaszként erre: 6. - Nesseun Dorma)
2009. jún. 8. 23:23

Újrakerestették a már megtalált tojásokat?? :D

Jaj, de gonosz! De az alapötlet tetszik! :)))

2009. jún. 8. 23:20

Ez egy saját családi élmény, amire mindig olyan jó visszagondolnom. A keresztanyuékkal nagyon jó a kapcsolatunk, a mai napig is,de mikor kicsik voltunk, azért többet összejártunk. A 2 unokatesómmal és a nővéremmel mindig "bandáztunk" persze.Egy korosztály vagyunk, uh nem lógott ki senki (csak egy kicsit az unokaöcsém, mert fiú :) )

Az élmény pedig: Húsvétot mindig náluk töltöttük, már sokszor csütörtökön elmentünk, mi csak játszottunk egész nap,amíg anyáék a tojásokat festették (persze ezt csak évek múlva tudtuk meg) és volt egy "nagy" feladatunk. Házikót kellett építeni a nyuszinak, h tudja majd hova rakni az ajándékokat. Mindenki építette a sajátját. Rendesen téglából, cseréppel a tetején.Ott sorakoztak szépen a szomszéd ház falánál. Vasárnap reggel meg már olyan izgatottak voltunk, h kinek mit hozott,h nem győztük kivárni, h kiengedjenek minket,leskelődtünk az ablakból, de mindig csak reggeli után lehetett :)Aztán rohanás a fészkekhez, nagy öröm, de aztán jött a következő meglepetés. Anyuék nagyon nagy lelkesedéssel, h " Nézzétek, a nyuszika még tojásokat is tojt! Gyorsan keressétek meg őket a fűben."Tele volt az udvar színes tojásokkal, gyűjtögettük őket a kis kosarainkba, amiket mindig a szülők ürítettek, persze visszatették őket a fűbe. (ezt is később tudtuk csak meg)

Nekem olyan jó élmény volt, h még most is meg szoktam köszönni anyának, h ezt így csinálták, mert ezt soha nem fogom elfelejteni.

5. Lemi09 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2009. jún. 8. 23:19
És mikor vitted először színházba őket? Mi nagyon szeretünk színházba, múzeumba, meg kirándulni járni, biztos, hogy oda amilyen hamar csak lehet, vinni fogjuk őket!
4. Lemi09 (válaszként erre: 3. - Magdi8)
2009. jún. 8. 23:17
Egyelőre még nagyon kicsik... És még csak az egyik van meg (ő három hónapos). :) De mi hosszú távra tervezünk, úgyhogy minden tipp érdekel!
3. Magdi8 (válaszként erre: 1. - Lemi09)
2009. jún. 8. 23:15
Mennyi idősek a gyerekek?
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Lemi09)
2009. jún. 8. 23:11

Szia édekes ez a "mire emlékeznének vissza szívesen" megfogalmazás. Rengeteget vittük a gyerekeket színházba, kiállításta tengerhez stb.

A maradandó amire felnőttként is megmaradt, egy eltévedés kirándulás közben. A budai hegyekben eltévedtem velük és besötétedett. Úttalan utakon kerestük a várost. A másik A Nemzeti múzeumban volt hazánk állatvilága kiállítás és ott látott a lányom galandférget sokkott kapott tőle szinte, még most emlékezik rá, persze az előbbi jó emlékként maradt meg bennük az utóbbi rossz.

Megmaradt bennük az első vezetés az ölben. Amikor picik voltak azt hittem a sok kirándulás,nyaralás, színház stb. nagyobb nyomott hagy bennük ...tévedtem:)

2009. jún. 8. 23:01

Párommal elhatároztuk, hogy igyekezni fogunk a lehető legtöbb közös élményt adni a gyerekeink számára, amikre szívesen emlékeznek majd vissza akár hosszú évek múlva is!


Várom az ötleteket, hogy Ti milyen felejthetetlen élményekkel gazdagodtatok gyerekeitek társaságában, amit nekünk is tudnátok ajánlani. Hova menjünk el feltétlenül, mit lenne érdemes megnézni vagy csinálni együtt és hogyan, hogy a kis manóink szívesen emlékezzenek majd vissza rá.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook