Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Elment a hangom, van valami házi praktika? fórum

Elment a hangom, van valami házi praktika? (tudásbázis kérdés)


2019. jan. 24. 07:32
méz+ gyömbértea.
2019. jan. 23. 21:44
Hallgatni kell. El lehet rontani a hang minõségét az erõltetéssel.
20. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Nagykatica)
2019. jan. 23. 18:59
ha hangszálgyulladásod is van jobb csendben lenni.
2019. jan. 23. 18:52
Èn is átestem rajta. Iszonyu köhögés és torokfájás, aztán egy hét után nem volt hangom. Normális esetben 7-10 nap mire rendbejönnek a hangszálak. A gyógyszer segit a fájdalomra és a köhögésre, a hangodnak türelem kell, ki kell várni. Gégediéta: Nem szabad nagyon hideget,nagyon meleget, sósat, eröset, nagyon füszereset enni! Teát is csak langyosan inni. Lehet probálni szopogatós tablettát, mézet, vöröshagyma külsö héjábol teát,az a köhögésre nagyon jo mézzel. Nekem hetekig tartott mire teljesen rendbe jöttem. Kitartást és jobbulást :)
18. Guruljka (válaszként erre: 11. - Nagykatica)
2019. jan. 23. 18:43
SMS-ek, mint a fiataloknál!
17. globus (válaszként erre: 9. - Lapbarna)
2019. jan. 23. 18:29
Ezt úgy hívják, hogy hangdiéta. Nem vicc!
16. Guruljka (válaszként erre: 15. - 72f62a66ed)
2019. jan. 23. 17:48
Én anno a lépesmézet próbáltam ki, és bevált. Kis darab lépet el kell szopogatni,a mézzel együtt. Viaszos íze van, de egy-kétszer egy nap megéri, nekem a hangszálgyulladásban segített, a gyógyszer mellett.
2019. jan. 23. 17:45
A suttogás tényleg nem jó, mert jobban igénybe veszi a gégét, hangszálakat, mintha rendesen beszélnél. Két hete volt hasonló panaszom, orvos mondta, nem én találtam ki 😉
2019. jan. 23. 14:46

Sajnos, én elég sokszor voltam már így, hogy meg sem bírtam szólalni.

Ilyenkor tényleg nem szabad egyáltalán beszélni, suttogni sem! Ahogy már előttem írták: Homeovox! De azért ne antibio. helyett, azt ne hagyd el, ha orvos írta fel, szükség van rá! Egyébként ha nem szedsz semmit rekedtségre, akkor is elmúlik pár nap alatt, de Homeovox-szal gyorsabban!


Mielőbbi jobbulást!

2019. jan. 23. 14:32

Naponta 3x 1-1 ek. méz, és forró tea ami csak beléd fér.

Akár hiszed, akár nem, bármilyen könnyű kis sállal körbetekered a torkodat, az is segít.

Nem tudom, ez milyen alapon működik, de működik.

12. Excaliburné (válaszként erre: 1. - Nagykatica)
2019. jan. 23. 13:47

Szia,

Renszeresen így jártam megfázásnál, mivel rögtön a hangszálaimra húzódott.

Ún.gégediétát kell tartani (rá tudsz keresni) plusz kalciumot kellett innom.

Pár nap és jobb lesz!

Linda

2019. jan. 23. 13:15

Köszönöm, olyan rendesek vagytok!

Tényleg pihentetni fogom, a telefont fel sem veszem (úgysem értik, mit mondok).

Nem is beszélek akkor suttogva sem (férjemnek ritka napok lesznek ezek, hogy befogom:)

2019. jan. 23. 13:12
pihentesd a hangszálaidat
2019. jan. 23. 13:12

A legnagyobb segítség, ha egyáltalán nem beszélsz, még suttogva sem.

Jobbulást!

2019. jan. 23. 13:09
Meleg teába tegyél egy pici tea vajat! Ez egy lengyel házi gyógymód! Nekem bevált !
2019. jan. 23. 13:09

Köszönöm Nektek!

Persze, kortyolgatom a mézes hársfateát is.

Így azért már megnyugodtam, hogy bíztatót írtatok:)

6. c1053eb731 (válaszként erre: 1. - Nagykatica)
2019. jan. 23. 13:08
Homeovox az antibiotikum helyett. Én is így vagyok, már suttogni se tudok ma reggel óta, de nem fogok antibiotikumot szedni. Tavaly ez a gyógyszer helyre tett.
2019. jan. 23. 13:01
Gyógyulást!
4. f66a7e48f9 (válaszként erre: 1. - Nagykatica)
2019. jan. 23. 13:00
Méz és valami tea, gyógynövényből természetesen.
3. ab3619a9cd (válaszként erre: 1. - Nagykatica)
2019. jan. 23. 12:44
Egy ismerősöm van így minden náthánál, ráadásul eladó. Már meg szoktuk tőle. Begyulladnak a hangszálai. 3-4 nap és helyre szokott jönni neki. Praktikákkal már nem foglalkozik! Ne aggódj, rendbe jössz!
2. gabi44 (válaszként erre: 1. - Nagykatica)
2019. jan. 23. 12:40
Meggyógyulsz, a hangod is visszajön, csak addig ne eröltesd a beszédet. Egy kis mézet nyalogathatsz, az jót tesz.
2019. jan. 23. 12:12

Leírom gyorsan: Hörghurutom van (heveny bronchitis), ma reggel voltam dokinál. (Már nyűglődtem 5 napja, de akkor még csak a torkom fájt de nagyon). Tegnapelőtt és tegnap viszont jött a köhögés, kb. a lelkemet kiköhögtem. De a lényeg, hogy elment a hangom. Tegnapelőtt mély volt, tegnap olyan fátyolos, ma meg lényegében majdnem csak suttogni tudok.

Mivel helyettes doki volt, futószalagszerű volt, persze torkomba nézett, meghallgatta a hátamat, antibiotikumot is kaptam, mert felülfertőződés van.

De a hangomra nem tért ki.

volt már így valaki? Nem az, hogy csak suttogni tudok, kicsit tudok úgy "nyavicskolva" beszélni, de életemben nem voltam még így.

Most amúgy táppénzen vagyok, egy hétig kell szedni az antibiotikumot, és pihenek, mert pocsékul vagyok. Szerintetek, aki már volt így: A hang visszajön, megoldja azt is az antibiotikum? Vagy tudtok valami házi praktikát erre? Félek, sose voltam még így.

Köszi, ha ír valaki

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook