Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ellopták az egyik rendszámtáblám. Mi a teendő ilyenkor? fórum

Ellopták az egyik rendszámtáblám. Mi a teendő ilyenkor? (tudásbázis kérdés)

2008. dec. 19. 13:44
Jah és addig is, a rendőri malőr után kértem az okmányirodán egy igazolást, hogy folyamatban az ügyintézés. Így az átmeneti időben egy hátsó táblával, egy első kartonnal és egy igazoló papírral közlekedtem.
2008. dec. 19. 13:42
Kb. 2 hét alatt lett kész újra, de már nem emlékszem, mennyibe került (ez még 4 éve volt). Szerencsére az első tábla volt, tehát a matricákat nem kellett újítani. Az okmányirodába kellett menni az új tábláért.
2008. dec. 18. 23:07
Nah, felhívtam a rendőrséget. Azt mondták fáradjak be holnap reggel. És elvileg járhatok rendszám nélkül. (hozzáteszem a hátsó megvan). Kérdeztem a biztos urat, hogy hivatkozhatok-e rá, ha fel akarnak jelenteni. Azt mondta nyugodtan. Rögzítették a hívásom (mint mindig), szóval bebiztosítottam magam! :D
2008. dec. 18. 22:32

Én dolgoztam benzinkúton elég sokáig, és az ott történtek alapján tanácsolom, hogy iszonyú gyorsa jelentsd be a rendőrségen!

A fizetés nélküli távozásokat általában lopott rendszámmal teszik az elkövetők. Nálunk sok ilyen történt, általában meg is tettük a feljelentést az alapján a rendszám alapján, amit az autón láttunk. Aztán kis idő múlva jött az eredeti tulaj, hogy ő kapta a felszólítást, holott soha nem csinált ilyet, és az eset előtti estén lopták le az autójáról a rendszámot. Az volt a mákja, hogy időben bejelentette, különben szép kis procedúra elé nézett volna.

2008. dec. 18. 22:29
Vagyis járhatsz rendszámtábla nélkül is, csak tudjad bizonyítani egy igazoltástáskor, hogy te már bejelentetted a rendőrségnek a tábla hiányát. Szóval valami papírt kellene kapnod a rendőrségtől, hogy kivédj egy esetleg büntetést egy esetleges ellenőrzéskor.
2008. dec. 18. 22:27

Huh, ezt megúsztad!

Az én párom rendőr és ő mondta, hogy feljelenthetnek érte. Nem hittem neki, hogy meg is teszik. :(

Mennyi idő alatt lett kész az új és mennyibe került?

2008. dec. 18. 22:26
Mindenképpen be kell (kellene) jelenteni a rendőrségen, ők majd megadják a választ, hogyan tovább. Ugyanis ha tényleg ellopták és nem elhagytad, akkor valakik fel akarják használni - gondolom nem karitatív tevékenységre.
2008. dec. 18. 22:24
Elvileg nem. De nekem azt mondták a rendőrségen és az okmányirodán is, rakjak fel egy kartont a szélvédőre (munkához kellett az autó), míg meglesz az új tábla. Felraktam, persze még aznap megállított egy rendőr az első faluban rutionellenőrzés során, és ő mondta, ez jogszerűtlen. Erre mondtam neki, hogy kollégái tippje volt, beszélje meg velük. Végül bünti nélkül elengedett.
2008. dec. 18. 22:21
... Voltatok már hasonló helyzetben? Mi a teendő ilyenkor? Tényleg nem használhatom az autót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook