Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elleptek minket a denevérek... fórum

Elleptek minket a denevérek... (beszélgetős fórum)

28. Guruljka (válaszként erre: 24. - Semleges)
2019. jún. 26. 00:02
Nem annyira szúnyogokat, hanem a szúnyogokkal együtt elpusztuló méheket és más rovarokat is, amelyek egyébként a fecskék táplálékai lennének.
27. gyöngy:) (válaszként erre: 25. - 5c1100338d)
2019. jún. 25. 21:24
Hogyan?
26. semleges (válaszként erre: 25. - 5c1100338d)
2019. jún. 25. 17:14
Akkor jó:)
25. 5c1100338d (válaszként erre: 24. - Semleges)
2019. jún. 25. 17:00
Nem kell ide senki, elintézem én tiszteségessen.
24. semleges (válaszként erre: 23. - 5c1100338d)
2019. jún. 25. 16:55

Szerintem ez lenne a megoldás. Hívj ki valakit aki eltávolítja őket, biztos van erre megoldás.


A minap hallottam - remélem nem igaz- hogy azért nem irtják a szúnyogokat mert az állatvédők felszólaltak ellene és védik a szúnyogokat?

2019. jún. 25. 16:48
Sziasztok, nálunk 100 kiló denevér szar van a padláson és legalább 500 denevér. Egyszerüen képtelenség aludni, Szivesen cserélnék házat egy agyhalott álatvédővel aki ezeket védi.
2011. okt. 24. 20:44
Nálunk a szüleimnél az ultrahangos szúnyogrisztóra jöttek be a denevérek.
21. HegPet
2011. szept. 13. 13:53

sikerült beszélnem egy hozzáértő emberrel, aki azt tanácsolja, hogy mielőtt téli álomba szenderülnének így október tájékán, minél előbb szedessük le a redőnyt és várjuk meg, míg maguktól elrepülnek. Ugyanis semmi nem használ nekik, se dohányfüst, se ultrahangos készülék, sem fény... utána lehet beszigetelni a hiányzó részt és visszatenni a redőnyt. Ennyi.

Ezt az állatmentők nem csinálják meg, redőnyössel kell megcsináltatni a szigetelést. Ennyi.

20. HegPet (válaszként erre: 19. - Szabobabo)
2011. szept. 9. 09:29

sehogy

én próbáltam, de ha egyszer odatelepedtek, az életbe nem fognak onnan elmenni.

15-20 ezerért persze szívesen állnak a rendelkezésedre emberek, akik kitelepítik onnan őket. A társasházat meg nem érdekli a dolog, mert pár lakónál nem számít és csak én vagyok a panaszos. :-(

este 8 előtt pár perccel repülnek ki, ha megvilágítod a helyüket, akkor lehet valamit csinálni, de akkor már eléggé sötétedik. Én bízom abban, hogy ha a társasháznál lesz jövőre szigetelés, akkor megoldódik a probléma. Sajnos télen alszanak, de ez a tetemes ürülék meg szigetelőmaradékok a párkányon és az asztalon, pfúj ... :-(

19. szabobabo (válaszként erre: 18. - Sötét_hercegnő)
2011. szept. 9. 08:58
És hogy terelgessem el őket onnan?!
18. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 17. - Szabobabo)
2011. szept. 4. 21:49
Először nálunk sem voltak sokat. Láttuk, hogy vannak és repkednek esténként, aztán egy év elteltével már csapatostul jöttek kifelé. Addig kell őket elterelni, amíg nincsenek rengetegen.
2011. szept. 4. 21:41

Sziasztok!


Nekünk ugyanez a problémánk, mint a fórumindítónak...szintén a redőnytokba költözött be pár lakó...az ürülékből vettük észre, csak néztünk, hogy mi lehet az!!

Most komolyan: pár denevér miatt, hívjam fel ezt meg azt...jó, nem akarom én megölni őket, de házilag finoman tényleg nem lehet megoldani?!

Valaki ingyen, tuti nem fog kijönni nekem,hiába telefonálgatnék...

16. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 15. - 98ec496afb)
2011. szept. 2. 11:22
Köszi!!
15. 98ec496afb (válaszként erre: 14. - Sötét_hercegnő)
2011. szept. 2. 11:10
Ugyanaz. Duna Dráva Nemzeti Parkot felhívni, zoológus kijön s megmondja a további intézkedéseket.
2011. szept. 2. 10:56

Nekünk már egy éve vannak denevéreink. Nem zavarnának, mert szerintem aranyosak, meg elég kis testűek, de az a baj hogy a padlásunkon laknak (legalább 50), és volt, hogy találtak rést, és lejöttek az előtérbe a házba, ami pont a fészkük alatt van. Azért nem kellemes denevéreket kergetni a lakásban :D

Nem tudjuk, mit kellene velük csinálni. Mi vidéken lakunk, Somogyban. Nincs valakinek ötlete?

2011. szept. 2. 10:55
Szegény denevérek :)
12. 98ec496afb (válaszként erre: 11. - HegPet)
2011. szept. 2. 10:54
Kedves topikindító! Már leírtam, mit tegyél, a Duna Ipoly Nemzeti Park zoológusához tartozik az ügyed.
11. HegPet
2011. szept. 2. 10:37
csak én Pesten vagyok ezzel a gonddal ...
2011. szept. 2. 09:24
Az abaligeti denevérmúzeumban is tudnak tanácsot adni.
9. 98ec496afb (válaszként erre: 8. - HegPet)
2011. szept. 2. 09:19

Nem, a Nemzeti Parkot kell hívni, fenn van az elérhetőség a neten:



[link]

2011. szept. 2. 09:14
próbáltam hívni itt Pesten egy denevérvédelmi csoportot, de hiába, nem veszik fel a telefont
7. 98ec496afb (válaszként erre: 4. - HegPet)
2011. szept. 2. 09:11
tessék beszélni a lakóközösséggel, majd egy illetékest felhívni telefonon, pl. Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság zoológiai referensét, s ő majd tájékoztat a további dolgokról.
2011. szept. 2. 09:02
hát itt nálunk nagyon nem kell idecsalogatni ... sajnos az életterük elég kicsi lett ebben az országban, de főleg Budapesten
5. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - HegPet)
2011. szept. 2. 08:54
Más országokban, pl. Svájcban. denevérlakot építenek nekik, hogy odacsalogassák őket a házhoz.
4. HegPet (válaszként erre: 2. - 98ec496afb)
2011. szept. 2. 08:52

régi építésű, azt nem tudom, másnál is van ez, de esténként vagy ezer repked eszeveszettül nagy ricsajjal.

A redőny belső részénél, ha lehúzom teljesen, akkor találok rajta ürüléket.

2011. szept. 2. 08:50

[link]



egyéb információkért, tessékparancsolni

2011. szept. 2. 08:45
Új építésű a panel? Csak a redőny fölött vannak vagy a panelrésben is (ha van ott rés)? Másnál is, vagy csak nálad? Ismered ennek a menetét? Hatósági engedély kérése védett állat eltávolításához, alpinista stb stb, ami, ha nem csak a Te problémád, akkor a lakóközösséggel együtt intézni. Nagyon kísérletezni nincs mit, mert ha rés van és ha beköltöztek oda denevércsaládok, valamint ha az apró denevérek nem tudnak kirepülni (mert még repképtelenek) akkor odadöglenek s Te meg szagolhatod. Denevérriasztót tényleg nem kell venni.
2011. szept. 2. 08:35

Sziasztok,


sajnos ez az augusztus elhozta nekünk a denevéreket. Új redőnyünk van a konyhában és sokszor csak félig engedtük le a huzat kedvéért, ha már olyan meleg volt a panelban.

5. emeleten lakunk és sajnos a denevérek valószínűleg fölöttünk vagy a redőny fölött vagy benne találtak helyet maguknak.

Tudjuk, hogy védett állatok, de rengeteget piszkítanak, ami néha bekerült a konyhába is. Nem kell mondanom, nem éppen higiénikus az senkinek.

Ki kell nyitnom az ablakot, mert egyrészt meggyulladunk másrészt az ember lánya, ha nincs szagelszívó, nyitott ablaknál szeret főzni.

Érdekelne olyan megoldás, amivel nem árthatok a denevéreknek és gazdaságos is.

Denevérriasztót nem veszek sok pénzért, megölni nem fogom őket, tehát valami humánusabb megoldást kérek Tőletek.

Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook