Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ellentétek vonzák egymást? fórum

Ellentétek vonzák egymást? (beszélgetős fórum)


1 2
44. vacsa
2017. jún. 5. 18:21
Vonzhatják, de tartós kapcsolat nem lesz belőle. Vagy ha mégis, akkor az egyik feladja magát, tehát sérül...
2017. jún. 5. 17:31
-1lennie
2017. jún. 5. 17:31

Lehet, hogy egy ideig működik, de hosszútávon nem.

A céloknak, elképzeléseknek közösnek kell lennielennie(szerintem),hogy működőképes legyen egy kapcsolat.

2017. ápr. 29. 15:26
Nem.
2011. febr. 20. 00:23

Csak utólag derült ki, nem is bírtam idegekkel. Totál ellentétek voltunk, egyik szokásunk sem egyezett meg kb. Mindenen össze tudtunk veszni és vesztünk is...

(Másik eset az, amikor olyanba szerettem bele, akivel egészen odáig úgy voltam, hogy de nem bírom, olyan ellenszenves, jaj csak őt ne lássam... Aztán megtörtént, hogy bele szerettem, de ez esetben csak plátói volt a dolog.)

2011. febr. 16. 19:35
Ez attól függ ki mennyire megalkuvó. A túlzott ellentétek nem fogják egymást vonzani sem kiegészíteni. Ha valamit nagyon nem szeretünk a másikban és csak az idegeinkre megy akár hogy próbálunk is alkalmazkodni hozzá attól még az nem fog változni.
38. Kis Cidri (válaszként erre: 36. - Spinneli)
2011. febr. 16. 13:23

Az is megeshet, hogy kiegészítik egymást.

Ami hiányzik az egyikből pótolja a másik.

37. spinneli (válaszként erre: 36. - Spinneli)
2011. febr. 4. 09:43

...bár vannak olyan emberek, akik a lelki sérüléseik miatt csak olyan kapcsolatot tudnak működtetni, ahol a veszekedés a mozgatórugó-rájuk természetesen áll az ellentétek vonzák egymást szabály.

:)

2011. febr. 4. 09:41
szerintem hosszútávon nem működik olyan kapcsolat ahola felek habitusba, világlátásba nagyon különbözőek.
35. 06718ca650 (válaszként erre: 34. - A14deb9047)
2011. febr. 4. 09:34
Így van. (Mondjuk én cigizek ő nem már, de igyekszem hogy ne érezze. :) De a legtöbb dologról ugyanúgy gondolkodunk.)
2011. febr. 3. 19:45

Nem!

- koránkelő - későn fekvő?

- otthonülő - eljáró?

- húsos - tésztás?

- csendes - harsány?

- komolyzene - rocker?

- piperkőc - visszafogott?

- vallásos - nem istenhívő?

- alkoholellenes - iszákos;

- nemdohányzó - dohányzó?

- precíz - rendetlen?... stb.


... mind-mind hosszútávon komoly konfliktusok forrása lehet. Kellenek a közös pontok; itt-ott lehet kompromisszumot kötni, de alapvető dolgoknak egyezniük kell.

2011. febr. 3. 15:02

Nálam nem müködik az ellentétek vonzzák egymást szindróma. A volt férjemmel ez volt a helyzet, sose értettük meg egymást, teljesen ellentétes temperamentum, gondolkodás: állandó marakodás volt a vége.


A jelenlegi párom olyan, mint én, temperamentumban, gondolkodásban, világnézetben..tökéletesen müködik a kapcsolatunk. és egyáltalán nem unalmas, mert mindkettőnknek van humorérzéke..

2011. febr. 3. 11:45
Igen
31. Kis Cidri (válaszként erre: 1. - E8c814b51a)
2011. febr. 3. 11:44
A férjem az ellentétem.:DDD
2011. febr. 3. 11:18
Én nem szeretem ha annyira ellentétesek vagyunk, az sokszor feszültséget kelt.
2011. febr. 3. 10:40
Igen, de csak ha mágnes vagy.:)
28. 06718ca650 (válaszként erre: 14. - 9bbc382386)
2011. febr. 3. 10:38
Igen, én is így gondolom. Ami eleinte jó hogy más, a nagy többség agyára megy előbb utóbb.
2011. febr. 3. 10:23

Igen!:)

De még mennyire :)

26. anyucika3 (válaszként erre: 25. - 40163fd81d)
2011. febr. 3. 10:19

Lehet,látod erre még nem is gondoltam:D

Végül is nem is érzem feleslegesnek itthon magam,mindig van dolgom bőven.Ha 3-4 napra eltűnnék nem férnének be az ajtón,éhen vesznének,megkoszosodnának:-))))

25. 40163fd81d (válaszként erre: 24. - Anyucika3)
2011. febr. 3. 10:08

:)))


Lehet ,hogy csupán a jó szándék vezérli őket,hogy kijöjjön a kontraszt,vagy az,hogy mennyire szükségük van rád!:))))

24. anyucika3 (válaszként erre: 7. - 40163fd81d)
2011. febr. 3. 09:13

Én azért azt el tudnám viselni,ha a családom férfi tagjai rendszeretők lennének:D

De szörnyű rendetlen mindkettő:((

23. veledjooo (válaszként erre: 22. - Huldra)
2011. febr. 3. 08:54
... nah ez az ellentét pl. nem árt, ha megvan! ;D
22. Huldra
2011. febr. 3. 08:53
Nálunk az a legemlítésreméltóbb elletnét, hogy Ő férfi, én meg nő vagyok.
2011. febr. 3. 08:45
Ezt a kérdést, hogy az ellentétek vonzzák-e egymást vagy taszítják - sokáig nem voltam képes megválaszolni magamnak. Az évek múlásával azt tapasztaltam, hogy az a kedvezőbb, ha minél több közös van az adott férfiban és nőben. Hasonló meglátások, vélemények, szokások stb. Egy időben azt gondoltam, hogy ez biztosan unalmas. A férjemmel pl. sokszor jókat derülünk (és örülünk) olyan kis dolgoknak, minthogy nem szeretünk táncolni, nem szeretjük a levest és még sorolhatnám. Mert például ha én odáig lennék a táncos bulikért és nyaggatnám, hogy de igen, menjünk, akkor az hosszú távon biztosan konfliktushoz vezetne. Így sokkal jobban megértjük egymást, simulékonyabbak a mindennapjaink, hiszen ugyanazokban a helyzetekben érezzük jól magunkat.
20. veledjooo (válaszként erre: 18. - Anka71)
2011. febr. 3. 08:30
...igen, a temperamentum lehet más... :))
19. veledjooo (válaszként erre: 17. - Anyuci91)
2011. febr. 3. 08:30

ööö... én vagyok a 15-ös, ha jól látom, és én a hasonlóságokra voksoltam.

Anyum és apum több mint 45 éve együtt él... ellentétei egymásnak rendesen, de együtt vannak... nos én 3 napot nem bírnék ki olyan légkörben.

Szerintem kell a hasonlóság, hogy egymást tudják húzni előre, hogy tiszta szívvel tudjanak együtt örülni. Ha mások, akkor is fejlődnek, de más-más irányba, és szerintem akkor mennek el egymás mellett... aztán szét.

Én gáz vagyok... élvezni akarom az életet akkor is, ha párkapcsolatban vagyok, nem elég, hogy együtt élünk, együtt fekszünk, együtt kelünk... örülni akarok a napoknak, mindegyiknek... hehe királylyány éééébresztőőőő! :DDDD

18. Anka71
2011. febr. 3. 08:28

Szerintem ez úgy van, hogy: azonos (vagy nagyon hasonló) világnézet, világkép. Viszont a temperamentumban lehet akár ellentétes is két ember.

Nálunk így van: egyformán gondolkodunk a világról, az élet dolgairól. A legjobb barátok is vagyunk egyúttal.

Viszont a férjem nyugis, higgadt pasi (ezért imádom), nekem pedig sokszor előbb jár a szám, mint az agyam.

2011. febr. 3. 08:16
Igen valóban igaza van a 15.hozzászólónak én már 33.éve vagyunk házasok és valóban az ellentétek vonzák egymást. Üvözlettel és sok szerencsét mindenkinek Ágnes
16. veledjooo (válaszként erre: 15. - Veledjooo)
2011. febr. 3. 08:16

..hjaj, láttam egyszer egy szépséges filmet. Fiú és lány együtt jártak egyetemre, legjobb barátok voltak... aztán jött a suliba egy másik leány, sugárzó, gyönyörű, és a fiú beleszeretett és persze őt vette el feleségül. A "legjobb barát leány" elköltözött messze, elment az egyetemről is, mert akkor jött rá, hogy szereti a fiút. Aztán a feleség a gyermeke születésénél meghalt, de előtte még "intézkedett", hogy majdan a férje és a "legjobb barát" leány, később újra találkozzanak... és írt a leánynak egy levelet is, amiben leírta, hogy "... a barátja voltam, de soha nem lehettem a legjobb barátja, mert az a hely már foglalt volt"

Áááh, így leírva olyan snassz, de szép film volt. :)

Pillanatképek belőle:

[link]

15. veledjooo (válaszként erre: 14. - 9bbc382386)
2011. febr. 3. 08:02
...én is így gondolom. Azok tudnak hosszútávon együtt maradni, akik egymásnak barátai is, nem csak szerelme, szeretője, házastársa... blabla... A barátság pedig a hasonlóságokon alapul... szerintem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook