Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ellaposodott házasság újraélesztése fórum

Ellaposodott házasság újraélesztése (beszélgetős fórum)


1 2 3
2020. júl. 4. 20:15
Itt a gond a kommunikáció hiánya. Mert ha a felek elmondják egymásnak az igényeiket, a vágyaikat és a problémáikat, akkor észreveszik, h hoppá, valamit rosszul csinálunk. Én már csak azért is mindig elmondom a férjemnek ezeket (és megkérdezem őt is, hogy mivel elégedett és mivel nem), mert így nem mondhatja se ő (se én), h "ja, hát szívem, sose mondtad, hogy hiányzik a szex és mivel nem kezdeményeztél, gondoltam, nem is akarod). Soha senki nem fog tudni a gondolatainkban olvasni. Persze nem szabad támadóan és szemrehányóan felsorolni a màsiknak, h mi a bajunk vele, de tidnia kell, ha nekünk valami nem jó. Különbe sose tud majd változtatni rajta. Plusz, ha beszélget az ember a másikkal, legalább érzi, hogy még számítanak a vágyai, a véleménye. Nyilván 25 év után nem olyan egyszerű, de szerintem akkor is ez a kulcsa a dolgoknak.
7. unom (válaszként erre: 5. - Globus)
2020. júl. 4. 20:15
Úgy látszik, még mindig sokan hiszik az, hogy a nemi vágy levezethető pl. munkával. Mikor fog ez kikopni?
2020. júl. 4. 20:14
Nem kellene a férfiakat ennyire egysejtűként kezelni. Évekig tojt az orrára, fáradt, nem kívánja a szexet, aztán amikor a pasi valaki másnak kell, akkor meg azt hiszi, hogy lefogy és minden újra szép lesz? Addig nem érdekelte, hogy mi van a pasival, de most, hogy megjelent a vetélytárs, le tudna fogyni? Eddig nem tudott? Ennyire nem lehet egy nő ostoba.
5. globus (válaszként erre: 3. - Kockásfűlű Kisvakond)
2020. júl. 4. 20:12

"fölös energiáit igyekszik munkával, hobbyval levezetni"

Fölös energiával hányszor ajánlotta fel, hogy vigyáz a gyerekekre, segít a házimunkákban, amíg felesége konditerembe megy, vagy barátnőzik, szórakozik, hogy ne fojtsa evésbe a laposságot?

Egyébként az állatvilágban éppen fordítva van. Lepukkant női egyedekért is harcolnak a hímek, birokra mennek, erősebb kutya b... ik :D

Embernél úgy látszik, mindig a nő hibás, akármi baja van a "teremtés koronájának".

Meg mi az, hogy válni nem akar? Sajnálja az anyagi körülményeket sutba dobni? Legyen gerinces és öntsön tiszta vizet a pohárba. Hagyja a dagadt feleséget másra, lehet távozni és mindenki happy lesz.

4. Lávli* (válaszként erre: 1. - Kockásfűlű Kisvakond)
2020. júl. 4. 20:08

Ha a "férfin a szerelem jelei mutatkoznak", akkor ott már koplalhat az asszony.

Veszett fejsze nyele.

3. Kockásfűlű Kisvakond (válaszként erre: 2. - Globus)
2020. júl. 4. 19:46
Nem is a túlsúly volt a gond, hanem a szexmegvonás.
2. globus (válaszként erre: 1. - Kockásfűlű Kisvakond)
2020. júl. 4. 19:45
Nem lehet mindent túlsúlyra fogni.
2020. júl. 4. 19:39

A történet nem az enyém, de a szemem előtt zajlik és kíváncsi lennék a véleményetekre.

Adott egy feleség és egy férj, 25 éve házasok. 3 gyermekük van, 8, 10, 14 évesek. Mindketten magasan kvalifikált emberek, így jó anyagi körülmények között élnek. A három terhesség, nameg a jólét meglátszik a feleségen erős túlsúly formájában. Emiatt viszont fáradékonyabb és a szexet sem kívánja, így a házasságuk szépen lassan ellaposodik. A férfi becsüli, tiszteli a feleségét, így a szexmentes évek során elfogadja a helyzetét, és fölös energiáit igyekszik munkával, hobbyval levezetni. El is vegetál ebben a helyzetben, míg meg nem érkezik az életébe a nagybetűs NŐ, aki mind külsőleg, mind stílusával leveszi a férfit a lábáról. A szimpátia kölcsönös, így viszonyba kezdenek. A férfin a szerelem jelei mutatkoznak, de válni nem akar.

A feleség érzi, hogy valami nem stimmel, nagyjából látja is, hogy mi történik, és jól tudja az okát,ezért úgy gondolja, hogy ha diétába kezd, visszaszerzi a régi formáját, akkor testileg, lelkileg visszakaphatja a férjét.


Érdekelne a véleményetek, férfiak, nők szemszögéből egyaránt. De ne azt kezdjétek el írni, hogy a férj mit érdemel, meg mit nem, mert az egyértelmű. :-D

Bár én ismerem őket, mindkettejüket, és azt kell mondjam, hogy amúgy mindketten jó emberek, és mivel én minden háttériformációt is tudok róluk, hozzá kell tennem azt is, hogy mindkettőt meg tudom érteni. Igen, a férfit is.


Várom a gondolataitokat a történetről. :-)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook