Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » "Ella néni" tanácsai - Avagy hogyan bánjunk a fűszerekkel? fórum

"Ella néni" tanácsai - Avagy hogyan bánjunk a fűszerekkel? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: "Ella néni" tanácsai - Avagy hogyan bánjunk a fűszerekkel?

10. varbóc (válaszként erre: 9. - Cucicsillag)
2012. febr. 8. 05:50
Valamennyi erdélyi húsételbe illi, de levesekbe is. A tárkony mellett az egyik legjellegzetesebb fűszer Erdélyben. Kár, hogy kevesen ismerik..
2011. febr. 8. 12:48

márpedig mi pedig a petrezselyem lepedőket "dísztelen és hanyag módon" úsztatni szeretjük, pl.levesbe.

Valóban bővülhetne a mostanság (is) használatos vagy épp rég elfeledett fűszerekkel az oldal.

Szokta valaki használni a csombort ill.ha igen, akkor milyen ételekbe ajánljátok?

2010. szept. 30. 10:12

mindenesetre vicces. én szintén imádoma paprikás-borsos-hagymás ételeket.

az illetlen fűszerből pedig vajaskenyérrel is szoktam csipegetni.. :DDDDDDDDDDD

2010. szept. 30. 00:09

Ezek a tanácsok igencsak idejétmúltak.Biztos,hogy a reformkonyha előtti időből valók.Ma már egész más nézetek vannak a fűszerekről,és elég hiányos is a lista.Nem csak ennyi fűszert használunk.

Szót sem ejt a ma oly divatos és egészséges zöldfűszerekről.

Nagyon szegényesen főznénk,ha csak borsot,paprikát és hagymát használnánk ízesítésre.

2010. szept. 27. 17:24

Nagyon örülök a cikkednek.

Nézem a tv "paprika" műsorát.Nyomatják a borst mindenbe.

Mértékkel és amibe kell!

2010. szept. 27. 08:52
Fokhagyma,egyik ételhez sem tartozik olyan szorosan hogy ki ne hagyhatnánk belőle??Az egyik legegészségesebb fűszer növényünk!Vétek lenne nem használni.Szerintem ne is keresd a könyv másik felét.
2010. szept. 26. 19:27
2010. szept. 26. 19:24

Én úgy tudom, hogy az erős fűszerezés, és a csípős dolgok túlzásba vitele megöli a bélbolyhokat. De hogy nem kedvez nekik az tuti. Egy darabig nagyon jól tisztítja a bélrendszert, salaktalanít, de mikor már kitisztított, a bélbolyhokat veszi célba.

Nem tudom biológiailag mennyire igaz, de pár éve még ezt mondták nekem. Óvatosan kell velük bánni.

Szerintem ez olyan mint a bor. A kevés egészséges, a sok meg méreg!

2010. szept. 26. 18:50

Ha ilyen tanácsokat megfogadva főznék,a családom étterembe járna,vagy legalábbis pizzát rendelne.

A paprikát,borsot,hagymát,fokhagymát,imádjuk,és biztos vagyok benne,hogy jót tesz az egészségünknek,mennyiségi korlátok nélkül.

2010. szept. 26. 16:08
Már nem emlékszem, hol jártam, és ki volt az, aki megtisztelt azzal, hogy a kezembe nyomott egy paksaméta fénymásolt papírt, de ez a paksaméta egy vagyont ér a számomra! A lapok egy 1940-ben kiadott háztartási tanácsokat és recepteket tartalmazó könyv oldalainak kópiái. Pontosabban csak a könyv felének, a másik fele ugyanis sajnálatos módon hiányzik.

Ugrás a teljes írásra: "Ella néni" tanácsai - Avagy hogyan bánjunk a fűszerekkel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook