Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elküldhetnek? fórum

Elküldhetnek? (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 12. 07:46

Örülök mindenkinek a válaszának, és köszönöm!!!


A babát pedig már most mindennél jobban szeretem!!!


KÖSZÖNÖM!

29. annamari0825 (válaszként erre: 27. - 91fc1792b4)
2011. ápr. 8. 21:39

Határozatlan idejű a szerződésem.

Nem sok választásom,mert ezt kellett tennem.Adtak egy papirt,amin kérnem kellett az engedélyt.Már a választ is megkaptam.Akkor szakitom meg a szabadságomat,és megyek vissza dolgozni,amikor én szeretném.

28. annamari0825 (válaszként erre: 24. - Szakalyadri)
2011. ápr. 8. 21:37

Van munkaviszony,hisz esetemben a fizetés nélküli szabadság is annak számit.Csak a fizetésemet,vagyis a juttatást nem tőlük kapom.

Passziv GYED,GYES esetében nem tudom,hogy beleszámit e a nyugdijba.Ha a volt munkahelyeden "normális" volt a munkaügyes,akkor tőle meg lehetne kérdezni.

27. 91fc1792b4 (válaszként erre: 23. - Annamari0825)
2011. ápr. 8. 21:35
Valószínű, hogy nem határozott idős a szerződésed. Jól csináltad, hogy fizetés nélkülit kértél.
26. szakalyadri (válaszként erre: 23. - Annamari0825)
2011. ápr. 8. 21:33
Nekem ilyen nem volt,persze lejárt a szerződésem.
25. 91fc1792b4 (válaszként erre: 19. - Szakalyadri)
2011. ápr. 8. 21:32
Az, hogy passzív jogon kapod a gyedet, majd a gyest azt jelenti, hogy a gyed alatt alatt szűnt meg a szerződésed, vagyis nem vagy biztosított, de a gyerek két éves koráig jogosult vagy passzív jogon ellátásra, ugyanúgy, mintha biztosított lennél.
24. szakalyadri (válaszként erre: 21. - Annamari0825)
2011. ápr. 8. 21:31

Arról tudsz vmit hogy ez a három év ilyen esetben pl a nyugdíjba beleszámít-e?

Látod ez a nem tiszta,hogy ott dolgozol mégsincs munkaviszony.

Köszi!

23. annamari0825 (válaszként erre: 22. - Szakalyadri)
2011. ápr. 8. 21:30

Miért,nem úgy kell?

A munkáltatómnak irnom kellett egy kérelmet,amiben kértem,hogy a gyermekágyi segély lejárta után engedélyezze a fizetés nélküli szabadságot 3 évig.

A munkaügyi osztályon nekem ezt mondták.És választ is kaptam rá.

Bármikor meg lehet szakitani ezt,ha korábban szeretnék visszamenni dolgozni.

22. szakalyadri (válaszként erre: 18. - Annamari0825)
2011. ápr. 8. 21:27
Bocs,de te miért fizetés nélküli szabadságra mentél?
21. annamari0825 (válaszként erre: 19. - Szakalyadri)
2011. ápr. 8. 21:26
A passziv alap azt jelenti,hogy nincs munkaviszonyod,ettől függetlenül kapod a juttatásokat.Ugyanis azt a TB-től kapod,a munkahelyed csak igazolja,hogy ott dolgozol.
20. szakalyadri (válaszként erre: 18. - Annamari0825)
2011. ápr. 8. 21:25
A GYES-t az Állam Kincstár fizeti,GYÁS után GYED van.
2011. ápr. 8. 21:22
Ugyanilyen szerződésem volt nekem is.Nekem meghosszabbították a szülés időpontjáig,kizárólag az osztályvezető jóindulatának köszönhetően.36.hétig cserébe mennem kellett,majd szülési szabadság,gyed,gyes.Most a gyes alatt megszűnt mint kifizetőhely,passzív alapon kaptam gyedet és gyest a papírok alapján.Hogy ez mit takar még én sem tudom.-mármint a passzív alapon.Ha vki tudja megírhatná?!Persze a 3. év letelte után vissza nem vesznek.
2011. ápr. 8. 21:06

Abban sajnos nem tudok segiteni,hogy elküldhet,vagy nem küldhet el,de másban talán.

Szülés után a terhességi gyermekágyi segélyt a munkáltató adja.Amikor ez letelik,fizetés nélküli szabadságra kell menni,és a GYES-t a TB fizeti.Vagyis 2 vagy 3 évig a munkáltató nem fizet semmit se neked,se utánad.Egyedül a munkaviszonyodat biztositja.

2011. ápr. 8. 20:48
Nem hinném, hogy nagyon nagy akadály lenne a gyerek, azt viszont el tudom mondani, sajnos tapasztalatból, hogy volt aki azért nem vett föl mert, hogy szülni fogok majd valamikor és nem hiányzik neki, hogy gyesre menjek.
16. 91fc1792b4 (válaszként erre: 13. - Boretta26)
2011. ápr. 8. 20:29

Szerintem nem akadály munkakeresésben az, hogy van egy pici gyereked. Ha otthon akarsz maradni a babával 3 évig, akkor ráérsz majd ekkor aggódni emiatt.

Remélem, azért, hogy nem tervezted, nagyon örülsz a babának.

15. Bcicus (válaszként erre: 1. - Boretta26)
2011. ápr. 8. 20:10
Igen, teljesen jogosan elküldhet. Pontosabban nem elküld, hanem nem hosszabít szerződést. Meg van hozzá a joga.
2011. ápr. 8. 19:55
nekem két picim van és dolgozom ez egy nagy baromság hogy van egy gyereked s már sehova sem kellesz.Enyémek 2-3 évesek terheség alatt mindkettővel dolgoztam 8 hónapig,szülés után mindkettővel dolgoztam,most lejárt a gyed és dolgozom.Ez nem akadály.
2011. ápr. 8. 18:50
Fúúú de jó aztán állásom meg nem lesz!!! Egy gyerekes anyát senki nem vesz fel... ha lejár a 3 év, utána hogy lesz munkám, hogy közlöm van egy picim... ??? Megőrülök... Ha terveztem volna nincs ez, nem terveztem a picit...
2011. ápr. 8. 18:41
Ne legyél. Gondolom, hogy még egy ideig szeretnél dolgozni. Utána elmész táppénzre (sajnos a betegszabiról már le kell mondanod), aztán kapod a thgy-t, majd a gyedet.
2011. ápr. 8. 18:37

Na én is így gondoltam... Akkor lottóznom kell...

Kétségbe vagyok esve...

10. 91fc1792b4 (válaszként erre: 9. - Boretta26)
2011. ápr. 8. 18:27
Sajnos, megszüntetheti, csak határozatlan szerződés esetén érvényes az, hogy rendes felmondással nem küldhet el.
2011. ápr. 8. 18:07
Kérlek valaki írjon valami hivatalosat! :) Mert megőrülök...
2011. ápr. 8. 17:56
Ha határozott a munkaviszony ideje akkor nem köteles meghosszabbítani a szerződésedet, ez már csak Tőle függ, hogy mennyire rendes.
2011. ápr. 8. 17:54
Hát ez az!!! Ezen van a lényeg... Mert tudom, hogy ha nem lennék babócás, akkor maradhatnék... Mert szeretnek, meg jól dolgozom, csak a főnöknek nem mindegy az anyagi része...
2011. ápr. 8. 17:29

Nem biztos ám ez így ahogy írjátok. A szerződése HATÁROZOTT idejű!

Addig, amíg a szerződése szól, természetesen nem küldheti el. Ha megvan a kellő idejű munkaviszonya akkor a gyed is járni fog neki, de nem gondoljátok komolyan, hogy meghosszabbítják úgy a szerződését, hogy 1 hónap múlva szül, amikor ugye már törvényileg sem dolgozhat...

2011. ápr. 8. 17:02
csak először legyen orvosi igazolásod s ha egy mód van rá még 1-2 hónapig ne tudja meg hogy terhes vagy,azért mert amikor elmondod és ha beleköt azonnal rávághatod hogy az elmult időszakban vagyis eddigi terheséged ideje alatt a munkavégzéseddel semmilyen gond nem volt vagyis nem a munkavégzésed miatt rughat ki hanem az állapotod miatt.Ne izgulj a per a tied,Ő meg nem köszöni meg hogy ezt a lépést megteszi
2011. ápr. 8. 16:59
megteheti-vállalva a következményeket:munkaügyi biróság,beperelni hogy a terhesség miatt rugott ki.Ennyi elég bőven:)
2011. ápr. 8. 16:56
És ha megteszi, hogy kirúg, ahogy megtudja valamilyen úton módon?
2011. ápr. 8. 16:53
Nem küldhetnek el a védettséged az állapotosságod kezdetétől számít!Tehát a legjobb lenne:veszélyzetetett terhesnek kiíratni magad aztán szépen jelezni a főnöködnek hogy babát vársz itta a papír és a gyermek 3 éves koráig nem tehet semmit.
2011. ápr. 8. 16:50

Állapotos lettem! Határozott idejű szerződésem van a munkahelyemen! A baba pont januárban jön, és decemberig van szerződésem! Mit tegyek???

Elbocsátanak? Hogy megy ez? PÁNIK!!! Sok ez egyszerre...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook