Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elköltöznétek vidékre, (65 km) ha csak arra lenne pénzetek? fórum

Elköltöznétek vidékre, (65 km) ha csak arra lenne pénzetek? (beszélgetős fórum)


24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Amaunet)
2021. febr. 18. 21:31
Egyikünk családjához sem mennénk. Azt inkább nem. Jó lenne az a kisváros is, de nagyon drága a szülővárosomban az ingatlan.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - A7bb8tt)
2021. febr. 18. 21:28
Nekem is van Ceglédről járó munkatársam. Kecskemétről is :)
22. New(l)
2021. febr. 18. 08:21

Hű, hát rengeteg mindent tudnék írni, én vagy 20 évet végigingáztam Budapest és valamely agglomerációjában található település között. Ami huszonévesen évesen még viselhető volt (sőt, volt, hogy buli kedvéért este megint visszamentem a városba :)), az 10-15 évvel később már rendesen megkínzott, pedig esetemben max. 25 km-ről beszélünk. Nagyon nem mindegy, milyen a tömegközlekedés arrafelé. Nekem ugyan volt vonat és busz, de utóbbi órákat állt a dugóban, mire a városhatárhoz értünk; a vonat meg állandóan késett, kimaradt, nem fértünk föl, vagy úgy megvariálták a menetrendet, hogy hajnali 6-kor indultam és este 7-re értem haza...

Most olyan helyen élünk, ahonnan autó nélkül szinte lehetetlen az élet, viszont állást is másfelé nézek, mert elviselhetetlennek tartom a napi 3-4 óra ingázást is. Most is lesz olykor 1-1 óra oda-vissza, de saját kocsimban. Sokáig elvoltam én is a tömegközlekedésen, olvastam, zenét hallgattam stb., de két évtized után azt mondom, csak végszükség esetén.

Egy biztos, a nyugalmat, friss levegőt, szarvast a kert végében meg kell fizetni minden értelemben. Ha olyan a habitusotok, abszolút megéri, de nagyon nézzétek meg abból a szempontból is, hogy ha később gyerek lesz, az ő logsztikáját hogyan tudjátok megoldani.

2021. febr. 18. 07:43

Unokatesóm évekig járt Ceglédről Budapestre dolgozni. Nagyon szerette, a vonaton eltöltötte az időt, olvasott, ilyesmi.

Amíg nincs gyerek, addig szerintem nem vészes.

2021. febr. 18. 02:51

Vagy közelebb, az agglomerációban telket vesztek és építkeztek.

Szerintem nagyságrendileg olcsóbb, mint amit ma kész házakért elkérnek.

Persze, idő- és energiaigényes, de saját magatok tervezhetitek az alapoktól.

19. beYOUtiful (válaszként erre: 18. - VendrinerPiroska)
2021. febr. 17. 23:03
:) Persze. Csak ott nincs kert, egyedül a négy fal, egyedül a teto stb.
18. VendrinerPiroska (válaszként erre: 16. - BeYOUtiful)
2021. febr. 17. 22:16
Egy lakásra is folyamatosan költeni kell.
2021. febr. 17. 22:16

Azt írod, hogy Bp-től 25km-ről származol. Nem lehetne oda hazaköltözni 4-5 évre?

Én még várnék a saját ház vásárlással, de az albérletet is otthagynám. Az albérlet egy béklyó, pénzkidobás. Nem lehet mellette spórolni.


Vagy ha mindenképp sajátban gondolkodtok és máris, akkor keressetek közelebb. Esetleg egy kevésbé jó állapotút, mint amit most távolabb kinéztetek.


65km az alsóhangon min. másfél óra. Oda, vissza 3 óra. Télen, nyáron.

Tényleg ezzel akarjátok tölteni az időt?

16. beYOUtiful (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 17. 22:10

Èn semmiképpen nem költöznék.

Iszonyú költség+ido a külön ingázás.

45 éves korotokig hitelt fizettek: családalapítás, szórakozás(utazás) mibol?

Egy házra mindig költeni kell. Mibol?

2021. febr. 17. 21:51
Úgy lenne hogy közös hitel. Adós, kezes. Házasság nincs, de a hitel felérne azzal.
2021. febr. 17. 21:48

Én személy szerint nem vágyom a Belvárosba, laktam ott - kösz nem. Bár falun csak nyaralni szoktam, és jórészt nagyvárosokban laktam, engem jobban vonzana a városon kívüli élet, de:

Tesóméknak kb. 30 km háztól munkahelyig. Ő kocsival jár, ha szerencséje van, akkor napi 1 órát közlekedik, ha nincs - és ez a gyakori - akkor könnyedén 2+, míg a párja tömegközlekedéshez kötött,így min. 2 óra az életéből. Nagyon szeretik a házukat és a környéket, plusz szuper az iskola, de mire hazakeverednek, már ki van nyúlva mind a kettő, pláne a tesóm a dugóktól, meg az állapotoktól az utakon.

Unokatesómék még messzebbről járnak be. Ott nem jár be minden nap a srác, a lány meg jelenleg babázik. Hogy hogy boldogulnak, ha vége a gyesnek, nem tudom.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - BeYOUtiful)
2021. febr. 17. 21:47
22 és 25 évesek. Autóval és busszal. Később autó és autó.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Lávli*)
2021. febr. 17. 21:45
Ez igaz! Köszi!
11. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 17. 21:36
Nem.
10. beYOUtiful (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 17. 21:03
Mivel ingáznátok? (autó, vonat, busz?) Mennyi idosek vagytok?
9. Lávli* (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 17. 21:01

Volt, aki közelebb keresett, volt, akinek a segély maradt. Arra nem emlékszem, hogy a háztól bárki is megvált volna.

Szerintem mindenképpen kell B és C terv.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Dfc04c70e4)
2021. febr. 17. 20:54

Köszönöm!

Van önerőnk, de hitelt is vennénk fel. A futamidő 23 év lesz kb


Nem tősgyökeresek vagyunk, de nem is 65 km-re származunk, hanem kb 25-re.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Lávli*)
2021. febr. 17. 20:50

Nem hagynánk ott a jelenlegi munkát egyelőre. A jelenlegi munkahelyünk biztos.


Hogy adták fel az ingázást? Eladták a házat, vagy közelebbi munkát kerestek?

6. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 17. 20:49

Mérlegeljetek!

Tegyük fel, megvan a pénz, amiből saját ingatlant vennétek. Tetszene a vidéki élet? Most függetlenítsünk el az ingázástól, mert szerintem az simán vállalható lenne. Rengetegen ingáznak naponta még nagyobb távolságra is. Aztán később még találhatnátok munkát közelebb is. De meg tudnátok szokni a vidéket? Van annak rengeteg előnye is, de ha tősgyökeres budapestiek vagytok, nem biztos, hogy meg tudnátok szokni.

Ha élveznétek a vidéki életet, a pénz is megvan az ingatlanra, tetszik is nektek (nyilván kiszemeltétek már), akkor inkább sajátba öljétek a pénzeteket, mint albérletre költsétek.

Persze nem megy ez úgy mint a karikacsapás, jól meg kell fontolni. Komoly dolgokban nem kapkod az ember. Véleményt mondtam, de hál'istennek nincs ilyen gondom.

5. Lávli* (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 17. 20:31
Jól meg kell gondolni, hogy mennyire hogyan futja az erőtökből, bár úgyis csak folyamatában derül ki. Csak nehogy fél-1 év múlva legyen a postásvárás, mert mégsem megy ... Nehéz ügy, tudom. Régi kollégáim max 2 év után feladták az ingázást .
2021. febr. 17. 20:30
Nem olyan nagy távolság az. Simán vállalható.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Lávli*)
2021. febr. 17. 20:26
Nem várnánk a segélyt. Ingázás lenne Budapestre a munkahelyre. Aztán közelebb már akadna munka 20 km-re. De az is napi 40.
2021. febr. 17. 20:22

Csak azért, hogy saját ingatlan legyen, de ott nincs munka, megélhetés, csak a segélyt várni, úgy biztosan nem.

Ingázni napi 130 km sok.

Akkor mennék, ha lenne helyben munka.

2021. febr. 17. 20:19

Tegyük fel Budapesten laktok albérletben, a munkátok is itt van. Saját ingatlant akartok, de csak a 65 km-es távra van pénzetek vidéken.


Költöznétek olyan messze?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook