Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elkezdjük a fogmosást. Jó fogkrémet választottam? fórum

Elkezdjük a fogmosást. Jó fogkrémet választottam? (beszélgetős fórum)


2010. nov. 3. 19:07
Nagyon rossz döntés fluoridos fogkérmet használni mindenkinek. Nem csak gyerekeknek. Nagyon káros anyag a fluorid. Van ország, ahol betiltottál a fogkrémekben a használatát.
2010. júl. 21. 14:58
Aquafreshet használunk, az fluoridos, de nem szereti a Kiscsajom! Pedig teljesen íztelen...
2010. júl. 21. 10:58
Mi a Gabit használjuk (sima) a kezdetektől fogva.
2010. júl. 20. 18:52
Sziasztok! Mi az Elmex fogkrémet vettük kisfiamnak. Mi kb. másfél éves kora óta mossuk neki a fogát. Már 3 éves és szerencsére nagyon szeret fogat mosni és már egyedül is szépen megmossa, persze segítünk neki:)
2010. júl. 20. 17:34

Mi is az első fogak óta mossuk, kb. 1 éves kora óta.Mi is gyerek fogkrémet használunk a DM márkásat.

Nálunk jó, Manó mossa vele, mindig kéri fürdésnél :)

2010. júl. 20. 16:28

Hát végülis ezt a kettőt kell figyelembe venni: fogrém és a víz amivel öblögetsz, illetve a gyerek ügye lenyeli.

Az egyik kismamaújságban volt erről egy jó hosszú cikk, amiben pontosan leírták mennyi fluorid a jó és mennyi a túl sok, de azt ott is beismerte a szakértő, hogy egy anyuci otthon nemigen tud utánaszámolni.

2010. júl. 20. 16:24
De miben van még fluorid?
2010. júl. 20. 16:18

Szia!

Mi az első fogaktól kezdve mossuk őket, most leszünk 18 hósak és már ő kéri a fogkefét!

Mi Colgate-et vettünk a gyerekváltozatot! Hát lehet a tiéd jobb, mert erre sincs ráírva, hogy lenyelheti...

Viszont én sokat olvastam anno a fogkrémekről és bonyolult a helyzet. Ügye alapból van Pl a csapvízben is fluorid és az is változó, hogy hol mennyi. Ehhez jön a fogrémben található fluorid. Se sok ne legyen, se kevés. Na de hogy számolod ki, ha ne, ismered a víz tartalmát Böööö

Tök nehéz. Én vettem valamit és használjuk és reménykedem.

2010. júl. 20. 16:11

Sziasztok!

20 hónapos kisfiamnál itt az ideje elkezdeni a fogmosást. A fogkefével nem lesz baj, barátkoztunk már vele.

Ma vettem Nenedent fluoridmentes gyerekfogkrémet. Erre az van írva, hogy kovagélt és xilitet tartalmaz, olyan gyermekek számára, akik elegendő fluoridhoz jutnak, illetve még nem tudják kiköpni a fogkrémet.

Igen nagy volt a választék, ezt kifejezetten azért választottam, mert rá is van írva, hogy lenyelheti. A többin ilyent nem láttam.

Én nemtudom, hogy miben van fluorid, hogy elegendő e a fluorid bevitel, nem kellene e inkább fluoridos fogkrém? Segítenétek? Jó fogkrémet vettem?

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook