Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdem! fórum

Elkezdem! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Elkezdem!

2011. jún. 4. 14:44
Félinformációk alapján ítélkeznek sokan.
2011. ápr. 29. 16:19

Sziasztok! Én kétszer is végigcsináltam az Atkins-t a két gyermekem születése után (császárral született mind a kettő), de ma már nem ajánlanám senkinek. Nekem a nagy fogyás mellett (10kg/hó) állandó székrekedésem volt, és a harmadik gyermekem születésénél az orvos már azt mondta, annyi az összenövés, hogy alig bírtak kibontani. az összenövések a hirtelen súlyvesztéstől voltak és attól, h nem volt ideje a hasamnak meggyógyulni, regenerálódni. Hála Istennek a férjemmel ráakadtunk egy Somlósi Lajos nevű előadóra az interneten, aki a valós magyar konyháról tartott előadást. sokszor meghallgattuk és ma már e szerint élünk. Lassan fogyok, de látványosan és nem hízom vissza. 3 hónap alatt sikerült 8 kg-tól megszabadulnom. Javaslom mindenkinek meghallgatásra:

[link]

2010. dec. 29. 06:01

FIGYELEM!!!!

Nagyon káros!!!Több kárt tesznek magukban mint gondolnák, mielőtt nekilátnának olvassák el a 80/10/10 című könyvet pontosan leírja mennyire káros ez a diéta és hasonló fajtái!

2010. okt. 29. 14:56

Nos elolvastam a cikket,és maximális egyet értek vele,de mégegyszer,a cikk is alátámasztja ,hogy a váz és simaizomzatot extrém /azt hiszem 600 kcal-os/diétáknál kezdené lebontani. de egy normál testsúlyhoz igazadó,és egyenletesen kidolgozott diétában..illetve életmódváltásban kizárt ,hogy a szervezet a teszsír depók helyett/amit a természet direkt pakolt oda raktárnak erre az esetre ,ha ínséges idő következik be/pl. őskor -tél-ételhiány../hülye öngyilkos módon a test mozgató és váz és simaizom/szív/rendszerét kezdené felemészteni...

Szóval,normál kalóriacsökkentétes diétánál kénytelen zsírt bontani lipolízist produkálni,ahhoz hogy energiaegyensúlyban maradjon.

Én persze nem beszélek a mozgás fontossága ellen/vicces is lenne:)/és naná.hogy gyorsabb ,és szebben formálható az a test amelyik mozog,de pusztám mozgással,nagyon extrém mennyiséget kéne végeznünk ahhoz,hogy zsírt csökkentsünk.Persze ha napi 4-5 óránk van kardiózni,és gyúrni,esetleg aerobicozni akkor nincs szükség kalória csökkentésre:)

2010. okt. 29. 14:42

A szervezet az izombontást akkor kezdi el ,ha első lépésben az izomglikogént lebontotta,majd a testzsírt /a fehér depót/is felélte..

Azt hiszem a tévedést ott követte el SF.-hogy az izomszövetet ,és az izomglikogént tévesztette össze.Az izomglikogén egy gyorsan mobilizálható energiaraktározási forma,az izom ,pedig egy fehérje szövet.És itt jön be a másik fals infó,hogy a zsírból izmot lehet termelni…

Nem nem lehet mert az izomépítéshez először le kell biontani a zsírszövetet energiablokkokká=ATP/,és azt a szervezet felhasználja/Szentgyörgyi-Krebbs ciklus/

Majd az izomépítő folyamatokban izommunka hatássára állít elő hasznos izomtömegwet,a lebontott és energia nyerésre felhasznált testzsírtól függetlenül.

Igen ,extrém esetben lehet ,hogy a test izomzatához nyúl energianyerési szempontból,hosszú ideig tartó éhezés esetén…

Persze,minden folyamatra lehet hozni egy épp extrém esetben megtörténő példát,de a szervezet alapból így működik:)


..és most elovasom az ajánlott cikket:)

2010. okt. 29. 14:37
2010. okt. 29. 14:28
Nem hiszem...:)
19. 48aad0a7c4 (válaszként erre: 18. - E974230abd)
2010. okt. 29. 14:21

67. Sasafitness

Jól utána nézett, teljesen igaza van!

18. e974230abd (válaszként erre: 10. - Sasafitness)
2010. okt. 29. 13:46

Ez az egész brutál baromság,már bocsi...

Kicsit nézz jobban a dolgok után,mert ha ilyeneket terjesztesz emberket vezetsz félre,és ez nagy hiba...először tanulj ,és utána oszd az észt mert így megtévesztesz!!

2010. szept. 27. 10:36
Faca.
2010. szept. 4. 16:15
sziasztok.én már nagyon sok minden csodadiétán csoda kapszulán mindenféle csoda módszeren túl vagyok ami valóban segít az a rendszeres mozgás.olyan nincs hogy nem fér bele az időmbe.régen én is ezzel védekeztem mert lusta voltam bárhova is elmenni.persze ugrabugrálni nem akartam.elmentem edzőterembe csak elmenni és rávenni magam az volt nehéz.ott megmondták személyre szabva hogy mit kell meddig milyen gépeken csinálnom.most már nem hagynám ki szinte jól esik.állandó éjszakás vagyok és minden reggel mikor hazamegyek átöltözöm és átmegyek a másik városba edzeni magam napi 2 óra és utána fekszem le.mindegy hogy sanyargatjuk magunkat hosszútávon csak a rendszeres mozgás hoz eredményt.
15. Preszter Gabi (válaszként erre: 14. - Gary, Witch Master)
2010. aug. 21. 18:41
Gratulálok Gary,Csak így tovább!!!!
2010. aug. 19. 09:29

Üdv.

Rajtam 30kg felesleg volt/van.

Két hónapja kezdtem el diétázgatni.

2 Hónap alatt lement 16kg.


Ez alatt a 2 hónap alatt két drasztikus

diétát alkalmaztam egymás után.

A leadott kilók nem jöttek vissza anélkül

sem hogy nem sportolok.



Nem lett semmi bajom.

Nem lettem rosszul, nem vitt el a mentő stb.

Sokan ellene vannak a drasztikus diétáknak.

De én vállaltam a kockázatot és meg is lett

az eredménye.

-16kg.


Egyszer elmentem a tükör előtt és ezt láttam:

- Nagy fenék, óriási has, zsíros toka, vastag karok és lábak. Ráálltam a mérlegre: 105kg.

Na mondom ezt be kell fejezni, hiszen fiatal

vagyok... nem nézhetek így ki! Mit szólnak a csajok? XD


Aztán nézgettem a neten, meg sem néztem azokat a diétákat amikkel hónapok alatt lehet fogyni 3-4 kilót. Csak azt olvastam el amik 1 hónap alatt minimum 9 kilótól szabadítanak meg.


Meg is lett az eredménye.

Már nem akkora a hasam mint a Gálvölgyiben

a WAZZEG-eseknek. :D

És fantasztikus érzés látni, hogy van alakom.

Hogy nem zsírból áll a testem, hogy kezdenek látszani a vonalaim. Hogy nem kell XXXXXXXL-es ruhát venni.

2010. júl. 24. 18:30

Sziasztok:)))


Nem feledkeztem ám meg rólatok:)

Csak szeretnék pár tanácsot adni:)

1 hónap alatt fogytam 4 kilót.

Ugye felhagytam az Atkinssel, mert nem bírtam szénhidrát nélkül:D közben pékségben kezdtem dolgozni, szal nehéz lenne betartani. . .

Mindössze annyit csinálok, hogy eszek mindent, de mellette heti rendszerességgel biciklizek, tulajdonképpen azzal közlekedek, dolgozok is sokat, de 3-4 óránként eszek keveset, zöld-csalán-citromfű tea keveréket iszok napi 1 litert munka közben, ami erőt ad, izzaszt, salaktalanít. . . lement a hasam és a combom is elkezdett vékonyodni. Nagyon kevés cukrot eszek, próbálok inkább húst és zöldséget, de a munkahelyen pl mindig tésztát. A kávét nem hagytam el, napi 1 hosszút iszok, az energiámat meg a zöldtea adja napközben, citrommal ízesítve minden más nélkül. Odafigyelek a lúgosításra is, ami szintén segít, mert a narancsbőr egyik fő okozója az elsavasodás. Minél zöldebb annál jobb:)

Puszi nektek, én már jól érzem magam a bőrömben. . . rámjönnek a régi gatyáim:)

12. Solyacska5 (válaszként erre: 50. - Moki001)
2010. jún. 20. 22:34
nekem meg trombozisom es tudoemboliam lett tole...szoval igen..egyezek veled...senki se szedje...mert sajne a dokik senkit se vizsgalnak ki ugy ahogy kellene...siman felirjak..hizni nem hiztam tole...csak a zabalastol, ugyh holnaptol en is atkinsezek:) meg mar a heten minden aldott nap kerekparral mentem melora, ami 18km-re van, teheat, naponta 36km..az nem rossz, de attol meg nem fogyok le. miket szoktatok reggelizni? anno regen egyszer mar elkezdtem, de akkor nem volt kitartasom, csak azon agyaltam, hogy milyen edessegeket birok enni, kitalalni ami beleillik ebbe a dietaba:) madartej:) akit erdekel, elmondoma receptet:)
2010. jún. 14. 12:01

Sziasztok:)


az lenne a kérdésem h atkins első szakaszában megengedett a tökfőzelék tejföllel sűrítve??


előre is köszönöm a választ.

2010. jún. 11. 18:57

A fogyókúránál és diétánál nem mindegy, hogy mi a cél. Ha csak a súlyodat akarod csökkenteni, akkor könnyen csalódás érhet. Ha ugyanis csak a kalóriabevitelt csökkented le, akkor a szervezet az izmokat építi le első körben, mert azoknak sokkal több kalória kell, mint a zsírsejteknek, és mivel takarékoskodni kell így az izmok ugranak le. A zsír pedig ugyanúgy ott marad, ahogy előtte is ott volt, csak vékonyabb lesz a látszat, mert a zsírt már nem tolja fel az izom.

Viszont, ha egy picit erősíteni kezdesz, akkor az izom felzabálja a zsírt! Ja, és a világmegváltó hülyeség nem igaz, a zsírból nem lehet izmot csinálni:))

2010. jún. 2. 20:54

Sziasztok!

Kitartás és nagyon sok erőt kívánok a fogyókúrához!

Amikor én először kezdtem el,és az a baj,hogy csak elkezdtem,a 90 napos diétát csináltam. Az első hónapban lement 7 kg,de aztán feladtam. Sajnos nem volt aki tovább húzzon magával. Most éltmódot változtatok és véghez is viszem. Ti adtok erőt hozzá! :)

Kitartás mindenkinek!!!

8. cullinan (válaszként erre: 5. - Gary, Witch Master)
2010. máj. 21. 16:44
Megkérdezhetem, hogy hogyan csináltad?
2010. máj. 14. 21:38

Üdv kislány!Remélem eleget tanultál,és már rajta vagy a helyes ösvényen.Innentől menni fog.

A kétkedőknek meg annyit:Ha ő jól érzi magát,energikus,közben fogy,és szereti az életet,mi kéne még???nem elég ennyi??

6. 38294a4f3f (válaszként erre: 5. - Gary, Witch Master)
2010. máj. 14. 16:39

gratula!


Szerintem mindenkinek mas es mas jon be. Nem vagyunk egyformak, szerencsere, szoval, lehet hogy ami nekem jo, a sogornomnek pl nem lenne jo, stb.


Orulok, hogy te is ratalaltal a neked megfelelore. Csak igy tovabb!!:)

2010. máj. 14. 16:20
Ha az ember nem talál rá az egészséges és jó fogyóra, ami mellett ki is tudtartani akkor nehéz lefogyni. :)) Nekem egy hónap alatt ment le 10kg. És két hete 1kg sem jött vissza. Nem volt Jojo-Effektus sem. :)
2010. máj. 13. 18:16

szia!én is hasonló cipőben jártam, csak nem szedtem fel olyan sok kilót, mert mindig figyelem a mérleget és egyre jobban ki voltam akadva. 5 hónap alatt 5 kiló. pedig a doki mondta h alacsony hormontartalmú, nem lesz az embernek semmi baja tőle. nekem volt! nem elég h felszedtem a kilókat, de nem is kívántam a páromat és ezt a bánatomat evésbe fojtottam. egyszerűen nem vonzódtam hozzá, pedig szívből szeretem. én is visszamentem a dokihoz, azt mondta, nem nagyon látszik a súlygyarapodás (hmmm :( de az utóbbi gáz. mondtam is neki h nekem kell azaz 5 század ösztrogén, bármit is mond. így azóta 2 levél mellett fogytam 1,5 kilót, aminek örülök, még ha nagyon kicsi is, mert legalább nem is fogyóztam és úgy ment le.

fel a fejjel, menni fog az! én azt javaslom, egyél sok fehérjét és kis adagokat 3-4 óránként, jah és mozogni!!!! sok sikert!!!

3. 1d1ca5cb3a (válaszként erre: 1. - Erdoseniko)
2010. máj. 13. 06:48
Nagyon ügyes vagy! Gratulálok Neked!
2. 38294a4f3f (válaszként erre: 53. - Moki001)
2010. máj. 12. 21:49
Ha ujrakezdhetnem en se szednek soha soha antibebi tablettat. De ez mar a mult. Szepen lefogyok, es ha ne adj isten nem jonne rendbe a menzeszem, amit azert ketlek, nah, meg a hormonjaim, bar hormonvizsgalat alapjan nincs gondom, csak PCOS-s vagyok, szoval sovanyabban akkor is mar csak egy gonddal a gyerekvallalassal kell megkuzdenunk. Ez tulsulyosan nagy feladat lenne. De nagyon optimista vagyok, minden osszejon. Szoritok neked is, meg mindenkinek.
1. erdoseniko (válaszként erre: 47. - Amyw)
2010. máj. 12. 13:30
Már az 1. hónapban lement 5kg!

Ugrás a teljes írásra: Elkezdem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook