Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Éljünk tudatosan... legalább egy picit fórum

Éljünk tudatosan... legalább egy picit (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Éljünk tudatosan... legalább egy picit

24. MMVZ
2014. jan. 14. 23:20
Rövid, tartalmas cikk, köszi! Sajnos/szerencsére be kell idegződinie ezeknek a dolgoknak, nap mint nap tudatosnak - aztán tudatalattinak - kell lennie, hogy elérje a hatását.
23. 9951b56406 (válaszként erre: 22. - 8bff41629d)
2014. jan. 13. 15:06
Hát igen! Ebben a rohanó világba a legnehezebb türelmesnek lenni.:)De, tanulható.
22. 8bff41629d (válaszként erre: 21. - 9951b56406)
2014. jan. 13. 10:42
Na igen...Ebben a mondásban van okosság, csak éppen ott a gond, hogy a FÖLDNEK már nincs ideje kivárni azt a LASSÚ folyamatot, amíg egy-két fecskétöl-pillangótol kiindulva lassan-lassan változni kezd pozítív irányba pl. a környezetszennyezés témája...Ugyanis amióta csak világ a világ, az elmebaj rohamos gyorsasággal végigsöpört mindig is a Földön, de a jó, és értelmes-hasznos dolgok csak csigalassúsággal...És én ezért vagyok sajnos annyira pesszimista a környezetvédelem ügyét is tekintve...
21. 9951b56406 (válaszként erre: 20. - 8bff41629d)
2014. jan. 12. 20:31

"Egy fecske..." Lehet!

De az is lehet, hogy:

"...ha egy pillangó meglebbenti a szárnyát Hongkongban, az tíz évvel később hurrikánt okozhat Floridában, vagy megakadályozhat egy tornádót tíz évvel később Texasban..."

20. 8bff41629d (válaszként erre: 18. - Syria)
2014. jan. 12. 12:46
Így van...Az utolsó mondatodban van a lényeg...Meg abban, hogy:Egy fecske nem csinál nyarat...Sajnos tényleg nem...Hát...Akkor csak csinálják tovább sokan, amit csinálnak, váljék egészségükre...Normális ember mást erre nem tud már mit mondani...
19. 8bff41629d (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2014. jan. 12. 12:42
Ahogy gondolod...Amúgy ha szerinted én SZIDTAM a robbanómotorok feltalálóinak az anyukáját, amikor azt írtam hogy "kedves édesanyjuk" akkor tényleg nincs miröl beszélnünk...Pá...
18. syria (válaszként erre: 17. - Zorkóóó)
2014. jan. 10. 19:42

Aki veszekedni akar, annak tökmindegy, mi a téma, bele fog kötni. Kár, hogy ezt nem tudom bizonyítani egy igazán ártatlan témájú cikkemmel (a Vágóféle műsorbeli élményeimet írtam le), mert egy mentési hiba miatt elveszett az első rész hozzászólásainak zöme.


Pesszimistább vagyok nálad, már akkor is, ha csak azt nézem, hogy a tudatos élet témájában írt cikkemre milyen sokan reagáltak negatívan. Egyrészt.

Másrészt, mert az emberek mindig a könnyebb ellenállás felé mennek. Inkább keresik a kifogásokat, mint a megoldásokat. Pl. jönnek azzal, hogy lakótelepen hogyan fűtsenek fával, hogyan kertészkedjenek. Figyelmen kívül hagyják azt az „aprócska” tényt, hogy a tudatos környezetvédelemnek ezer más szegmense is van. (Ezekből tucatnyit soroltam fel a cikkemben; igaz más szemszögből: a spórolás oldaláról nézve. De minden mindennel összefügg.)


Csak egy példa: nem tudom, minek kellene történnie ahhoz, hogy az emberek pl. vásárláskor ne vegyenek nejlon szatyrot. Komolyan mondom: viszket a tenyerem, amikor valaki vásárol 1500 Ft-ért, és vesz hozzá 40 Ft-ért egy műanyag tasakot. Nem tudta, hogy vásárolni megy? (Vajon akkor is megvenné, ha mondjuk 500 Ft lenne a tasak? Szerintem sokan akkor is, hiszen manapság a legfontosabb a pillanatnyi komfort.)


Tudod, nem véletlenül mondják: egy fecske nem csinál nyarat. Hiába tépjük a szánkat több tucatnyian, a birkanyáj nagyobb tömeg.

2014. jan. 10. 08:35
Szerintem ez pont nem az a téma, ahol veszekedni kellene, bár vannak olyan emberek, akiknek ez a létszükségletük. Kedves egészségükre. Ennek ellenére sajnos tény, ha körülnéz bárki, hogy a változás elindult, már csak gyerekkorunkhoz mérten is. Meg lehet nézni: január 10.-e van, és +2/3 fok. Nem normális. Én igyekszem odafigyelni, nem használok vegyszereket (a mosószeren kívül, mert ezt a párom koszos olajos göncei miatt muszáj vagyok, de reszelt mosószappannal és szódával igyekszem a mennyiségét csökkenteni. Öblítő nuku, illóolajos víz van helyette. A vízkőoldó helyett ecetet használok, súrolószer helyett szódát és citromsavat. Tusfürdő-sampon nem fogy literszám, és nem használunk felesleges kenceficéket és tízféle hajtógázas cuccot) Én igyekszem megtenni a tőlem telhetőt, újrahasznosítok, szelektíven gyűjtök, kertészkedem, tavasztól állatokat is tartunk. Nem veszek meg nyolcrét csomagolt két dekányi valamiket, nem veszek palackos ásványvizet, tehéntejet iszunk (ugyanazon üvegekbe töltetem mindig, nem gyűjtöm feleslegesen a PET palackokat, illetve azokat tavasszal palántázáshoz és "fóliasátorhoz" felhasználom. ) A gázpalack egyenlőre marad, de nyáron tervezzük egy fatüzelésű sparhelt beépítését a konyhába-étkezőbe, most is kandalló van, és lényegesen kevesebb fa megy el ésszerű használat mellett, mint amennyi kárt a gázzal és egyéb fűtésekkel okozunk. Ja, hulladék fával (bútorgyárból) tüzelünk, szóval nem direkte ezért vágatunk ki fát. Karácsonyfa évek óta egy van (egy pici süvegcukor-fenyő, ami 1-2 cm-t nő évente) és nem csatlakozom az évi több millió fenyő mészárlásához. Nem eszem tengeri halat (mire ideszállítják, köszi, nem kérem...) és igyekszem mindenből helyit választani. Én nagyon reménykedem benne, hogy lassan mindenki hasonlóan fog tenni, mert már ennyivel is hozzá lehet járulni a Föld megóvásához. És a "minek tegyek valamit, amikor a nagyok nem csinálnak semmit" elv butaság. Te is tehetsz személy szerint is. Ha mindenki úgy gondolkodna, hogy minek, már kihaltunk volna :) És attól, hogy "ha két king-kong fingik melletted a liftben, nem sokat ér, hogy te nem ettél hagymát", igenis sokat ér.... Mert a king-kongok is abbahagyják előbb-utóbb a fingást, mert nem lesz bab... :D
16. syria (válaszként erre: 1. - Cucomuco)
2014. jan. 9. 18:00

Örülök, hogy más is figyel az ilyen "apróságok"ra.


Lassan 4 éve, hogy írtam itt a témában egy kétrészes cikket. (Találtam 17 milliárd forintot! Érkezett is rá összesen 371 hozzászólás. Eddig.)

Ezek szerint a téma még mindig aktuális. Soha nem tanulunk? :(

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - 8bff41629d)
2014. jan. 8. 13:32

Micsoda egy felfújt hólyag vagy. Ne haragudj nem tudhattam, azt gondolod nálad van a bölcsek köve. Tudod éppen annyi jogom van elmondani a véleményem, mint bárki másnak, hogy te ezzel nem értesz egyet, nem az én bajom.


Idézet tőled. : ", de én mindig is azt gondoltam, hogy ha a robbanómotorok feltalálóinak a kedves édesanyja, "

Felőlem írhatsz válaszolhatsz bármit, nem vagy vitapartner, még fel kell nőnöd hozzá.

14. 8bff41629d (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2014. jan. 8. 13:25
Ídézd már ide kérlek, hogy hol szidtam én bárki anyukáját is...A másik meg az, hogy hsz-edet olvasva annyira nyilvánvaló hogy egyáltalán nem vagy képben azzal kapcsolatban amit írsz, hogy az szinte félelmetes...Mielőtt legközelebb nekiállsz okoskodni OLYAN TÉMÁBAN, amiben az ismereteid jól láthatóan a nulla körül ingadoznak, előbb nézz utána egy kicsit a dolgoknak...Aztán majd AKKOR nézz ide vissza ebbe a topikba...Addig felesleges...
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - 8bff41629d)
2014. jan. 8. 13:17

Eléggé ellentmondásos ez a dolog, mi és mennyire szennyező. Az emberi kapzsiság az tény, de ez amióta világ, a világ és gondolom amíg ember él a földön, lesznek egyenlőbb népek, és egyenlőbb személyek, akiknek semmi sem elég.

A vonatok kezdetekben, szintén szennyezték a környezetet, gondolok a fára, szénre. Aztán jöttek a diesel mozdonyok, azok is gázolajjal működtek. Ha az elektromos áramra gondolsz, mint környezetbarát eszközre, annak az előállításához is kell energia. A legmodernebb, ugye az atom. Nos ha valami tud az emberiségnek károkat okozni akkor az bizony az atom. Lásd. Csernobil és most Japán.


Biztos köze van a klímaváltozáshoz, az emberi gyarlóságnak is, de nem ez az egyetlen klíma változás a földtörténetében. A mai napig nem tudják mitől pusztultak ,ki a dinók, mitől lett a jégkorszak. Feltételezések vannak, de még 1000%-ra nem tudja senki a tutit.

A hajózás, csupán attól olcsóbb, mert nem kell utakat építeni hozzá. A hajók sem vitorlába fogott széllel közlekednek, hanem valamilyen energiahordozóval, ami a környezete szennyezi éppen úgy.

És utoljára, nem illik senkinek az anyukáját szidni, nem lenne helyes most az Édesanyádat elmarasztalni, hogy a gyereke nem tiszteli mások édesanyját.

12. 8bff41629d (válaszként erre: 10. - Nilena)
2014. jan. 8. 12:08
Lehet hogy furcsán fog hangzani amit írok, de én mindig is azt gondoltam, hogy ha a robbanómotorok feltalálóinak a kedves édesanyja, (pl. Nikolaus Otto német mérnöknek, avagy a szintén német Rudolf Dieselnek...)még időben elment volna a nevezett illetőkkel abortuszra, RENGETEG BAJTOL-KÖRNYEZETSZENNYEZÉSTÖL megkímélték volna az emberiséget, és a Földet...Ugyanis sajnos az említett urak álltal tervezett ocsmány, és undorító, förtelmesen környezetszennyező BELSŐÉGÉSÜ MOTOROK meglehetősen kedvükrevalóak voltak a már az ő idejükben is létező gátlástalan, kapzsi, pénzéhes, gazdasági hiénáknak, (Mivelhát ugye AZ ÜZEMANYAG benzin-dízelolaj FORGALMAZÁS az mindig is egy szuperbiztos,és rendkívül jól jövedelmező üzletág volt, és az a mai napig is...)hát...Tettek róla hogy rohamos gyorsasággal elterjesszék a robbanómotoros technológiát a világon, éshát még csírájában elfojtsák ugye minden egyébb jellegü erőforrás, és motor feltalálását, illetve elterjedését, ami pedig jóval környezetbarátabb dolog volt/lehetett esetleg...(Most ne menjünk bele a "TESLA-AUTÓ" ügyébe, elég ha csak arra gondol mindenki, hogy pl. a JÓ ÖREG VASÚTI KÖZLEKEDÉSI MÓDOT is majdnem sikerült megfojtaniuk a pénzéhes gazembereknek...Pedig a vasúti közlekedés üzemeltetése sokszorosan olcsóbb, és környezetbarátabb közlekedést eredményez a mai napig is, mint a közúti közlekedés-áruszállítás...De lehetne említeni mondjuk a hajózó csatornák ügyét is,ami még a vasútnál is sokkal gazdaságosabb, és környezetbarátabb módszer...)
2014. jan. 8. 11:24
A legnagyobb gond a túlnépesedés, a terjeszkedés az az állat és növényvilág totális elpusztítása, plusz a környezetszennyezés és a nagyüzemi állattartás.
10. nilena (válaszként erre: 5. - Sasmadar2)
2014. jan. 8. 09:33

A cikk nagyon tetszett és semmilyen felszólalás nem fölösleges!


Veled meg nem vitatkozni szeretnék, Sasmadár, csak hozzáfűznivalóm lenne, kérlek, ne vedd zokon!


Tény, hogy a média kicsit túlijesztgeti néha az embereket, de nem alaptalanul. Vannak ugyan alternatív energiaforrások, de nehéz az előállításuk és közel sem lesznek akkora mennyiségben és olyan áron elérhetők, mint az "olcsó" kőolaj és földgáz. És nem is az energiatartalékok kiapadása jelenti szerintem a legnagyobb veszélyt, mert élt már az emberiség autók és villany nélkül korábban is, nyilván megoldható lenne a későbbiekben is. Hanem az ezek felhasználásával gerjesztett környezetszennyezés. Szerintem ez jelenti az igazi fenyegetést az utókor számára.


Mert mondhatja nekem bárki, hogy az időjárás ciklikusan produkál érdekes dolgokat, meg hogy "ááá, nincs globális felmelegedés", de az, hogy Kairóban hó esik, nem normális dolog. Az, hogy a szmog miatt több az asztmások létszáma, mint valah, az sem normális dolog. Az, hogy nálunk januárban virágba borult az erdő, szint nem hinném, hogy természetes. De tagadhatjuk ezeket a dolgokat, hiszen úgy egyszerűbb mindenkinek, csak épp semmi értelme.


A termőföldek minősége is lehet, hogy jó, de vajon miért? Mert ha valahol túlságosan erodálódik a föld, kivágnak egy erdőt és ott lehet folytatni a termelést. De vajon meddig lesz ez elérhető?


Én is olvastam egy cikket nemrégiben, ami egy mérési eredményről szólt. Minden egyes évben kiszámítja egy szervezet, hogy mennyi az a mennyiség a Föld energiatartalékaiból, ami egy évre jut az emberiségnek. És azt is minden évben közlik, hogy ez a mennyiség, aminek jan.1-től dec.31-ig kéne tartania, mikor fogy el. És évről évre korábbra esik ez az időpont, tehát a későbbi évekre jutó tartalékainkat használjuk fel előre.


Hangsúlyozom, nem vitatkozni szeretnék, nem a hozzászólásodat támadom, mert tiszteletben tartom a véleményedet, a Tiéd semmivel sem ér kevesebbet, mint az enyém.


De az ijesztgetés a média részéről szerintem nem csak jogos, hanem kifejezetten hasznos. Mert akkor talán felfigyelünk rá időben.

9. globus (válaszként erre: 8. - Gbabi50)
2014. jan. 7. 22:11
Ráadásul ezeket az ásványvizeket tartják hűtve, és mit vesznek az emberek? Hűtött fini vizecskét:) egy húzás, flakon jó esetben a kukába, vagy eldobálva szanaszét. Elképzelem bolygónkat úgy 1500-2000 év múlva, idegen civilizáció jön, és mindenütt műanyag... el sem tudnák képzelni, milyen természeti csapás történhetett :))
2014. jan. 7. 22:06
Engem is zavar amikor az ismeroseim gumival tuzelnek es mindent el egetnek hogy olyan fust van az utcankban hogy 2meterre nem lehet latni,az ablakon jott be a fust hogy nem tudtam aludni,most szigeteltem az ablakokat,mar jobb a helyzet de senki nincsen aki megbuntetne ezeket az embereket pedig a torveny meg van csak nincsen aki betartassa,az is tisztan latszik hogy melyik kemenybol omlik a fekete fust.A pazarlasnak en sem vagyok a hive es nagyon zavar amikor 3,3dl asvanyvizet eldobhato uvegekbe palackoznak,meg ha valami ital lenne nem lenne olyan gaz,de a vizbol sokkal tobb fogy el mint a tomenybol,es meg sorolhatnam,na de meg sok viz lefolyik a Maroson mire az emberek felfogjak a dolgokat.
7. 9951b56406 (válaszként erre: 5. - Sasmadar2)
2014. jan. 7. 21:27

Pont ez a cél! Mármint az, hogy az embereket félelembe tartsák. Mert aki fél, az nem mer... A félelem megbénít, sebezhetővé tesz.


Évekig riogattak a globális felmelegedéssel, és most kiderült, hogy nem felmelegedés, hanem lehűlés lesz. Áááá én már semmit sem hiszek el...

6. 130454e42d (válaszként erre: 5. - Sasmadar2)
2014. jan. 7. 19:48
Tengervízből édesvíz? Szerinted mennyibe kerülne mire ideszállítanák azt a mennyiséget ami elegendő?
2014. jan. 7. 19:44

A média minden vacakkal ijesztgeti a jónépet, főleg jól eltúlozva.

Kb fél egy éve olvastam egy tanulmányt, hogy a termőföldek és így az élelmiszerek minősége is egyre javul mivel odafigyelnek erre.

Ott vannak az alternatív energia források így nem nagyon kell az miatt aggódni, hogy energia hiány lenne. Sőt bőségesen van energia, ez megint csak marketing bullshit, hogy félelemben tartsák az embereket.

Édesvizet is elő tudnak állítani akár tengervízből is ha arra lenne szükség. De az igazán nagy pazarlás az az, hogy az ivóvízzel mosunk és fürdünk is. Na az tényleg.


Ettől függetlenül nem megyek mindenhová autóval, nem megy a tv, sőt nagyon ritkán nézzük, a lámpákat sem égetjük feleslegesen és a környezetet sem szennyezzük értelmetlenül.

De nem kell bedőlni mindenféle média hülyeségnek. Ott egyébként is eltúloznak mindent.

Jó példa erre amikor baharangozták, hogy "GÁZVÁLSÁG". Aztán ment is a paraszt felvásárolni a villany- meg olajradiátorokat. És volt valami?? Nem, semmi! De ez is jól példázza, hogy az embereket mennyire könnyű megfélemlíteni.

2014. jan. 7. 15:02
Én maximálisan.
2014. jan. 7. 11:52

Én még kiegészíteném az Earthlings (Földlakók) című filmmel.

Magyar felirat választható.



[link]

2014. jan. 7. 09:18
Ajánlom mindenki figyelmébe a következő filmet: A hülyeség kora. Tanulságos annak is, aki nem így él.
2014. jan. 7. 09:08
Miért mész mindenhová autóval? Folyatod a vizet akkor is, ha nem kell? Eszel akkor is, ha nem kell? Ég a lámpa, pedig semmi szükséged rá? Járatod az autót, mert éppen vársz valakire? Megy a TV, pedig nem is nézed? Gondoltál már arra, hogy a gyermekeinknek, unokáinknak már lehet, hogy nem jut elég ezekből a dolgokból? Próbáljunk tudatosan élni!

Ugrás a teljes írásra: Éljünk tudatosan... legalább egy picit

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook