Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Éljünk a mának! fórum

Éljünk a mának! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Éljünk a mának!

11. a14ge
2010. márc. 2. 08:47

Éljünk a mának!-Szerintem a mában benne van a mult

a jelen és a jövő is.Mivel a belső spirituális,

szellemi,isteni részünk képzi le a gondolatunkban

a megtapasztalt érzésünket.Tehát mindent ez az isteni részünk vetít ki a fizikai síkba,amit valóságnak nevezünk.A fizikaí részünk múlandó,de

a szellemi az örök,része az egységnek ami örökké

van.A testi halálunk után a test és a szellem elválik egymástól,ugyanúgy mint születésünk pillanatában a kettő egyesül.A Biblia ezt gyönyörűen leírja a teremtés könyvében.Tehát a ma

is a tegnap és a holnap is mindíg velünk azaz bennünk van.Ezt nevezzük isteni csodának,vagyis

isten belénk lehelte az örök életet,a változás

a halál és az újjászületés képességét ezért egyiktől sem kell félni,hanem elfogadni és ezáltal

megszületik a belső harmónia,és béke amit örömként

fogunk megélni.A lelkiismeretnek is nevezzük azt

amikor azt érezzük,hogy valami nincs rendbe bennünk,ugyanis ilyenkor rossz irányban megyünk.

Felborul bennünk ez az egyensúly és ilyenkor rossz

kedvüek,depressziósak vagyunk nem vesszük észre

a belső hangunkat,szembe megyünk a természet

törvényével.Ez az isteni törvény örök,ami teremtő

erő ez maga az élet amit ha megismerünk mindig kéznél van és ezáltal lesz az életünk beteljesedett.Ebbe benne van az emberbaráti,párkapcsolati,testvéri,szülői stb...

sorolhatnám az összeset,de ami egybe kapcsolja

az egészet az az isteni szeretet,agape az önzetlen

szeret.Isten úgy szerette ezt a világot benne minket,hogy értünk adta az egyszülött fiát,hogy

éljünk benne,általa ne haljunk meg hanem éljünk

általa örökké,ha elfogadjuk ezt a törvényt.Az

egységben van a mindenség, egymás nélkül nincs egység ezért istennek minden ember fontos.

Ezt az isteni rendet meg kell ismerni ahhoz,hogy

megértsem önmagam és a másik embert,hogy tudjak

szeretni,megbocsátani,tanulni,fejlődni.Mindezt

egyedül megtanítani csak Jézus tudja a biblián

keresztül engem is ő tanitott meg,hogy megértsem

miért is vagyok itt ezen a földön.Ezek nem frázisok hanem ez az igazság.Akkor lesz teljes béke a világon,ha az értékek lesznek fontosak

számunkra és ezt megkeresi mindenki,megtanulja

neki mi a fontos és nem egymásra mutogatunk

hanem egymást segítve,szeretve élünk.Elöször nekünk kell adni és amit adunk azt kapjuk vissza

az univerzumtól,embertársainkon keresztül,de nem

biztos,hogy attól akitől kaptuk.Tehát mindenki

adjon amije van szabad akaratból,nem kényszerből,

hanem tiszta szívből.

10. soktap
2010. márc. 2. 00:20

Kedves Nelli,26 évesen?miért is a múlttal foglalkozol.

Az irásod 2/3-ban elfogott a szomorúság,Óh Istenem megint egy fiatal az élettől megcsömörlött hölgy.De ahogy haladtam tovább az olvasásban,örömmel fedeztem fel,hogy lett valaki aki átsegített a melenkonikus hangulatodon.Nagyon örültem neki.Visszafelé soha ne nézz,akarattal!úgyis eljön az az idő amikor a mult szép lassan belopódzik az életedbe és akkor már valóban csodának fogod tekinteni.Erre még várnod kell úgy kb 40 évet.

Remélem az illető személy megtanít arra is,hogy soha ne légy haragban Őnmagaddal!!!!ez mindennek a lényege,akkor másnak is megtudsz bocsájtani.

A szeretet ereje -lehet,hogy nem hiszed-iszonyatosan erős,mindent le lehet vele győzni,de hinned kell benne,ha kételkedsz megsem probáld,mert vissza üt rád.

Úgy érzem jó úton haladsz,mert ha hallod a madarakat,látod a természetet,akkor kinyilt a füled és a szemed ami a lelkedből fakad.Csodákat hallhatsz és láthatsz,Kivánom neked legyen szerencséd,egy öreg remete,gábor

Őleld át a kislányodat,csak öleld át,szivből.

2010. febr. 28. 21:17

Sziasztok!

Köszönöm a véleményeteket.

Csak beültem egy kávéházba, és leírtam a gondolataim.

8. badonyimariaeva (válaszként erre: 7. - Eb673dfdcb)
2010. febr. 24. 22:05

Talán....

Vannak napok mikor olyan szépnek és meg tervezetnek gondoljuk.

De valahogy pont az ellenkezője történik.

Hiába vagyok én kedves, aranyos, ha egy valaki keresztbe tesz nekem.

A cikk írója gyorsan leírta az akkor gondoltakat, mert jó és szép dolog történt akkor vele.

De nagyon kíváncsi lennék a mostani véleményére.

2010. febr. 24. 07:18
szép és kerek cikk...az ember nem is tudja mennyit bírhat, nem tudja, hogy a rossz után úgyis jön a jó és nem kell elkeseredni, sokszor eszeveszetten kapkodva rontunk el mindent és nem lassítunk...gondolkozunk!...legbelül tudjuk mi az igazság..és megórálunk "az útra terelődni"...egyedül vagy segítéggel, többször kell más segítsége, mert kimerülünk és motiválatlanok leszünk, hangulatzavarba kerülünk..ilyenkor jön valaki és felborzol minket...Vele is talán ezt történt...
2010. febr. 23. 19:35
hiszen nincs is más a csak a Jelen! A múltat már elveszítettük, a jövő még homályos. szerintem pont az az Élet értelme, hogy benne tudjunk lenni az itt-és-mostban, te úgy igazán! :-)
2010. febr. 23. 17:29
itt és most, tudatosan a pillanatban vagyok! :))
2010. febr. 23. 17:05
Örülök,hogy jól érzed magad a bőrödben és kiegyensúlyozott vagy. Csak így tovább!!
2010. febr. 23. 12:42
Szia! Nagyon jó amit írtál és igaz, csak néha nehéz így gondolkodni...... Kell egy kis segítség is :)
2010. febr. 23. 10:55
Szia ezt szeretném már én is érezni újra!!!!Régen ment minden mit karikacsapás de most hiába fáradt vagyok és nincs erőm,segitség kellene nekem is SOS...ha tudó segiteni megfogadom az új tanácsokat szivesen.
2010. febr. 23. 10:03
Életünk során mennyi időt fecsérlünk el arra, hogy a múltba révedünk, netán a jövőnket tervezgetjük. Mindeközben sokszor elfelejtjük kiélvezni a jelent.

Ugrás a teljes írásra: Éljünk a mának!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook