Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Eljegyzés/házasság gondolata, amikor a szülők ellenünk vannak? fórum

Eljegyzés/házasság gondolata, amikor a szülők ellenünk vannak? (beszélgetős fórum)


2010. márc. 26. 21:57
Sziasztok! Én egy 24 éves lány vagyok. A kapcsolatom elég bonyolult volt a párommal 1 éve leszünk együtt. Sokszor elköltöztem tőle vissza a szüleimhez. De mára minden rendeződött és most már tudjuk, hogy egymás nélkül nem tudunk meg lenni!Hamarosan össze fogunk házasodni de nem tudjuk, hogy hogyan mondjuk el , jelentsük be a szüleimnek! Van valakinek valamilyen ötlete? Kérlek titeket segítsetek! Köszönöm!!
2009. szept. 2. 23:42

Sziasztok!


25 éves srác vagyok. A történetem nem egyszerű. 5 évig nős voltam, de a feleségem lelépett egy pasival válás lett belőle. 3 hónapja megismertem egy lányt akit nagyon szeretek vagyis szeretjük egymást, de nagyon. Ha ezt egy kívűl álló ember látná azt mondaná ilyen nincs, hogy mennyire egymásra találtunk. Nagyon boldoggá tesszük egymást. A lány 3 hete már nálam alszik minden nap mintha már nálam lakna napi 1-2 órára megy haza csak. Na most szombatra tervezem azt, hogy a szülei elé állunk és megmondjuk, hogy hozzám költözik én meg megkérem a kezét a szüleitől. 2 legyet egy csapásra. Tuti félek nagyon a szombati naptól mit fognak rá reagálni. Mi van ha nemet mondanak a lány 22 éves.?

2009. máj. 10. 13:41
Kitűztük az időpontot, el is mondtuk szüleinek. Most azt várom,h mit találnak ki,h újra megakadályozzák.
2009. ápr. 30. 11:23

Köszi széepn a választ, de hiába próbálom megbeszélni vele, nem megy. Azt mondja,h nem akarja szüleit "eltaposni". De ezek szerint inkább velem teszi ezt. Sosincs az, amit én szeretnék.

Pl. holnapra beterveztem egy kis kirándulást, de mivel nem akarom,h mások velünk jöjjenek,csak kettesben szeretnék menni, így inkább azt mondta, h akkor nem is megy sehova. Nem fogok mindig én engedni.

2009. ápr. 29. 22:41
Nem szabadna,hogy ennyire a szülők hatása alatt legyen.Beszéljétek meg a dolgot.Amig valaki igazán szerelmes nem a szüleire hallgat még akkor sem,ha esetleg igazuk van.
2009. ápr. 29. 20:15

Sziasztok!


Caty hogy alakulnak a dolgok?


Nekem olyan problémám van,h párommal szeretnénk eljegyzést, de a szülei már másodjára akarják elhalasztatni velünk, mindig valami kifogással. Most ismét ez a helyzet. Párom meg inkább engem sért meg, minthogy szüleinek ellent mondjon. Pedig 320 km-re lakik tőlük, már több mint 5 éve és még egyszer sem jöttek el meglátogatni, nem is törödnek vele. nem tudom mit kellene tenni, de ha másodjára is el kell halasztani az eljegyzést,akkor én feladom. Szerintetek?

8. 769918d4ef (válaszként erre: 7. - 318512f90e)
2009. ápr. 21. 09:16
Ez jo otlet:)Meglatod jobban fog iparkodni a draga hogy a kedvedre legyen,mert erezni fogja hogy ha nem valtozik akkor elveszit mert azt kozvetited neki ezzel hogy"kapd ossze magad mert ha nem kapok egy Brad Pittet:)"
2009. ápr. 21. 09:11

sokkal több büszkeség és tartás legyen benned, mint a előző próbálkozásnál...ne add magad semmibe se könnyen.

1-2 alkalommal te is eljátszhatod, hogy szívesebben töltenéd az idődet barátnők társaságában...

ő erre mit reagálna???

6. 85c68c4c02 (válaszként erre: 2. - Fmeli)
2009. ápr. 21. 09:09
Esküvőt max 1-2 év múlva tudnánk tartani... addig semmiképp (főleg anyagiak miatt). Nem is akarom elsietni, igazából először még szeretném, ha ő is bizonyítana legfőképpen nekem, hogy igenis szeret és boldoggá tudjuk egymást tenni...
2009. ápr. 21. 09:05

Szerintem is hagyd a dolgokat "pihenni"kicsit...nem vall erettsegre a baratod reszerol ha a kavezas fontosabb volt a 2 csajjal...marpedig a hazassaghoz vagy az egyutteleshez naaaaagy erettseg kell es kolcsonos tisztelet es megertes...Inkabb allj "stand by"-ban egyelore,hadd lassa hogy nem vagy te olyan lany akit csak ugy 1-2re visszahodit,es ha megint rajon a "kavezhatnek"akkor megint megbocsajtod neki...Jobb vigyazni hogy aztan 1vagy 2 ev mulva ne egy gyerekkel az olodbe vedd eszre hogy a pasid eppen kavezik valahol a csajokkal:P

Na jo,tenyleg csak az a lenyeg hogy adj idot neki hogy bizonyitson......es a szuleidre hallgass mert csak jot akarnak(ok az eszukkel gondolkoznak ,amire mi szerelmes fiatalok ritkan vagyunkn kepesek:)

2009. ápr. 21. 08:54
Sztem a szüleid jobban látják ezt, Te szereted és bizonytalan vagy,később lehet, még bizonytalanabb leszel, de egy esélyt még adhatsz neki, én nem költöznék vele össze, és csatlakoznék az előttem szólóhoz.
2009. ápr. 21. 08:51

elsősorban neked bizonyítson, és ne hamarkodd el még a gyűrű elfogadását sem....

eddig miért nem te voltál a fontosabb??? ha fontos lettél volna, akkor megmondta volna a két kávézós csajnak, hogy vagy veled, vagy sehogy...azért ez elég furcsa, hogy a két csajnak nem tetszett, hogy te is ott vagy....a párod meg nem lép semmit...:(


mindig az eszedre hallgass!!!!inkább tégy lassú, de biztos lépéseket a kapcsolatban, mint elhamarkodott döntést, mert a szíved még jobban fog fájni, ha megint nem sikerül

2009. ápr. 21. 08:45
szerintem ne hamarkod el a dolgokat.egyenlöre semmiképp ne házasodjatok össze.az eljegyzést még fel lehet bontani de egy válás az már bonyodalmas. az én szüleim is ellenezték a páromat,de kellett egy kis idö hogy bizonyitson.szerintem ha bebizonyitja a szüleidnek hogy megváltozzott ök is elfogadják a kapcsolatotokat.persze ehhez idö kell nem megy egyik napról a másikra.
2009. ápr. 21. 08:40

Nem olyan régen a barátomtól elköltöztem, mert fél évi együttélés után is problémás volt a kapcsolatunk (legfőbb probléma: átjárt 2 csajhoz beszélgetni/kávézni, akiket csak barátnak tekintett, és engem ott hagyott... egyszer-egyszer az elején áthívott, de a lányoknak nem nagyon tetszett a dolog...). Aztán most úgy néz ki, néhány hét után újra egymásra találtunk. Azt ugye nem kell mondanom, hogy úgy jöttem el, hogy mindketten szerettük és szeretjük egymást.

Viszont főleg az én szüleim most nagyon ellenzik ezt a kapcsolatot. De nem értik meg, hogy mennyire rossz volt egymás nélkül és mennyire szeretjük egymást. Mindketten hibáztunk, de a páromon is sok változást észleltem és megmondta, hogy én fontosabb vagyok neki mindennél és mindenkinél, ezért megszakítja a lányokkal is a kapcsolatot. Úgy érzem, most sikerülhet. Az összeköltözést megint nem akarom nagyon elsietni, de sokáig halogatni sem. Most gyűrűre gyűjt, meg akarja kérni a kezem 1 hónapon belül...

Szeretem, de sajnos nem tudom, hogy elmerjem-e hinni az ígéreteket. Sajnos bizonytalankodom, nem tudom sokszor, hogy a szívemre vagy az eszemre hallgassak-e...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook