Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elítélendő az a fiatal nő vagy asszony aki abortuszra megy? fórum

Elítélendő az a fiatal nő vagy asszony aki abortuszra megy? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2344. jozsi.38 (válaszként erre: 2342. - Bekacomb)
2016. szept. 21. 13:17
csatlakozom. Nem a gyerek tehetett róla, hogy nem látta az apját, illetve a létezéséről sem ő döntött, ez két ember felelőssége, nem eggyé
2343. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 2340. - C73db520ef)
2016. szept. 21. 13:16
Az az elfelejtett gyermek nem tehet arról, hogy megszületett és az apukája lemondott róla. Elég nehéz lehetett neki felnőni apa nélkül. Ugyanolyan joga van az örökséghez, mint a féltestvéreinek, hiszen neki is az apja volt.
2342. Bekacomb (válaszként erre: 2340. - C73db520ef)
2016. szept. 21. 13:14
Függetlenül attól, hogy az apuka már másik családot alapított, a jog szerint (szerintem erkölcsileg nem elítélhető módon) jár mindegyik gyereknek az örökség. Miért ne részesülne belőle az a gyerek is, aki nem egy háztartásban élt vele? Ami jár az jár, és nem lehet senki szemére vetni, ha igényt formál rá.
2341. Bekacomb (válaszként erre: 2339. - Jozsi.38)
2016. szept. 21. 13:12
Abszolút egyetértek! Annyira nevetséges némelyik érv, hogy elképesztő. Egy kicsit sem próbálnak beleérezni egy abortuszt átélt nő érzéseibe. Ítélkezni mindig könnyebb.
2340. c73db520ef (válaszként erre: 2335. - Magdalénia)
2016. szept. 21. 13:05

A hazassagon kivul szuletetty temahoz csak vazlatosan.

A fiatalembernek volt egy ifjukori boltlasa, koran megszuletett az utodja. A megitelt osszeget fizette, de messzekerult a kornyezetetol.

Kesobb meghazasodott, a felesegevel egyutt nagyon jo amyagi helyzetbe kerultek, fel is neveltek becsulettel, majd elinditottak a gyermekeiket az eletbe. Aztan jott a Sors, apuka meghalt varatlanul. Es bizony, a majdnem elfeledett "gyermek" volt az elso, aki nyujtotta a kezet a nem kicsi oroksegert.

Gondolhatod, hogy orultek neki a hatramaradottak, akik tenylegesen mindent megtettek. Biztos, hogy mindig igazsagos a jog?

Csak nem mindegy, melyik oldalan vagyunk a keritesnek.

2339. jozsi.38 (válaszként erre: 2316. - Csypa)
2016. szept. 21. 13:00
nagyon könnyen vered máséval a csalánt. Mivel könnyebb-jobb egy nőnek kilenc hónapig az, hogy a végén egy másik embernek adja azt, aki benne élt ennyi ideig? Járj elől a példával, szülj egyet, add örökbe és beszélgessünk. Nem hiszek abban, hogy az örökbeadás annyival könnyebb vagy jobb lenne annak számára, aki az abortuszt is választhatná.
2338. Magdalénia (válaszként erre: 2329. - 9a095cf031)
2016. szept. 21. 12:57

Aki elmegy az elsőre, mi akadályozná meg abban, hogy elmenjen a többire?


Nem ismerem a statisztikákat, de van egy olyan szubjektív érzésem, hogy akik ab-re mennek, többen vannak olyanok, akik nem első alkalommal élik át.

2337. 328e1b30ab (válaszként erre: 2320. - Ca8f748537)
2016. szept. 21. 12:51
Ez zeneszöveg. Pont arra való, ami. Dalnak.
2016. szept. 21. 12:50
Nem, semmiképpen nem az.
2335. Magdalénia (válaszként erre: 2333. - Ab61752c45)
2016. szept. 21. 12:48

Régen nem volt nagy „becsülete” a magzatnak és egy házasságon kívül megfogant gyermeket fattyúnak tekintettek, mint ahogyan a mellékhajtásként kinőtt növényi ágat.


Ma már szerencsére ezen a nézeten túljutottunk, de még mindig van tanulnivalónk.


Régen a fogamzásgátlás is ismeretlen fogalom volt, a maihoz képest és az angyalcsinálók korán is túl fogunk jutni.

Ma már az is előfordul, hogy kivetetik a méhüket azon nők, akik egyáltalán nem akarnak gyermeket szülni. Régen ilyen fel sem merült.

2334. ab61752c45 (válaszként erre: 2331. - Bekacomb)
2016. szept. 21. 09:14
pedig próbálkoznak az un.keresztények.de harrach sem mond le egyik jövedelméről a szegények javára,mert ami jár,az jár.
2333. ab61752c45 (válaszként erre: 2331. - Bekacomb)
2016. szept. 21. 09:12
nagyon régen hányan ittak lúgot,végeztek magukon,vagy öregasszonyok segítségével abortuszt,amibe aztán bele is haltak.míg nem jártál az én cipőmben,ne ítélkezz.ez nagyon igaz,aki egyszer átesett rajta,mindent megtesz,hogy még egyszer ne kerüljön olyan helyzetbe.már a normálisabbja,persze van olyan aki rakásra szüli a gyerekeket,majdcsak lesz valahogy jelszóval.ha isten báránykát adott,ad hozzá legelőt is.
2016. szept. 21. 08:48
Termeszetes, hogy az embernek rossz erzese van, hiszen egy kezdodo elet szakad meg. Egy elutott cica is megerint, nemhogy egy pici emberke.
2331. Bekacomb
2016. szept. 21. 08:46
Szerintem senki nem élvezi az abortuszt. Az már nekem is visszataszító, ha valaki a harmadik-negyedik abortuszára megy, mert ott biztos komoly gond van a védekezéssel, már ha van egyáltalán. De alapvetően nem ítélem el, legyen a nőknek választása! Szerencsére a jog megengedő ebben a kérdésben.
2330. 9a095cf031 (válaszként erre: 2327. - Magdalénia)
2016. szept. 21. 08:45

Ami a védekezéssel kapcsolatban fontos: erre a szülőknek is figyelnie kellene. Hány esetben hallani olyat, hogy a gyerekek nem kapnak zsebpénzt, mert minek azt...?


Aztán ebből jön az, hogy a 16 éves szexel, mert hajtják a hormonok meg a birkaszellem, de nincs pénze rendszeresen gumira, szóval csak berakja egy kicsit és majd vigyáz...

2329. 9a095cf031 (válaszként erre: 2328. - Magdalénia)
2016. szept. 21. 08:44

Végül is igen. Az értelmiségi, tanult réteg meg alapból abortuszra megy. Csak ezért mondtam, hogy hiába plakátoljuk tele az utcákat, hogy ne vetesd el, hanem add örökbe, akinek van egy abortusza, arról jó esetben senki nem tud, az örökbeadás ott marad bélyegként az emberen.


Mondjuk, amikor valaki már a 3-4. abortuszára megy, az nekem is nagyon durva. Ne már, hát nem lehet az elsőből tanulni?

2328. Magdalénia (válaszként erre: 2326. - 9a095cf031)
2016. szept. 21. 00:40

Általában az a jellemzőbb, hogy aki lemond a gyermekéről, az inkább a lumpen emberek közül való.

Talán ezért van, hogy nem nézzük jó szemmel az ilyen embereket.

2327. Magdalénia (válaszként erre: 2323. - Ab61752c45)
2016. szept. 21. 00:31

Az a több ellentétes vélemény sokszor a tájékozatlanságból fakad.

A 60-as évektől születettek futószalagon jártak ab-re, mert semmi erkölcsi vonzata nem volt és ők még ma is azt képviselik. Hiszen nehéz lehet szembesülni, - talán nem is akarnak - hogy születendő gyermekeikkel 8-10 kaparáson is túl vannak. Ismerek olyan nőt, aki 16-szor volt és eszébe sem jutott, hogy akár védekezhetne is.


A megelőzésről sokkal kevesebb szó esik. Arról is, hogy aki szellemileg zokni, azt felvilágosítani, aki anyagilag van padlón, annak ingyenessé tenni a védekezést.

2326. 9a095cf031 (válaszként erre: 2324. - Ab61752c45)
2016. szept. 20. 22:21

Na igen, azért lássuk be, nem olyan világban élünk, ami tolerálja az örökbefogadást.


És igen, ott vannak az anyagiak, akár tetszik, akár nem, ma már hosszútávon kell gondolkodni, nem úgy, hogy a kisbaba nincs pénzbe, mert szopik és kap kölcsön ruhát a család. Ha nincs meg az alap, akkor nincs, és az, hogy van tető meg krumpli, az ma már édeskevés.


Szóval, nagyon-nagyon vigyázni kell, hogy lehetőleg ne kényszerüljön erre az ember.

2325. ina87
2016. szept. 20. 12:12
nem elítélendő lehetne magyarázni h miért nem az de gondolom felesleges.
2324. ab61752c45 (válaszként erre: 2322. - 9a095cf031)
2016. szept. 20. 09:42
úgy rúgtak volna ki a munkahelyemről,hogy lábam sem éri a földet.
2323. ab61752c45 (válaszként erre: 2307. - 37d642591e)
2016. szept. 20. 09:40
bocsánat,de egy 6-8 hetes embrió még nem gyerek.és van aki fiatal korában nem bánja meg hogy szült,de több az ellentétes vélemény.
2322. 9a095cf031 (válaszként erre: 2314. - Csypa)
2016. szept. 20. 09:32
Azért lássuk be, az örökbefogadás sokszor nem járható út. Az ember munkahelye nem feltétlenól tolerálja az ezzel járó táppénzt, ha anyuka mondjuk egyedül marad, az se biztos, hogy anyagilag meg tudja oldani, hogy ne dolgozzon a terhesség miatt, arról nem beszélve, hogy a környezete megveti majd és éreztetni is fogja vele. Mert ugye hiába ez az "add örökbe, ne vetesd el" szlogen, ha valaki tényleg ezt teszi, nem tisztelik a döntésért, hanem elítélik.
2013. okt. 30. 17:51

Ne ítélj, hogy ne ítéltess.


A saját tapasztalatomat szeretném megosztani.

Későbbi férjemtől úgy estem teherbe, hogy mindketten erős antibiotikumot szedtunk. Én döntöttem úgy orvosaim és genetikus tanácsára, hogy a kockázatok miatt tablettával megszakíttatom a terhességet. Olyan könnyűnek tűnt minden!


most már tudom, hogy életem legnagyobb hibáját követtem el. Sokat tanultam meg nem született gyermekemtől. Talán a legtöbbet...Például hogy az életet senkinek nincs joga elvenni, mert az ajándék.És ő azóta is itt van velem/velünk, pedig 8 év telt el. NINCS OLYAN NAP, HOGY NE JUTNA ESZEMBE és ne furdalna a lelkiismeret. Pedig akkor olyan egyértelműnek, olyan "jó döntés"-nek tűnt.


2012-ben születtek meg várva várt gyermekeink. 6. (!) lombikra fogantak meg. Csodálatosak a picik és nagyon boldogok vagyunk együtt.


Kívánom mindenkinek,hogy ettől a lelki szenvedéstől mentes életet éljen és fogadja el az áldást, mások segítségét. A legnagyobb boldogságot a gyermekek adják az életben.


Szeretettel

2320. ca8f748537 (válaszként erre: 2307. - 37d642591e)
2013. okt. 28. 21:10

Deák Bill Gyula: Kérlek Anyám, ne ölj meg engem

Hol volt egyszer, hol nem volt –

volt egyszer egy fiú és egy lány.

Együtt voltak két éven át –

sok szerelmes, forró éjszakán.

Egy napon úgy érezte a lány –

szíve alatt hordja magzatát.

Fáradt volt, de nem tudott aludni –

átkozta magát – s az éjszakát.

Felkel reggel, bement a gyárba –

Így ment ez még sok-sok napon át.

Nem szólt semmit, ha mondták – Milyen sápadt!

csak kiengedte néha ruháját.

Sokat sírt, de mindig arra gondolt –

milyen volt az ő gyerekkora.

És nem mondta a fiúnak sem este –

miért kell másnap elutaznia.

Hajnal volt, a pára még a földön –

erdő mélyén sikoltott a lány.

A fák, a bokrok nézték csodálkozva –

felriadt egy alvó kismadár.

– Nem élhetsz – nem élhetsz kicsiny gyermek –

Nem kívánom neked sorsomat.


Kérlek anyám, ne ölj meg engem –

kérlek anyám, hagyj élni engem –


Kérlek anyám, ne ölj meg engem –

Kérlek anyám, hagyj élni engem

Hadd láthassak színeket és fényt –

Hadd érezzek igazi szenvedélyt –

Hadd nyíljon a szívemben virág –

Hadd tudhassam meg: Ki volt apám!


Ne szüljön a világ olyan anyát –

Ki elveszejti saját magzatát –

Ne szüljön a világ olyan anyát,

Ki elveszejti saját magzatát –


Kérlek anyám, ne ölj meg engem –

Kérlek anyám, hagyj élni engem –

Kérlek anyám, ne ölj meg engem –

Kérlek anyám, hagyj élni engem –

Hadd láthassak színeket és fényt –

Hadd érezzek igazi szenvedélyt –

Hadd nyíljon a szívemben virág –

Hadd tudhassam meg: Ki volt apám!

2319. tatum (válaszként erre: 2307. - 37d642591e)
2013. okt. 28. 21:07

Nagyon szívszorító ez a vers...habár érzékenyebb is vagyok ezzel a témával kapcsolatban ,mível volt 2 vetélésem amit (talán) mai napig nem tudok felfogni!

Van egy(majdnem) 5 éves kislányom és még mindig hezitálok egy újjab terhességen ,azóta volt már úgy hogy most!,de mégse merem ,pedig a párom nagyon szertné és én is ,de...

2013. aug. 30. 02:03
Vannak olyan élethelyzetek, amikor azt a nehéz döntést kell hozni, éppen ezért nem tartom elítélendőnek.
2317. csypa
2013. aug. 30. 01:38
Azoknak a nőknek akik azon gondolkoznak, hogy megöljék e a magzatukat, sajnos teher az áldott állapot! Ha nem lenne az, nem ezen a borzasztó dolgon törnék a fejüket!
2316. csypa
2013. aug. 30. 01:23
Aki elvetetné magzatát gondolja át, és inkább ADJA ÖRÖKBE! Ha ilyen nő vagy, és nem tudod merre indulj, írj priviben, vagy a tyebra@citromail.hu címre, és minden segítséget és információt megkapsz, ahhoz, hogy kihordhasd! Ha így teszel BÜSZKE lehetsz magadra! Nem GYEREKGYILKOS, hanem ÉLETETADÓ leszel. A társadalom büszke az életetadókra, az örökbe fogadó szülök, meg hálásak, hogy általad lehetnek boldog családdá! GONDOLD ÁT!
2315. anya4005 (válaszként erre: 2314. - Csypa)
2013. aug. 30. 01:21

Szerintem aki nem tudja felnevelni,az védekezzen! Nem is értem,hogy a halmozottan hátrányos helyzetű családoknak miért naposcsibét osztanak,miért nem gumit!!! Persze mind1,azt is becserélik a kocsmában egy fröccsre!

Mindezt úgy írom,hogy a testvérem 5 gyereket szült,életében nem dolgozott,csak a családit,meg a segélyt várja! Felháborít,és kész!!!

A véletlenűl megfogant terhességekben nem hiszek: aki képes szexelni,az legyen képes felfogni a következményeit is!!!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook