Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elindult az iskola. Iskola - gyerek - tanár - szülő fórum

Elindult az iskola. Iskola - gyerek - tanár - szülő (beszélgetős fórum)


5. Cservenák Vali (válaszként erre: 1. - C38e379cec)
2008. szept. 25. 15:31
HÁT ÉN NEM VAGYOK MEGELÉGEDVE A SZÜLŐ GYEREK TANÍTÓ KAPCSOPLATTAL. a TANÍTÓKNAK CSAK JÓT LEHET MONDANI A GYEREKRŐL,MERT KÉSŐBB VISSZAÉLNEK A BIZALMUNKKAL.a GYEREKET AZ OSZTÁLYKÖZÖSÉG NAGYOPN TUDJA BEFOLYÁSOLNI JÓ ÉS ROSSZ IRÁNYBA.A jegyeken is meglehet látni,hogy kit szeret a tanár és kit nem.Ha valakire pikkelnek a tanítók,akkor az lehet akármilyen jó-rossz, úgy könyvelik el szinte a nyolc osztályig. Nekem nincs jó tapasztalatom.
4. favali (válaszként erre: 2. - Monami)
2008. febr. 16. 09:48
Én is egyetértek. Tapasztalatom, hogy ha a szülővel meg lehet beszélni a problémákat, akkor közösen megelőzhetjük a többit. Én tanítok, de szülő is vagyok, tehát mindkét oldalról érintve vagyok.,
2007. szept. 5. 10:58
Maximálisan egyetértek veled!
2007. szept. 4. 15:28
Én azt gondolom hogy az iskola és a szülő kiegészíti egymást ha gyereknevelésről és tanításról beszélünk.Amikor óvodások majd iskolások lettek a gyerekeink,megbeszéltem az óvónőkkel, tanítókkal hogy mindenről szeretnék tájékoztatást kapni ami a gyerekekkel történik.Ha jó vagy éppen rossz dolog.Nem őket hibáztattam azonnal ha panasz volt a kicsikre.Itthon megbeszéltük és ha megbizonyosodott hogy ártatlan volt a gyerek,közöltem az intézetben.Tisztáztuk ,így tudtuk közösen nevelni a gyerekeket.Kiegészítettük egymást.
2007. szept. 3. 06:24
KOra hajnalban hallottam a rádióban egy beszélgetést, ami arra csúcsosodott ki, hogy kinek a felelőssége a gyereknevelés. Már akkor elhatároztam, hogy ezt behozom ide fórumba. Mindenki érintett, és mindenkinek van róla véleménye. Szerintem a legnagyobb felelősség a miénk, szülőké, amire személyes példamutatásával, tudásával, szeretetével rásegithet a pedagógus. meggyőződésem, hogy a többség ezt meg is teszi. De sajnos legjobb, leglelkiismeretesebb szülő (és pedagógus is) követhet el hibákat, és sajnos követünk is. Mint ahogy az életben semmi sem csak fekete és fehér, úgy ez sem ilyen egyszerű. Szeretném, ha elmondanátok a véleményeteket. Aztán talán itt megbeszélhetjük, ha valami történt a gyerekünkkel az iskolában, oviban (vagy persze a pedagógussal). Jó együttgondolkodást kivánok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook