Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Elhúzódó vérzés fogamzásgátló mellett? fórum

Elhúzódó vérzés fogamzásgátló mellett? (tudásbázis kérdés)


2016. márc. 29. 14:37
Köszönöm a válaszaitokat, én is arra gondolok, hogy ez valamilyen szinten "természetes". Korábban sosem volt gondom a fogamzásgátlókkal, a lindynettet kb. 4 évig szedtem, utána váltottunk yadine-ra, mert szinte teljesen megszűnt a menstruációm. Aztán 2 éve abba kellett hagyjam, mert lett egy csomó a mellemben, és amíg nem volt meg a szövettan eredmény, addig ugye nem volt szabad szednem. Szerencsére egy fibromám van "csak", de a gyógyszert abbahagytam. Most új kapcsolatom van, és hát gyógyszerrel mégiscsak kényelmesebb és természetesebb a védekezés, kicsit szívás így, hogy alig vártuk, hogy szedjem, és most 3. hete menstruálok, szóval....... :) No mindegy, várok még, és legfeljebb kérek egy hormonvizsgálatot is, vagy majd az orvosom javasol valami más megoldást.
9. 8782affaa3 (válaszként erre: 2. - 32fab46f2a)
2016. márc. 28. 18:51

Szia, én is szedtem 2007 magasságában 3 évig a lyndinette-t, az első 1 hónapba volt pecsételő vérzésem, amúgy nem volt vele semmi bajom egy ideig, utána jött a migrén, abba kellett hagyjam, letiltott a doki bármiféle fogamzásgátlóról, februárba kaptam másfélét méhen belülit, mirena a neve, de az első 1 hónapba elhúzódó volt és pecsételő is, kell pár hónap hogy beálljon a szervezet, mégis csak hormon ami össze zavarhatja a szervezetet kissé.

Szerintem ha minden rendbe volt a kontroll vizsgálaton, akkor várj még pár hónapot hátha vagy ha végképp nem érzed jónak akkor cseréltesd le egy kisebb hormon tartalmúra.

2016. márc. 28. 09:33

A lyndinette egy egylég elavult gyógyszer már, telis tele hormonnal. Nekem minden bajom volt tőle. Aztán évek múlva az Altforalle tabit szedtem, amitől szintén etős 7 napos volt a menszim, de inkább abbahagytam. Most a 2 csíkra gyúrunk :)

Vannak olyan nők, akiknek ezek a tabik nem valóak.

Ha neked a dokid azt mondja, nézzünk meg még egy ciklust, hogyan alakul, azért figyeljetrk oda sexnél, mert nekem a végére kiderült, hogy azért volt minden össze vissza, mert nem volt elég nekem a tabi, és terhes is lehettem volna...(mondjuk nem lett volna gáz, de hát na....)

2016. márc. 28. 08:56
Én úgy tudom,hogy az első hónapban normális ha szinte végig pecsételget az ember.Én 4-szer kezdtem fogamzásgátlót szedni abból kétszer volt olyan hogy az első hónapban többet-kevesebbet véreztem.Az első megvonásos vérzés után beállt,és nem volt ilyen többet.
2016. márc. 28. 08:44
Irány a nőgyógyász, lehet akár ciszta is.
2016. márc. 28. 00:11
Hormonvizsgalatot kerj, akkor kiderul,melyik gYoszira, hgy reagalsz. Nalam ugyanez volt, ami elotte mukodott, utana X evvel mar nem Fogadta be a szervezetem..
4. 32fab46f2a (válaszként erre: 3. - Cucicsillag)
2016. márc. 27. 22:34
Sima általános, uh, rákszûrés, stb. Remélem beáll majd, ha nem múlik el, max. visszamegyek hozzá......
2016. márc. 27. 20:32

Ahh, nAlam 8 fele tabival kiserletezett a doki, az egyiktol egesz honapban megvolt. A masiktol depi lettem, a harmadiktol a libidom szallt el, szval kellett vna egy hormonvizsgalat.

Milyen szurovizsgalatod volt?

2016. márc. 27. 19:48
Sziasztok! 2 év szünet után kezdtem újra a fogamzásgátló szedését Lyndinette 20-at amit korábban is kaptam. A menstruáció első napján kezdtem el szedni, de ennek már két hete, és még mindig tart a vérzésem, hol erősebben, hol gyengébben. Szűrővizsgálaton most voltam, és ott minden rendben van, és nem emlékszem, hogy mikor anno is gyógyszert szedtem, ilyen lett volna. Köszönöm a válaszaitokat!
2016. márc. 27. 19:45
Elhúzódó vérzés fogamzásgátló melett? Folyt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook