Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Elhúzódó köhögés fórum

Elhúzódó köhögés (beszélgetős fórum)


2021. jan. 5. 16:30

Szia!

Végül megoldódott ??? Szinte ugyanaz a problémám mint neked 🙁🙁🙁 de már izomlázam van a köhögéstől a hátamba🙁🙁🙁 tesztem negatív! Köszike

28. mostmúltam (válaszként erre: 27. - A97b9a4e4e)
2020. nov. 5. 08:06
Szia, írtam.
27. a97b9a4e4e (válaszként erre: 25. - Mostmúltam)
2020. nov. 4. 13:23
Hello, azt megköszönném. Bármi tipp jöhet, ami használ, mert én lassan már az ízeket se érzem. Csak ez az állandó savanyú érzet van a számban, mint aki citromba harapott. :D
2020. nov. 4. 10:34
Esetleg egy COPD szűrésre is érdemes elmenni, hátha.
25. mostmúltam (válaszként erre: 8. - A97b9a4e4e)
2020. nov. 3. 17:29
Refluxom van, +rekeszsérv, meg koleszterin, meg... Koleszterincsökkentő helyett javasoltak hidegen sajtolt olajat. Megnéztem az ismertetőt, úgy voltam vele, ha a fele igaz már jó. 1 hónapja eszem, elhagytam a koleszterincsökkentőt, a reflux gyógyszereket. Koleszterint nem mértünk :-), de semmi puffadás, savas érzés. Tüdőgyógyász helyeselte. Ha gondolod, privátban megírom.
24. gabi44
2020. nov. 3. 17:08

A köhögésre, hörghurutra a legjobb gyógyszer a vöröshagyma. Naponta amennyit csak megbírsz enni, egy hét alatt rendbe hoz. Nagyon jó még Bronhovit lágy-zselatin kapszula. Bors, kakukkfű ás eukaliptusz olaj van benne.

Ezen kívül ajánlhatom a propolisz cseppeket- vírus és baktérium ölő hatása van. Nekem ezek mind beváltak.


Refluxra pedig a legjobb , ha több sót eszel. Ugyanis a refluxnál a gyomor záró izma nem zár rendesen, azt pedig , hogy jól zárjon a megfelelő minőségű gyomorsav váltja ki. Ehhez pedig elegendő konyhasót kell enni. 3 éve nincs refluxom!

23. Bözsi néni (válaszként erre: 22. - Globus)
2020. nov. 3. 14:52
Igen, még kapható :-) Gyerekkoromban sokszor kaptam hörghurutra. Azóta is, ha érzem, hogy kaparni kezd a torkom, elszopogatok párat. Mert tényleg finom :-) Ráadásul hatásos is.
22. globus (válaszként erre: 3. - Bözsi néni)
2020. nov. 3. 14:34
Van még ilyen? :) Emlékszem, régen papír dobozban volt. Nem túl finom, de gyógyszerként minősítve egészen kellemes.
21. Bözsi néni (válaszként erre: 8. - A97b9a4e4e)
2020. nov. 3. 12:20
Korántsem biztos, hogy reflux. Érdemes lenne neked is pulmonológiára elmenni.
20. Bözsi néni (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 3. 12:18

Kérj beutalót pulmonológiára. Oda időpontot is kell kérni.


Ez oda tartozik.

19. Bözsi néni (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 3. 12:17

Asztma is lehet. Kolléganőm is reflzxnak gindolta, szedett is rá mindenfélét.


Mondogattam neki, menjen el pulmonológushoz. Végül, miután semmi reflux elleni dolog nem segített, elment. És kiderült, hogy asztmás.


Ő alkergiás, és az alkergia gyakran asztmává fejlődik.

18. Bözsi néni (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 3. 12:14

Lehetséges, bár hörghurutnál viszonylag kevés a váladék. Viszont az állandó köhögés stimmel.


Arra jó az orvosi pemetefű cukorka. A Prospan viszont váladékosra jó, könnyen feloldja, felszakítja a váladékot.

17. bnedora (válaszként erre: 16. - Havanesekutyus)
2020. nov. 3. 11:53
Szerintem fölösleges orvost választani. Nekem a fül-orr-gégész sem mondott rá semmit. Lehet allergia, de lehet az is, hogy túl száraz a levegő a lakásban.
2020. nov. 3. 11:37

Szerintem kérj egy tüdőröntgent, úgy tudom, beutaló sem kell, csak időpontot kell kérni. Ha ott minden ok, akkor gasztroenterológia.

Nem tudsz háziorvost váltani? Ez a mostani nagyon nemtörődömnek tűnik.

2020. nov. 3. 11:32

Néha igen.

Tavasszal (pont mikor bejött a korona) nagyon durvan beteg voltam. Minden létező cucc a torkomba folyt. ( bocsi :D )

A doki akkor se foglalkozott velem, és akkor nem sikerült rendesen meggyógyulni.

Ez jött vissza kb 2 3 hónappal ezelőtt. Nagyjából a köptető meg az antibiotikum kihozta a cuccot, segített felköhögni. Viszont még mindig van.. meg a légzés nem az igazi.

2020. nov. 3. 11:30
Olyan érzésed nincs mintha lenne mindig vmi a torkodban? Gombocérzés. Mert nekem ez is van. Annyi gyógyszert beszedtem én is, oszt semmi nem használt. Lándzsás utifű, literszamra. Csak belőlem megéltek a patikák, szerintem. Egy kis reggeli pálesz többet ér egyébként. 😀
13. a97b9a4e4e (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 3. 11:25
Fölösleges szerintem. A méreganyag halmozódik a szervezetben. Életmódváltás, erre lenne neked is szükséged. Kevesebb stressz, több boldogság. Nyugalom.
12. a97b9a4e4e (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 3. 11:23
30 körül kezdődött nekem is. Életmódváltás kéne, mondja mindig a doki. De hát ha ideges típus vagyok, akkor az vagyok. Pedig azt mondják külsőleg nem látszik rajtam. 😀 Mindent befele nyelek el. 🙄 Jobb lenne ha néha az ember kiadná magából a dühét.
2020. nov. 3. 11:20
Akkor ne is menjek a gyógyszertárba bármit is kérni rá?
2020. nov. 3. 11:19
Ez nem valami biztató... csak nem gondoltam hogy 23 évesen ilyen problémáim lesznek..
9. a97b9a4e4e (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 3. 11:19
Refluxtól van akkor, hidd el nekem. Kikezdte a torkodat.
2020. nov. 3. 11:18
Én mióta refluxom van, most már közel 10 éve, azóta folyamatosan köhögök. Nyelés is nehezen megy néha, nehézlégzés ezek mind megvannak. Folyton náthás vagyok, télen-nyáron fújom az orrom. Semmire nem reagál egyébként ez a reflux se. Szedhetsz akármilyen gyógyszert, az életben nem szabadulsz meg tőle.
2020. nov. 3. 11:17

Orrsprayt is írt már fel pár héttel ezelőtt. Valamennyit javított viszont még mindig nem az igazi. A néhai nehezített légzés ami inkább zavar.. gondolom ettől van.

Refluxra szedek gyógyszert. :(

2020. nov. 3. 11:15
Nem lehet hogy refluxod van? Az miatt is kohoghet az ember. Sőt ha hörghuruttal párosul, az meg rosszabb. De jól kikezdi a torkot ez a reflux is.
5. bnedora (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 3. 11:03
Nekem Nasotasone orrsprayt adott az orvos. Valamennyire használ, és lehet folyamatosan alkalmazni.
2020. nov. 3. 10:59
Próbáltam saját magam diagnosztizálni.. hörghurutra tippelek. Lehetséges szerintetek? Ha már az orvos nem mond semmit...
2020. nov. 3. 10:57
Vegyél gyógyszertárban Prospant. Ez borostyán kivonat, nagyon jó ilyen köhögésre. És szopogass pemetefű cukorkát, ami 5 féle gyógynövényből készül és szintén hatásos ilyen köhögésre. Ez is kapható gyógyszertárban, 300 Ft körüli áron.
2. bnedora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 3. 10:52
Nálam is ez van, nem segít semmi. Jobbulást!
2020. nov. 3. 10:40

Sziasztok!

Kb 2-3 hónapja elég erős hurutos köhögésem van, nem vagyok se lázas se semmi ilyesmi. Ritkán társul hozzá enyhe nehezített léhzés.

2 doboz ambroxol tevát már beszedtem, nem javult, és a doki írt fel Azi Sandoz 3 szemes antibiotikumot ami eléggé kiütött.

Jeleztem hogy nem sokat javult, és közölte hogy nem vizsgál meg, és nem tud már semmit felírni. Inhaláljak, és szedjek vitaminokat. Hetek óta ezt csinálom...

Van ötletetek hogy mit vegyek erre? Elég kellemetlen..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook